Play - przedłużenie umowy ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Witam
Obecnie za 49 zł mam 12 GB i 2 Mbit/s, umowa była już przedłużana 7 miesięcy temu bez modemu. Koniec obecnej umowy jest 7 maja 2013.
Dostałem ofertę przedłużenia umowy i trochę jestem zaskoczony, bo myślałem, że jako stały klient ( to już by była 3 umowa na internet w abonamencie ) dostanę coś więcej.
Korzystam z obecnie z e-faktury.

Moja oferta wygląda tak : http://www.wstaw.org/m/2013/01/12/1.jpg

Interesuję mnie opcja 6 Mbit/s na 12 miesięcy ( e-faktura włączona ) zakup przez internet bez modemu. I nie wiem czy ta zniżka na E-fakture jest już wliczona czyli będę płacił 69,90 zł
czy 59,90 zł ?

Czym jestem zaskoczony ? Nowy użytkownik może za 79,90 wziąć tą opcję dodatkowo z modemem na okres 12 miesięcy. http://www.wstaw.org/m/2013/01/12/2.jpg
Ja bez modemu oraz jako stały klient Play mam tylko zniżki 10 zł. Gdzieś jeszcze widziałem, że nowy użytkownik bez modemu dostaje rabat 10 zł. Więc ma taki sam abonament jak ja jako stały klient przedłużający umowę.
Co sądzicie ?

Jako użytkownik Play dostaję jeszcze modem E3131 za 19 zł i brak opłaty aktywacyjnej w stosunku do nowego użytkownika. Zdecyduję się chyba na opcję 4 Mbit/s. 6 i tak mi nie pójdzie bo mieszkam 15 km od BTS-a.
Ostatnio zmieniony 2013-01-12, 09:41 przez Areecki, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: wojteks »

Areecki pisze:Ja bez modemu oraz jako stały klient Play mam tylko zniżki 10 zł.
10zł/miesiąc to koszt modemu. Rozdawnictwo się skończyło w większości sieci.
Nie pomagam na PW!
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

No dobra ale co z podejściem do klienta nowego, a tego który zostaje w sieci , a nie idzie do konkurencji ? Czyli co jak bym chciał wziąć modem to będę płacił 79,90 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: wojteks »

Areecki pisze:ale co z podejściem do klienta nowego, a tego który zostaje w sieci , a nie idzie do konkurencji ?
Statystyka, większość zostanie a tylko mała część zmieni operatora. Nowego klienta trzeba przyciągnąć więc dostaje "lepsze" warunki.
Nie pomagam na PW!
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Jako użytkownik Play dostaję jeszcze modem E3131 za 19 zł i brak opłaty aktywacyjnej w stosunku do nowego użytkownika. Zdecyduję się chyba na opcję 4 Mbit/s. 6 i tak mi nie pójdzie bo mieszkam 15 km od BTS-a.
Oferta niestety nie jest jeszcze dla mnie dostępna.

Obecnie mam jedynie możliwość ( około 5 miesięcy przed zakończeniem umowy ) przejść na nowe warunki, ale bez modemu. Opłaca się czekać te 2 miesiące i wziąć modem E3131 czy lepiej wcześniej przedłużyć i cieszyć się szybkością łącza w tym samym abonamencie.
Upłynęło dopiero 7 miesięcy z obecnej 12 miesięcznej umowy więc oferta przedłużenia tak wcześnie jest zachęcająca.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: matek451 »

