Plus POWER LTE - klapa?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Witajcie. Zamówiłem usługę testową POWER LTE. Kosztować mnie będzie to 29 zł. Wziąłem usługę 25GB, gdzie prędkość łącza spada mi do 10mb/s po przekroczeniu limitów. Limity przekroczone już następnego dnia, wyszło mi po 2 dniach 50GB. Dzisiaj się budzę i prędkość mojego łącza spadła do ok. 10kb (zanim załączyła mi się strona główna zdążyłem zrobić herbatę). Speedtest w ogóle nie chciał się właczyć, wersja na smarfona pokazuje max. prędkość (zdjęcia na dole). Rozmowa z konsultantem nic nie dała, chociaż 20 minut sobie na słuchawce posiedziałem. Dopiero po 20 godzinach problemu kolejny konsultant coś zrobił i mi prędkość wróciła. Chociaż powiedział, że mój problem nie zniknął i muszę czekać na telefon od techników. Także osobom, które się zastanawiają nad tym jako internet domowy, niech się zastanowią. Mi niestety TP nie chce podłączyć kabla, a lokalne wifi jest otoczone drzewami, dlatego szukałem czegoś innego. Zobaczymy, może usługa jest jeszcze niepełnosprawna, mam nadzieję, że to się zmieni. Będę edytował posta jakby coś się zmieniło. Dodam tylko, że wziąłem modem i router ODU IDU.

Pierwszy test po rozpakowaniu
Obrazek


Zużycie danych po dwóch dniach
Obrazek


Prędkość trzeciego dnia (robiona tel - wybaczcie za jakość)
Obrazek
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

To normalne, że na początku mogą być jakieś błędy systemowe. Jak neo zdejmowała limity transferu to na początku też były problemy. Swoją drogą 52GB w dwa dni to sporo...
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

up@
Bardzo jest to możliwe i bardzo prawdopodobne. Jednak uważam, że trzeba to opisać. Tak wiem, 50GB to sporo. Jednak specjalnie chciałem przekroczyć limit i sprawdzić, czy mi spadnie łącze.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Ja uważam że są to chwilowe problemy podłaczają dużą liczbę użytkowników. Mają duże problemy nawet jesli chodzi o logistyke.

Od 3 dni przerasta ich problem i nie mogą wyjaśnić dlaczego zestaw nie został jeszcze nadany ...
muchakk
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-06-09, 22:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: muchakk »

bartex03, ja ostatnio w salonie na podpisanie umowy czekałem godzine... taka kolejka była...
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

muchakk pisze:bartex03, ja ostatnio w salonie na podpisanie umowy czekałem godzine... taka kolejka była...
Obsluga plusa zawsze byla i jest kiepska. Liczy sie skutecznosc i zdrowe myslenie. Przy podpisaniu aneksu do umowy na telefon przez 3 miesiace zle naliczali mi abonament. Wyslalem 4 reklamacje i wszystkie zostaly uznane.

To teraz wlasnie widze ile bede czekal na kuriera ktory byl obiecany na dzisiaj....
ArtHouse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 14:36
Lokalizacja: Nowy Ciechocinek

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ArtHouse »

chłopie to nic.... ja z Netią na miedzi walczyłem pół roku jak miałem neta 7mb i mi zrywało połączenie co 5 minut :D i przechodziłem istne piekło które skończyło się poprawką faktur o 20 zł i prędkością łącza 2,5mb... :( a dziś do mnie dzwonią i panie neta ci damy 10mb albo 20 mb tylko weź pan.. wiec mam ich dość... Tu się pewnie teraz na to rzucają dlatego takie obsuwy a i trzeba też trochę posiedzieć nad nowymi ustawieniami sieci
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Ja czekam na LTE i uciekam z wimaxa netii nareszcie ..
bolu
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2013-10-10, 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bolu »

Ja też próbowałem Wimax, bo TP jak wspomniałem po prostu nie chciała wydawać kasy żeby podłączyć jednego nowego abonenta. Mam do słupka około 50m, ale i tak o te 50m za dużo. Od Wimax było - przybyłem, zobaczyłem, poszedłem sobie. Zero zasięgu.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Ufo atakuje »

