Blue Connect czy Neostrada?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-17, 01:07

Chyba nie ma co kombinować jak działa ?

Post autor: Tomas »

magmike pisze:To masz UMTSa, bo ta karta obsługuje GPRS/UMTS/WLAN. Wskocz do McDonalda i sprawdź WLAN ;-)
Nie chcę czegoś schrzanić w systemie , bo sie na konfiguracji jeszcze nie znam. W skrócie wykonałem instalacje zgodnie i ściśle z instrukcją operatora ERA i zadziałało. Zaraz jak włączę komputer i się podłączam do internetu program BLUEmanager wykrywa jakies obce sieci, (na przykład sieć o sygnale -75 i pyta czy się podłączyć? (nie wiem nawet co to oznacza) ale boje się w te sieci wchodzić bo program ostrzega że po opuszczeniu sieci ERA coś sie może schrzanić. :?

nieinformatyk
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: magmike »

Tomas pisze:Jak byłem w trasie poza Wrockiem tylko na moment udało mi się połączyć z ERĄ a po to kupiłem ten BLue.
To może Ty masz jakoś przestawione tylko na UMTS? i gdy jesteś poza jego zasięgiem to GPRSu nie masz i lipa? Technologie działają na różnych częstotliwościach więc to chyba możliwe...
pozdrawiam, magmike
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

czyli mam rozumieć że neostrada :?: :?: :?: :?:
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

dobrego" EDGE`a powinno być w porządku jeśli UMTS to już full wypas
czym to się różni?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Sundance_kid »

comin pisze:
dobrego" EDGE`a powinno być w porządku jeśli UMTS to już full wypas
czym to się różni?
Prędkością (UTMS: do 1920 kbit/s; EDGE do 384 kbit/s) i dostępnością (szybciej "złapiesz" EDGE)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

W większości przypadków niestety moi przedmówcy mają rację.Lepiej mieć neta kablowego.Pisałem tak ponieważ nie dotyczy to jednak każdego.Podstawową cechą komórkowego netu jest jego mobilność.Możesz też go zastosować dosłownie w komórce i w niej przeglądać strony lub odbierać mail`e.Sprawa wygląda tak jak pisałem,przede wszystkim określ swoją lokalizację ,bo co innego można proponować komuś kto ma dostęp do UMTS i realne szanse na HSDPA w najbliższym czasie a co innego komuś kto jest tylko w zasięgu gprs.I o to właśnie mi chodziło.Net komórkowy można mieć już za kilkadziesiąt złotych nie biorąc abonamentu telefonicznego i kupując licencję Orange bez ograniczeń (trzeba kupić od kogoś kto się pozbywa tego bo już takich umów nie ma).A na dodatek mając wspomnianą technologię jest to całkiem niezłe rozwiązanie.Póki co nie wiadomo co byłoby dobre dla Ciebie bo nie wiadomo gdzie będziesz korzystał z tego.Czym różni się UMTS od EDGE , no przede wszystkim prędkością i stabilnością UMTS to 384kbps a EDGE średnio 100kbps i tu są różne doświadczenia są prawdziwi rekordziści którzy dzięki swojej uprzejmości mogliby Ci napisać ile można na EDGE wyciągnąć lecz nic z tego i tak dla Ciebie nie wyniknie póki nie napiszesz w jakiej miejscowości (może ktoś z tego forum akurat mieszka blisko Ciebie i podzieli się doświadczeniami) będziesz to używał.
Więcej o technologiach masz w temacie przyklejonych tam ludzie sie napracowali i to wszystko przygotowali.
Pozdrawiam bob.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Mieszkam we Włocławku (kujawsko pomorskie)
Przez ten piękny zakątek polski przepływa Wisła i ja mieszkam z jej drugiej strony gdzie stoi nadajnik. Na szczęście mój dom jest na wzgórzu i z okna widzę antenę GSM oddaloną o około 3-4km jednak nie ma żadnych zabudowań na linii, jedynie prądy wiślane :lol:

