Kilka informacji dla poczatkujacego...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

Posiadam telefon Sony Ericsson k300i ;) Zakupiłem wczoraj do niego zwykly Kabel USB oraz pobralem sterowniki od producenta. Poprawnie skonfigurowalem internet na kompie poprzez GPRS z orange ale jest on dla mnie za drogi wiec w planach mam kupic pakiet iPlus SimData. Chcialbym sie dowiedziec jaka jest w ogogle predkosc tego internetu. Ile sie placi za np codzienne siedzienie na Gadu Gadu. Chcialbym tez wiedziec jaka kwota minimalnie mozna sobie doladowac konto w tym pakiecie, jaki jest czas waznosci karty SimData jezeli niedoladowywalbym konta bo nimalbym kasy ? oraz w przyblizeniu ilebym zaplacil za 30 mb pobranych danych ??

PS: Jezeli macie jakies sprawdzone sposoby na zaoszczedzenie dajcie mi znac na PM ;)

PS2; Jezeli macie tez jakies sposoby na zaoszczedzenie na gg oprocz wylaczenia reklam piszcie tez na pm ^^

PS3: Ile zaplace za 1 mb sciagnietych danych w usludze iPlus SIMDATA ???
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: pimosz »

Ile zaplace za 1 mb sciagnietych danych w usludze iPlus SIMDATA ???
30 groszy

3 grosze = 100KB
aw75
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-09-16, 19:26

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: aw75 »

Za GG zapłacisz dosłownie grosze. Po wyłączeniu reklam ilość przesyłanych danych jest śladowa, to tylko tekst. kiedyś siedziałem kilka godzin i zużyłem jakieś 200 kB - w Simdata to 6 groszy...
Radzę też w przeglądarce WWW wyłączyć ściąganie obrazów, bardzo zaoszczędzisz na transferze GPRS.
Marcin Stos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-09-11, 22:02
Lokalizacja: ?ask

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: Marcin Stos »

Jeżeli chodzi o SIMDATE to wszystko masz opisane tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3697 A jeżeli o prędkość, to 5KBps bedzie sukcesem, realnie to tak ok 3KBps (sam miałem kiedyś taki tel :wink:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Marcin Stos, łącznie zmieniany 2 razy.
Nokia 6230 + DKU2 + iPlus
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: sardo nunspa »

Przypominam, że SIMDATA nalicza za każde rozpoczęte 100kb więc jeśli ściągniesz 101kb to płacisz tak jak za 200kb.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

sardo nunspa pisze:Przypominam, że SIMDATA nalicza za każde rozpoczęte 100kb więc jeśli ściągniesz 101kb to płacisz tak jak za 200kb.
Aha to fatalnie :/ a jezeli teraz sciagne te 101 kb i zaplace za 200 a nie zerwe polazenie to potem za kilka godzin moge spokojnie dojechac do tego 200kb i nic mnie za to nie skasuja ?? (a jezeli rozloczylbym sie to juz zaplace od nowa ?)

BTW Dzisiaj mam zamiar posiedziec troche na gg ale jeszcze <font color="#FF00FF"><b>»»nie mam««</b></font> simdaty tylko orange ;) mam nadzieje ze zmieszcze sie z gg w okolo 1 zl :D

PS: 3KBps <-- dlaczego tak wolno ??? co taki bede mial transfer O_O ?? Jak podpiolem na orange world swoj tel to Windows XP SP2 widzi mi lacze o predkosci 128 kb/s ale mam taki menager od sony ericssona do tworzenia polaczeni modemowych i tam jak sie konfuguruje modem mam opcje maks 28kb/s wiec i taka nastawilem ;)

BTW. Jakies sposoby przyspieszenia tego netu znacie ?? Interesuja mnie glownie sposoby przyspieszenia netu na przegladarce Opera no ale na Firefoxa tez sie przyda bo czasami kozystam ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: Sundance_kid »

Marcin Stos pisze:Jeżeli chodzi o SIMDATE to wszystko masz opisane tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3697 A jeżeli o prędkość, to 5KBps bedzie sukcesem, realnie to tak ok 3KBps (sam miałem kiedyś taki tel :wink:
U mnie na zad... jest predkośc 4 KBps, czasem do 5. Kiedyś przez parę sekund miałam 8 KBps potem "leciało 6 żeby wrócić znów do 4.
Aha to fatalnie :/ a jezeli teraz sciagne te 101 kb i zaplace za 200 a nie zerwe polazenie to potem za kilka godzin moge spokojnie dojechac do tego 200kb i nic mnie za to nie skasuja ?? (a jezeli rozloczylbym sie to juz zaplace od nowa ?)
TAk. Ale nie licz na to, że ta liczba danych mimo nieużywania netu sie utrzyma. Jak się rozłączysz to płacisz za nowo.
I pamiętaj, że dane w simdacie naliczane są osobno.
A co do oszczędzania to przejrzyj forum bo jest o tym temat.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sundance_kid, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

Sundance_kid pisze: I pamiętaj, że dane w simdacie naliczane są osobno.
Mozesz jasniej bo nie kapuje ???

