LTE - umowy długoterminowe

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
m6.krakow
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-05-27, 13:15
Lokalizacja: Kraków

LTE - umowy długoterminowe

Post autor: m6.krakow »

Dynamika zmian w ofercie internetu LTE jest niesamowita (przynajmniej dla mnie). Piszę z perspektywy mieszczucha, czyli osoby, która ma BTSy wszystkich operatorów w promieniu kilometra, i duże zagęszczenie użytkowników.

Z jednej strony - operatorzy chcą zachęcić jak największą potencjalnych klientów, z drugiej strony parametry usług są diametralnie różne i właściwie w mowie potocznej "LTE" oznacza "bezprzewodowo, ale szybciej niż do tej pory, dziwko" a nie pieszczotliwe "poco Ci kabel, Głupcze?". ;)

Właśnie skończyła się oferta abonamentu na czas nieokreślony dla opcji "tylko SIM" w Plusie.
Teraz już tylko umowa na 24 miesiące. Smuteczek :(
W moich speedtestach Plus ma najlepsze wyniki (DL: 40 - 70 Mbit/s, UL: 30 Mbit/s)

Play ma najbardziej odjechaną propozycję jeśli chodzi o współczynnik czasu trwania umowy do minimalnej miesięcznej opłaty za nielimitowane LTE - 9,99 zł / msc. Z tym że DL tutaj jest ograniczony do 15 Mbit/s. Jutro zweryfikuję, bo włączą mi nielimitowany LTE.

Orange - nie testowałem, ale teoretycznie max. u nich to 75 Mbit/s. Umowa na 24 miesiące lub dwukrotnie droższa ale i dwukrotnie krótsza.

Podejmując decyzję wyczuwa się pewien niepokój, bo długotrwała umowa to jednak przy obecnym postępie to dość niekorzystny (w mojej opinii) wybór.

Co myślicie? Warto wiązać się na tak długo?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: Ufo atakuje »

W obecnej sytuacji w ogóle nie ma potrzeby wiązać się umowami terminowymi, a już na pewno nie na 24miesiace. MAsz przecież opcje prawie darmowego internetu z dużymi limitami ( internet w batonach Lion, RedBull Mobile na kartę). Przynajmniej na kilka miesięcy wystarczy. A potem znowu pewnie coś się znajdzie ;) Umowy to przeżytek.. :cwaniak:

Teraz zaczyna się prawdziwa nowa wojna o internet LTE. To już się szykowało od końca zeszłego roku. Wiadomo, że Play zrobi wszystko, żeby odebrać Plusowi klientów LTE.
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: V4NzI »

Ta, ten z batonów Lion to się nadaje do używania naprawdę, freeze za freezem, co z tego, że ping dajmy na to 30 jak co jakiś czas 5 sekund brak odpowiedzi ? :cfaniak:
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
m6.krakow
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-05-27, 13:15
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: m6.krakow »

Założenia są takie:
- korzystam tylko z LTE
- mam router WIFI-LTE - korzystam w domu (internet bezprzewodowy "niemobilny")

Ufo atakuje, wskaż mi z łaski swojej rozwiązanie (na kartę) konkurencyjne dla oferty limitowanej (tej na 6 mscy) w Play za 9,99 zł/msc.
Jakbym nie liczył nie da się zejść poniżej tej kwoty, przy założeniu że wkładam kartę do routera i jej nie wyjmuję (żeby np. wygadać/wypisać tą kwotę, którą mam zgromadzoną na karcie).
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: Andrzejz78 »

Ufo atakuje pisze:W obecnej sytuacji w ogóle nie ma potrzeby wiązać się umowami terminowymi, a już na pewno nie na 24miesiace
To zależy jak kto sobie to przeliczy
Ja wziąłem droższą ofertę w Orange na dwa lata Z automatu mam rabat 50% Droższa oferta pozwoliła skorzystać z Orange Open a długi czas umowy pozwoli w przyszłości na atrakcyjne przedłużenie umowy
Druga sprawa to opcja internetu na abonament Jak wiadomo na abonamencie jest najstabilniej i najszybciej (przynajmniej tak jest u mnie)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: ra-v »

Pytanie do jakich celów wykorzystasz ten internet? Czemu po prostu nie weźmiesz z kabla?
Pytanie też co za hurtownie plików przeciągasz i ilu użytkowników z niego korzysta, że 15 Mbps to za mało?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
m6.krakow
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-05-27, 13:15
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: m6.krakow »

