Orange LTE w Markach k. Warszawy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tadeusz_marki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-17, 20:57
Lokalizacja: Marki

Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: tadeusz_marki »

Witam,

Mam na imię Stanisław i mieszkam w Markach k. Warszawy, przy ulicy Tadeusza (nie mylić z ulicą Tadeusza Reytana). Mam już swoje lata i nie za bardzo odnajduję się w nowoczesnych technologiach, ale wiem, że chciałbym zrezygnować z obecnej umowy na Neostradę, na rzecz internetu LTE.

Chciałbym prosić o pomoc w sprawdzeniu czy w mojej okolicy internet LTE Orange będzie pracował prawidłowo? Syn sprawdził odległość od nadajnika i jest to około 450m - czy to wystarczy? (dołączam mapę).

Czytałem na tym forum, że niektórzy kupują dodatkowe anteny - czy to będzie konieczne w tym wypadku, bo w ofercie Orange nie ma takich anten?

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Stanisław

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2014-10-18, 07:22 ]
Usunięty załącznik, zawierał mapę. Map nie załączamy jako załączniki czy obrazki w tekście.
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 06:21 przez tadeusz_marki, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: matek451 »

Czemu akurat LTE w Orange i z jakiego powodu chcesz rezygnować z Neostrady? LTE w Orange działa słabo. Orange nie posiada własnej sieci korzysta z LTE1800 T-mobile na paśmie 10MHz. No i w Orange mobilnym są limity transferu. Myślałeś o zmianie operatora?
tadeusz_marki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-17, 20:57
Lokalizacja: Marki

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: tadeusz_marki »

Chodzi po prostu o cenę, Neostrada wychodzi mnie bardzo drogo bo 25zł / miesięcznie wynoszą koszty utrzymania linii telefonicznej.

Syn radził, żeby wybrać tego operatora do którego anteny jest najbliżej - dlatego wybór padł na Orange.
400 metrów dalej jest antena Play - czy z niej też będzie dobry sygnał? (około 850m od domu).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: matek451 »

Wybór oferty Play dużo lepszy i tańszy. Z zasięgiem nie powinno być problemu. Play ma ofertę no limit na 3G i LTE. Warto brać ofertę bez sprzętu, po prostu jest u nich za drogi. Sprzęt kupujesz sam, modem lub jesli chcesz miec sieć domową router z wbudowanym modemem LTE. Ewentualna antena do LTE - ale przy tych odległościach( do BTS-a przy Piłsudskiego masz faktycznie blisko) powinien działać bez niej- wystarczy taka o zysku 10dBi. Ale to dopiero po testach. zapoznaj się z ofertą Play i jej regulaminem .
tadeusz_marki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-17, 20:57
Lokalizacja: Marki

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: tadeusz_marki »

Dziękuję za odpowiedź. A w czym Play jest lepszy od Orange, że tak go polecasz?

Syn radzi, aby wziąć router to będą mogły chodzić 2 komputery na raz - jaki router będzie dobry w tym wypadku?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: matek451 »

W Play za 49,90 możesz mieć nielimitowany internet za 49,90 , umowa na 2 lata bez sprzętu. Z tego 6 m-cy za 29,99. Średnia cena 45 zł. Działa w LTE i 3G. Ewentualnie za 29,90 internet 25GB+noce od 0-9 poza limitem, z tego 6 m-cy bez limitu danych. Umowa na 18m-cy. Za dodatkowe 10 zł możesz podwoić transfer lub za 20 zł dokupić no-limit na te pozostałe 12 m-cy. Orange ma dużo gorsze oferty, sprzęt u nich jest drogi i na dzień dzisiejszy nie mają w ofercie porządnego routera stacjonarnego z LTE. Wybór w twoim przypadku jest oczywisty. Ze sprzętu polecam router Huawei B-593s-22. Na Allegro, OLX do kupienia za ok. 400-450 zł.
Awatar użytkownika
avalon
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-31, 13:39
Lokalizacja: koło ełku

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: avalon »

