internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Witam wszystkich serdecznie,

Otóż chciałbym poprosić o pomoc przy wyborze operatora oraz sprzętu do internetu na kartę. Kluczową kwestią jest zasięg. Otóż mam działkę na której bywam w zasadzie co weekend - znajduje się tu: Świniotop, ulica Świerkowa 8 https://maps.google.pl/maps?q=%C5%9Awin ... e&t=m&z=15

Generalnie jest to taka czarna dziura - play w ogóle nie odbiera, większość operatorów ledwo łapie zasięg - chodzi więc o to by wybrać takiego który ma lub będzie miał najlepszą infrastrukturę dla działania internetu - i ważne by był to internet na kartę. Dodatkowo proszę o podpowiedź jaki modem wybrać.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: ja.michal »

Kiepski teren. Z tego co już jest to 3G na 900 MHz w Plusie via Aero2 lub darmowy internet właśnie od Aero2.
Najpóźniej do połowy przyszłego roku powinni odpalić również 3G na 900 MHz w T-Mobile/Orange (wspólna sieć).
Do wszystkiego masz od 2,8 do 4,5 km. Bez anteny wyżej wyniesionej raczej się nie obejdzie.
Potrzebny modem ze wsparciem 3G na 900 MHz. Teraz tani, bez sim-locka, w Play, Huawei E3131 za 109 zł.

Z ofert masz darmowe Aero2 działające do grudnia 2016: http://aero2.pl/bdi.html
Z ofert płatnych działających w chwili obecnej to tylko Plus.
Z tego co ma działać w niedalekiej przyszłości - Orange i T-Mobile.
Która oferta będzie dla ciebie najlepsza musisz sam ocenić.
Wszystko masz na naszej wiki: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... we_prepaid
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Jeśli masz może telefon w Orange to możesz wypróbować pakiet 6GB za 6 zł. Sprawdzisz Orange UMTS2100. Jeszcze możliwy Play na UMTS900, teoretycznie zasięg jest. Jak kupisz modem E-3131 w Play to masz starter z 1GB i przetestujesz.
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Miałem wcześniej zestaw inny - orange freedom pro i działała gorzej niż intenet z komórki playa- który generalnie ma kiepski zasięg.

Pytanie brzmi - jaką ewentualnie mam antenę dokupić - jak ją połączyć z tym modemem - i jaki będę transfer na tej antenie?

Aero mi nie odpowiada - za słaby transfer i za duże ograniczenia czasu używania. Z internetu korzystam sporo i raczej powyżej godziny dziennie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Za darmo to nie ma co narzekać. Modem musisz i tak kupić, najlepiej E-3131 z Playa. Przetestuj z kartą Play, która otrzymasz z modemem. Dokup kartę Plusa i zrób kolejny test. Ewentualna antena do tych operatorów( obaj 3G mają na UMTS900) to ATK-10( ATK-20) na 900MHz.
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Witam ponownie,

Zgodnie z tą stroną ( http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.59047 ... 93555/z/14) jest jeszcze zasięg t-mobile i to bliżej - czy to nie będzie lepsze rozwiązanie od plus? I czy play i plus działają na tej samej antenie?

Jeszcze jeda prośba - czy istnieje jakiś poradnik jak podłączyć atm ( szukanie zasięgu itp) i podłączenie do modemu?

Pozdr!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Zasięg T-Mobile kończy się ok. 1km od Ciebie. BTS T-Mobile UMTS2100 w Skuszewie ok.5 km. Antena na 2100 MHz inna niż do Plusa/Play( na 900MHz). Antenę z modemem łączysz kablem poprzez konektor odpowiedni do modemu, są różne w zależności od modemu. Zacznij od kupna E-3131 z Play na kartę za 109 zł. Sprawdź zasięg Play, dokup starter Plusa( sam SIM za 15 zł 1GB) przetestuj Plusa. Podaj wyniki , wybierzemy lepszy. W dalszej kolejności ewentualny zakup anteny i jej ustawienie.
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Ok, tak zrobię. Dzięki wielkie za pomoc :) Będę się jeszcze odzywał.

EDIT: Okazuje się że moja dziewczyna miała na działce ten modem i intenet z play - nie działał - natomiast przez komórkę (też operator play) działał nawet lepiej niż orange freedo pro i nie wiem co o tym myśleć - tak czy owak rozumiem że T-mobile odpada?


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: krystianb »

dymny pisze:i intenet z play - nie działał - natomiast przez komórkę (też operator play) działał nawet lepiej niż orange freedo pro - co to oznacza?
To, że na działce masz hspa plusa bądź orange, jeśli oczywiście nie przekładała karty sim z modemu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Witam jeszcze raz ;)

Zacząłem zastanawiać się nad jeszcze jedną opcją. Otóż po orange freedom pro został mi router bezprzewodowy na kartę sim: MV 400. Pytanie czy ma on simlocka i czy da się go zdjąć? I czy da się go połączyć do anteny ATK 10 i skonfigurować z systemem MAC OS X?

