Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Ok czytając punkt 17b regulaminu CP ( taki sam zapis lub podobnie brzmiący jest w Plusie )

wyleczylem sie z tego LTE :) Dziekuje, wole netiowego wimaxa 2M bez jakichkolwiek limitów chocbym 400 GB pobral ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

No to sobie podziałam :) na LTE z kosmiczną prędkością 32kb/s. To już BDI Aero2 lepsze mimo kapcia , no i za free. No robi się coraz ciekawiej. I jak tu wierzyć konferencjom. Wczoraj hurra optymizm i zachwyt. Dziś po południu regulaminy i pozamiatane. Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

W maju miałem ponad 300GB transferu, a mam limit 25GB (www, YouTube, ipla bez limitu) i nic nie zablokowali... więc już nie zaczynajcie płakać że zaraz włączy się limit 32kb/s... może jak przetransferujesz 1000GB to coś zacznie się dziać, ale wcześniej, nie sądzę...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

patryk7588 pisze:W maju miałem ponad 300GB transferu, a mam limit 25GB (www, YouTube, ipla bez limitu) i nic nie zablokowali... więc już nie zaczynajcie płakać że zaraz włączy się limit 32kb/s... może jak przetransferujesz 1000GB to coś zacznie się dziać, ale wcześniej, nie sądzę...

Mogłbym sie nawet założyć że od dzis zaczną przestrzegać limitów typu 25 GB , oj zaczną ;)
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

?????
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Tu nie chodzi o 300GB czy 1TB tylko o zapis , który dowolnie to interpretuje. Brak jakichkolwiek reguł w tym temacie dla mnie jest nie do przyjęcia. Przy czym to, że ci nie przycięli nie jest żadnym dowodem na to, że w czerwcu tego nie zrobią ci np. po 100GB. Jakim się nie spodoba twoje pobieranie, Biorąc umowę chcę jasnych reguł, a nie dowolnej interpretacji przez operatora, który może wszystko a ja nic nie zrobię. Wszak podpisałem się pod regulaminem. To jak rosyjska ruletka.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

matek451, może być tak jak było po wprowadzeniu bez limitu SMSy w Play w prepaidzie. Początkowo blokowali połączenia wychodzące jak ktoś dużo słał, wg nich, i wymuszali jakieś oświadczenia. Poszła plotka, sytuacja się uspokoiła i jakoś o blokadach nie słychać teraz. Możliwe, że w tym wypadku będzie podobnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Jak będzie to czas pokaże. Mi chodzi o brak jasnych reguł. Ot takie legalistyczne podejście do tematu. Dowolna interpretacja ustaw ,regulaminów przez ich autorów to furtka do nadużyć. Jestem z tych co kochają czytać je do końca. 99% nawet nie zauważy tego zapisu w umowie. Wszak reklama w TV załatwia wszystko, kto by tam czytał regulaminy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

matek451, jako ciekawostkę napiszę ci tylko, że w przypadku umów na internet stacjonarny również są punkty o nadużyciu.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: piori »

patryk7588 pisze:nic nie zablokowali... więc już nie zaczynajcie płakać że zaraz włączy się limit 32kb/s...
Bo w tej chwili sieć działa w miarę dobrze, więc po co przycinać? Ale jak się masa ludzi rzuci na ten no-limit, to sieć może przestać wyrabiać i w imię "zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług" mogą zacząć eliminować co bardziej niewygodnych klientów :cfaniak:
atri
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2007-06-21, 19:58
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: atri »

Ciekawe jak dla obecnych abonentów, mam 2 umowy jedna kończy się za rok, a druga jest na czas nieokreślony z iplusopobieraczem. Z jednej bym chętnie zrezygnował na rzecz internetu bez limitu. O ile nie włączą lejka po przekroczeniu np 100 GB. Macie jakieś przecieki jak to będzie dalej? Bo info od rzecznika że za kilka tygodni... nie brzmi obiecująco :(
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Darek.74 »

A ja nie wierzę im za grosz :cwaniak: jak miałem iplusopobieracza jak kolega wyżej, to gdy pierwszy raz przekroczyłem 200GB w nagrodę :D dostałem 32kb, później byłem już u nich na celowniku i wystarczało 100GB żeby znowu mnie zblokować parę miesięcy pod rząd, aż rozwiązałem umowę. Matek451 ma rację podpunkt 17b załatwia sprawę :hyhy:
atri
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2007-06-21, 19:58
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: atri »

