Startery simData

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Startery simData

Post autor: zDaleKi »

Witam,
Czy u Was jest taki sam problem z zakupem startera simData jak u mnie?
Byłem w kilku punktach Plusa i wszędzie mówią, że już dawno zamówili
i nic jeszcze nie dostali :(
Chciałem troszkę potestować iPlusa z taką kartą ale wygląda na to, że
nic z tego nie będzie.

A może ktoś z Was wie gdzie w Zielonej można kupić te startery?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
chris

simdata

Post autor: chris »

Mnie udało się to dopiero w salonie PLUSA. Żaden z partnerów na mieście (Wrocław) ich nie zamawiał lub nie udało im się to jak twierdzą.
PS
Sprzedawca w salonie nie chciał mi jej sprzedać bez wystawienia faktury (???). Zaproponował nawet podanie byle jakich danych osobowych bo faktura musi być. Ciekawe dlaczego :)
Daniel

Re: Startery simData

Post autor: Daniel »

Najszybcie kupisz w salonie firmowy - ja dopiero tam znalzalem zestaw SIMDATA ( Gdynia) oczywiście musiałem podać dane do faktury bo nie mogłem kupić na tzw. paragon. Podałem dane bo nie mam nic do ukrycia ale uważam że jest to raczej niezgodne z obowiązującymi przepisami. Nikt jak do tej pory nie uchwalił obowiązku podawania danych klient w przypadku zakup kart typu PREPAID - był taki projekt ale chyba upadł.

Pozdrawiam
[email protected]

Re: Startery simData

Post autor: [email protected] »

TO dziwne, bo jak ja kupowałem simDatę w salonie Plusa na Marynarskiej w Wawie pani mi nic nie dała. Pytała się czy ma być faktura powiedziałem, że nie potrzebuję... Myślałem że dadzą mi paragon czy coś lub inny dokument zakupu a tu nic.... Nawet nikt nie zapytał jak mam na imię czy nazwisko, myślałem że wciągną mnie do systemu czy jak...
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

uważaj bo nastepnym razem wciągną cię nosem :lol:
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Startery simData

Post autor: minineo »

wydaje mi się, że tu nie chodzi o sam PREPAID tylko o INTERNET. Weszła ustawa, że na udostępnianie internetu przez PROVIDERA musi być umowa i nie ważne czy się za INTERNET płaci czy nie :) Więc umową jako taką jest zapewne FAKTURA.
chris

odpis od podatku

Post autor: chris »

minineo pisze:wydaje mi się, że tu nie chodzi o sam PREPAID tylko o INTERNET. Weszła ustawa, że na udostępnianie internetu przez PROVIDERA musi być umowa i nie ważne czy się za INTERNET płaci czy nie :) Więc umową jako taką jest zapewne FAKTURA.
Ciekawe zatem, czy może ktoś zapytał w urzędzie skarbowym o interpretację, czy można traktować fakturę za SIMDATĘ jako dowód poniesienia kosztów na internet i odpisać te koszty od podatku. A jak miałaby się sprawa doładowań ?
GRAZYNA

Re: Startery simData

Post autor: GRAZYNA »

PLUS MA SWÓJ SKLEP ONLINE,SUPER SPRAWA BO TAM KUPISZ WSZYSTKO,JUZ WIELE RAZY KORZYSTAŁAM ,SZYBKO DZIAŁAJĄ I PRZESYŁKA KURIEREM NA ICH KOSZT
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Startery simData

Post autor: NOTO »

A jak to działa i ile to kosztuje ?
adams

Re: Startery simData

Post autor: adams »

jedynym dowodem na podstawie którego można odliczyć internet od podatku jest właśnie faktura
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Startery simData

Post autor: krecikson »

usługa gprs lub edge jest przy większości taryf, mając zwwykły pre-paid możesz korzystać z gprs więc każdą tego typu usługę czy to pre-paid czy abonament można by traktować jako poniesiony koszt na internet, z tym że nawet w simdacie można wykonywać połaczenia głosowe więc jak? osobna umowa na gprs?
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

a jak kupic w sklepie plusa w inernecie... tam co nie działa albo nie wiem?! nie moge zrealizowac koszyka swojego, jestem zalgowany i nic... jakby cos nie działalo na ich stronie!!
pzdr
michallll

Re: Startery simData

Post autor: michallll »

ludzie nie ma zadnych umow na simdate. kupujesz i korzystasz jak z simplusa. ja kupile to w kielcach w glownym salonie bez problemu kosztuje 20 zl fajna sprawa. zadnych faktur nie trzeba po prostu dajesz 20 zl bierzesz simdate i wychodzisz :P
Jozo

Re: Startery simData

Post autor: Jozo »