Andrzejz78, być może Orange lepiej traktuje swoich stałych klientów, Play na pewno nie, bo to co nowi mogą teraz dostać za 29,99 zł/msc, ja jako wierny klient już od 5 lat, terminowo wnoszacy opłaty abonamentowe mogę dostać za 42,50zł/msc. W tej branży lojalność jest dla frajerów wg. mnie. Lepiej zmieniać operatorów i korzystać z przywilejów niż usypiać ich swoją lojalnością.



ra-v, kabla miedzianego czy światłowodu nie użyję, bo po prostu nie mam możliwości podłączenia się do któregoś z dostawców w ten sposób (specyfika domu jednorodzinnego). Gdybym miał taką możliwość na pewno w pierwszej kolejności z niej bym skorzystał.

Chcę mieć łącze które umożliwi jednoczesne, komfortowe korzystanie co najmniej trzem użytkownikom (obecnie, w przyszłości pięciu). Komfortowe, to znaczy takie, że da radę obejrzeć film na Youtube/VoD w rozdzielczości 1080p, bez przerywania.

Obecnie mam dostarczany Internet za pomocą WiFi (DL:5Mbps, UL:0.5 Mbps Ping : 30ms, 62 zł/msc)[/b]
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: V4NzI »

@m6

jeżeli chcesz w tym samym czasie na 3 kompach oglądać film w 1080p to raczej nie o prędkość bym się martwił a o limit transferu :P
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: ja.michal »

m6.krakow, jest zapowiedź, że w czerwcu T-Mobile oficjalnie będzie wpuszczać do LTE. W obecnych ofertach, przy umowie na 12 miesięcy, bez sprzętu z najwyższym pakietem danych koszt to 99,99 zł za 70 GB + 9,08 zł za noc bez limitu (0:00-9:00). W sumie 109,07 zł miesięcznie. Na 2 lata to samo, ale 90 GB miesięcznie.

Inna opcja to Orange na rok za 89,90 zł za 70 GB + noc bez limitu (0:00-12:00) za 9,99 zł. W sumie 99,89 zł miesięcznie.

Napisałem o tych ofertach z racji wspomnianego streamingu HD co raczej dużo GB zjada.

Nielimitowane LTE w Play będzie prawdopodobnie do końca roku czyli zapewne w czerwcu nie będą już tych umów sprzedawać. Mogę się mylić. Z resztą, przy umowach chyba bez limitu LTE to tylko na 6 miesięcy?

Faktycznie masz zagwozdkę. Zwłaszcza, że ma być jeszcze tanio.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: Ufo atakuje »

m6.krakow pisze:
Ufo atakuje, wskaż mi z łaski swojej rozwiązanie (na kartę) konkurencyjne dla oferty limitowanej (tej na 6 mscy) w Play za 9,99 zł/msc.
Jakbym nie liczył nie da się zejść poniżej tej kwoty, przy założeniu że wkładam kartę do routera i jej nie wyjmuję (żeby np. wygadać/wypisać tą kwotę, którą mam zgromadzoną na karcie).
Da się. I dzwonić wszędzie za darmo też się da. NAwet do innych krajów. Ale łatwiej wykupić abonament, bo tam podobno lepsza jakość połączenia ;)
m6.krakow
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-05-27, 13:15
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: m6.krakow »

Obiecany speedtest dla Play LTE w Krakowie, około 800 m od nadajnika.
Bez anteny zewnętrznej (tylko te dwie śmieszne pałeczki z Huawei B593-22s), wewnątrz budynku na parterze, niestety nie wiem jeszcze jak odczytać obiektywne parametry - moc sygnału i SNR

http://www.speedtest.net/my-result/3537818548
barozi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-25, 15:11
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: barozi »

A co sądzicie o takiej ofercie?

link

Jako net stacjonarny moim zdaniem prawie bez zarzutu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: matek451 »

Przed podpisaniem umowy proponuję dokładnie ją przeczytać aby uniknąć takich kwiatków http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40466
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: ra-v »

Ale podobne zapisy w umowach ma też Plus (czyli tak naprawdę wymieniony w linku CP) oraz Play.
Tylko że mi mimo nawet ciągłego ciągnięcia obrazu ISO DVD na dziennej nic się nie stało.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
simens
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-13, 11:05
Lokalizacja: /dev/tty

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: simens »

Do ilu spada prędkość gdy już limit dzięki szybkiemu LTE wykorzystamy, 10Mb/s?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE - umowy długoterminowe

Post autor: ja.michal »

simens, w Play? Teoretycznie do 2 Mb/s.
ODPOWIEDZ