Orange Twój Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bogas88
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-24, 16:21
Lokalizacja: Ostrów

Orange Twój Internet

Post autor: bogas88 »

Witam!!
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy bezprzewodowego internetu z sieci Orange. Dokładniej chodzi mi o to abyście mi napisali wasze odczucia, jak to chodzi w żeczywistosci, jak jest z tymi limitami i transferami i po przekroczeniu limitów!! Z mojego położenia wynika że łapałbym zasięg Edge i interesuje mnie abonament ten za 60zł z limitem 0.5Gb,ale jesli ktoś posida droższą wersję też prosze o odpis!!
Pozdrawiam wszystkich uzytkowników forum!!
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Twój Internet

Post autor: gnd »

....mam, używam, nie tną mi , jestem zadowolony....
@gnd jak już coś piszesz to wymień jakieś konkrety->bob
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Orange Twój Internet

Post autor: piotr2802 »

Mama licencję EDGE w Orange. W zasięgu EDGE nie przekraczam 130 kb /s, zaś w zasięgu GPRs max to 46,7 kb/s. Chodzi to nawet nieźle, azle służy tylko do przeglądania stronek www , odebrania krótkiego mail'a itp.
Nie udało mi się uruchomić na tym żadnego komunikatora głosowego (SKYPE, YAHOO, MSN). Dla mnie to jest jedyna alternatywa, ale gdybym miał dostęp do internetu z kabla, nawet bym się nie zastanawiał. Podsumowując - internet bezprzewodowy jak najbardziej, ale nie w wydaniu naszych krajowych operatorów.
slawoj95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-03-10, 22:49
Lokalizacja: MI?SK MAZ

Re: Orange Twój Internet

Post autor: slawoj95 »

Witam
Lepiej daj sobie spokoj z internetem bezprzewodowym pomyśl oczymś innym jak tak zrobiłem i jestem :D
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Orange Twój Internet

Post autor: szuwarek »

bogas88 pisze: Mam pytanie do wszystkich posiadaczy bezprzewodowego internetu z sieci Orange. Dokładniej chodzi mi o to abyście mi napisali wasze odczucia, jak to chodzi w żeczywistosci,
Wprawdzie mam usługę znaną jako ManiakGPRS ale technologia jest ta sama.
Moje parametry poniżej:

Modem: Telefon Siemens S55 GPRS only.
Transfer: 4 w porywach 5,5 kB
Siła sygnału: nie spada poniżej 90%
Stabilność: dobra, zrywa rzadko
System operacyjny: Ubuntu Linux
Metoda połączenia z komputerem: BlueTooth
Wnioski: nadaje się jako łącze awaryjne lub gdy _naprawdę_ nie masz wyboru lub nie zamierzasz dużo ściągać.
Sugestia: zainteresuj się czymkolwiek innym, jeśli masz taką możliwość.
Na przykład zajrzyj tu: www.technologie-satelitarne.pl

Ważna uwaga: nie daj się nabrać na to że
Z mojego położenia wynika że łapałbym zasięg Edge
. Jeśli sygnał jest słaby nici z szybkiej transmisji. Z mojego położenia wynikało, że jestem w UMTS (Blueconnect Ery) a tym czasem nie było nawet GPRS. A płacić trzeba było. Konsekwencje wiadome :-(.
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: Orange Twój Internet

Post autor: tomasat »

Jeśli sygnał jest słaby nici z szybkiej transmisji. Z mojego położenia wynikało, że jestem w UMTS (Blueconnect Ery) a tym czasem nie było nawet GPRS. A płacić trzeba było. Konsekwencje wiadome .
Z tego co się orientuje to wszędzie gdzie jest zasięg tam jest i gprs
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Orange Twój Internet

Post autor: szuwarek »

tomasat pisze:Z tego co się orientuje to wszędzie gdzie jest zasięg tam jest i gprs
Tak jest, nawet słaby ale stabilny sygnał sieci pozwoli ci na korzystanie z GPRS i innych. Im słabszy sygnał tym więcej do powiedzenia mają okoliczności przyrody tudzież zabudowy. W moim konkretnym przypadku objawiało się to tym, że poziom siły sygnału Ery skakał od 0% do 100%. I tak co pół godziny. Teraz kiedy mam orange między mną i ich nadajnikiem jest 2 km pola jeden dach i jedno drzewo. Transfer jak wyżej.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Orange Twój Internet