To nie jest jeszcze oferta do podpisywania umów na 2 lata.
kogut1996
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-05-22, 17:51
Lokalizacja: Anusin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: kogut1996 »

Napisane jest , że w power lte po wykorzystaniu limitu prędkość spada ale nie drastycznie do 20mb czyli to jest pic na wode?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

bolu pisze:Mam do słupka około 50m, ale i tak o te 50m za dużo..
U mnie sytuacja identyczna z TP

Wimax 2M dziala z odleglosci 12 km. Nie wiem jak to mozliwe ale dziala i predkosc deklarowana jest , umowa na czas nieokreslony wiec zmykam do plusa.

LTE 2 km ode mnie na wieży.

Na marginesie CP ma częsciej aktualizowane mapki zasięgu bo porównując pokrycie , CP ma 100% w promieniu 10 km w kazda strone ode mnie. Plus ma biale plamy to tu , to tam. Nadajniki przeciez te same :)

[ Dodano: 2014-06-12, 00:26 ]
Panowie cos czuje że będzie dym : :zdziwko:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=135

i

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14240


....
ArtHouse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2014-06-10, 14:36
Lokalizacja: Nowy Ciechocinek

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: ArtHouse »

kogut1996 pisze:Napisane jest , że w power lte po wykorzystaniu limitu prędkość spada ale nie drastycznie do 20mb czyli to jest pic na wode?

do 20 ale nie napisali że tyle musi być.Ustawią sieć na 10 kbps i możesz się męczyć... nie ma określonych widełek od ilu do ilu ma być gwarantowane i takiego czegoś się obawiam
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Juz na Plusowym Oficjalnym forum ( nie reklamuje) zaczyna sie robić afera dotycząca lejków. Oj oj trzeba sie mocno zastanowic ...
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

Aha czyli w plusie jak zwykle :hyhy: To wolę jednak ten "zły wolny" Playonline i Blueconnect
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: wojteks »

bartex03 pisze:Oj oj trzeba sie mocno zastanowic
Przecież to było wiadomo (łatwo się było domyślić) od pojawienia się tej oferty, żadna sieć radiowa nie wytrzyma backupu internetu.
Nie pomagam na PW!
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

Tak przeczuwałem. Dobrze że kurier jeszcze nie przyjechał i już w sumie nie musi, bo w takim wypadku odmówie przyjecia paczki i pozdrawiam plusa :D
SaarSatariel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-20, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: SaarSatariel »

Ja tam jestem w 6 dniu użytkowania i nie narzekam
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

SaarSatariel pisze:jestem w 6 dniu użytkowania
Ja nie narzekałem w plusie przez 1,5 roku. Później masakra, nieprawidłowe zagrania w stylu 32kb/s na porządku dziennym :dobani:
SaarSatariel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-20, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: SaarSatariel »

I co w takich sytuacjach robiłeś?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

Nic się nie da zrobić, miałem szczęście bo umowa była już bezterminowa więc bay bay :papa:
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Regulamin Plus Power LTE wyraźnie zostawia furtkę do ograniczeń do 32 kB/s. Można znaleźć w sieci jakieś "dowody", że dotyczy to tylko 3G, ale punkt 2.2 jest dla mnie jednoznaczny.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bartex03 »

No to już nie wiem co robić bo własnie dzwoniła babka z BOK że kurier jutro będzie ....
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Każdy operator ma taką furtkę bezpieczeństwa w regulaminie, tutaj przykład z Neostrady: http://www.orange.pl/ocp-.../4050393522.pdf