Darek.74 - to widzę że miałem ten sam problem, nawet zgłosiłem reklamacje, bo mam pobieracza 00:00 - 12:00 a lejek kiedyś dostałem o 11:00, przepraszali dodali 2 GB gratis, ale do domu dostałem pisemko właśnie z tekstem jak w punkcie 17b, poszukam tego pisma i ew zamieszczę je tutaj
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Darek.74 »

atri pisze:Darek.74 - to widzę że miałem ten sam problem
Dzięki za potwierdzenie, bo co niektórzy nie wierzą. Natomiast Play i T-mobile polecam za uczciwość, używam ile chcę i żadnych numerów poniżej pasa :ok:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

Darek.74, serio z tym Plusem? To w T-Mobile i Orange nie miałem takiej sytuacji. Najwięcej, w T-Mobile, miałem 483 GB. :roll: W Orange 219 GB. W T-Mobile limit dzienny miałem 20 GB, w Orange mam 35 GB.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Darek.74 »

ja.michal pisze:Darek.74, serio z tym Plusem?
Jak najbardziej, nie chcę się pastwić nad Plusem bo każdemu i sobie życzę żeby takie oferty były dostępne. Ale po dotychczasowej współpracy z Cyfrowym Polsatem i (Plusem po przejęciu), jestem co do tego sceptyczny.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

Tylko potwierdziły się moje wątpliwości co do oferty. W prawdzie w nieco innej formie, ale zawsze.
Ten cały problem w Plusie pewnie wynika z tych wszystkich spółek. Jedna sprzedaje GB drugiej w ramach roamingu. Pozostałe sieci mają internet na swojej infrastrukturze i częstotliwościach.
atri
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2007-06-21, 19:58
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: atri »

wszystko było by zdecydowanie uczciwiej gdyby w tym punkcie 17b było jasno napisane, np 100 GB dziennie, 1TB miesięcznie - a tak to pewnie loteria i czyjeś widzimisię - wypadniesz w jakimś raporcie - bach lejek za karę, złożysz reklamacje, 30 dni, przyjdzie nowy okres rozliczeniowy lejek zdejmą i tak w kółko, dostaniesz pisemko że fair use policy i spadaj na bambus
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Darek.74 »

wszystko było by zdecydowanie uczciwiej gdyby w tym punkcie 17b było jasno napisane, np 100 GB dziennie, 1TB miesięcznie
No i właśnie przez te skrajności są dla mnie niewiarygodni. Bo albo mają małe limity i krótkie godziny nocne, albo z grubej rury i niby brak limitu. Wystarczyłoby żeby przywrócili pobieracza od 0.00 do 12.00 oczywiście uczciwie go rozliczając, co skutkowało by brakiem zapchanej sieci i każdy by sobie ściągnął do woli.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Panowie zmiana w regulaminach, od dziś sa nowe , w których znika ten sławetny punkt 17b http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... er-lte.pdf lub http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... er-lte.pdf czyżby zrozumieli swój błąd lub zaglądają na forum? W Plusie ten zapis nadal widnieje http://internet.plus.pl/documents/59602 ... em_SI_24_m lub http://internet.plus.pl/documents/59602 ... terem_24_m Patrz72 pkt 8b . To są jakieś jaja. czy nikt u nich już tego nie ogarnia. Co z tymi, którzy podpisali umowy wczoraj z CP na Power LTE?. Chociaż jak pytałem o taka możliwość wczoraj w punkcie CP to nie można było jej wziąć właśnie z powodu braku regulaminu. Wielka korporacja, prawnicy. szumne zapowiedzi, że dostępna od 3.06 a tu takie cuda wianki :D
Ostatnio zmieniony 2014-06-04, 17:43 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krystianb »

matek451 pisze: w których znika ten sławetny punkt 17b
Jak znika, teleportował się do kolejnego paragrafu:
4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w
Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.
Nic się nie zmieniło, a nolimit to pewnie będzie gdzieś pomiędzy 100 a 200GB, z tendencją do kurczenia się pod wpływem ilości nowych umów NL...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Ale zniknął ten zapis o 32kb/s i piszą , że ograniczą tylko do ograniczeń przypisanych do klas, czyli 10Mb/s lub 20Mb/s( przynajmniej ja tak to rozumiem). a w Plusie nadal po staremu. niezły galimatias jak na dwa dni. Czekamy na kolejne zmiany :rotfl: Jak widać warto czytać te regulaminy bo nigdy nic nie wiadomo :)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Darek.74 »

Poczekamy zobaczymy, tak czy inaczej ja jestem za. Bo inni w takiej sytuacji, też będą musieli poprawić ofertę. T-mobile ponoć jutro odpala LTE :ok:
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Wlaśnie tak jak napisał krystianb, moim zdanem zapis o 32kb/s wcale nie musi występować wystarczy że zaczną ograniczać w obrębie klas i ograniczą własnie do 32 kb/s , bo przecież jest DO 10 ,20 :)


Apropo dzwonie dzisiaj do CP i pytam sie kolejny raz o umowe na firme - odpowiedz nie mozna - ok dziekuje za rozmowe.