Post autor: piotr2802 »

Nigdy więcej internetu bezprzewodowego w Orange !!!
Jeśli chcesz mieć kłopoty i masz dużo kasy to wejdź w to, same problemy, a to co piszą o wielkości transferów to tylko fikcja.
Sieć jest bardzo obciążona i nic się nie robi aby rozbudować infrastrukturę.
Jeśli tylko masz okazję to szukaj innego dostępu do internetu.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Orange Twój Internet

Post autor: szuwarek »

piotr2802 pisze:Nigdy więcej internetu bezprzewodowego w Orange !!!
Jeśli chcesz mieć kłopoty i masz dużo kasy to wejdź w to, same problemy.
A możesz podać jakieś szczegóły. Ciekaw jestem, bo ja to samo mogę powiedzieć o Erze. :wink: Mam GPRS w orange ponad trzy lata i działa toto bardzo dobrze. A co do infrastruktury: te usługi były pomyślane jako "mobilny" a nie "prawdziwy" dostęp do sieci. Operatorzy "zapomnieli", że nie do każdego dochodzi kabel i nie "przewidzieli", że ludzie rzucą się na to i przeciążą sieć. Poza tym rozmowy głosowe mają pierwszeństwo przed transmisją danych. Wystarczy duże natężenie tych pierwszych i koniec pieśni.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Orange Twój Internet

Post autor: klisza »

piotr2802 pisze:nic się nie robi aby rozbudować infrastrukturę.
Podobno Orange ma pretensje do UKE, że ten nie robi kolejnych przetargów na GSM1800. Może dlategonie rozbudowują infrastruktury, bo po prostu nie mają więcej kanałów radiowych.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
Awatar użytkownika
Pasat01
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2006-08-23, 06:01
Lokalizacja: Kuj.-Pom.

Re: Orange Twój Internet

Post autor: Pasat01 »

Ja rodzince zakładałem BE w Orange i powiem tak: "może być".
Przy ssaniu plików idzie 22-24kb/s, GG oczywiście idzie, SkyPe idzie sie dogadać no moze na stacjonarne słąbo (chyba przez słaby UpLoad), www idzie gładko, a powyzsze testy na 3-4 kreskach w skali 5 (+antena GSM mobilna).
Pozdrawiam,
HTC Desire i Aero2
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Orange Twój Internet

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:Nigdy więcej internetu bezprzewodowego w Orange !!!
Jeśli chcesz mieć kłopoty i masz dużo kasy to wejdź w to, same problemy...
Przestań wypisywać bzdury ,co znaczy duże pieniądze,dla każdego to inne pojęcie .Trzymaj się konkretów.To,że miałeś jakieś kłopoty nie znaczy ,że wszyscy je mają.
Ja jestem zadowolony co oznacza ,że Twoja wypowiedź jest bez sensu.
Generalnie całe forum się dzieli na zadowolonych i niezadowolonych ale nie musisz wszystkich straszyć.
Chodzi Ci o ORANGE czy ogólnie o mobile net czy może na co dzień jesteś ze wszystkiego niezadowolony ?
Jestem zadowolony z netu w Orange bo mam szybki transfer (1,2Mbps) ,nie zrywa mi połączenia i płacę tylko 99zł netto (nie którzy połowę mniej).
Jedyne zastrzeżenie mam do ping`ów (120ms na wp)
marianob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-26, 00:01

Re: Orange Twój Internet

Post autor: marianob »

bogas88 pisze:

Modem: Telefon Siemens S55 GPRS only.
Transfer: 4 w porywach 5,5 kB
Siła sygnału: nie spada poniżej 90%
Stabilność: dobra, zrywa rzadko
System operacyjny: Ubuntu Linux
Metoda połączenia z komputerem: BlueTooth
CZy mógłbys pokrutce opisać jak sie łączysz z przez BT i S55 z GPRS ?? Mam N6280, chciałem to odpalić na linuxie (slackware) ale ze z linuxem nie jestem jeszcze na ty więc wysiadam przy takich rzeczach.
Riddler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-08, 23:24