Pod uwagę biorę wyłącznie Blue Connect gdyż mają najlepszą ofertę (około 50zł m-ąc) i modem za 99zł, po za tym wydaje mi się że mają najlepszy zasięg -miałem wcześniej erę i było OK teraz mam PlusGSM i z zasięgiem totalna porażka w wielu miejscach... :?
Możesz też go zastosować dosłownie w komórce
-Czyli wkładam kartę do telefonu komórkowego i mogę przeglądać internet oraz odbierać/wysyłać pocztę??
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Dodam że śmigałem po internecie przez GPRS w sieci PlusGSM za pomocą Noki 6310i (najlepiej) oraz 6100 i 6600 i byłem pod wrażeniem.
Modem dial-up podłączony do Tp wysiadał :dark1:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Jesli tylko masz przeglądarkę lub też da się na Twoją komórkę taką zainstalować (miniopera).Tak na prawdę wystarczy Ci komórka ,żeby spiąć ją z komputerem (podczerwień ,bluetooth lub kabel) i cieszyć się netem.
Sprawdź też na mapie czy możesz być w zasięgu EDGE.
Co do typu komórki znajdziesz na forum ,było już wiele dyskusji która najlepsza a która najtańsza.Usługę na początek możesz sprawdzić prepaid`em jak to działa zanim podpiszesz umowę.Jeśli będziesz tylko pod zasięgiem GPRS to już wybierz lepiej ten "kabel" (a na pewno nie kupuj modemu gprs ,lepiej przez telefon, który i tak używasz).

Czy ktoś jeszcze na forum może coś doradzić w sprawach GPRS,EDGE ?
A może ktoś jest z Włocławka (piękna okolica).
EDIT:
Łącz posty ze sobą.Nie pisz jednego pod drugim OK? :D
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Właśnie mam minioperę i często korzystam choć bardziej zależy mi na internecie do PC
Sprawdź też na mapie czy możesz być w zasięgu EDGE
Gdzie ta mapa :?: :?:
A może ktoś jest z Włocławka (piękna okolica).
Bardzo piękna, dużo jezior, lasów, zalew większy niż nie jedno jezioro na mazurach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Wszystko jest nad Twoim tematem.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=309
Dziękuję za zaproszenie i powodzenia, bob.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

w moim zasiegu jest co najwyżej EDGE 100kbps więc chyba będę kolejnym "wspomagaczem" monopolisty :?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Przykro mi @comin :( .Ale najważniejsze ,że będziesz miał net`a. :)
Podłącz go na WiFi przynajmniej w pobliżu będzie bez-kabli. :)
Pozdrawiam i gratuluję pięknej okolicy bob.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Również dziękuję wszystkim za pomoc
:3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some: :3some:
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: pir »

Bob pomysl, jesli ktos ma dostep do UMTS to nie ma sie co oszukiwac, ale znaczy samo przez sie, ze przy okazji ma kilkanascie innych providerow, ktorzy moga mu dostepnic uslugi internetowe szerokopasmowe. Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada. Dodatkowo nie liczyl bym na to, ze sie szybko cos zmieni w tej materi, bo operatorzy przeinwestowali w technologie, ktora sie nie bardzo chce zwracac i szybko powstaja kolejne nowsze mozliwosci.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

pir pisze:Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada.
A konkretnie o co Ci chodzi ?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Sundance_kid »

bob pisze:
pir pisze:Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada.
A konkretnie o co Ci chodzi ?
Chyba o to, że nie ma takiego miejsca w Polsce gdzie Neostrada miała konkurenta co do szybkości.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

