To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: Vipera »

Gdy pojawił się UMTS w Katowicach, miałem 'na półce" starego Tak-tak'a.
Podczas gdy na Bc nie miałem problemów, to na SIM'ie z Tak-tak'a nigdy mi sie nie udału.
Obecnie nie sprawdze połaczenia na tym SIM'ie (ale skoro taka mozliwość okazała sie faktem, nie muszę juz próbować :P), karta juz dawno wylądowała w śmietniku.

Szkoda tylko, że ceny neta w Tak-tak'u, nie są niższe.

A przy okazji...
Czy ktoś juz próbował tego z simdata?
ssaq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-01-29, 23:08

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: ssaq »

Oficjalne stanowisko ERY w sprawie 3G dla swoich abonentów i użytkowników (cytuje za Telepolis.pl):

Od 3. lipca abonenci i użytkownicy Ery, którzy korzystają z kart SIM należących do HLR 10, mogą korzystać w pełni z zalet sieci UMTS.

Numer HLR, do którego przypisania jest dana karta, to 2 cyfry po ukośniku na karcie SIM.

Abonenci sieci Era i użytkownicy TakTak, posiadający telefon 3G, których numer jest w HLR10 będą mogli zalogować się do sieci UMTS. W każdym mieście, gdzie jest UMTS wszystkie wykonywane przez nich akcje będą odbywały się poprzez sieć 3G (np. połączenia głosowe, MMS, SMS, transmisja pakietowa).

Korzystającym z pakietowej transmisji danych wzrośnie transfer (wymagana aktywna usługa pakietowej transmisji danych). Klienci będą mogli przesyłać dane z prędkością do 384 kb/s. Nie wprowadzamy żadnych nowych stawek. Korzystając z 3G zostaną naliczone opłaty jak w 2G.

Dotychczas do sieci 3G logowali się wyłącznie abonenci taryfy data, posiadacze oferty blue connect w telefonie oraz abonenci z usługą Połączenia wideo. (WitekT)


Zatem jeśli komuś udało sie zalogować do sieci 3G i ma inny numer HLR niż HLR 10 to niech go poda. Może coś się zmieniło w tej kwestji od 3 lipca.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: robbo2k »

ssaq pisze: Zatem jeśli komuś udało sie zalogować do sieci 3G i ma inny numer HLR niż HLR 10 to niech go poda. Może coś się zmieniło w tej kwestji od 3 lipca.

HLR 11 TT z logo ery pod spodem logo TT i numer telefonu po drugiej numer karty SIM /11 @
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: bob »

Z jednej strony numer telefonu i logo TT z drugiej numer seryjny łamany przez 18#.
reniferek77
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-06-22, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: reniferek77 »

A czy można w Tak-taku wideorozmowy przeprowadzić?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: bob »

Vipera pisze:Od strony technicznej karta z Tak-Taka obsługuje UMTS.
Pewnie obsługuje też wideorozmowy ,ale nie testowałem.
Czy ktoś może spróbować ?
bob
reniferek77
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2006-06-22, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: reniferek77 »

Juz wiem dla użytkowników TakTak i EraMix videorozmowy są niedostępne :(
Czyli do kitu.
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: pir »

Bob nadal nie jestem przekonany do tego co mowisz, chociaz wyniki na stronie wydaja sie potwierdzac to co napisales. W maju/czerwcu robilem testy we wszystkich miastach gdzie ERA miala 3G siec (Krakow, Gdanks, Wawa, Wrocla, Katowice, Poznan, Lodz) i nie bylo takiej mozliwosci zeby na karcie prepaid miec UMTS'a. Specjalnie do tego celu musielismy kupowac taryfy jakies tam nie najtansze dzieki, ktorym byla mozliwosc korzystania z uslug transeferu danych w sieci 3G. Mam jednak pomysl, jesli masz taki telefon, ktory pokazuje do jakiej sieci jest akutalnie zalogowana karta sim, to sprawdz czy na tym Tak Taku na ktorym probowales jest 3G czy 2G i wtedy wszystko bedzie wiadomo. Ja takich kart prepeidowych jeszcze nie widzialem ktore by umozliwialy logowanie sie do sieci 3G, a duzo ich juz widzialem.
ssaq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-01-29, 23:08

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: ssaq »

Potwierdzam. UMTS działa w TT (dziła też HSDPA). Dziala na HLR 10, HLR 15 (innych nie sprawdzalem).
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: robbo2k »

pir pisze:Bob nadal nie jestem przekonany do tego co mowisz, chociaz wyniki na stronie wydaja sie potwierdzac to co napisales. W maju/czerwcu robilem testy we wszystkich miastach gdzie ERA miala 3G siec....
Niedowiarek z Ciebie. Maj / czerwiec byl 4 miesiace temu.
BTW Wszystkie Node B Ery beda mialy HSDPA powoli i systematycznie sa upgradowane, Warszawa ma najgorzej bo te siemensy to porazka
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: bob »

Nie mam telefonu z UMTS i nie mam zamiaru go mieć.Od końca czerwca mam HSDPA w Orange i to co pisałem piszę z całą odpowiedzialnością.
Jeśli napiszę 3G a nie 2G to i tak dalej będziesz miał wątpliwości.
Nie muszę mieć komórkę jak zapewne wiesz ,żeby rozpoznać poza testami prędkości czy jest UMTS czy HSDPA czy EDGE czy GPRS.Nie wiem czy przekona Cię fakt że na modemie ,którego używam (GT MAX) wskazuje technologię w następujący sposób:
GPRS CS & PS or PS only Service:
Red led = Slow Double Blinking
Blue led = off