Re: Orange Twój Internet

Post autor: Riddler »

heh, jak to nazywacie netem(orang, edge), to jest to nieporozumienie, co kogo obchodzi ze nie maja rozbudowana siec i sie blokuje net. w umowie pisze ze mam miec tyle to mam miec. Sygnal mam spory i wiem ze to ze mam tak mala predkosc to ich wina. Nie wiem czy na 2kb/s probowaliscie np obejrzec filmik ze stronki, buforowanie trwa godzine przy filmiku okolo 3 min trwajacym:D to jest skandal:) a tak zachecali do zakupu, swietna predkosc stabilne polaczenie itp. Poprostu wprowadzaja ludzi w blad. Powinni powiedziec: masz limit 1 gb, za 120 zł miesiecznie, przekroczysz masz 2 kb i sprawa jest jasna. Szukaja naiwnych i niestety sporo ludzi zlapali.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Orange Twój Internet

Post autor: bob »

Zwróć się do BOK`u.Jeśli nadal będziesz niezadowolony to do jakiegoś biura ochrony praw konsumenta.Tam powinieneś się dowiedzieć czego możesz się domagać.Wcześniej jednak użyj funkcji szukaj bo podobne tematy już były.
Czy mógłbyś wyżalać się w jednym wątku a nie zakładać co chwilę nowe posty?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3933
Pozdrawiam bob
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Twój Internet

Post autor: Jaco »

Nie wiem po co ta dyskusja.Jesli się komuś nie podoba to niech tu nie zagląda.Po co wywoływac jakieś durne spory oto że coś jest lepsze lub gorsze.Jeśli ktoś mieszka w mieście i ma możliwość skorzystania z różnych form dostępu do internetu, to zapewne wybierze dla siebie to co według niego najkorzystniejsze.Przecież nikt nikomu nie każe że ma mieć internet przez komórkę.A to że prędkości są takie jakie są to nie powinno nikogo dziwić.Jak dzwonićie przez komóry ile razy was rozłączyło?Tak samo niekiedy jest i tutaj.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Orange Twój Internet

Post autor: szuwarek »



CZy mógłbys pokrutce opisać jak sie łączysz z przez BT i S55 z GPRS ?? Mam N6280, chciałem to odpalić na linuxie (slackware) ale ze z linuxem nie jestem jeszcze na ty więc wysiadam przy takich rzeczach.
WAŻNE. Musisz zdawać sobie sprawę, że połączenie z BT wygląda inaczej w każdej dystrybucji. To co tu opisuję dotyczy Ubuntu 6.06.

Zainstaluj oprogramowanie do obsługi BlueTooth właściwe dla twojej dystrybucji. Zazwyczaj są to pakiety, które mają "bluez" w nazwie.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, czy masz włączoną obsługę Bluetooth (zapewne masz). Po podłączeniu urządzenia uruchom terminal i wykonaj komendę: dmesg. Poszukaj czegoś takiego:

Bluetooth: HCI device and connection manager initialized
[17179605.688000] Bluetooth: HCI socket layer initialized
[17179605.712000] Bluetooth: L2CAP ver 2.8
[17179605.712000] Bluetooth: L2CAP socket layer initialized
[17179605.716000] Bluetooth: RFCOMM socket layer initialized
[17179605.716000] Bluetooth: RFCOMM TTY layer initialized
[17179605.716000] Bluetooth: RFCOMM ver 1.7

Teraz czas się przekonać, czy adapter jest obsługiwany. Wykonaj komendę: hciconfig. Powinieneś zobaczyć coś takiego:

Type: USB
BD Address: 00:10:66:49:13:C2 ACL MTU: 192:8 SCO MTU: 64:8
UP RUNNING PSCAN ISCAN
RX bytes:439 acl:0 sco:0 events:27 errors:0
TX bytes:352 acl:0 sco:0 commands:23 errors:0

Najważniejsza jest pierwsza linia ta z BD Address i te 12 cyfr. To sprzętowy adres twojego adaptera.

