Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goferos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-23, 19:35
Lokalizacja: Rdm

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: goferos »

adixm pisze: już lepiej moim zdaniem negocjować z DUK
to jest oferta z DUK.
TO co ty złożyłeś to zapewne jest już na przedłużenie a ja musiałbym przejść na nowe warunki co widze się średnio opłaca; co więcej jestem uwiązany jeszcze z plusem przez 1,5 roku na telefon gdzie jak zrezygnuje z internetu to bede płacił 85zł zamiast 42,5zł.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adixm »

goferos pisze:TO co ty złożyłeś to zapewne jest już na przedłużenie a ja musiałbym przejść na nowe warunki
Dla nowego klienta, obie umowy podpisane teraz w maju.
goferos pisze:jak zrezygnuje z internetu to bede płacił 85zł zamiast 42,5zł.
Właśnie chodzi o to żeby w ten sposób Cie uwiązać z Plusem i nigdy nie opłacało się zrezygnować.

[ Dodano: 2015-05-24, 13:19 ]
goferos pisze:to jest oferta z DUK.
Gdzie Ty widzisz ofertę z DUK bo jakoś nie mogę się doszukać, ile płacisz, ile w tym masz GB i jaka długość cyrografu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Nowe oferty w Plusie są dużo droższe na dodatek warunki SmartDom nie są już tak korzystne( rabat 24,99 zł). Teraz 100GB ze sprzętem to koszt 109,99 zł. Ze Smartdom ta oferta kosztuje 85 zł. DUK zaproponował ci za 74zł i jak ze sprzętem? No i co z dopłatą 10 zł za LTE bez końca( 2Mb/s po 100GB)? Jeśli tak to pewnie max co można wycisnąć. W dotychczasowych ofertach możliwy był rabat do 50% ale to już pewnie przeszłość. Ogólnie teraz oferta Plusa ze sprzętem gorsza niż wcześniej.
goferos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-23, 19:35
Lokalizacja: Rdm

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: goferos »

Dokladnie to mi zaproponowala, 74zl za 100GB na 25mcy z routerem za 3zl. Wydaje mi sie ze 100GB mi styknie takze od razu bym wylaczal ten pakiet za 10zl/mc. rabat jaki dala to 30%
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Spróbuj ponegocjować dalej. Kiedyś był rabat 50%, teraz masz 30% pewne , może się uda więcej. Przekonamy się jak to wygląda obecnie, nie masz nic do stracenia.( Minimum czyli 49,99 do SmartDom i tak przekroczysz).
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adixm »

goferos pisze:Dokladnie to mi zaproponowala, 74zl za 100GB na 25mcy z routerem za 3zl.
NIe wiem jak to jest dokładnie teraz, ale w starej ofercie umowa na 24 miesiące rabat 50% to był standard(z routerem). O ile w sprawie internetu nie jest źle z ofertą to o tyle w sprawie telefonu komórkowego ceny mają w Plusie z kosmosu - przynajmniej umowy z telefonem na pewno. Można dostać w Plusie rabat na abo telefoniczny i ile ewentualnie?Jak ktoś ma jakąś ciekawą ofertę z Plusa to niech się pochwali.

[ Dodano: 2015-05-24, 14:55 ]
matek451 pisze:Przekonamy się jak to wygląda obecnie, nie masz nic do stracenia.( Minimum czyli 49,99 do SmartDom i tak przekroczysz).
_________________
W przypadku oferty z DUK oferta smartdom nadal się liczy?Jest tak jak w Orange że do warunków Smartdom liczy się kwota abonamentu przed rabatem?Sorka ale ten regulamin smartdom jest kosmiczny i nie chce mi się go studiować nawet z ciekawości.
goferos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-23, 19:35
Lokalizacja: Rdm

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: goferos »

