czy to się opłaca?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

czy to się opłaca?

Post autor: Gość »

Mam do btsa może 1km i na samej karcie mam różne transfery od 1kb do 160kb i zastanawim się czy kupić sobie takie cacko http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71870542 czy może coś innego! A może lepiej już nie bedzie. Proszę o rady!
Jaro

Re: czy to się opłaca?

Post autor: Jaro »

Spoko!
Ja kupiłem taką antene.Niby pisze 5-7dB ale nie widać tego w "kreskach".Natomiast widać w zasięgu.Tzn jak miałem niby 3 kreski zasięgu to sie łączył i nie łączył.Po zainstlowaniu anteny połączenie zawsze stabilne pomimo 3-4kresek zasięgu,żadnego zrywania sesji.
POLECAM
Zaznaczam,że nic z tą firmą/sklepem/sprzedawcą mnie nie łączy.Po prostu do nich zadzwoniłem,uzyskałem info i...kupiłem z klauzulą,że jak nie zadziała mogę zwrócić.A to godne pochwały.

Pzdr
Jaro :)
Gość

Re: czy to się opłaca?

Post autor: Gość »

a mógłbyś napisać jakie masz transfery np: przy siąganiu pliku, przy otwieraniu stron! jeżeli nie wiesz jak tao sprawdzić to przeglądarka oera ma wbudowany pasek stanu który pokazuje rzeczysiste prędkości! Ach i na menadźeże jeką pokazuje ci prędkość? Dzięki za info poprostu potrzebuję to dal pewności czy aby pójdzie mi szybciej net!
Jaro

Re: czy to się opłaca?

Post autor: Jaro »

Max transfer przy ściąganiu plików osiągnąłem 180kbps.Strony otwierają sie w miarę szybko.Porównując do neta którego mam w domu(kabel-768kbps) to nie jest źle.Przypomina czasy modemu telefonicznego w TPSA z lat 97-99 :).Jeżeli myślisz o graniu w sieci to chyba się nie da lub zależy to od gier.Ja do tej pory nie mogę pogadać przez Skype'a.
Download ok ale Upload mam cienki. :?

Pzdr
Jaro
Jaro

Re: czy to się opłaca?

Post autor: Jaro »

Ja pisałem o modemie dla linii analogowej.Nr wdzwaniany 0202122(chyba).Tam prędkości były z rzędu 56-128kbps, więc to samo co GPRS(prawie).O lini ISDN można było sobie pomażyć.Przypominam ,że to lata 1995-99.A dodam,że ISDN wchodził ale w dużych miastach, wtedy była wymiana central na cyfrowe.

Pzdr
Jaro
tatik

Re: czy to się opłaca?

Post autor: tatik »

Jaro pisze:Ja pisałem o modemie dla linii analogowej.Nr wdzwaniany 0202122(chyba).Tam prędkości były z rzędu 56-128kbps, więc to samo co GPRS(prawie).O lini ISDN można było sobie pomażyć.Przypominam ,że to lata 1995-99.A dodam,że ISDN wchodził ale w dużych miastach, wtedy była wymiana central na cyfrowe.

Pzdr
Jaro
0202122 max 46kbps - i to tylko na liniach mieskich wieskie linie max 36kbps.

- wracając do tematu to antena ok mam taką (podobną), ale dużo leprze wyniki osiąqnełem używając tej anteny: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71203592

oczywiście nic nie mam wspólneqo z tą aukcją :)
Jaro

Re: czy to się opłaca?

Post autor: Jaro »

Zgadzam sie co do anteny kierunkowej i neta w domu.
Ja posiadam w domu kabel i własną sieć WLAN po mieszkaniu, a GC89 wykorzystuje jako karte Wi-Fi w domku i jako mobilny internet Orange poza domem.Więc jak sobie wyobrażasz moje :D wyciągniecie lapka w pracy i podłączenie tej anteny :lol: ?
Dlatego kupiłem dookólną ,niby z 5-7dB zysku i ona mi wystarcza całkowicie.Wszystko mi śmiga aż miło. :mrgreen:

Pzdr

Jaro
ODPOWIEDZ