iPlus sie poprawia...i rozwija

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-08-25, 21:58
Lokalizacja: Gdynia

iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Talar »

Witam

takie moje spostrzerzenia:

roznie to bywalo z iPlusem - raz lepiej raz gorzej. W centrum Gdyni nie było raczej problemow z UMTS-em (no moze jedynie takie ze polaczenie czasem sie wieszalo), wiec w firmie problemow nie mialem. Ale mieszkam na obrzezach Gdyni i w domu o UMTS-ie moglem tylko pomarzyc - mialem ciagle zacinajacego sie EDGE`a.

Trzy dni temu wlaczylem laptopa w domu, polaczylem sie z netem - i... oczy prawie mi na wierzch wyszly gdy zobaczylem diode modemu mrugajaca na niebiesko :-)) A transfer - piekny pliki sciagaja sie z predkoscia 45kB/s, max.transfer wg netmetera dochodzi do 75kB/s - oczywiscie to do czasu przekroczenia transferu.

I tutaj tez mile zaskoczenie: iPlus zaczal informowac sms-em o tym , ze transfer zbliza sie do konca, a wg tego co mowil przez telefon pracownik BOK - wkrotce kazdy uzytkownik iPlus bedzie mogl sam sprawdzac w E-Bok swoj stan bierzacego uzycia.
I co najwazniejsze - dwa misiace temu jak obcieli mi transfer - to korzystanie z netu bylo niemozliwe - nie sciagala sie poczta, nie ladowala sie zadna strona. A teraz - transfer obciety - mimo to strany laduja sie szybko, poczta dziala bez problemu, bez problemu leci caly czas radio (swoja droga polecam Gadu Radio (gg wersja 7.5 beta) - fajna muzyka bez przerwy :-) ), Wiec obciecie transferu spowodowalo jedynie znaczne spowolnienie transferu podczas sciagania plikow (do okolo 3,5 kB/s).
Co wiecej internet mam stabilny, nie wiesza sie, nie staje, nie rozlacza:-)


Tak wiec jednym slowem z mojej strony plua dla Plusa :-)

pozdrawiam
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: michal_99 »

wiesz co... nie popadalbym w taki entuzjazm... lekko przesadzasz. Zacznijmy od tego ze limit na poziomie 1GB to jest lekka pomylka. Nie jestem jakims zapalonym sciagaczem ale mnie osobiscie bardzo denerwuje ten limit bo nie dosc ze ogolnie mam kiepski net (w nocy przed limitem czasami wyciagne max 100kB/s) to jeszcze po limicie jest tak wolno... nie mialbym nic przeciwko gdyby ten limit sie zaczynal od powiedzmy 3GB to byloby w miare spoko ale nie 1GB!!!!
<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> powiedzcie mi czy tak jak napisalem te 100kB/s to jest juz edge czy jeszcze gprs??
pozdrawiam
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Rooney »

Właśnie a jak sprawdzić średni transfer? skąd np wiesz że masz 100kb/s? tez chciałbym to sprawdzić 100kb/s to już zapewne słaby ale EDGE. Jaki amsz transfer przy ściąganiu plików? u mnie na "niby" edge" 5KB/s to chyba nie jest normalne..:-/a kresek full
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: michal_99 »

te 100 KB/s o ktorych napisalem to pomierzone na roznych stronkach. przed limitem przy sciaganiu to mi dochodzi tak do 10KB/s.
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Rooney »

michal_99 pisze:te 100 KB/s o ktorych napisalem to pomierzone na roznych stronkach. przed limitem przy sciaganiu to mi dochodzi tak do 10KB/s.
aha...a jak to pomierzyć? jakimś programem? też mnie ciekawi jaki mam transfer na stronkach. 10KB/s to też nie za dużo, a mieszkasz w centrum miasta? i czy amsz full kresek? ja przy fullu kresek 5KB/s max to juz przesada lekka...:-/
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: michal_99 »

znajdz sobie gdzies tu na forum byly linki do takich stronek ktore mierza transfer. mozna tez na twojeip.wp.pl chyba dobrze Ci napisalem ten adres. ja to mieszkam na wsi. a co do zasiegu... mam comandera no i swieca sie 3 diody czasami 4. ale teraz mam zamiar sobie kupic antenke do niego :)
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Rooney »

michal_99 pisze:znajdz sobie gdzies tu na forum byly linki do takich stronek ktore mierza transfer. mozna tez na twojeip.wp.pl chyba dobrze Ci napisalem ten adres. ja to mieszkam na wsi. a co do zasiegu... mam comandera no i swieca sie 3 diody czasami 4. ale teraz mam zamiar sobie kupic antenke do niego :)
wyszło mi 20kb/s czyli 2.5 KB/s to chyba jakas paranoja ? to ma byc edge??????i full rkesek...hmm nie wiem o co biega:(
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: michal_99 »

sprobuj kilka razy to mierzenie bo czasami tak podaje dziwnie. no i nie scicgaj w tym czasie nic. a nie umiesz mi moze doradzic czy kupowac ta antenke?? jak mam 3 kreski zazwyczaj czy sie oplaca czy nie?
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Rooney »

michal_99 pisze:sprobuj kilka razy to mierzenie bo czasami tak podaje dziwnie. no i nie scicgaj w tym czasie nic. a nie umiesz mi moze doradzic czy kupowac ta antenke?? jak mam 3 kreski zazwyczaj czy sie oplaca czy nie?
jak amsz 3 kreski to warto kupic, ja miałem 3-4 kreski dokupiłem i mam 100% zasięg full kresek...zawsze to poprawa..
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Vipera »

