Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Tylko na czym? No i czemu konsultant nie napisał o LTE2600 na Bema w Ciechocinku? http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=555
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Bo jeszcze nie odpowiedział na ostatni post?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Jest dostępny Huawei B525 LTE-A: https://www.plus.pl/modem-router?device ... INST_FIXED
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ktry »

Jest 525 w Plusie tylko cena z kosmosu. Ja go dostałem w Tmobile za 1 zł z umową na 24 mies.i bez rat. Za 40 zł miesięcznie z netem bez limitu z tym że bez wyjścia na USB ,które mi akurat jest do szczęścia nie potrzebne. O prędkościach jakie osiągam w Tmobile to nawet nie można tego porównać do Plusa u mnie. Jako ciekawostkę powiem że wspomniałem o tej ofercie z Tmobile na tym forum plusowym i zostałem wyrzucony z niego na zawsze. Nie lubią jak się prawdę mówi o ich jakości internetu ,a szczególnie jakie dno mają do zaoferowania w porównaniu z konkurencją.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: robertnik »

Jak Ci się znudzi gwarancja to oderwiesz naklejkę i będzie i USB i RJ11, a po zflashowaniu wszystko będzie działać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Forum Plusa to prywatny folwark administratora. On banuje wszystkich, którzy skrytykują operatora. Tam zostali tylko on, pracownicy Plusa i Patryk. Ogólnie to żyje jedynie część oficjalna Plusa i dział w którym łowcy BTS-ów pytają pracowników o ich lokalizację i budowę sieci. Reszta jest praktycznie martwa. Typowe towarzystwo własnej adoracji. Sam mam już dwa ostrzeżenia za nic i czekam na kolejnego bana. Tam nie ważna jest działalność merytoryczna tylko miłość do Zygmunta. Kto nie jest z nim jest przeciw niemu. B525 musieli wprowadzić bo nie było nic w temacie LTE-A, sam im to delikatnie zasugerowałem. :) No i ten B525 w ratach Plusa jest taniej niż w T-mobile 24 raty po 18zł=432zł. Oczywiście wybór Plusa w SmartDom tam gdzie działa prawidłowo i gdzie agregacja jest LTE 2600+1800. A takich lokalizacji jest w sumie niewiele. Modernizacja sieci powoli zapada w sen zimowy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Matek, ty jesteś zdziwiony tym że forum Plusa jest o ofercie Plusa?
To wejdź na forum Play i napisz coś o innym operatorze, zobaczymy jaka będzie reakcja.
A działy na forum Plusa już dawno powinny zostać połączone, tu mogę przyznać rację.

