Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Tak Patryku, koniec taniego sprzętu z Plusa od 3 tygodni. Teraz jest drogo i w stosunku do innych operatorów oferta Plusa to jakieś nieporozumienie, nawet SmartDom jej nie ratuje. Limity na 3G, niezdefiniowane zasady FUP w regulaminie, brak internetu bez limitu w godzinach nocnych. Do tego jakaś nieprzemyślana rozbudowa sieci LTE, kiepska sieć szkieletowa. Nie istniejący praktycznie LTE-A przy braku normalnej sieci LTE2600 w miastach. To obraz operatora, który wciągu 4 lat zszedł na koniec stawki. Ratował się niezłymi ofertami z tanim i dobrym sprzętem. Do tego SmartDom i okresowe promocje Happy Days. Teraz to już budowane w oparciu o IDU-ODU200 gliniane imperium.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

ODU-IDU jeszcze w jakich cenach...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Chore ceny, ale chociaż szajs na własność . W CP w dzierżawie. Operator, który wydał niewielka kasę na LTE2600 w licytacji UKE , pozoruje rozbudowę sieci bo za takowe uważam dodawanie pozwoleń na LTE1800 na BTS-ach z kiepskim dosyłem. W zamian głupawe reklamy z LTE-A, którego praktycznie nie ma i pewnie za nie płacą teraz klienci Plusa biorąc to IDU-ODU za prawie 700 zł.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Dosył też jest modernizowany. Sprawdź czy w twojej okolicy nie pojawiła się agregacja L1800 z L800.

Co do sprzętu, to w takiej konfiguracji nie opłaca się przedłużać umowy na Internet w SmartDom, lepiej przedłużyć ją przez DUK także z rabatem 50% bez sprzętu a sprzęt ewentualnie kupić we własnym zakresie.
Zaoszczędzone 50% rabatu SmartDom przeznaczyć na abonament głosowy Plusa lub TV CP.
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: calliope »

Witam ponownie ;) Tradycyjnie informuję co udało mi się wynegocjować z Plusem ze złożonym wcześniej wypowiedzeniem umowy. Przypomnę obecnie mam 20 GB z nielimitowanym LTE za 25 zł na 25 miesięcy z routerem Huawei E5373 za 3 zł. Konsultantka z DUK zaproponowała mi : tylko SIM 40 GB z nielimitowanym LTE za 20 zł na 15 miesięcy, jest też 20 GB za 10 zł i 30 GB za 15 zł ale już z limitowanym LTE. Zapytałam również o umowę ze sprzętem. 40 GB z nielimitowanym LTE za 25 zł na 26 miesięcy, do tego do wyboru: Huawei 3372, D-Link DWR 932C1 oraz Huawei B315, każdy za 3 zł. D-Link DWR 966 (lub 960, nie jestem pewna) to już koszt ok 199 zł w tej taryfie. Zdecydowałam się na umowę ze sprzętem Huawei B315 i 40 GB.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

26 miesiecy... masakra

Pamietaj ze do tego okresu dochodzi Ci jeszcze pozostały okres obecnej umowy.

Ja w CP mam 40 GB i nielimitowane LTE ( + 200 GB noce ) na czas nieokreslony za 25 zł

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: calliope »

Też mi się nie podoba to ciągłe wydłużanie czasu umowy ale w sumie +/- 2 miesiące to nie jest aż tak długo żeby się tym przejmować.
onken Twoja oferta też nie jest zła, mi np nie potrzeba aż tylu GB i to w nocy ale wiadomo, że to kwestia indywidualna. :) Wolę sprzęt w dobrej cenie, zwłaszcza jak sobie poczytałam o ratach, które Plus i CP niedawno wprowadzili. No kosmos jakiś. :zdziwko:
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: varico »