Podstawą do wynegocjowania dobrych warunków jest wypowiedzenie umowy. Tylko realna groźba odejścia zmusza operatora do negocjacji. Dotyczy to wszystkich operatorów telefonicznych i TV Sat. Nie liczy się dla nich twój staż, obowiązuje zasada najlepiej traktujemy przechodzących z innej sieci, potem nowych a na końcu stałych. Sieci składają propozycję przedłużenia na 3-4 m-ce przed końcem umowy aby klient nieświadomy zaakceptowął ją bez negocjacji( gadki typu " mamy tylko dla Pana wyjątkową ofertę", a to lipa). Wypowjadaj umowę i czekaj na kontakt z Działem Utrzymania Klienta.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Niestety nie chce mi się z nimi bawić. Wiem, że tak to działa bo sporo czytałem na ten temat. Zależy mi na szybkim przejściu na wyższą prędkość z 2Mbit na 4Mbit. Oferta jak dla mnie jest i tak atrakcyjna. Po 7 miesiącach korzystania z internetu mam możliwość zmiany, normalnie dopiero po 9 miesiącach mógł bym w ogóle o czymś myśleć. Przedłużyłem umowę bez modemu chociaż obecna kończy się 7 maja 2013 roku, więc suma-sumaru korzystałem z niej nie 12 miesięcy,a 7 i następne przedłużenie będzie 2 miesiące wcześniej.
W stosunku do 1 umowy jestem już 5 miesięcy do "przodu" jeśli chodzi o czas zmian.
Orientuje się ktoś ile się czeka na zmianę warunków technicznych ? Bo mi mówią 10 dni, a z tego co pamiętam przy ostatniej umowie prędkość wzrosła mi chyba do 48 czy do 24 godzin od złożenia zamówienia. Obecnie mieszkam 15 km od BTS modem jest na zewnątrz.
Jakość sygnału oscyluje w top_netinfo na -97dbm, 25%, CSQ8 - za oknem
Na balkonie jest jeszcze lepiej ale tam mam routher z TP-Linka i nie przychodzą mi smsy, więc nie będę wiedział kiedy aktywują mi nową prędkość .
Za oknem pink >150 , na balkonie <80
Mam nadzieję tylko, że 4 Mbit-y wyciągnę na balkonie , 2 nawet za oknem przy dużym pingu jest osiągalne.
Obrazek
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: marens »

Areecki pisze:Przedłużyłem umowę bez modemu chociaż obecna kończy się 7 maja 2013 roku, więc suma-sumaru korzystałem z niej nie 12 miesięcy,a 7 i następne przedłużenie będzie 2 miesiące wcześniej.
Tylko musisz mieć na uwadze, że jak teraz przedłużyłeś umowę to nowe warunki będą obowiązywały do 05.2014 (dokładnie do końca okresu rozliczeniowego następującego po 07.05.2014). Nie działa to tak, że pozostały okres zostanie anulowany.
Areecki pisze:Bo mi mówią 10 dni, a z tego co pamiętam przy ostatniej umowie prędkość wzrosła mi chyba do 48 czy do 24 godzin od złożenia zamówienia.
Oferta zawsze zmienia się między 24-1, wcześniej dostaniesz maila/smsa że zostanie aktywowana nowa oferta. Różnie to jest, raz tego samego dnia po północy a innym razem w ciągu 2-3dni
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Oferta zawsze zmienia się między 24-1
Chodzi o przedział godzinowy ?

Czy przy złożeniu zamówienia przez play24 ( kurier itd) będę miał te dodatkowe 3 GB ?
Bo jakoś tego nie widzę, również opis zamówienia jest dla mnie trochę nie zrozumiały.
Zamawiałem jedną opcję, a w opisie jest tak jak by 2.

Lp. Towar Cena jedn. brutto Ilość Wartość netto Wartość brutto
1 Nowy Play Online 15 GB + Nowy RePlay Online Ekstra na 12 miesięcy - 1 - -
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: marens »

Areecki pisze:Chodzi o przedział godzinowy ?
Tak, chodzi o przedział godzinowy.
Areecki pisze:Czy przy złożeniu zamówienia przez play24 ( kurier itd) będę miał te dodatkowe 3 GB ?
Nie wiem, teoretycznie tak. Czy przypadkiem jak przedłużamy umowę przez eShop bez modemu, telefonu to nie ma kuriera a zaakceptowane warunki przychodzą pocztą? Jaką masz formę przesyłki w mailu podsumowującym zamówienie?
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Wartość zakupów: 0.00 pln
Koszt przesyłki: 0.00 pln
Do zapłaty: 0.0 pln
Forma płatności: Za pobraniem
Forma przesyłki: DPD

Tylko w opisie jest 15 GB. Nie ma nic wspomnianego o 18 czy 15+3.
Ale przy składaniu zamówienia wyraźnie pisało +3 przy zamówieniu przez internet : http://www.wstaw.org/m/2013/01/12/1.jpg
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: marens »

Oni mają różnie z opisami tych dodatkowych GB, najlepiej napisz maila do eShopu z zapytaniem w tej kwestii. Myślałem, że w Play przedłużenie umowy bez modemu, telefonu za pośrednictwem eShop działa na podobnych zasadach jak Telesales (ktoś mnie kiedyś wprowadził w błąd). Więc teraz nie jestem pewny, czy nowe warunki wchodzą w ciągu 10dni od daty zamówienia czy od dostarczenia podpisanego aneksu przez kuriera. Bo to co pisałem wcześniej odnośnie zmiany warunków technicznych dotyczy zamówienia telefonicznego, oraz aneksu w salonie.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Areecki »

Wysłałem maila ale odpowiedzi na razie nie dostałem. Jedyne co się zmieniło w play24 jak na razie to zaksięgowanie płatności. Poczekamy do 24 , włączę i wyłączę modem zobaczymy czy coś się zmieni, ale dzisiaj sobota więc wątpię.