Chodzi o to, ze aby utrzymac rabat ze smart dom w wsysokosci 50% na abo telefoniczne musze utrzymac internet za okreslona kwote(69,90 w moim przypadku) takze oferta 100GB za 74zl juz po rabacie daje mi taka opcje.
Do smart dom liczy sie kwota po rabacie niestety
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Ale w regulaminie SmartDom obecnym i poprzednim ( przy którym brałeś telefon z rabatem50%) wymogiem była kwota 49,90 za pierwsza usługę więc skąd to 69,90 ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: onken »

matek451

Myślę że jak ktoś brał umowy w "starym" Smart DOM to i utrzymaniowe oferty otrzyma na podobnym poziomie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
goferos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-23, 19:35
Lokalizacja: Rdm

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: goferos »

No niestety przewertowalem regulamin i mnie nie dotyczy ta kwota 49,90 tyczy sie ona czegos innego.
W moim przypadku jak zmniejsze wartosc abonamentu to utrace "korzysc" takze pozostaje uwiazac sie na 2lataa i zapamietac zeby z takich bajerow nie korzystac bez czytania.
Wychodzi na to ze zapewnienia pani w punkcie plusa sa o kant <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> potloc, bo przeciez w regulaminie jest napisane i teraz nie udowodnie ze babka mowila co innego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Kiedy podpisałeś umowę na telefon w ramach SmartDom ? obowiązuje cię regulamin wtedy obowiązujący.
goferos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-05-23, 19:35
Lokalizacja: Rdm

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: goferos »

w grudniu 2014, i czytałem regulamin ten który dostałem podczas podpisywania umowy na tel.
adrusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-08, 17:55
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adrusek »

Witam


Skusiłem się na internet z plusa w czasie trwania promocji na stronie producenta 60Gb za 60zł i ze smart domem 35zł z umową 24 miesiące i ze sprzętem b315. Dzisiaj kurier dostarczył paczuszkę. Mam 14 dni na zrezygnowanie z umowy. I tak czytam teraz o tym RBM i sam nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie. Proszę, żeby ktoś doradził co lepiej wyjdzie.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Wybór Plusa na takich warunkach OK. Za 35 zł będziesz miał 60GB . Do tego nowy, dobry router B315, który jest wart 450-500 zł. Czyli abonament wyniesie cię około 14-17 zł/m-c. Jak zabraknie ci transferu to ratujesz się RBM II new za 9 zł o ile masz zasięg LTE Play. To standardowe działanie wielu klientów Plusa/CP. Kupujesz starter RBM II za 9 zł. Ładujesz za 50 zł, masz konto na 100dni. Co m-c aktywujesz usługę darmowego internetu LTE . Środki pozostaną na koncie.
adrusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-08, 17:55
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adrusek »

Dzisiaj kupiłem RBM II doładowałem i uruchomiłem pakiet, wszystko śmiga w LTE. Może zrezygnuje z plusa jak mam jeszcze możliwość i będę śmigać na tym RBM??

Szkoda routera bo fajny ale mam jeszcze d-linka dwr 116 trochę więcej przycina prędkość ale nie jestem uwiązany umową na okres 24m-c???
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

adrusek pisze:Dzisiaj kupiłem RBM II doładowałem i uruchomiłem pakiet, wszystko śmiga w LTE. Może zrezygnuje z plusa jak mam jeszcze możliwość i będę śmigać na tym RBM??

Szkoda routera bo fajny ale mam jeszcze d-linka dwr 116 trochę więcej przycina prędkość ale nie jestem uwiązany umową na okres 24m-c???
Rezygnuj póki możesz chyba ze wystarcza Ci limit podstawowy w Plusie a potem widmo 32kb/s
adrusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-08, 17:55
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adrusek »