PS: Ile zabiera ci gg KB za podloczenia sie do sieci ??
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: tomasat »

I pamiętaj, że dane w simdacie naliczane są osobno.
Osobno znaczy to że za wysłane np. 3 KB i odebrane 3KB płacisz 6gr.
Czyli za wysyłane i odbierane dane płaci się oddzielnie
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
Awatar użytkownika
JK
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-07-02, 13:14

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: JK »

Sundance_kid pisze:I pamiętaj, że dane w simdacie naliczane są osobno.
Zgodnie z regulaminem promocji "SIMDATA 2" opłaty za pobranie i wysłanie danych naliczane są razem (w ramach jednej sesji).
N6230 + AXF-15S + MBC-15S + ATK-20 + BT = 200 kb/s -> 32 kb/s (iPlus)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: raptou »

sardo nunspa pisze:Przypominam, że SIMDATA nalicza za każde rozpoczęte 100kb więc jeśli ściągniesz 101kb to płacisz tak jak za 200kb.
Drobne uzupełnienie
W powyższym przypadku będzie zbilingowane 300 kb. Rozpoczęte 100kb (lub wielokrotność - nie było podane ile danych zostało wysłane) wysyłka + 2x 100kb odbiór. Tak to trzeba liczyć. Do tego należy doliczyć każde ponowne nawiązanie połączenia jak wyżej, gdy jest ustawiona jakaś wartość timeout. Podobnie jak każde zerwanie i ponowne nawiązanie połączenia jest naliczane od nowa. W praktyce zawsze zapłacimy trochę więcej niż nam się wydaje. Taksometr inkasuje od momentu każdego zalogowania. Nieudane próby połączenia (odmowa autoryzacji) nie są bilingowane mimo, że już te kilka kb poszło w świat.

Jeden z forumowiczów kiedyś napisał regułkę w Excelu do Sferii, która pobierała sobie wartości z pliku .log sesji modemu i na tej podstawie od razu Excel obliczał bardzo dokładny koszt sesji niemal pokrywający się z bilingiem operatora. Można by go było zmodyfikować do potrzeb Simdaty i innych. To był świetny pomysł. Może by podrzucił pliczek, jeśli go jeszcze ma ??
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: Ufo atakuje »

raptou pisze:
sardo nunspa pisze:Przypominam, że SIMDATA nalicza za każde rozpoczęte 100kb więc jeśli ściągniesz 101kb to płacisz tak jak za 200kb.
Drobne uzupełnienie
W powyższym przypadku będzie zbilingowane 300 kb. Rozpoczęte 100kb (lub wielokrotność - nie było podane ile danych zostało wysłane) wysyłka + 2x 100kb odbiór. Tak to trzeba liczyć. Do tego należy doliczyć każde ponowne nawiązanie połączenia jak wyżej, gdy jest ustawiona jakaś wartość timeout. Podobnie jak każde zerwanie i ponowne nawiązanie połączenia jest naliczane od nowa. W praktyce zawsze zapłacimy trochę więcej niż nam się wydaje.
No właśnie.Przy takim taktowaniu nie zaoszczędzisz.Nie lepiej wziąć na rok abonament 60 zł i mieć 1GB limitu???.Mi taki limit starcza na 3 tygodnie swobodnego korzystania z netu. A tak to będziesz się oglądał na każdego kB, a i tak zapłacisz 20--30zł.Taki pre-paidowy internet to prawdziwy hardcore. :?
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

ja to biore tylko z tego wzgledu ze niezawsze bede mial te 30 zl na abonament i czasami bede odciety od neta na dobre 2-3 miesiac :/ a za wznowienie umowy za neta musialbym zaplacic :/ poprostu niestac mnie na neta i tyle dlatego pakuje sie w te cale GPRSy i inne bzdety bo w tym widze jakas nadzieje ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: bob »

Szkoda ,bo w części Bytomia jest UMTS (384kbps) a może nawet HSDPA (ok.1,2Mbps) z Ery.
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

No wielka szkoda szczegolnie ze moge miec stale polaczenie do internetu za okolo 40-50 zl o predkosci okolo 500 kb/s i stalym IP ;)

PS: Jak znam siebie to jezeli bede wyrabial z tym Simdata i co miecha bede doladowywal za 30 zl to pewnie zaloze sobie stalke ^^ tyle ze ja mam tylko kieszonkowych 50 zl na miesiac i to jeszcze od babci :/ bo rodzice niepracuja :/ dlatego prawie cale kieszonkowe pakowalbym w netu i niemoglbym sobie nic kupic :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: bob »

SoNiC pisze:No wielka szkoda szczegolnie ze moge miec stale polaczenie do internetu za okolo 40-50 zl o predkosci okolo 500 kb/s i stalym IP ;)
Mam takie łącze z tepsy w firmie i nie wiem dlaczego przy ściąganiu plików jest wolniejsze od UMTS. :(
HSDPA - w praktyce 150-160kBps (zip,exe) ping 120ms (Orange publiczne IP)
UMTS - w praktyce 40-46kBps (zip,exe) ping 250 ms (Orange publiczne IP)
NEO 512 - w praktyce 30-35KBps (zip,exe) ping 10 ms
Nie dla wszystkich jednak bez-kabli jest dobre (te słabe pingi) i pewnie masz rację ,lepiej nie ryzykować no i jeszcze w kasie musisz się zmieścić. :|
Pozdrawiam bob :)
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: SoNiC »

No w kasie w kasie :/ a jezeli chodzi o te lacze od tego mojego znajomego chodzi ono bardzo dobrze ;) strony sie szybko otwieraja itd ;)

Dodam jeszcze ze moj znajomy w kafejce u ktorego przesiaduje za darmo ma lacze 2 mb :) wiec tutaj jak ping jest 50 to jest tragedia :D laczeni prawie zawsze mamy ping po 13-14 ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Kilka informacji dla poczatkujacego...

Post autor: bob »

No to nie ma o czym gadać. :)
Pozdrawiam bob :)
ODPOWIEDZ