Play pochwalił się ostatnio 13 stacjami LTE Ultra w miesiąc, faktycznie idą jak burza.
Nie masz dostępu do ilości stacji modernizowanych w Plusie a to co piszesz to tylko twoje domysły.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Nie porównuj ilości stacji Play z LTE2600 czy z kompletem pasm LTE do Plusa bo dzieli ich przepaść. Play modernizuje stacje do minimum trzech pasm LTE i robi to porządnie i przemyślanie. Ilość BTS-ów do modernizacji pozostała niewielka stąd nie ma się teraz czym chwalić. Na większości zostało już wszystko dawno zrobione . Problemem Play jest brak nowych lokalizacji a ich uzyskanie wymaga czasu i operator zamierza to robić, zobaczymy z jakim skutkiem. Ty jakoś na Telepolis nie pochwaliłeś się w tym tygodniu ani jedną stacją LTE2600 Plusa. Bo nie ma czym, ten operator pozoruje modernizacje sieci od dawna. Są całe rejony w kraju gdzie nie zrobił nic, brak uruchomień LTE1800 bo o LTE2600 szkoda pisać. Białystok czy Wielkopolska to wyjątek. Wystarczy poczytać na ich forum odpowiedzi na zapytania o uruchomienie LTE1800 czy LTE2600 na starych lokalizacjach. Najczęstsza odpowiedź konsultanta to brak planów lub przekładanie modernizacji na kolejny rok. Dotyczy to operatora , który ma ogromną ilość lokalizacji, najwięcej pasma a nie potrafi na nich uruchomić wszystkich pasm i zbudować porządnej sieci. Stacje kurioza to jego domena. Nie tylko ja w Łodzi nie mam dostępu do zmodernizowanych BTS-ów, Łodź to nie wyjątek, takich rejonów w Polsce jest mnóstwo. Na forum Plusa użytkownicy piszą o tym wiele i nie są to Janusze ale ludzie mający pojęcie o sieci Plusa. Czemu twój operator nie bierze przykładu z NetWorks? Orange i T-Mobile optymalnie gospodarują zasobami. Planowo zbudowali własne LTE800, teraz szybko uruchamiają LTE2600 i tam gdzie mogą i sprzęt pozwala w MIMO4x4 i QAM256. Mam tego przykład u siebie w Łodzi ale dotyczy to całego kraju. Obiektywnie patrząc na modernizacje jasne jest że Plus robi to najwolniej, nieprzemyślanie i najtaniej. Biorąc pod uwagę że taka sieć musi przewalić ogromny ruch sieciowy jest coraz gorzej. I nieliczne lokalizacje gdzie zmodernizowano sieć tego obrazu nie zmienia. A co do forum Plusa to szkoda pisać, zainteresowani wiedzą że to tuba propagandowa operatora. Dostałem dwa razy bana bo ośmieliłem się napisać niepochlebna opinię o operatorze. Dla admina sl@w_es nie liczy się twój udział w forum ,merytoryczne posty i pomoc innym. Jeśli napiszesz coś źle o Plusie dostajesz bana. Skutek opłakany, tam praktycznie nikt się nie udziela, oprócz ciebie bo mnie wkrótce zbanują po raz trzeci.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ktry »

Plus był liderem ,ale to były czasy jak wprowadzili LTE . Jako pierwszy w moim mieście uruchomił tą technologie. Ale od tamtego czasu nic kompletnie się nie zmieniło. Pley w tym czasie 2 razy zmodernizował swoje nadajniki.Raz na LTE ,a potem dodał 2600 i 2100,bo wcześniej nadawał tylko na 800 i 1800.
Aktualnie Tmobile jest po modernizacji 800,1800,2600. Prędkości neta powalaja w szczycie 40-60 Mbit .Plus ledwo zipie na swoim LTE 1800 1-2 mbity.
Pley na wszystkich częstotliwościach troszkę gorzej wypada od Tmobile ,ale poniżej 20 nie spada. Mimo jeszcze 9 miesięcy umowy z Plusem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet domowy z Tmobile i teraz wiem co to znaczy prawdziwy net za całe 40 zł ze sprzętem. W plusie i tak jeszcze mam w miarę dobre warunki ,bo umowa na firmę i LTE bez limitu oznacza prawdziwe 100 GB plus pakiet podstawowy 60 Gb i dopiero jest lejek. Prywatni nie mają tak dobrze i lejek w każdej chwili po podstawie.Najbardziej dobija mnie brak 3G na 900 i LTE 800. Przez to muszę siedzieć cały czas na 900 2G ,bo tracę zasięg na 2100 3G i 1800 LTE. Czekam już tyle lat ,ale już czas się pożegnać.Jeszcze jak wprowadzili raty na telefony w Smart dom po przedłużeniu umowy to już nadszedł czas ostateczny przenieść biznes do Tmobile.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: slobodan »

Orientujecie się Panowie jak wyglądają teraz opcje na przedłużenie umowy w Plusie? W chwili obecnej mam 40 GB + LTE bez limitu za 19,99 zł - msc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Ja mam dwie umowy na 60 GB, noce 200 GB, za 25 zł m-c

