iPlus Simdata - Wasze Opinie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: SoNiC »

No wlaśnie jakie sa wasze opinie o tym zestawie lub jak kto woli sposobie dostępu do internetu ???
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: bob »

Zablokowałem wcześniej ten temat ale już jest ...
Może faktycznie się coś zmieniło. 8)
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: barteku »

Cześć,
Wczoraj kupiłem sobie simdata do nokii 6021. Wszedzie tylko GPRS i tyle, opoznienia rzedu 300ms pozatym jak najbardziej OK. Transfer to 8KB/s czyli max GPRS.

ERA w tej samej lokalizacji przy GPRS 700-800ms, ORANGE koło 600ms i jest EDGE :)
Dziś przeprowadzę kolejne testy w mojej lokalizacji. Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony 'internetem z komórki', żeby jeszcze było trochę taniej...

Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi sie to, że jest to pre-paid. Mogliby tylko ceny zmienić, np. 1GB - 50zł :)

Pozdrawiam

--
iPlus simdata + Nokia 6021 + iBook G4
Awatar użytkownika
SoNiC
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-16, 17:10
Lokalizacja: Bytom

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: SoNiC »

barteku pisze: Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi sie to, że jest to pre-paid. Mogliby tylko ceny zmienić, np. 1GB - 50zł :)
tak popieram :) ale to nierealne :/ zapytasz pewnie dlaczego ? ano danemu dostawcy sie to poprostu nieoplaca :P
Sony Ericsson k300i + iPlus Simdata
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: barteku »

Jak to sie nie oplaca? Operator chyba nikomu nie placi za ilosc danych. Infrastrukture maja zrobiona... Pewnie chodzi o to zeby maniacy p2p im nie zajmowali pasm.

Zastanawiam sie co teraz wybrac czy Orange czy Ere za te ~50-60zl/mc. bo Plus juz odpadl za brak EDGE u mnie w domu.

Warunkiem dla mnie jest brak zobowiazania albo zobowiazanie na jak najkrotszy okres. Oczywiscie terminal juz mam.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: krzysztof.wojcik »

barteku pisze:Jak to sie nie oplaca? Operator chyba nikomu nie placi za ilosc danych. Infrastrukture maja zrobiona... Pewnie chodzi o to zeby maniacy p2p im nie zajmowali pasm.

Zastanawiam sie co teraz wybrac czy Orange czy Ere za te ~50-60zl/mc. bo Plus juz odpadl za brak EDGE u mnie w domu.
Nie masz EDGE w Plusie ale może masz 3G, zerknij na http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0 wtedy dopiero odczujesz komfort korzystania z bezprzewodowego internetu :)
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: barteku »

Wiem, wiem. Niedawno uruchomili w Toruniu UMTS i w sumie duza czesc Torunia jest pokryta (wynika z mapki) ale 1. nie mam telefonu z 3G a po 2. mieszkam pod Toruniem :) Jesli tylko wpadnie mi w rece telefon z 3G koniecznie sprawdze jak to dziala bo ciekawosc mnie zjada :)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: krzysztof.wojcik »

barteku pisze:Wiem, wiem. Niedawno uruchomili w Toruniu UMTS i w sumie duza czesc Torunia jest pokryta (wynika z mapki) ale 1. nie mam telefonu z 3G a po 2. mieszkam pod Toruniem :) Jesli tylko wpadnie mi w rece telefon z 3G koniecznie sprawdze jak to dziala bo ciekawosc mnie zjada :)
Korzystam z 3G Plusa w W-wie, w porównaniu do GPRS/EDGE pingi są mniejsze ok 150-200 ms, no i mam transfer średni 38-40 KB/s.
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: barteku »

Jakiego używasz terminala? Możesz polecić jakiś telefon który będzie dobrze działał w rozsądnej cenie? Chodzi mi oczywiście o 3G.


pozdr
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: hubikas »

Ja osobiscie polecam Nokie 6650, ma modem UMTS/GPRS, transfery max. jakie daje UMTS czyli ok 45kB/s ( oczywiscie w zasiegu UMTS ) i cena tego telefonu , max do 300zl.
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
barteku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-09-20, 09:33
Lokalizacja: Trn/Gdy/Wwa

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: barteku »

Nokia 6650 ma bluetooth czy trzeba po kablu sie podpinac?
Awatar użytkownika
hubikas
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2006-05-25, 19:32
Lokalizacja: Poznań

Re: iPlus Simdata - Wasze Opinie

Post autor: hubikas »

Mozna przez kabelek oraz Bluetooth, z tym ze laczac sie z komputerem w tej drugiej technologii nie osiagniesz max. transferu, w tym telefonie Bluetooth ma jakies ograniczenie ( max 16kB/s ), przez kabelek wyciagniesz z niej max czyli ok 45 kB/s ( oczywiscie majac podlaczony kabelek, mozesz rownoczesnie miec go podpietego pod ladowarke ).
iPlus + NOKIA 6650 = UMTS = ~ 45kB/s :-) 2006r stare czasy, kto to jeszcze pamieta :-)
ODPOWIEDZ