Polecam §6, punkt 1:
Orange ma prawo do ograniczenia (zmniejszenia prędkości
transmisji danych w kierunku do komputera Abonenta do 32
kbps) lub zawieszenia świadczenia Usługi, jeżeli Abonent
narusza postanowienia § 5 pkt 2) – 6) i pkt 10) lub pozostaje w
opóźnieniu z płatnością należności za Usługę, przez okres
dłuższy niż jeden okres rozliczeniowy. Powyższe nie narusza
prawa Orange do rozwiązania Umowy, zgodnie z postanowieniami Umowy.
§ 5 2-6 i 10:
2) do ochrony oraz nieudostępniania swojego Hasła lub PIN-u
osobom trzecim,
3) nie dokonywać prób wejścia do zasobów informatycznych,
będących w posiadaniu osób trzecich bez ich zgody,
4) nie umożliwiać korzystania z Usługi osobom trzecim poza
Lokalem,
5) nie prowadzić jakichkolwiek działań, które mogą powodować
zakłócenia w działaniu sieci Internet,
6) nie podejmować jakichkolwiek działań, które mogą uszkodzić
infrastrukturę sieciową Orange lub zakłócić poprawne
funkcjonowanie systemów Orange, służących udostępnieniu i
monitorowaniu Usługi, oraz urządzeń i łączy Orange,
przeznaczonych do przekazywania informacji na odległość,
10) przestrzegać przepisów prawa i treści Regulaminu i Umowy, a
w szczególności nie dostarczać treści o charakterze
bezprawnym, przy wykorzystaniu Usługi.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Świetnie, że to zacytowałeś, szkoda tylko, że zabrakło cytatu z regulaminu Plus. Fajnie byłoby widać różnicę.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

W wątku na PlusForum: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=135 wszystkim którym załączył się lejek, przywrócono poprawną prędkość transmisji danych, lejek ten był spowodowany błędem systemu, jeśli błąd się powtórzy powinno się skontaktować z BOK - to są słowa pracownika Plusa z forum - Krzysiek_Plus

Jak wprowadzali ofertę z nielimitowanym www, iplą oraz YouTube też na samym początku były problemy.

No i druga kwestia, pewnie z 70% nowych klientów PowerLTE, między innymi także i z tego forum, zaraz po otrzymaniu sprzętu i aktywacji odpala jakieś mega wielkie ściąganie plików i testuje jak to jest z tym lejkiem po LTE :D
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: Darek.74 »

BKpbO pisze:Każdy operator ma taką furtkę bezpieczeństwa w regulaminie
Tak tylko że w przypadku plusa, furtka ta jest wykorzystywana nagminnie. U innych operatorów nigdy czegoś takiego nie miałem.

[ Dodano: 2014-06-12, 10:09 ]
BKpbO pisze:wszystkim którym załączył się lejek, przywrócono poprawną prędkość transmisji danych, lejek ten był spowodowany błędem systemu
:rotfl:
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: bomber »

Co to ma do rzeczy, że był błąd w systemie? Zapisu w regulaminie nie kasuje.
A co do blokowania Power userów z Youtube "na początku" to masz na tym forum post sprzed jakichś dwóch tygodni.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: BKpbO »

Czytałem ten post, trzeba wiedzieć że oglądanie YouTube poprzez https (zalogowany) pomniejsza limit... oglądanie poprzez http tego limitu nie pomniejsza.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus POWER LTE - klapa?

Post autor: matek451 »

Kolejny raz wprowadzają nową ofertę i system im wysiada, o ile to prawda. Najpierw z i Iplą i YT teraz z Power LTE. . Podejrzewam, że jest nieco inaczej, pewnie sieć pada to poodłączali ssaczy( zgodnie z regulaminem). Narobił się szum w necie to próbują ratować twarz, wszak PR trąbił wszędzie o braku limitów i konkurencji dla Neostrady. Widać ,że tego nie ogarniają. a bezczelnością z ich strony jest aby klient kontaktował się z BOK i zgłaszał taki problem,to ich obowiązek z automatu usunąć błędy .Telefony nie są za darmo a poczekać nieraz trzeba. No i wszyscy tak potraktowani powinni żądać rekompensaty. Jeśli operator zawinił poprzez złe działanie systemu zgodnie z prawem mogą natychmiast zerwać umowę i dlatego walczyłbym o rabat za niedotrzymanie warunków umowy z jego strony. To oczywiste, że nie stosuje się tutaj paragraf o przycięciu do32kb/s z powodu nadmiernego obciążania sieci. Wszak sami się przyznali. Jeśli chodzi o Orange to ograniczenie transmisji nie ma nic wspólnego z obciążeniem sieci i nie ma co porównywać z zapisami w Plusie.
Ostatnio zmieniony 2014-06-12, 09:31 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