Oczywiście "LTE bez limitu" też.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Czyli macie tą samą promocję.
Po prostu jeden z was ma tańszą a drugi droższą wersję.
Nie pamiętam wszystkich, zaczynają się od 40GB+LTE bez limitu za 19,99zł a kończą na 110GB+LTE bez limitu za 44,99zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Ale chyba warto za 5 zł dodatkowo mieć 20 GB więcej :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: slobodan »

Mi generalnie wystarcza to co mam, ale ciekawi mnie co są w stanie mi zaoferować na dzień dzisiejszy. Jakiś sprzęt np. dorzucić?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Na raty pewnie tak i mniejszy pakiet danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Tu masz wszystko na ten temat http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=3360
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

onken pisze:Na raty pewnie tak i mniejszy pakiet danych.
Widziałem kilka przypadków gdzie dawali sprzęt bez rat, przykład tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 2A#p966079
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartoleq »

Cześć.
Temat dosyć stary, ale nie chce zakładać nowego.
Czy ktoś wie co teraz oferują przez DUK?
Konkretnie interesowało by mnie 500GB bez sprzętu. Wg cennika to 100 zł.
Ile realnie można obniżyć tą cenę?
Jestem klientem od 8 lat i raczej zadowolony, więc skłaniam się do pozostania z nimi.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krychxagg »

bartoleq pisze:Cześć.
Temat dosyć stary, ale nie chce zakładać nowego.
Czy ktoś wie co teraz oferują przez DUK?
Konkretnie interesowało by mnie 500GB bez sprzętu. Wg cennika to 100 zł.
Ile realnie można obniżyć tą cenę?
Jestem klientem od 8 lat i raczej zadowolony, więc skłaniam się do pozostania z nimi.
Nie myślałeś o innych operatorach? Plus technologicznie mocno w tyle za NW! i Play, wiele się w tej kwestii nie zmieniło.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartoleq »

Na tą chwilę jestem zadowolony z stabilności łącza. Nic nie zrywa, dzieciaki grają po sieci i nie skarżą się.
W godzinach porannych dochodziło kiedyś do 190Mbit/s, ostatnio nie testowałem. To wszystko na starym już e5186.
Wiec czemu miałbym zmieniać.
Dodatkowo w smarfonie mam karty t-mobile i playa. Do nabliższego nadajnika mam z 200m i z playem mam cyrki, raz dziala, innym razem problemy. Dodatkowo czasami z LTE spada na H.
Rozważam jak już tylko T-mobile. 300GB za 80 zł+B818 za 99zl na start, ale na tą chwilę nie mają na stanie.
Ale jeśli Plus zaoferowałby przedłużenie bez sprzętu 500gb i zszedłby z 100 zł na 80 zł, to wolę plusa niż potencjalną zmianę operatora.

Myślałem o Orange i 250GB, ale te lejki techniczne w ciągu dnia trochę mnie odpychają od nich.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: piotrzet »

W orange przy ofercie 250 GB nie ma żadnych lejków technicznych ale widać, że ty jesteś ślepo zapatrzony w Plusa, więc nie ma się co dziwić.
Pokaż te speedtesty z Plusa zobaczymy jakie masz prędkości czy chociaż połowa ze 190 została. Po za tym godzinny poranne co kogo obchodzą liczy się jakie prędkości są wieczorem czy w dzień.
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartoleq »

Co do Orange w temacie:http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=57926 kolega Onken napisał:"Po 15-30 GB dostaniesz lejek techniczny.".

Nie rozumiem czemu atakujesz mnie za to że jestem zadowolonym użytkownikiem plusa. Każdy ma inne potrzeby.
Nie potrzebuję 300Mbitów/s, bo mi nie chodzi o to. Nie oglądam netflixów w 4k czy nawet w FHD, bo mnie seriale specjalnie nie interesują.
Potrzebuje stabilności łącza i dużego limitu w akceptowalnej cenie.
Teraz nie narzekam na prędkości, nie sprawdzę maksymalnych jednak teraz, bo mam w tej chwili nałożony lejek na 20Mb/s (przekroczony limit 110GB) i taką też prędkość uzyskiwałem wczoraj wieczorem.
Dzieci po prostu ściągają gry. Zdarzało się że ponad 50GB zassysali w jeden dzień jak jakaś aktualizacja wpadała. Nie zawsze uda się te aktualizacje na nocny transfer przełożyć.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krychxagg »