I nie o rekordy szybkości tu chodzi.Przecież nie pisałem ,że przez komórkę będziemy bić rekordy.Nie wiem kto ma najszybciej ,nie szukałem nawet tego.
Jeśli patrzeć w ten sposób to można sobie zamówić dwustronne łącze satelitarne,będzie szybkie w pewny sposób mobilne (bez granic) ale kogo stać na to.Jak widzieliście Era i Orange testują HSDPA ,oficjalnie wejdą pewnie w tym roku.Wiem ,że niestety nie obejmie to wszystkich ale ci ,którzy mają na to szanse mogą się już powoli zastanawiać co wybrać.Czy szybkie łącze neostrady,upc lub innego operatora czy 1-1,8Mbps operatora komórkowego.
Myślę ,że dla części z was będzie to warte zastanowienia.
@Sundance_kid dzięki za przetłumaczenie tekstu naszego kolegi ale dalej uważam ,że nie ma związku z moją wypowiedzią.
Kończąc ten mój amatorski wywód chciałem podkreślić ,że nie wszystko jest takie oczywiste a wybór nie jest taki prosty.
Pozdrawiam bob
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: pir »

Hej Bob sporobj podazac tym tokiem myslenia: mam zasieg 3G -> mieszkam w duzym miescie (bo inaczej nie mam zasiegu 3G) -> codziennie jestes zasypywany ofertami od 10 roznych providerow, ktorzy dzialaja jako konkurenci do neostrady -> moge bez przeszkod wybierac pomiedzy roznymi ofertami # jakby nie patrzec to stoi to w sprzecznosci z tym, ze gosc ma tylko neostrade do wyboru, wiec nie potrzebnie mu mydlic oczy UMTSem, skoro od poczatku logicznie myslac nie ma on takiej mozliwosci, bo gdyby mial to mialby oprocz neostrady automatycznie kilkunastu innych operatorow, zgadza sie ? i jeszcze jedno moja wypowiedz nie miala na celu klucenie sie z Toba czy z kimkolwiek innym
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: robbo2k »

pir pisze:...wiec nie potrzebnie mu mydlic oczy UMTSem, skoro od poczatku logicznie myslac nie ma on takiej mozliwosci,
Mylisz sie gdyz UMTS Ery siega daleko poza Warszawe
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

pir pisze:Hej Bob sporobj podazac tym tokiem myslenia...
Właśnie ,spróbuj i Ty.
Mieszkam w wielkiej aglomeracji mam jakich tylko chcę providerów netu lecz poza domem przebywam często. Więc moim jedynym dostępem do netu jest Orange (prawie świadomy wybór) z przeciętnym transferem 150kBps.Poza domem jest różnie z tą prędkością ale jest.No przecież nie wezmę ze sobą kabla, czy nadajnika z WiFi dwieście kilosów od domu.Więc raz jeszcze w domu mam taki bezprzewodowy DSL BE ORANGE a poza UMTS,EDGE,GPRS. Chyba nie powiesz mi ,że lepiej brać 1Megowe NEO czy zapisywać się na 1Megowe WiFi .Mam to za 99 zł netto (a można mieć za połowe z tego - LICENCJA GPRS BEZ LIMITÓW) i jeszcze odliczam od podatku dochodowego.Nawet mając do wyboru jedynie UMTS i neo 512 to dla mnie wynik jest prosty.Jeszcze trzeba brać pod uwagę ,że niedługo dla wielu HSDPA (3,5G)stanie się rzeczywistością.
A co do @comin`a to zwróć uwagę, że na początku starałem się ustalić gdzie mieszka bo chciałem ustalić czy jest w zasięgu UMTS bo w tej sytuacji dla mnie mogłoby to konkurować z neo z powodów ,które wymieniłem.
Pozdrawiam bob
EDIT:
Proszę Cię nie traktuj mnie jak intelektualnego kalekę.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Dziś mija trzeci tydzień oczekiwania na neostrade
:crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Jak widać nie tak łatwo tą neostrade dostać .Pewnie trzeba bardzo prosić panów z TPSA. No brawo !!! :evil:
A może trzeba mieć znajomości to podłączą.Nie ma co tylko zamawiać. Panowie z TPSA spokojnie jest czas to tylko klient bez sensu go też informować o opóźnieniach i tak przyjdzie i jeszcze będzie prosił. :evil:
p.s.
Moje wyrazy współczucia @comin :cry:
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: draconair »

Hmm... Ja zamiast interesować się tepsianą neozdradą przyjżałbym się ofercie netii. Wcale nie jest zła a jeżeli jest się w jej strefie zasięgu to już po prostu lux :-) [ dużym plusem jest brak limitów transferu ].

