Blue Connect czy Neostrada?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

pir pisze:Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada.
A konkretnie o co Ci chodzi ?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Sundance_kid »

bob pisze:
pir pisze:Jesli ktos ma do wyboru tylko neostrade to chyba nie ma takiego miejsca w Polsce, zeby byl UMTS i zarazem zadnego innego provaidera oprocz TP z ich neostrada.
A konkretnie o co Ci chodzi ?
Chyba o to, że nie ma takiego miejsca w Polsce gdzie Neostrada miała konkurenta co do szybkości.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

I nie o rekordy szybkości tu chodzi.Przecież nie pisałem ,że przez komórkę będziemy bić rekordy.Nie wiem kto ma najszybciej ,nie szukałem nawet tego.
Jeśli patrzeć w ten sposób to można sobie zamówić dwustronne łącze satelitarne,będzie szybkie w pewny sposób mobilne (bez granic) ale kogo stać na to.Jak widzieliście Era i Orange testują HSDPA ,oficjalnie wejdą pewnie w tym roku.Wiem ,że niestety nie obejmie to wszystkich ale ci ,którzy mają na to szanse mogą się już powoli zastanawiać co wybrać.Czy szybkie łącze neostrady,upc lub innego operatora czy 1-1,8Mbps operatora komórkowego.
Myślę ,że dla części z was będzie to warte zastanowienia.
@Sundance_kid dzięki za przetłumaczenie tekstu naszego kolegi ale dalej uważam ,że nie ma związku z moją wypowiedzią.
Kończąc ten mój amatorski wywód chciałem podkreślić ,że nie wszystko jest takie oczywiste a wybór nie jest taki prosty.
Pozdrawiam bob
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: pir »

Hej Bob sporobj podazac tym tokiem myslenia: mam zasieg 3G -> mieszkam w duzym miescie (bo inaczej nie mam zasiegu 3G) -> codziennie jestes zasypywany ofertami od 10 roznych providerow, ktorzy dzialaja jako konkurenci do neostrady -> moge bez przeszkod wybierac pomiedzy roznymi ofertami # jakby nie patrzec to stoi to w sprzecznosci z tym, ze gosc ma tylko neostrade do wyboru, wiec nie potrzebnie mu mydlic oczy UMTSem, skoro od poczatku logicznie myslac nie ma on takiej mozliwosci, bo gdyby mial to mialby oprocz neostrady automatycznie kilkunastu innych operatorow, zgadza sie ? i jeszcze jedno moja wypowiedz nie miala na celu klucenie sie z Toba czy z kimkolwiek innym
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: robbo2k »

pir pisze:...wiec nie potrzebnie mu mydlic oczy UMTSem, skoro od poczatku logicznie myslac nie ma on takiej mozliwosci,
Mylisz sie gdyz UMTS Ery siega daleko poza Warszawe
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

pir pisze:Hej Bob sporobj podazac tym tokiem myslenia...
Właśnie ,spróbuj i Ty.
Mieszkam w wielkiej aglomeracji mam jakich tylko chcę providerów netu lecz poza domem przebywam często. Więc moim jedynym dostępem do netu jest Orange (prawie świadomy wybór) z przeciętnym transferem 150kBps.Poza domem jest różnie z tą prędkością ale jest.No przecież nie wezmę ze sobą kabla, czy nadajnika z WiFi dwieście kilosów od domu.Więc raz jeszcze w domu mam taki bezprzewodowy DSL BE ORANGE a poza UMTS,EDGE,GPRS. Chyba nie powiesz mi ,że lepiej brać 1Megowe NEO czy zapisywać się na 1Megowe WiFi .Mam to za 99 zł netto (a można mieć za połowe z tego - LICENCJA GPRS BEZ LIMITÓW) i jeszcze odliczam od podatku dochodowego.Nawet mając do wyboru jedynie UMTS i neo 512 to dla mnie wynik jest prosty.Jeszcze trzeba brać pod uwagę ,że niedługo dla wielu HSDPA (3,5G)stanie się rzeczywistością.
A co do @comin`a to zwróć uwagę, że na początku starałem się ustalić gdzie mieszka bo chciałem ustalić czy jest w zasięgu UMTS bo w tej sytuacji dla mnie mogłoby to konkurować z neo z powodów ,które wymieniłem.
Pozdrawiam bob
EDIT:
Proszę Cię nie traktuj mnie jak intelektualnego kalekę.
comin
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-09-09, 16:35

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: comin »

Dziś mija trzeci tydzień oczekiwania na neostrade
:crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Jak widać nie tak łatwo tą neostrade dostać .Pewnie trzeba bardzo prosić panów z TPSA. No brawo !!! :evil:
A może trzeba mieć znajomości to podłączą.Nie ma co tylko zamawiać. Panowie z TPSA spokojnie jest czas to tylko klient bez sensu go też informować o opóźnieniach i tak przyjdzie i jeszcze będzie prosił. :evil:
p.s.
Moje wyrazy współczucia @comin :cry:
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: draconair »

Hmm... Ja zamiast interesować się tepsianą neozdradą przyjżałbym się ofercie netii. Wcale nie jest zła a jeżeli jest się w jej strefie zasięgu to już po prostu lux :-) [ dużym plusem jest brak limitów transferu ].