piotrzet pisze:W orange przy ofercie 250 GB nie ma żadnych lejków technicznych ale widać, że ty jesteś ślepo zapatrzony w Plusa, więc nie ma się co dziwić.
Pokaż te speedtesty z Plusa zobaczymy jakie masz prędkości czy chociaż połowa ze 190 została. Po za tym godzinny poranne co kogo obchodzą liczy się jakie prędkości są wieczorem czy w dzień.
Są lejki techniczne niestety. Kolega ma dokładnie tą ofertę i po obejrzeniu filmu w 4K HDR dostał lejek 5mb na 24 godziny.

A dla graczy niestety na tą chwilę tylko Magenta Biznes w T-Mobile. Sam potrafię miesięcznie przepalić 300-400GB na same gry i ich aktualizacje, dlatego trzymam się T-Mobile oferty nielimitowanej jak pijany płotu.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

A ja tam wolę swoją cebulę od lipca 2020 w Play na pre -paidzie 100GB za 3 zł więc 500GB za 15 zł potem podwyżka bo Virgin i 100GB za 5 zł więc za 500GB 25 zł teraz do końca kwietnia znów Play za 3 zł 100GB a potem do końca roku Viking i 250GB za 25 zł dwie karty to 500GB za 50 zł drogo ale bez umowy. No i niezmiennie TBajty danych za 8 zł/m-c w nocy między 0-9 w usłudze NbL dla InK50. 500GB w Plusie za 100 zł to dla bogatych.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krychxagg »

Wie ktoś czy w Plusie zniknęło LTE bez końca? Na stronce nie ma już słowa o LTE bez końca czy Power LTE. W niedługim czasie planuje u dziadków wymienić Playa na Plusa, ale zależy mi na LTE bez końca. A interesowała mnie oferta 40zł/90GB.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: piotrzet »

Jeśli nie ma w regulaminach to znaczy, że nie ma. Po za tym testowałeś Plusa? Wiesz, że dobrze działa?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krychxagg »

Działa lepiej od konkurencji. Bo to 100m od nadajnika Plusa, aczkolwiek oczekiwałem o wiele więcej od nadajnika 6 sektorowego L2600 na radiolinii 1Gb. Ale to już swoją drogą, poszukuje aktualnie najlepszej oferty do 40zł, ale jak już nie ma Power LTE to nie wiem czy nie lepiej brać coś od MVNO.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: wojteks »

krychxagg pisze:Działa lepiej od konkurencji. Bo to 100m od nadajnika Plusa, aczkolwiek oczekiwałem o wiele więcej od nadajnika 6 sektorowego L2600 na radiolinii 1Gb.
Radiolinia 1Gb dzielona na 6 sektorów 2600 to 160Mbps/sektor a przecież tam są jeszcze inne pasma. Taka radiolinia to porażka o ile dane w systemie są prawdziwe.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

@krychxagg

Nie czytałeś regulaminu...

Jest usługą LTE bez końca do aktywacji.

Alenile tam jest realnie danych....

O tyle dobrze że dają teraz 90 GB pakietu podstawowego w cenie 40 zł.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: krychxagg »

Dopiero doczytałem to w szczegółach regulaminu, faktycznie. Aczkolwiek na ogół Plus oczyścił swoją stronę z tego hasła.

A co do radiolinii to ktoś mi na miejscu tam udzielił informacji że to 1gb/s na 6 sektorów L2600 I 5G2600. W praktyce stojąc 100m od nadajnika w pełnej agregacji uzyskałem "aż" 90mb na smartfonie. Aczkolwiek jest to nadajnik za oknem domu, więc dlatego chce tego Plusa tam zamówić.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ODPOWIEDZ