Problemy w ORANGE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Problemy w ORANGE

Post autor: krzysztof.wojcik »

Coraz więcej skarg słychać w zakresie jakości usług dostępu do internetu w ofertach sieci Orange,skarżą się również klienci biznesowi, którzy korzystają z usługi Biznes Everywhere. W jeden dzień wszystko jest w porządku, kolejne kilka dni z internetem wcale połączyć się nie można, a jeszcze w innych użytkownicy otwierają losowo tylko wybrane strony WWW. Według naszych Czytelników, monity do operatora niewiele dają, jeśli w ogóle dają cokolwiek. W związku z powyższym uczulamy osoby odpowiedzialne w PTK Centertel za taki stan rzeczy. Swoją drogą zadziwia fakt, jak firma z takim doświadczeniem na rynku, z technologicznym zapleczem i bogatą infrastrukturą TP S.A. może świadczyć usługi o tak znacznym poziomie zawodności ?

Źródło: www.gsm.biz.pl

PS. A jak jest u was użytkownicy bezprzewodowego internetu w Orange?
wk26
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-03-19, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: wk26 »

Zgadza sie !! Nie ma miesiaca aby nie bylo jednej lub dwoch awarii. Na lacze Orange nigdy nie mozna liczyc.
olaf55
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-05, 17:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: olaf55 »

Ja kupilem mogem w Orange w kwietniu i pracownicy salonu firmowego zapewniali minie ze UMTS w gdyni bedzie w ciagu miesiaca ale az do dnia dzisiejszego musialem pracowac na EDGU. Placilem przez pare miesiecy za cos czego nie mialem ale problemow z internetem jako takich nie mialem, ale sam fakt wprowadzania klientow w blad przez obsluge Orange jest karygodny i niedopuszczalny. Nic nie pomagaly telefony do BOK i pisanie reklamacji, poprostu wypinali sie tylkiem.
Mr D
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-08-27, 13:05

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: Mr D »

Używam internetu z IDEI/Orange od prawie dwóch lat i mogęstwierdzić, że lepiej nie jest. Ostatnio przekroczyłem magiczną barierę 2GB i obcieli mi transfer, często nie mogę połaczyć się z siecią lub połaczenie jest zrywane, rzadko kiedy internet działa z odpowiednią prędkością.
Ogólnie jeżeli miał bym za to płacić sam ( karta służbowa) to nie wziął bym tego za te pieniądze, wezmę jak zejdą na 20 złotych z VATem za miesiąc i darmową kartą UMTS :twisted:
Awatar użytkownika
kruk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-08-26, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: kruk »

Hmm, od 4-5 dni zauważyłem że też się "coś" dzieje.
Sygnał skakał jak zwariowany a statystyki eMule wyglądały jak zapis kardiogramu ;)
Teraz już wiem że było to spowodowane wprowadzaniem HSDPA.
Mieszkam w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Sygnał leci z tąd: http://www.bts.yaho.pl/showfotos.php?siec=Idea&CID=745
Maksymalna prędkość jaką zarejestrował eMule to 123, 45 KB/s :)
Rozumiem ludzi którzy nie mają dostępu do tej technologii ale nie należy generalizować ...
Ja nie narzekam i wręcz cieszę się że nie zdecydowałem się na ofertę BlueConnect lub ePlus
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: bob »

Ja szczególnie cieszę się ,że nie brałem iPlus bo nie ma HSDPA i słaby zasięg UMTS w centrum mojego miasta.Co do Ery to działa tak dobrze jak Orange właśnie w trybie 3,5G.A zapewniam ,że u mnie działa prawie jak kablówka z wyjątkiem słabych ping`ów (ok 120 ms) ale prędkość ściągania danych to rekompensuje (150kBps).Brakuje jeszcze może szybkiego upstream`u.
Przyznam się ,że odbieram ten temat jako małą prowokację .Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. 8)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: Szadzik »

Nie wiem czy az tak duzo sie pozmienialo w orange. W sumie nie korzystam od okolo 2 miesiecy z ich uslug dostepu do netu.
Jednak korzystajac z ich netu przez GPRS a potem EDGE nie mialem wiekszych zastrzezen. Smigalo dosc stabilnie, lacze sie nie rwalo. Wszystko bylo w jak najlepszym porzadku jesli chodzi o korzystanie z neta.
Czy az tak nagle sie pogorszylo i jest zupelnie do bani?
Back to the Future ;)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: krzysztof.wojcik »

bob pisze:Ja szczególnie cieszę się ,że nie brałem iPlus bo nie ma HSDPA i słaby zasięg UMTS w centrum mojego miasta.Co do Ery to działa tak dobrze jak Orange właśnie w trybie 3,5G.A zapewniam ,że u mnie działa prawie jak kablówka z wyjątkiem słabych ping`ów (ok 120 ms) ale prędkość ściągania danych to rekompensuje (150kBps).Brakuje jeszcze może szybkiego upstream`u.
Przyznam się ,że odbieram ten temat jako małą prowokację .Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. 8)
Mam kilku znajomych w Warszawie którzy naprawdę narzekają na BE. Plus zamierza udostępnić HSDPA na początku przyszłego roku i od razu oferować prędkości rzędu kilku MB/s
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: bob »

Rozumiem @krzysztof.wojcik widzę to na tym forum i nie wiem ,który operator jest wyłączony od problemów.
Co do Plusa to czekam niecierpliwie bo chciałbym też jego przetestować.
Najważniejsza jest jak największa konkurencja ,żebyśmy mogli wszyscy w zależności od lokalizacji lepiej wybierać.
Pozdrawiam ,bob.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: canidy »

krzysztof.wojcik pisze: Mam kilku znajomych w Warszawie którzy naprawdę narzekają na BE.
Eeee, ja jakoś nie mogę narzekać w W-wie. Dodam, że moi 2 znajomi są również bardzo zadowoleni. Dziwny ten topic, zgadzam się z @bobem, że na każdego z operatorów można ponarzekać. O ile się nie mylę to Orange ma najwięcej użytkowników netu bezprzewodowego, więc jest i najwięcej narzekań.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: szuwarek »

krzysztof.wojcik pisze:Coraz więcej skarg słychać w zakresie jakości usług dostępu do internetu w ofertach sieci Orange,
Wraz z ostatnim rachunkiem otrzymałem komunikat tej mniej więcej treści:
...w związku z przygotowaniem naszych systemów do świadczenia Państwu nowych usług opartych o transmisję danych (WAP oraz Internet) od dnia 30.10.2006 wprowadzamy nowy korzystniejszy sposób naliczania opłat za pakietowe przesyłanie danych (GPRS/EDGE/UMTS). Dotychczasowe naliczanie (bla, bla, yada, yada) ...zostaje zastąpione naliczaniem za każde rozpoczęte kB danych liczonych jako suma danych wysłanych i odebranych. Powyższa zmiana nie spowoduje podwyższenia cen.
Może to jest powód.

A tak poza tym to w dzisiejszej reklamie słyszałem, że można teraz wziąć iPlus na próbę. Wie ktoś coś więcej :?:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Problemy w ORANGE

Post autor: bob »

Tak słyszeliśmy, za jedyne 149 zł netto na 7 dni.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=3956
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