internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

Antenę podłączamy do modemu nie routera. Przy wyborze routera ważny jest modem, którym dysponujemy. Router musi być kompatybilny z modemem. MR-3420v2. na najnowszym sofcie jest kompatybilny ze wszystkimi nowymi modemami polskich operatorów komórkowych.
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Dzięki wielkie za podpowiedzi - w ciągu najbliższych 2 tygodni postaram się odwiedzić działkę i przekazać jak mi co działa ;) orange chyba też sprawdzę ;)

Pozdrawiam!
dymny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-22, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dymny »

Witajcie ponownie,

Zgodnie z zaleceniami zrobiłem test play i plus. Play w ogóle nie próbował się nawet łączyć, plus miejscami działał dobrze tzn. odtwarzał dość sprawnie filmy na yt. Natomiast wiać, że ten zasięg się gubił - chce więc kupić antenę ATM 10 i router. Największy problem to antena - nigdy nie kalibrowałem takie sprzętu, czy na zwykłym programie play na kartę mogę monitorować zasięg i ustawić odpowiednio antenę? Dodatkowo - może to głupie, ale czym najlepiej uszczelnić dziurę w oknie drewnianym, przez które antenę będzie musiała iść...?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: wojteks »

dymny pisze:ale czym najlepiej uszczelnić dziurę w oknie drewnianym, przez które antenę będzie musiała iść...?
Silikon albo przelotka gumowa jak taką gdzieś znajdziesz/dobierzesz.
Nie pomagam na PW!
darioso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-22, 08:10

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: darioso »

Od wczoraj mam internet mobilny w Świniotopie koło Kamieńczyka. Może komuś się przyda informacja. Internet jest od Polsatu Cyfrowego - internet mobilny, router i modem w jednym na kartę Huawei B315 z anteną zewnętrzną kominową. Wynik to: http://www.speedtest.net/my-result/5987800442
Rano około 7:00 w niedzielę 22.01.2017 miałem download ok. 29 Mb/s, więc wynik jak na internet mobilny w tej "czarnej dziurze" przyzwoity. Maszt BTS-u stoi w Kamieńczyku i jest odległy w linii prostej jakieś 3.9 km.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: dmgary »

Wykopalisko pierwsza klasa ! :rotfl:

A tak z ciekawości, jaka antena ?
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet na kartę - ważny zasię w okolicach Kamieńczyka

Post autor: matek451 »

To nie antena a wątpliwa ozdoba domu Akc2uni. Prędkości z godzin porannych bez znaczenia. Tylko te z godzin wieczornych mają znaczenie. na dodatek nic nie wiadomo czy to połączenie na LTE800Sferii czy LTE1800 aero2 z Kamieńczyka.Raczej na pewno że nie działają obydwa( brak z niego agregacji LTE1800+LTE800). Kiepski wybór operatora, sprzęt bez LTE-a i tragiczna pseudo antena. W Świniotopie od dawna jest zasięg LTE z BTS-a LTE1800NetWorks w Kamieńczyku dla Orange i T-mobile a teraz jeszcze Orange ma zasięg z LTE800 z masztu Emitela w Kamieńczyku. Do tego zasięg LTE w Play z Wyszkowa,Warszawska 1 na LTE800 i pewnie na LTE1800. Oczywiście aby korzystać z usług LTE u wszystkich operatorów w takiej lokalizacji trzeba dysponować anteną na wybrane pasmo a nie AKc2uni.
ODPOWIEDZ