A jak wygląda sytuacja jeśli nie jesteśmy w zasiegu LTE? jaki jest wtedy limit w RBM?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

adrusek pisze:A jak wygląda sytuacja jeśli nie jesteśmy w zasiegu LTE? jaki jest wtedy limit w RBM?
Jak nie bedziesz w zasiegu LTE Play to bedzie Ci pomniejszalo pule GB jaką masz na koncie, jak sie skończą GB nie bedzie internetu. W przypadku ustawienia LTE i wymuszenia LTE ilość GB nie zmiejsza się. W miesiącu przy rozsądnym korzystaniu można spokojnie pobrać pod 300 GB. Ja w poprzednim okresie pobralem prawie 200 GB i specjalnie się nie ograniczałem tzn zarówno w szczycie telekomunikacyjnym i poza pobierałem i prędkości jak od linijki , 0 lejków itp.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Weź pod uwagę, że Play w RBM w kazdej chwili może zakończyć promocję. Masz sprzęt do LTE to nic nie ryzykujesz.
adrusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-08, 17:55
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adrusek »

matek451 pisze:Weź pod uwagę, że Play w RBM w kazdej chwili może zakończyć promocję. Masz sprzęt do LTE to nic nie ryzykujesz.

Proponujesz zostać w plusie przy tych warunkach co mam, czy korzystać puki co RBM a jak skończy się promocja to szukać czegoś innego ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Twój wybór. Masz sprzęt do LTE, działa ci RBM z LTE bez limitu to korzystaj. Napisałem ci, że ta oferta z Plusa za tą kasę z B315 jest korzystna i tyle. Zadecydujesz sam. Wszystko zależy tez od budżetu , którym dysponujesz.
adrusek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-08, 17:55
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adrusek »

Wcześniej płaciłem za 10Gb 60zł na karte, zrezygnowałem bo czasem zabrakło mi transferu. Często nie ma mnie w domu i zabieram internet w trasę, Pracuje jako kierowca i czasem zdarzy się pauza w Polsce i uruchomię internet. ot:)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adixm »

adrusek pisze:Pracuje jako kierowca i czasem zdarzy się pauza w Polsce i uruchomię internet. ot:)
Redbull Mobile(Play) w takim układzie to może być kiepski pomysł, lepszym wyborem może być Plus, a docelowo Orange/T-Mobile.
Od siebie dodam, ze oferta Orange z za 69,9zl z rabatem -20% też może być ciekawą opcją bo za 129zl dokładaja świetny tablet Lenovo Yoga 2 z wbudowanym modemem LTE/3G(warty około 900zl na dzień dzisiejszy). Kolega go ma i na baterii wytrzymuje bardzo długo co w przypadku takiej mobilnej pracy jak kierowca może być jak złoto.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Ufo atakuje »

adrusek pisze:Wcześniej płaciłem za 10Gb 60zł na karte, zrezygnowałem bo czasem zabrakło mi transferu. Często nie ma mnie w domu i zabieram internet w trasę, Pracuje jako kierowca i czasem zdarzy się pauza w Polsce i uruchomię internet. ot:)
To rób tak jak ja. Dwa rodzaje prepaidów: 1. RBM na kartę 50zł na 150 dni- wiadomo 2. Startery orange 10GB- ważne na 10 dni (6-10zł) + starter orange 10GB (30-50zł)- na rok. Wszystko do kupienia na alle za grosze. Aktywny starter 10GB na rok musisz mieć w rezerwie, jakby wszystko zawiodło :) NA starterach orange łączysz się w każdej technologi, na RBM tylko w LTE.
geordi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-15, 18:41
Lokalizacja: Stolica

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: geordi »

DUK mówi bez sprzetu na 24miechy 100gb 69,90, 75gb 59,90. Kara umowna 2500.
Obecne zuzycie 50-60GB.
Play bez limitu 49,90.
Co polecacie? ;>
Zasięg w obu OK (CSQ 27 Plus, 31 Play) - w play nizszy ping, ale i nizsza predkosc, pewnie bardziej zapchany.
Śmigałem na RegioKarcie, ale demontażu kolei ciąg dalszy:/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