Uaktywnij BT w telefonie w trybie widoczności dla wszystkich i wykonaj kolejną komendę: hcitool scan

Scanning ...
00:01:44:33:28:51 Siemens_s55

Te liczby to adres i nazwa twojego telefonu. Teraz czas na sprawdzenie czy telefon i komp widzą się wzajemnie. W katalogu /etc/bluetooth/pin powinieneś mieć :plik o nazwie "pin". Otwórz go i wpisz jakiś PIN np. 9865.

Chwila prawdy: czas na połączenie z telefonem. Wykonaj: l2ping adres_telefonu . Powinno pojawić się zapytanie o PIN. Wpisz go. Później powinieneś zobaczyć coś takiego.

0 bytes from 00:01:44:33:28:51 id 0 time 42.42ms
0 bytes from 00:01:44:33:28:51 id 1 time 38.91ms

to masz połączenie z BT.

Naciśnij CTR-C aby przerwać wykonywanie komendy.

Teraz czas na odbadanie jakie usługi oferuje nam telefon. Użyj polecenia:
sdptool browse adres_telefonu. Nas interesuje coś takiego:

Service Name: Dial-up networking
Service RecHandle: 0x11103
Service Class ID List:
"Dialup Networking" (0x1103)
"Generic Networking" (0x1201)
Protocol Descriptor List:
"L2CAP" (0x0100)
"RFCOMM" (0x0003)
Channel: 1
Language Base Attr List:
code_ISO639: 0x656e
encoding: 0x6a
base_offset: 0x100
Profile Descriptor List:
"Dialup Networking" (0x1103)
Version: 0x0100

Aby połączyć się z usługą DUN wykonaj (nie jest to jeszcze internet !):
rfcomm connect rfcomm0 adres_telefonu numer_kanału

Jeśli widzisz coś takiego:

Connected /dev/rfcomm0 to 00:01:44:33:28:51 on channel 1
Press CTRL-C for hangup

To masz połączenie.

Co do połączenia z GPRS to muszę cię zmartwić. Dla każdego operatora wygląda to nieco inaczej, a ja nie chciałbym ci namieszać. Spróbuj przeszukać forum pod kątem hasła: GPRS.
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: Orange Twój Internet

Post autor: assasyn »

bogas88 pisze:Witam!!
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy bezprzewodowego internetu z sieci Orange. Dokładniej chodzi mi o to abyście mi napisali wasze odczucia, jak to chodzi w żeczywistosci, jak jest z tymi limitami i transferami i po przekroczeniu limitów!! Z mojego położenia wynika że łapałbym zasięg Edge i interesuje mnie abonament ten za 60zł z limitem 0.5Gb,ale jesli ktoś posida droższą wersję też prosze o odpis!!
Pozdrawiam wszystkich uzytkowników forum!!
Ja ma licencję GPRS z modemem se gc75e, umowa biznesowa z lutego 2005 roku. 49zł +vat. Jej najważniejszą zaletą jest brak limitu transferu.
Na modemie se transfer mam max 5,6KB/s najczesciej jest miedzy 4 a 5,1. ale gdy zależy mi na szybszym transferze wkładam karte sim do nokii 6630 w efekcie transfer mam na poziomie 12-14 KB/s a w nocy i rankiem ok 18 - 20 KB/s. zastanawiam sie czy nie zainwestować w wymiane sim'a na 3g oraz w szybszy godem np Modem Globetrotter GT MAX. Wracając do limitu przez długi czas operator ograniczał mi przesył do ok 2KB/s co każde 500MB, ale wystarczył wtedy tel do BOK żęby mi ogranicznik ściągneli i było po kłopocie, od kilku miesięcy nie zakładają mi ogranicznika. a przy użyciu nokii zdarza mi sie sciągać do 10GB miesięcznie. Abonament w którym jest limit szczerze odradzam, lepiej pokusić sie na cesje umowy od kogoś kto ma tą starszą bez limitu i zainwestować w modem obsługujący edge i UMTS(ten ostatni wiąże sie z wymianą sim)
ODPOWIEDZ