Dzwonie kolejny raz do PLUSA i pytam o umowe na firme, zaznaczając że wczoraj konsultant powiedzial ze nie mozna. Dzisiejszy Konsultant mowi że oczywiście jest możliwość na firmę. Zdziwiony pytam chyba jakas pomyłka i prosze żeby to ustalil , polecial do kogos i wraca i mówi że można na firme w 100 % a wczoraj zostałem w błąd wprowadzony... :D

Umówilismy sie na telefon jutro ale widze że chyba poczekam może sie zmieni regulamin i w plusie.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: notsure »

No właśnie jakoś nie ma żadnego Smart Firma :) Bo cyfrowy polsat chyba nie ma oferty dla firm.

A co do braku zapisu 32 kb/s to może również oznaczać brak lejka w HSPA+ więc nie ma co się za szybko cieszyć, ale regulaminu nie przeglądałem więc Koledzy pewnie lepiej wyczytali.

bartex03 ale jak było LTE x2 to się oferty pojawiły dla firm na stronie www tak jak dla osób fizycznych, a teraz nowej oferty na razie brak.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

notsure pisze:No właśnie jakoś nie ma żadnego Smart Firma :) Bo cyfrowy polsat chyba nie ma oferty dla firm.
Nie miałem styczności z CP nigdy, czyli z tego co piszesz , CP nie ma po prostu ofert dla firm ?

Jeśli chodzi o oferte LTE Power w plusie dla firm na www , to nie ma.

Dzisiaj natomiast po polaczeniu z BOK okazalo się ze można podpisać tą umowe dla indywidualnych, na firmę bez problemu. Czyli nieoficjalnie zgadzaja się na to - jutro mam to finalizować bo powiedzialem ze zastanowie sie nad routerem jaki chce.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Brak oferty dla firm, zmiany w regulaminie. Nie wiadomo kiedy oferta i jaka dla obecnych abonentów z długim terminem oraz tych, którym umowa już się kończy( o tej z DUK nie wspominając). W pierwszym dniu brak możliwości podpisania umowy w salonach( brak lub zmiany regulaminów), niewiele wiedzący konsultanci. Tak wygląda obraz tej rewolucyjnej oferty na dzień dzisiejszy. Dużo medialnego szumu 2.06 zamiast przygotować ofertę na 100% A miało być tak pięknie.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: notsure »

bartex03 pisze: CP nie ma po prostu ofert dla firm ?
Nie wiem też się nie interesowałem ich ofertą, źle mi się kojarzy. A ostatnio myślałem, że tylko kopiują plusa pod inną nazwą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Teraz CP nie kopiuje Plusa. Plusa jako takiego już nie ma został tylko brand. Jego właścicielem jest teraz właśnie Cyfrowy Polsat S.A i to on dyktuje warunki.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ra-v »

patryk7588 pisze:ra-v, 66% populacji jest w zasięgu LTE, a ten zasięg będzie już tylko rósł...
66% populacji ale ile % terenów? 20-30%?
wojteks pisze:Raczej nie zmieni zdania jak wielu innych. Ta oferta (Power LTE) jest dedykowana do stacjonarnego użytku. Jeżeli ktoś potrzebuje mobilnego to jej nie weźmie.
Ja potrzebuje do stacjonarnego użytku. Może być to nawet 3G, mi to nie przeszkadza. Może być to nawet te 4-6 Mbps - też mi nie przeszkadza.

Ale patrząc na całokształt twórczości Plusa w ostatnim okresie umowy i mając świadomość tego jak 3G chodzi i świadomość tego że teraz nie ma LTE, oraz świadomość, że z LTE będzie działo się to samo co z 3G to po prostu będzie trzeba uciekać.

O cenę aż tak nie chodzi - przy tych 70-90 zł 10% różnicy w pakiecie czy abonamencie u konkurencji do dla mnie żadna różnica. Ale 50-120% różnicy no to nad czym się tu zastanawiać.

U mnie wiem że co najmniej 4 ludzi korzysta z Plusa z 3G. To są osoby raczej mniej obeznane z internetem 3G czy LTE, nie wiedzą jaka jest różnica. Myślę, ze wśród znajomych czy nawet rodziny znajdziecie podobne osoby.
Ze swojej strony dołożę wszelkich starań aby ci co mają 3G i nie są w LTE nie dali się nabrać na ich aktualną ściemę marketingową.


A swoją drogą do kolegi dzwonili z Plusa z propozycją wzięcia również abonamentu - 36 miesięcy x 50 zł + telefon Nokia Lumia 625 (kolega powiedział że 626 ale nie wiem czy się nie przesłyszał) za 1zł - rozmowy w Plus za darmo, pozostałe płatne. Tutaj też jakieś niepoważne oferty dają.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