Dawno nikt nic nie pisal. Jak teraz dziala automatyczny pczycinacz predkosci? Nadal glowne kryterium to "widzimisie"?
Chcialem przetestowac u siebie internet z Plusa. Czy aero2 z wykupionym pakietem korzysta z tych samych nadajnikow co Plus?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Działa tak http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... tart=10005 w nizszych taryfach jeszcze mniejsze limity, nadal brak sensownych kryteriów. Tak, aero2 korzysta z tych samych BTS-ów co Plus.
ArtHouse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 14:36
Lokalizacja: Nowy Ciechocinek

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ArtHouse »

Witajcie.
Chcę podpisać nową umowę z + i teraz kilka pytań się zrodziło do ekspertów technologi LTE. Mam to super LTE od pojawienia się opcji bez limitu w SD -50% na słynnym już Huawei B93s-22. Mieszkam w Nowym Ciechocinku najbliższy BTS ul. Bema w Ciechocinku pow. aleksandrowski w odległości ok 2km w linii prostej. Dawno temu zakupiłem do tego antenę cybertecha aby ciut lepiej działało z czyjegoś polecenia. Działa to jak działa czyli nijak... głównie 2/3 mbps pobierania co cieszy a ostatnie dwa tygodnie istnej porażki 0,28 mbps i gorzej aż człowiek się zastanawiał nad sensem istnienia.Speedtest nie chciał się ukończyć :lol: . Parametry jakie występują RSSI od -63 do -69 RSRP -95/96 RSRQ -8 do -12. Jest teraz opcja podpisania nowej umowy i co tu zrobić aby było lepiej jaki ruter i jaką antenkę do tego? Czy może ODO IDU ale w kierunku BTSów w Aleksandrowie Kujawskim (odległość ok 4/4,5 km) bo talerz od anteny jest na ścianie w tamtą stronę. Nie mam wygórowanych wymagań prędkościowych chcę tylko większej stabilności. W załączniku prędkości z ostatniego okresu. Wiem że w okolicy się trochę podziało na masztach (w końcu korzystam z tego ponad 4 lata) dlatego zadaję pytanie czy po podpisaniu nowej umowy i nabyciu nowego sprzętu coś da się uzyskać lepszego. Chyba że się nie da nic zrobić to zostanę na tym na czym jestem aby trzymać SM na 3ci produkt.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

A skąd wiesz czy ten BTS przy Bema 44 działa? No i czemu akurat to parcie na Plusa ?
ArtHouse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 14:36
Lokalizacja: Nowy Ciechocinek

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ArtHouse »

Nie wiem? Bo jak bym miał wiedzieć to bym nie pytał... Ostatnie zdanie mówi że trzymam Smart Dom na 3ci produkt dokładniej jeszcze przez 1,5 roku dlatego te parcie na plusa
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

W Ciechocinku jak i Aleksandrowie masz BTS z LTE2600 + LTE1800.
Celuj w sprzęt z agregacją pasm, np. E5186
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Ta tylko w Plusie od dawna go nie mają, teraz żadnego stacjonarnego routera z LTE-A. Na LTE2600 bym za bardzo nie liczył.Pocelować to on sobie może ale w innego operatora. Chyba że woli być zakładnikiem SmartDom w Plusie.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Stacja w Ciechocinku blisko, L2600 jak najbardziej możliwe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Tylko na czym? No i czemu konsultant nie napisał o LTE2600 na Bema w Ciechocinku? http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=555
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Bo jeszcze nie odpowiedział na ostatni post?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Jest dostępny Huawei B525 LTE-A: https://www.plus.pl/modem-router?device ... INST_FIXED
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ktry »

