Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zibi47
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-15, 15:07
Lokalizacja: Wólka Czarnogłowska

Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: zibi47 »

Witam. Właśnie dzwoniła do mnie konsultatnka z z przedłużeniem oferty orange. Umowa 12-miesięczna kończy mi się w listopadzie, obecnie mam 16GB za 44 złote i szczęśliwe godziny.
Oto oferta:
1. 24msc - 49GB - 44,95zł - bez modemu
2. 18msc - 14GB - 69zł - Huawei E3251 za 69zł
3. 12msc - 14GB - 44zł - AnyData ADU-890W za 179zł (czyli gorzej niz obecnie)

i dalej sie nie pytałem bo ostatnia oferta mnie powaliła. Mam jeszcze 3-miesiące więc mogę się wstrzymać ale mam prośbę o sprawdzenie czy jestem w zasięgu UMTS900/LTE. W ostateczności moze byc CDMA rev.b. Obecnie korzystam z ADU-500A i jest tragedia. Jeśli byłaby szansa na poprawienie prędkości to zainwestowałbym w jakiś router ew. modem + obsługujący go router (też poproszę o pomoc). Jeśli nie to poszukam alternatyw np. Aero2

Lokalizacja 52.293852, 21.730547

Pozdrawiam
Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: matek451 »

Tak jesteś w zasięgu UMTS900 NetWorks, najblizszy BTS, to Mlęcin, około 3,5 km od ciebie. w tej lokalizacji jest też pozwolenie na UMTS2100 z HSPA+DC . Trzeba by przetestować czy działa. Pozwolenie na LTE1800 również ale BTS na pewno nie działa. Oferty standard a ta ostatnia śmiechu warta. Warto powalczyć o rabat 30% w ofercie na dwa lata z routerem B-593s-22i limitem plus 40%. Czyli 49GB za 62,97 i do tego noce(0-8) za 2,99zł.W tej ofercie B-593s-22 za 39 zł lub brać to 49 GB za 44,95 bez sprzętu. Router kupisz za ok. 350 zł na Allegro. Jesli potrzebujesz mobilności to w podobnej cenie kupisz modem LTE+router.
zibi47
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-15, 15:07
Lokalizacja: Wólka Czarnogłowska

Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: zibi47 »

Aha czyli rozumiem ze mozna się związać z nimi umową na 24 miesiące, bo wczesniej brałem chyba 3 umowy pod rząd na 12msc w oczekiwaniu na jakąś alternatywę ale widzę, że sieć sie rozwija. Dzwoniąc do działu technicznego orange dowiedziałem się, że ma być postawiony kolejny BTS ale w Dobrem czyli ta sama odległość i tez ma byc UMTS 900/2100 więc raczej będę w zasięgu. Myślę, że wezmę 49GB za 44,95 bo wole już więcej nie płacić za internet a modem ew. router wolę kupic za gotówkę ale potrzymam ich jeszcze troche, może coś lepszego rzucą. Tak sobie myślę, że warto by było już teraz przejść na lepszą technologię ale nie stać mnie na router LTE dlatego wybiorę »»na razie«« modem później dokupie jakiś router do tego i też zadziała. No i pewnie bez anteny się nie obejdzie. Proszę o pomoć w wyborze modemu.
Pozdrawiam
Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: matek451 »

Jeśli chcesz kupować modem to najlepiej już z LTE. Jest pozwolenie na LTE1800 w Mlęcinie więc kiedyś pewnie uruchomią. Np.E-3276, E-398, MF-821.Warto też złożyć wypowiedzenie obecnej umowy i negocjować z DUK.
Frampolanin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-27, 08:58
Lokalizacja: Frampol

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: Frampolanin »

Wypowiedziałem umowę na internet w orange. Dzwonili do mnie i zaproponowali 24GB za 35zł. Umowa na 24 miesiące plus jakiś nowy router LTE. W play jest teraz dużo lepsza oferta, więc raczej przeniosę się do nich.
zibi47
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-15, 15:07
Lokalizacja: Wólka Czarnogłowska

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: zibi47 »

Pozyczylem właśnie Huawei e398 i sprawdzam zasięg: lapie HSPA+, na jednej kresce zasięgu w programie od Plusa jest do 2Mbit/s DL ale upload tragiczny bo jakies 10KB/s wiec bez anteny sie nie obejdzie ale wiem przynajmiej ze jest szansa na poprawe względem CDMA (o tej porze 2Mbit/s to sukces, na CDMA bylo moze z 256Kb/s)
Pozdrawiam
Marcin
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: kedi »

Frampolanin pisze:Wypowiedziałem umowę na internet w orange. Dzwonili do mnie i zaproponowali
W jaki sposób wypowiedziałeś im umowę, skąd mieli numer telefonu do ciebie ? Pytam bo niedługo kończy mi się umowa i myśle aby zrobić to samo.
Frampolanin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-27, 08:58
Lokalizacja: Frampol

Re: Orange Free przedłużenie umowy, zasięg 3G

Post autor: Frampolanin »

Z tym wypowiedzeniem to musiałem iść do salonu orange i ręcznie napisać to co mi dyktowała Pani w salonie i jeszcze musiałem czekać na połączenie z konsultantem do którego dzwoniła ta Pani i powiedzieć dlaczego rezygnuję z internetu. Na konsultanta czekaliśmy jakieś 15minut plus pisanie 5 minut, kolejka kilka minut, kilka minut rozmowa i wyszło ponad pół godziny, a wtedy mi się bardzo śpieszyło :dobani: Dzwoniła do mnie konsultantka bo zostawiłem numer na stronie orange, że chcę przedłużyć umowę. Nie pamiętam dokładnie w którym to było miejscu na stronie. Musisz sam poszukać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości z tą siecią ;)
ODPOWIEDZ