Ogólnie rzecz biorąc, warto wejść na stronę netii [ http://www.netia.pl/ ] czy też zadzwonić na infolinię [ 0 801 802 803 ] i dowiedzieć się szczegółowo ;-)

Trzeba przyznać, ze dla wielu neozdradowiczów oferta netii byłaby świętną alternatywą, jednakże poziom doinformowania społeczeństwa jest niski :|.
Plus LTE
Orange VDSL
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Na Śląsku przyzwyczailiśmy się do NETII ale nie wszędzie jest tak popularna i dostępna niestety. :?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: zDaleKi »

Dyskusję o WiMAXie przenoszę tutaj -> http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3813
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: ja.michal »

Ja osobiście posiadam BC i modemik pcmcia optiona z edge i wifi. Do tego antenka samochodowa za oknem. Jestem zadowolony na tyle, że przedłuże umowe i prawdopodobnie podpisze jeszcze na 2 lapsa. ;)

A co do tp to łaske robią faktycznie. Chciałem przed blue założyć neo 1Mb, ale jak zaczeli mi tłumaczyć, że 8 m-cy czekania to papa powiedziałem im. A co śmieszniej po 3 m-cach korzystania z BC łaskawie z podkulonym ogonem się zjawili, że chcą telefon założyć (bo nie posiadam żadnego stacjonarnego) oczywiście też było papa.

Na 51% zasięgu + hala stalowa + las + górka + las i w sumie jakieś 4-5km do BTS-a to mam przy ściaganiu koło 14-16 KB/s ;) I nagminnie przekraczam 2GB limitu. ;) Chociaż jako takiego limitu nie mam bo w umowie jest napisane, że istnieje możliwość zablokowania po przektoczeniu 2GB ble ble itd. :/

A jak mi potrzeba ponad 1Mb/s to jade do McD jakieś 4 km bo blisko po prostej, czy rowerkiem czy samochodem i działam. ;)



Ja osobiście uciekam od tego co ma "TP" w nazwie. :lol:

To taki skromny wywód. :)

Pozdrawiam! ;)
wolominiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-05, 18:05
Lokalizacja: Wo?omin

Blueconnect najlepszy- nawet w mniejszych miastach!

Post autor: wolominiak »

A ja mam blueconnect od listopada 2005 więc prawie rok i jestem zadowolony! Łączę się modemem siemens do stacjonarnego kompa, prędkość średnio ok.180-200 kb/s a limit 2 GB (więc ściągam wszystko oprócz filmów i nie przekraczam), i nie mieszkam w Wawie tylko 20km od niej w Wołominie (fakt że w centrum koło urzędu miasta więc jest spoko zasięg EDGE). Jeśli ktoś nie ma zamiaru ściągać filmów z netu to polecam BLUECONNECT! <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mi nie rozłącza połaczenia, prędkość nie spada a nawet wieczorem ok.godz.21 prędkość podchodzi do 250kb/s Nie wiem jak jest z innym netem ale Bluconnect jest naprawde dobry! A ma być jeszcze lepiej- bo rozbudowywują zasięg! Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: ja.michal »

Ja przekraczam nagminnie 2 GB ;) Jakoś ptc nie płacze (odpukać) :)
Na tygodniach przesiądę się na GT MAX więc będę coś mógł wypowiedzieć się więcej. :)


Pozdro ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: bob »

Ostrożnie z taką informacją (odpukać). :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: Jaco »

bob pisze:Ostrożnie z taką informacją (odpukać). :wink:
No właśnie bo mi też przytną.Choć dużo pracuję i coraz rzadziej tu zagladam.A jak już jestem to siedze do upadłego.Pozdro dla ciebie bob
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect czy Neostrada?

Post autor: ja.michal »

Ja mówie, że nie płaczą. :D I nikt nic innego nie mówi. :D I pozostańmy przy tym. ;P


P.S.
Bob wyganiaj obsługe ptc z forum ;)


Pozdro for all ;)
ODPOWIEDZ