Pozdr!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: wojteks »

dymny pisze:po orange freedom pro został mi router bezprzewodowy na kartę sim: MV 400
On nadaje się tylko do CDMA rev A czyli będzie działał w tej technologii w taryfach Orange Free i Freedom Pro. Nie będzie działał z 2G/3G/HSPA.
Nie pomagam na PW!
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Dzięki - i dopytam dodatkowo - jaki router bez simlocka powinienem kupić ? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Simlocki to już tylko w Orange :dobani:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: wojteks »

dymny pisze:jaki router bez simlocka powinienem kupić ?
Potrzebujesz modem z routerem (najczęściej w wersji mobilnej) czy może być router np. Tp-Link MR3020, MR3220, MR3420 i do niego modem na USB przykładowo Huawei E3131 (nie HiLink)?
Nie pomagam na PW!
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Dla mnie lepsza opcja numer 2 - tzn chce mieć modem oddzielnie i mieć go zawsze przy laptopie - a router potrzebny tylko na działkę :) Który z wymienionych przez ciebie wydaje się być w tej sytuacji najlepszy ( EDIT) - z możliwością podłączenia do anteny ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Antenę podłączamy do modemu nie routera. Przy wyborze routera ważny jest modem, którym dysponujemy. Router musi być kompatybilny z modemem. MR-3420v2. na najnowszym sofcie jest kompatybilny ze wszystkimi nowymi modemami polskich operatorów komórkowych.
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Dzięki wielkie za podpowiedzi - w ciągu najbliższych 2 tygodni postaram się odwiedzić działkę i przekazać jak mi co działa ;) orange chyba też sprawdzę ;)

Pozdrawiam!
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Witajcie ponownie,

Zgodnie z zaleceniami zrobiłem test play i plus. Play w ogóle nie próbował się nawet łączyć, plus miejscami działał dobrze tzn. odtwarzał dość sprawnie filmy na yt. Natomiast wiać, że ten zasięg się gubił - chce więc kupić antenę ATM 10 i router. Największy problem to antena - nigdy nie kalibrowałem takie sprzętu, czy na zwykłym programie play na kartę mogę monitorować zasięg i ustawić odpowiednio antenę? Dodatkowo - może to głupie, ale czym najlepiej uszczelnić dziurę w oknie drewnianym, przez które antenę będzie musiała iść...?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: wojteks »

dymny pisze:ale czym najlepiej uszczelnić dziurę w oknie drewnianym, przez które antenę będzie musiała iść...?
Silikon albo przelotka gumowa jak taką gdzieś znajdziesz/dobierzesz.
Nie pomagam na PW!
darioso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-22, 08:10

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: darioso »

Od wczoraj mam internet mobilny w Świniotopie koło Kamieńczyka. Może komuś się przyda informacja. Internet jest od Polsatu Cyfrowego - internet mobilny, router i modem w jednym na kartę Huawei B315 z anteną zewnętrzną kominową. Wynik to: http://www.speedtest.net/my-result/5987800442
Rano około 7:00 w niedzielę 22.01.2017 miałem download ok. 29 Mb/s, więc wynik jak na internet mobilny w tej "czarnej dziurze" przyzwoity. Maszt BTS-u stoi w Kamieńczyku i jest odległy w linii prostej jakieś 3.9 km.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dmgary »

Wykopalisko pierwsza klasa ! :rotfl:

A tak z ciekawości, jaka antena ?
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

To nie antena a wątpliwa ozdoba domu Akc2uni. Prędkości z godzin porannych bez znaczenia. Tylko te z godzin wieczornych mają znaczenie. na dodatek nic nie wiadomo czy to połączenie na LTE800Sferii czy LTE1800 aero2 z Kamieńczyka.Raczej na pewno że nie działają obydwa( brak z niego agregacji LTE1800+LTE800). Kiepski wybór operatora, sprzęt bez LTE-a i tragiczna pseudo antena. W Świniotopie od dawna jest zasięg LTE z BTS-a LTE1800NetWorks w Kamieńczyku dla Orange i T-mobile a teraz jeszcze Orange ma zasięg z LTE800 z masztu Emitela w Kamieńczyku. Do tego zasięg LTE w Play z Wyszkowa,Warszawska 1 na LTE800 i pewnie na LTE1800. Oczywiście aby korzystać z usług LTE u wszystkich operatorów w takiej lokalizacji trzeba dysponować anteną na wybrane pasmo a nie AKc2uni.
ODPOWIEDZ