Ogólnie rzecz biorąc, warto wejść na stronę netii [ http://www.netia.pl/ ] czy też zadzwonić na infolinię [ 0 801 802 803 ] i dowiedzieć się szczegółowo ;-)

Trzeba przyznać, ze dla wielu neozdradowiczów oferta netii byłaby świętną alternatywą, jednakże poziom doinformowania społeczeństwa jest niski :|.
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Na Śląsku przyzwyczailiśmy się do NETII ale nie wszędzie jest tak popularna i dostępna niestety. :?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: zDaleKi »

Dyskusję o WiMAXie przenoszę tutaj -> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3813
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: ja.michal »

Ja osobiście posiadam BC i modemik pcmcia optiona z edge i wifi. Do tego antenka samochodowa za oknem. Jestem zadowolony na tyle, że przedłuże umowe i prawdopodobnie podpisze jeszcze na 2 lapsa. ;)

A co do tp to łaske robią faktycznie. Chciałem przed blue założyć neo 1Mb, ale jak zaczeli mi tłumaczyć, że 8 m-cy czekania to papa powiedziałem im. A co śmieszniej po 3 m-cach korzystania z BC łaskawie z podkulonym ogonem się zjawili, że chcą telefon założyć (bo nie posiadam żadnego stacjonarnego) oczywiście też było papa.

Na 51% zasięgu + hala stalowa + las + górka + las i w sumie jakieś 4-5km do BTS-a to mam przy ściaganiu koło 14-16 KB/s ;) I nagminnie przekraczam 2GB limitu. ;) Chociaż jako takiego limitu nie mam bo w umowie jest napisane, że istnieje możliwość zablokowania po przektoczeniu 2GB ble ble itd. :/

A jak mi potrzeba ponad 1Mb/s to jade do McD jakieś 4 km bo blisko po prostej, czy rowerkiem czy samochodem i działam. ;)



Ja osobiście uciekam od tego co ma "TP" w nazwie. :lol:

To taki skromny wywód. :)

Pozdrawiam! ;)
wolominiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-05, 18:05
Lokalizacja: Wo?omin

Blueconnect najlepszy- nawet w mniejszych miastach!

Post autor: wolominiak »

A ja mam blueconnect od listopada 2005 więc prawie rok i jestem zadowolony! Łączę się modemem siemens do stacjonarnego kompa, prędkość średnio ok.180-200 kb/s a limit 2 GB (więc ściągam wszystko oprócz filmów i nie przekraczam), i nie mieszkam w Wawie tylko 20km od niej w Wołominie (fakt że w centrum koło urzędu miasta więc jest spoko zasięg EDGE). Jeśli ktoś nie ma zamiaru ściągać filmów z netu to polecam BLUECONNECT! <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mi nie rozłącza połaczenia, prędkość nie spada a nawet wieczorem ok.godz.21 prędkość podchodzi do 250kb/s Nie wiem jak jest z innym netem ale Bluconnect jest naprawde dobry! A ma być jeszcze lepiej- bo rozbudowywują zasięg! Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: ja.michal »

Ja przekraczam nagminnie 2 GB ;) Jakoś ptc nie płacze (odpukać) :)
Na tygodniach przesiądę się na GT MAX więc będę coś mógł wypowiedzieć się więcej. :)


Pozdro ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Ostrożnie z taką informacją (odpukać). :wink:
ODPOWIEDZ