Pomiary na stronach oferujących testy prędkości nie są za bardzo wiarygodne.
Pewniejsze jest korzystanie z mierników zainstalowanych u siebie.
Obecnie dla Windowsa może to być : Duometer (jeśli nie przekręciłem nazwy), Netmeter itp.
Dla Linuksa polecam : Gkrellm (przy okazji monitoruje wiele innych procesów), MyNetmonitor.
Możesz również sprawdzić prędkość podczas pobierania jakiegoś większego pliku.
W windowsie np Fleshgetem (podaje na bieżąco prędkość pobierania pliku) a w Linuksie np Kget'em (również pokazuje tak jak ten z Windy).

trochę więcej na temat pomiaru prędkości połączenia znajdziesz na Forum TUTAJ (drugi post w wątku - autor Demon)
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: michal_99 »

a powiedz jeszcze czy jest sens instalowac jakis program do przyspieszania internetu...? glownie to chodzi mi to o to zeby plynnie sie dalo sluchac radia a po limicie to kiepsko to idzie... czytalem tu na forum wlasnie o przyspieszaniu netu ale w koncu nie wiem czy cos instalowac.
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Rooney »

ja tam poinstalowalem te programy i u mnie guzik daly... moze u Ciebie da to jakas poprawe ale jak juz to minimalna..
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Ufo atakuje »

Ja też zauważyłem, że po przekroczeniu limitu strony otwierają się nadspodziewanie dobrze. Problem pojawia się gdy próbujemy pobrać jakikolwiek plik. Wówczas transfer stopniowo spada do ok.3,5 kB/s. Widać działanie jakiegoś spowalniacza (transferowstrzymywacza :D ).Też próbowałem wielu programów do przyspieszania, ale efekt marny. Jedynie TrafficCompresor do czegoś się nadaje-transfer bez zmian, ale przyspiesza wyraźnie ładowanie stron, internet chodzi płynnie i jeszcze oszczędza dane.

PS.Ale i tak przy tak małym transferze można pobrać 100MB w 8h. IPlus górą.
Awatar użytkownika
Talar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-08-25, 21:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Talar »

i kolejna niespodzianka :-) wlasnie mi ruszyl HSDPA :-) aktualne wskazanie netmetera 1,41 MB/s :-)


pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: bob »

No nie. :D
To nie będę jedyny na tym forum. :D
Wielkie gratulacje @Talar :!: :P :P :P :P :P :P
To wielka okazja na założenie nowego tematu. :idea:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: Ufo atakuje »

A czy jest szansa, że HSDPA ruszy poza miastami, czy to mało realne?
Nie da się jak z EDGE zmodyfikować BTS-ów? :?:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: bob »

Talar pisze:...wlasnie mi ruszyl HSDPA :-) aktualne wskazanie netmetera 1,41 MB/s :-)
Jeszcze tylko tak dla jasności 141 kBps czy 1,41 Mbps ?

@Ufo atakuje, na tej stronce można znaleźć sporo na ten temat:
www.3g.co.uk
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: iPlus sie poprawia...i rozwija

Post autor: canidy »

michal_99 pisze:te 100 KB/s o ktorych napisalem to pomierzone na roznych stronkach. przed limitem przy sciaganiu to mi dochodzi tak do 10KB/s.
Szanowny kolega raczy się mylić lub strona na której to było testowane to jakaś lipa. 100 KB/s to jest 800 kb/s, a coś takiego to tylko w HSDPA może działać.
krzyo88
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-08-30, 22:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Iplus ok ;)

Post autor: krzyo88 »

Witam, ja mam iplusa i modem pod usb comander,
Jestem bardzo zadowolony, mieszkam w Dąbrowie Górniczej i ciągnie mi z Edge po kilku zmianach w ustawieniach połączenia już nie mam jak standardowo przez iplus manager 115kb/s tylko 230kb/s (prędkość połączenia)
a że modem wyciąga 177kb/s to tyle mam,
pliki jak pobieram jakimś getrightem czy coś to z prędkością 20kb/s
Tylko teraz przekroczyłem limit (pierwszy raz od 8 mies) i jest średnio
pobieranie 3,5kb/s ale da sie wytrzymać te 3-4dni
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