EDGE Service:
Red led = Slow “4 times Fast” Blinking
Blue led = off

UMTS CS & PS or PS only Service:
Red led = off
Blue led = Slow Double Blinking

HSDPA Service:
Red led = off
Blue led = Slow “4 times Fast” Blinking
I teraz oświadczam ,że miałem HSDPA na starterze TAK TAK serial/18# (cztery mignięcia niebieskiej diody) ,mam HSDPA w ORANGE w abonamencie (cztery mignięcia niebieskiej diody) oraz miałem HSDPA na karcie abonamentowej dla firm z ERY (cztery mignięcia niebieskiej diody).
I bardzo Cię proszę ponieważ w pierwszej Twojej wypowiedzi temat nazwałeś "dement" ,żebyś dementował swoje wypowiedzi a nie czyjeś, a ja obiecuję już z Tobą nie polemizować (dla mnie lepiej bo nie chce mi się już tłumaczyć z tego co jest w rzeczywistości).Zaczynam mieć wątpliwości czy warto podawać takie sprawdzone przeze mnie NEWS`y.
Dodam ,że nie będę juz kupował tych starterów bo mam abonament.Tą kartę zjadło bardzo szybko (9zł).
Pozdrawiam bob
agnyra

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: agnyra »

Aby dana karta SIM mogła logować się do sieci UMTS musi mieć odpowiednie uprawnienia. W tej chwili tylko w Plusie domyślnie wszystkie karty SIM (nawet te najstarsze z 1996r, Simplusy, Mixy i SS) mogą bez przeszkód działać w UMTS. W Erze domyślnie taka usługa jest wyłączona, posiadając abonament trzeba sobie ją aktywować poprzez BOA. Co do TakTaków i pozostałych kart (bez aktywnej usługi), Era stopniowo "otwiera" swoją sieć 3G, jak na razie mogą sie do niej logować wszystkie karty z HLR 10, można ją poznać po tym że po numerze karty sim jest "/10". Jednak nawet po zalogowaniu użytkownik TakTaka nie będzie w stanie wykonać wideopołączenia ponieważ w TT po prostu nie ma takiej usługi.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: bob »

Moja miała numer 18 i działała w HSDPA i to jest najważniejsze.
Wiem ,że to dla niektórych nudna informacja ale lepsze to niż zadawać pytanie "Co byście woleli Orange,Erę czy Plusa".
No chyba zainteresował kogoś news - ERA i ORANGE mają HSDPA w POLSCE.
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: robbo2k »

Ja mam HLR 11 kolega bob bodaj 15 inny HLR 18 wiec z ta "10" bym nie przesadzal. IMHO stawiam teze ze wszystkie abonamentowe i TT maja UMTS
do transmisji danych
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: To w TAK-TAKu mozna miec UMTS??

Post autor: bob »

agnyra pisze:W Erze domyślnie taka usługa jest wyłączona, posiadając abonament trzeba sobie ją aktywować poprzez BOA.
Jeśli mogę podpowiedzieć to kolega ,który kartę abonamentową użyczył wymieniał ją trzy miesiące temu i nie aktywował żadnej usługi 3G jedynie przypomina sobie coś o aktywacji gprs ,żeby móc korzystać z wap lub coś w tym stylu.Nie jestem abonentem Ery i nie chce mi się sprawdzać co konkretnie mógł aktywować ale na pewno twierdzi ,że nie 3G bo ma blade pojęcie o tym.
Jeśli chodzi o TAK TAK zrobiłem jedynie aktywację gprs podając kod z instrukcji *132*2*1# oraz ustawiłem APN:erainternettt oraz ID: erainternet i Hasło: erainternet
Karta po kilku testach i napisaniu postu na forum zużyła się i wyrzuciłem ją do kosza ponieważ nie będę ją ładował (miała 8 zł na połączenia,kosztowała 9zł).

17.09.2006 EDIT:
Choć obiecałem ,że nie będę kupował prepaid`ów nie mogłem się powstrzymać i właśnie zrobiłem testy na prepaid`zie HEYAH o numerze 17 a oto rezultat:
WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK WYNIK
W tej chwili dzięki temu prepaid`owi jestem zalogowany do 3G i mam HSDPA oraz piszę ten tekst.
W takim razie trzeba przyjąć ,że karty prepaid`owe logują się do sieci 3G ,działają w niej i mogą działać w technologi HSDPA.
Sumując wszystkie testy:
1.HSDPA jest osiągalny na TAK TAK (prepaid)
2.HSDPA jest osiągalny na HEYAH (prepaid)
3.HSDPA jest osiągalny na abonamentowej karcie ERA
4.HSDPA jest osiągalny na abonamentowej karcie ORANGE
5.HSDPA nie jest osiągalny w abonamentowym PLUS`ie

TESTY przeprowadziłem w KATOWICACH.
UWAGA: Nie zdążyłem przetestować prędkości ściągania plików w praktyce (za tanie startery kupiłem).

Pozdrawiam bob
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