Jest 525 w Plusie tylko cena z kosmosu. Ja go dostałem w Tmobile za 1 zł z umową na 24 mies.i bez rat. Za 40 zł miesięcznie z netem bez limitu z tym że bez wyjścia na USB ,które mi akurat jest do szczęścia nie potrzebne. O prędkościach jakie osiągam w Tmobile to nawet nie można tego porównać do Plusa u mnie. Jako ciekawostkę powiem że wspomniałem o tej ofercie z Tmobile na tym forum plusowym i zostałem wyrzucony z niego na zawsze. Nie lubią jak się prawdę mówi o ich jakości internetu ,a szczególnie jakie dno mają do zaoferowania w porównaniu z konkurencją.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: robertnik »

Jak Ci się znudzi gwarancja to oderwiesz naklejkę i będzie i USB i RJ11, a po zflashowaniu wszystko będzie działać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Forum Plusa to prywatny folwark administratora. On banuje wszystkich, którzy skrytykują operatora. Tam zostali tylko on, pracownicy Plusa i Patryk. Ogólnie to żyje jedynie część oficjalna Plusa i dział w którym łowcy BTS-ów pytają pracowników o ich lokalizację i budowę sieci. Reszta jest praktycznie martwa. Typowe towarzystwo własnej adoracji. Sam mam już dwa ostrzeżenia za nic i czekam na kolejnego bana. Tam nie ważna jest działalność merytoryczna tylko miłość do Zygmunta. Kto nie jest z nim jest przeciw niemu. B525 musieli wprowadzić bo nie było nic w temacie LTE-A, sam im to delikatnie zasugerowałem. :) No i ten B525 w ratach Plusa jest taniej niż w T-mobile 24 raty po 18zł=432zł. Oczywiście wybór Plusa w SmartDom tam gdzie działa prawidłowo i gdzie agregacja jest LTE 2600+1800. A takich lokalizacji jest w sumie niewiele. Modernizacja sieci powoli zapada w sen zimowy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Matek, ty jesteś zdziwiony tym że forum Plusa jest o ofercie Plusa?
To wejdź na forum Play i napisz coś o innym operatorze, zobaczymy jaka będzie reakcja.
A działy na forum Plusa już dawno powinny zostać połączone, tu mogę przyznać rację.

Play pochwalił się ostatnio 13 stacjami LTE Ultra w miesiąc, faktycznie idą jak burza.
Nie masz dostępu do ilości stacji modernizowanych w Plusie a to co piszesz to tylko twoje domysły.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Nie porównuj ilości stacji Play z LTE2600 czy z kompletem pasm LTE do Plusa bo dzieli ich przepaść. Play modernizuje stacje do minimum trzech pasm LTE i robi to porządnie i przemyślanie. Ilość BTS-ów do modernizacji pozostała niewielka stąd nie ma się teraz czym chwalić. Na większości zostało już wszystko dawno zrobione . Problemem Play jest brak nowych lokalizacji a ich uzyskanie wymaga czasu i operator zamierza to robić, zobaczymy z jakim skutkiem. Ty jakoś na Telepolis nie pochwaliłeś się w tym tygodniu ani jedną stacją LTE2600 Plusa. Bo nie ma czym, ten operator pozoruje modernizacje sieci od dawna. Są całe rejony w kraju gdzie nie zrobił nic, brak uruchomień LTE1800 bo o LTE2600 szkoda pisać. Białystok czy Wielkopolska to wyjątek. Wystarczy poczytać na ich forum odpowiedzi na zapytania o uruchomienie LTE1800 czy LTE2600 na starych lokalizacjach. Najczęstsza odpowiedź konsultanta to brak planów lub przekładanie modernizacji na kolejny rok. Dotyczy to operatora , który ma ogromną ilość lokalizacji, najwięcej pasma a nie potrafi na nich uruchomić wszystkich pasm i zbudować porządnej sieci. Stacje kurioza to jego domena. Nie tylko ja w Łodzi nie mam dostępu do zmodernizowanych BTS-ów, Łodź to nie wyjątek, takich rejonów w Polsce jest mnóstwo. Na forum Plusa użytkownicy piszą o tym wiele i nie są to Janusze ale ludzie mający pojęcie o sieci Plusa. Czemu twój operator nie bierze przykładu z NetWorks? Orange i T-Mobile optymalnie gospodarują zasobami. Planowo zbudowali własne LTE800, teraz szybko uruchamiają LTE2600 i tam gdzie mogą i sprzęt pozwala w MIMO4x4 i QAM256. Mam tego przykład u siebie w Łodzi ale dotyczy to całego kraju. Obiektywnie patrząc na modernizacje jasne jest że Plus robi to najwolniej, nieprzemyślanie i najtaniej. Biorąc pod uwagę że taka sieć musi przewalić ogromny ruch sieciowy jest coraz gorzej. I nieliczne lokalizacje gdzie zmodernizowano sieć tego obrazu nie zmienia. A co do forum Plusa to szkoda pisać, zainteresowani wiedzą że to tuba propagandowa operatora. Dostałem dwa razy bana bo ośmieliłem się napisać niepochlebna opinię o operatorze. Dla admina sl@w_es nie liczy się twój udział w forum ,merytoryczne posty i pomoc innym. Jeśli napiszesz coś źle o Plusie dostajesz bana. Skutek opłakany, tam praktycznie nikt się nie udziela, oprócz ciebie bo mnie wkrótce zbanują po raz trzeci.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ktry »