5 po północy rozłączyło mnie z internetem. Około 00:30 internet powrócił z nową aktywacją.
W Play24 na razie pisze play online 15 GB więc ciekawy jestem czy będzie to + 3 GB.
Do konta dodało mi 4 GB ( do końca okresu rozliczeniowego jest 7 dni )
Pada śnieg i modem za oknem . Ping wysoki i na razie max co wyciągam to ~350 kb.
Zobaczymy jutro jak przestanie padać i modem przeniosę tam gdzie zasięg jest najlepszy.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: R Mad »

Witam. Od dawna korzystam z oferty Play Online. Pierwotnie była to umowa na okres 12 miesięcy. Potem przeobraziła się ona w taką na czas nieokreślony. Trwa to i trwa, ciągle odkładałem sprawę na później. Nie chcę zrezygnować z tej oferty, po prostu wolałbym, żeby była atrakcyjniejsza. Wyślę wypowiedzenie i spróbuję wynegocjować nieco lepsze warunki. Obecnie jest to 50zł/mies, 14GB limitu, prędkość 2 megabity oraz brak limitu w godzinach nocnych. Chciałbym nieco obniżyć wysokość abonamentu, zwiększyć limit i prędkość. Na co mogę realnie liczyć? Pozdrawiam.
dexter18

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: dexter18 »

Złóż wypowiedzenie w salonie negocjuj z DUK.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: ja.michal »

Na pewno noc bez limitu będzie mniej atrakcyjna bo 1:00-8:00, a nie 0:00-9:00. Atrakcyjniejsze będą prędkości.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: R Mad »

Wolę mimo wszystko wysłać wypowiedzenie drogą listową. Najbliższy salon mam w znacznej odległości od swojego miejsca zamieszkania, dlatego wolę po prostu pójść na pocztę. Jeszcze dwa pytania. Ile wynosi okres wypowiedzenia w przypadku umowy na czas nieokreślony?
Jakim listem to wysłać, polecony z potwierdzeniem odbioru wystarczy?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: marens »

R Mad pisze:Ile wynosi okres wypowiedzenia w przypadku umowy na czas nieokreślony?
30dni ze skutkiem na koniec następnego okresu rozliczeniowego
R Mad pisze:Jakim listem to wysłać, polecony z potwierdzeniem odbioru wystarczy?
Może być, choć lepiej dodać priorytet (6,45zł za całość)
Można wysłać też skan rezygnacji na ok[at]pomocplay.pl
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: R Mad »

Tylko skan wchodzi w grę? Nie może być to zdjęcie?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: marens »

Może być, byle wszystko było czytelne.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: R Mad »

Ostatecznie zdecydowałem się przekazanie wypowiedzenia drogą pocztową.
Zastanawiam się tylko, co mogę wynegocjować. Nie spodziewam się czegoś nadzwyczajnego, ale na co mogę liczyć, zakładając, że będzie to przedłużenie bez nowego sprzętu?
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Play - przedłużenie umowy ?

Post autor: Cezar1871 »

Nie zastanawiaj się bo Play ostatnio wali tak w bambuko że szkoda słów. Proszę Ja zwiększałem abonament by mieć większy transfer a tak tną m łącze do niespełna 1Mb/s . Tu masz test http://www.speedtest.net/my-result/3159365392 Oczywiście według Play wszytko jest ok. A na reklamację bezczelnie zalecają zakup anteny dla klienta który meszka pod nadajnikiem a zasięg oscyluje na poziomie 90-95% ;). Nie wspomnę o tym że testy na innych przekaźnikach i w innych miejscowościach wykazały że za każdym razem dziwnym trafem dobija do 1Mb/s i tnie go. Szkoda słów. Mimo że byłem u nich 5 Lat to tak mnie kur@#$ że dostali wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym, nie chce nawet słyszeć o tej sieci. To tyle ku przestrodze dla innych, że możliwości techniczne przesyłu to jedno a to co wyprawa ten fiolet to drugie.
ODPOWIEDZ