Internet LTE a gry online.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lotherad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-09-22, 18:37
Lokalizacja: Łódź

Internet LTE a gry online.

Post autor: Lotherad »

Witam. Sprawa jest taka, że kończy mi się internet z Plusa. Ostatnio było głośno w TV o tym całym internecie LTE. Na wikipedii sprawdziłem i tam jest napisane:
Głównymi celami nowego standardu jest zwiększenie możliwości telefonii komórkowej poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności spektralnej łączy radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych, uproszczenie architektury.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Long_Term_Evolution

Z tego skrawka tekstu można wyczytać o zmniejszeniu opóźnień, czyli jak się domyślam też pingu w grze. Czy jest na forum ktoś, kto używam internetu LTE lub wie coś o nim i może mi opowiedzieć coś o pingach w grach online typu Counter-Strike? Z góry dziękuję.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Internet LTE a gry online.

Post autor: ursus »

Witam, LTE całkiem przyzwoity jest do gier online ja osobiście używam galaxy tam 8,9LTE jako rutera grając na laptopie w BF3 mam pingi w przedziale od 50-70
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Internet LTE a gry online.

Post autor: clamaranop »

LTE dobrze sprawdza się w grach. Gram na LTE w CS'a 1.6 , BF 3 , LOL-a i dotychczas nie zauważyłem żadnych lagów.



Tutaj wynik z przed chwili.

Obrazek
Lotherad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-09-22, 18:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE a gry online.

Post autor: Lotherad »

Dziękuję wam za odpowiedzi.

clamaranop, jaką masz prędkość łącza?
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Internet LTE a gry online.

Post autor: clamaranop »

Zależy od pory dnia : D

W dzień nie schodzi poniżej 30 Mb/s , od 20 - 24 ( największe obciążenie stacji ) zwalnia do 25 Mb/s. W nocy Najwięcej osiągnąłem 43 Mb/s.

Zasięg jest na poziomie -79 dBm.
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet LTE a gry online.

Post autor: willix »

U mnie download wynosi zazwyczaj około 40-45Mbps, upload 8-12Mbps, a pingi w grach 40-60ms (-65dBm). Podkreślam - zazwyczaj, zdarza się, że net działa trochę gorzej, ale nie częściej niż gdy korzystałem kiedyś z sieci Aster. Czasami irytują jedynie te rozłączenia co około 24h, jak przy neostradzie, ale jeśli czepiam się aż takich szczegółów, to poza tym musi być naprawdę nieźle :P
ODPOWIEDZ