Witam mam problem tego rodzaju podłączyłem Aero2 i mam internet pytanie ? po jakimś czasie rozłącza się internet i prosi o wpisanie liczb i liter i po tym jeszcze restart routera -czy można to jakoś wyłączyć?Pozdrawiam
pozdrawiam.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: darekka »

Aero2 po zmianach(wprowadzenie kodów do przepisania)już tak ma i tego nie przeskoczysz(ewentualnie zamiast restartu routera klikasz ROZŁĄĆZ a po chwili POŁĄCZ.
darekka
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: kedi »

U mnie Play chodzi gorzej od Orange
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: YaHooo »

tadeusz_marki pisze:Chodzi po prostu o cenę, Neostrada wychodzi mnie bardzo drogo bo 25zł / miesięcznie wynoszą koszty utrzymania linii telefonicznej.
Wiesz. Czasem lepiej dopłacić kilkanaście zł i mieć pewność, że będzie działać. Internet mobilny jest dość kapryśny i może się okazać, że za pół roku możesz mieć takie obciążenie sieci, że przykładowa strona wp.pl będzie się ładować wieki. A dodatkowo limitu transferu można wykorzystać bardzo szybko. W szczególności jak masz kilka urządzeń w domu korzystających z sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: Orange Ekspert »

W tej lokalizacji oferujemy LTE. Co więcej – mamy w tym momencie ofertę nielimitowanego LTE gdzie po wykorzystaniu pakietu nie włącza się ograniczenie prędkości jeśli korzystasz z technologii 4G. Więcej na ten temat tutaj http://blog.orange.pl/wojciechjabczynsk ... owane-lte/. Promocja twa do 31 marca 2015 a wszyscy, którzy wybiorą nową ofertę Orange Free Net 69,90 i Orange Free Net 89,90 będą mogli korzystać z nielimitowanego internetu LTE przez cały okres trwania 24-miesięcznej umowy. Jeśli chcesz porozmawiać na temat oferty to zachęcam do kontaktu z nami http://pomoc.orange.pl.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: onken »

A o lejku 16 kbps Pan zapomniał napisać.. :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: robertnik »

E na razie to tylko zapis, ale 24 cykle rozliczeniowe w LTE to jedna wielka niewiadoma i jak będzie nie wie nikt nawet w Orange. Przy spadku cen modeli telefonów z LTE i promocjach na darmowe LTE bata nie ma żeby infrastruktura nie klękła...
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: adixm »

onken pisze:A o lejku 16 kbps Pan zapomniał napisać..
Dzisiaj rozmawiałem z konsultantem Orange w sprawie faktury za telefon i poradziłem mu przy okazji, żeby Orange sprecyzowało co to znaczy nielimitowany internet mobilny i podpowiedziałem mu jak ta cała sytuacja z "nielimitowanym internetem" skończyła się w Plusie. Co ciekawe warto zwrócić uwagę, że miły konsultant Orange powiedział że na dodatkowych kartach sim do internetu Orange Free Net za 5zl/mc tez będzie obcinany internet tylko do odpowiednio 10Mb/s(w abo za 69,9) i bez ograniczenia prędkości(w abo za 90zl). Z tego można wyciągnąć dość odważny, ale oczywisty wniosek że będą mieć ustalony limit GB na konto abonenckie po którym będą obcinać prędkość, ale chyba w to wejdę bo 30zl/mc to nie majątek(po sprzedaniu sprzętu i Orange Open).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: ja.michal »

robertnik, wszystko wskazuje na to, że prędzej pojawi się LTE 800 i LTE 2600 niż skończy się dwuletnia umowa.

adixm, dodatkowa karta SIM to w praktyce usługa do głównego numeru. Nie jest widziana w systemie jako oddzielny numer telefonu. W związku z tym działają wszystkie usługi i tak samo jak na karcie głównej (Szczęśliwe Godziny, dodatkowe APN, etc).
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LTE w Markach k. Warszawy

Post autor: Orange Ekspert »

@onken

Jeśli mówimy o promocji z nielimitowanym LTE to po wykorzystaniu pakietu ograniczenie nie pojawi się, jeśli będziesz korzystał z internetu w technologii LTE.
ODPOWIEDZ