Plus był liderem ,ale to były czasy jak wprowadzili LTE . Jako pierwszy w moim mieście uruchomił tą technologie. Ale od tamtego czasu nic kompletnie się nie zmieniło. Pley w tym czasie 2 razy zmodernizował swoje nadajniki.Raz na LTE ,a potem dodał 2600 i 2100,bo wcześniej nadawał tylko na 800 i 1800.
Aktualnie Tmobile jest po modernizacji 800,1800,2600. Prędkości neta powalaja w szczycie 40-60 Mbit .Plus ledwo zipie na swoim LTE 1800 1-2 mbity.
Pley na wszystkich częstotliwościach troszkę gorzej wypada od Tmobile ,ale poniżej 20 nie spada. Mimo jeszcze 9 miesięcy umowy z Plusem wzięłem internet domowy z Tmobile i teraz wiem co to znaczy prawdziwy net za całe 40 zł ze sprzętem. W plusie i tak jeszcze mam w miarę dobre warunki ,bo umowa na firmę i LTE bez limitu oznacza prawdziwe 100 GB plus pakiet podstawowy 60 Gb i dopiero jest lejek. Prywatni nie mają tak dobrze i lejek w każdej chwili po podstawie.Najbardziej dobija mnie brak 3G na 900 i LTE 800. Przez to muszę siedzieć cały czas na 900 2G ,bo tracę zasięg na 2100 3G i 1800 LTE. Czekam już tyle lat ,ale już czas się pożegnać.Jeszcze jak wprowadzili raty na telefony w Smart dom po przedłużeniu umowy to już nadszedł czas ostateczny przenieść biznes do Tmobile.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: slobodan »

Orientujecie się Panowie jak wyglądają teraz opcje na przedłużenie umowy w Plusie? W chwili obecnej mam 40 GB + LTE bez limitu za 19,99 zł - msc.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Ja mam dwie umowy na 60 GB, noce 200 GB, za 25 zł m-c

Oczywiście "LTE bez limitu" też.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Czyli macie tą samą promocję.
Po prostu jeden z was ma tańszą a drugi droższą wersję.
Nie pamiętam wszystkich, zaczynają się od 40GB+LTE bez limitu za 19,99zł a kończą na 110GB+LTE bez limitu za 44,99zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Ale chyba warto za 5 zł dodatkowo mieć 20 GB więcej :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: slobodan »

Mi generalnie wystarcza to co mam, ale ciekawi mnie co są w stanie mi zaoferować na dzień dzisiejszy. Jakiś sprzęt np. dorzucić?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

Na raty pewnie tak i mniejszy pakiet danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