W Plusie nie bierze się oferty na 24 m-ce bez sprzętu, nawet z DUK. Oferta słaba, można dostać rabat 50% i B315 za 1 zł. Zajrzyj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=1935 W Play można mioeć internet LTE bez limitu za darmo na karcie RBM IInew za 9 zł i to wszystko bez umowy.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matowe92 »

Witam serdecznie, moja lokalizacja to: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 03&zoom=19 . W połowie listopada kończy mi się dwuletnia umowa z Plusem w myśl której mam 15 GB internety za 49,90 zł. Początki były trudne, ale później wszystko działało już sprawnie. Aktualnie korzystam z technologii 3G i prędkość kształtuje się ok. 3 Mb/s (test w tej chwili, być może w innych godzinach prędkość jest inna). Dziś rano przestawiłem router na LTE i byłem zdziwiony, ale urządzenie znalazło zasięg. Prędkość co prawda była niższa niż 3G (bo w 3G rano było ok. 4,5 Mb/s, a w LTE 3 Mb/s). Sprawdzałem na BTSearch i nie znalazłem nadajnika PLUSa z technologią LTE, a więc jestem zdziwiony. Moje urządzenie to: Huawei B593. Nie mam żadnej anteny zewnętrznej. W najbliższym czasie planuję wysłać wypowiedzenie. Czy myślicie że lepiej przedłużyć umowę, czy w mojej lokalizacji możliwy jest jakiś inny dostęp do internetu? Chciałbym więcej GB (np. 30), za jakąś rozsądną kwotę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: wojteks »

matowe92 pisze: i nie znalazłem nadajnika PLUSa z technologią LTE
Bo Plus nie ma stacji bazowych LTE, LTE zapewnia Mobyland i Sferia.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

W Plusie od ręki załatwiłem wczoraj koledze przedłużenie umowy ze sprzętem na 24 m-ce . Kontakt z DUK na miejscu w salonie po chęci złożenia wypowiedzenia. Warunki 50GB limit za 52,99( normalna oferta 79,99zł), do tego B315s-22 za 29 zł. możliwość zakupu 200GB limitu nocnego za 2,99 i po pierwszym miesiącu za 10 zł możliwość LTE bez końca ( 2Mb/s). Oferta bez specjalnego targowania od ręki. Możliwe, że przy nacisku ze strony klienta rabat 50%, szczególnie bez sprzętu. LTE w twojej miejscowości z BTS-a LTE800Sferii w Dziadkowicach. Transfery na LTE800 niższe niż na LTE1800Mobylandu. Antena na 800MHz powinna je poprawić ale nie oczekuj cudów. Na LTE jedyna szansa to Plus/CP. Z innych ofert bez limitu w Play na 3G, zarówno abonament i na kartę. 30GB w Play za 29,99, umowa na 18 m-cy bez sprzętu( 6 m-cy bez limitu).
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matowe92 »

Jeśli dostałbym warunki takie jak czytałem na jednym z forum, czyli 24,99 zł - 40GB, umowa na 12 miesięcy, bez sprzętu to pewnie skorzystałbym z tej oferty. Nie wiem tylko czy limit w całości będzie obejmował 3G czy może jego część będę musiał wykorzystać za pomocą LTE (a to już trochę jak dla mnie psuje ofertę). Jak z tym jest? Wypowiedzenie można złożyć w salonie? Wydaje mi się że tak. Mam jeszcze jedno pytanie, trochę niezbyt pasujące do tego tematu, ale chciałbym się tylko ogólnie dowiedzieć (w razie czego poszukam w innym temacie). Czy zasięg sieci w domu w znaczący sposób mogę zwiększyć za pomocą np. takiego urządzenia: http://www.morele.net/access-point-8lev ... 00-659808/ ? Mam zasięg na piętrze, na parterze - brak. Chciałbym umieścić access point w pokoju w którym mam jeszcze zasięg na piętrze (II kreski) tak aby internet działał także na parterze (akurat pokój jest pod spodem). Uda się?
ODPOWIEDZ