A nie wie ktos z Was przypadkiem czy za granica maja podobne uslugi w prepaidach ja sim-data?
Oj bardzo byl bym zadowolony z mozliwosci korzystania z taniego netu za granica. Wrecz bylo by to dla mnie zbawienne.
Szczegolnie chodzi mi o takie kraje jak: Hiszpania, Anglia i Niemcy.
Na stronach zachodnich opow pewnie takie informacje sa, no wlasnie tylko ze nie po polsku :cry: :cry: :cry:
Dzieki z gory za informacje, bo wiem ze na pewno je tutaj uzyskam :) .
Pozdr :wink:
goscinnyt

Re: Startery simData

Post autor: goscinnyt »

ja mam sim date i wykorzystuje go od odbioru sharingu moge spac spokojnie wiedząc ze nikt mnie nie namierzy moge też robić wszylkie przekrety internetowe wiedząc ze nikt mi nic nie zrobi i tu mam przewage nad userami neostrady
fisio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-23, 21:57
Lokalizacja: Brodnica

Re: Startery simData

Post autor: fisio »

goscinnyt pisze:ja mam sim date i wykorzystuje go od odbioru sharingu moge spac spokojnie wiedząc ze nikt mnie nie namierzy moge też robić wszylkie przekrety internetowe wiedząc ze nikt mi nic nie zrobi i tu mam przewage nad userami neostrady



z tym namieżaniem to bym taki pewny nie był....Pierdułek nie będą wyszukiwać , ale grubszy wałek może być zgubny nawet w simdacie.Nieraz namierzono przestępców co gadali przez comure - można i namierzyć transfer gprs czy edge ,średnia z trzech bts-ów i z głowy.

Co do simdaty to ogólnie jest bieda jeżeli chodzi o zakup .Ja czekałem ok. tygodnia aż mi ściągneli. - żadnych faktur - pozdro
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
agnyra

Re: Startery simData

Post autor: agnyra »

***goscinnyt nie cwaniakuj bo daleko nie zajdziesz. Na szczęście Policja i operatorzy mają sposoby na takic cwaniaków, mogą namierzyć po IMEI, po BTSie, pogenerowanym ruchu, itp.
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

goscinnyt pisze:ja mam sim date i wykorzystuje go od odbioru sharingu moge spac spokojnie wiedząc ze nikt mnie nie namierzy moge też robić wszylkie przekrety internetowe wiedząc ze nikt mi nic nie zrobi i tu mam przewage nad userami neostrady

Jestes taki hacker jak z koziej d...y saksofon.

Slyszales kiedys o takim operatorze jak Heyah? Otoz firma ta oferuje usluge, gdzie wysylasz smsa z zapytaniem "gdzie jest teraz numer ........?", w odpowiedzi dostajesz nazwe ulicy na ktorej znajduje sie w danej chwili poszukiwany obiekt. A jest to usluga komercyjna. Pomysl co moze operator, gdyby przycisnela go prokuratura :) A zreszta nie mysl, dzialaj dalej... najlepiej zaatakuj serwer pentagonu. Najlepiej NetBusem, bo to taki prawdziwie hackerski program. A windowsa jakiego masz? Pewnie XP z graficzna nakladka LongHorna... bo to takie trendy jest, oj sorry...to jest jezzy. :P
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Startery simData

Post autor: dreamoftheviper »

We włocławku i Toruniu z kupnem simdaty nie ma zadnego problemu, aż sie proszą żeby tylko kupic;) Pozdrawiam
fisio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-23, 21:57
Lokalizacja: Brodnica

Re: Startery simData

Post autor: fisio »

Jestes taki hacker jak z koziej d...y saksofon.

Slyszales kiedys o takim operatorze jak Heyah? Otoz firma ta oferuje usluge, gdzie wysylasz smsa z zapytaniem "gdzie jest teraz numer ........?", w odpowiedzi dostajesz nazwe ulicy na ktorej znajduje sie w danej chwili poszukiwany obiekt. A jest to usluga komercyjna. Pomysl co moze operator, gdyby przycisnela go prokuratura :) A zreszta nie mysl, dzialaj dalej... najlepiej zaatakuj serwer pentagonu. Najlepiej NetBusem, bo to taki prawdziwie hackerski program. A windowsa jakiego masz? Pewnie XP z graficzna nakladka LongHorna... bo to takie trendy jest, oj sorry...to jest jezzy. :P[/quote]

no nie ma co tak zaraz szargać
.Ja mam xpe windoze bo jest dobry.Po zamachach na łord trejd center dużo się zmieniło jeżeli chodzi o wyszukiwanie cwaniaków w sieci.
Pozatym być może już niedługo każdy ,,niezarejestrowany "użytkownik będzie musiał się zarejestrować.Nawet w tivi o tym mówili...
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

Nie chcialem absolutnie urazic uzytkownikow XP. Sam uzywam, narzekam, ale przyzwyczailem sie do tego systemu. Poza tym z racji czestych wizyt "serwisowych" u znajomych, nie mam innego wyjscia. Jedyne o co mi chodzilo to kozaczenie gimnazjalistów. Widzialem w zyciu sporo "expertow od zabezpieczen"... i Ci najbardziej wystrzeleni w kosmos wlazili w rozne odmety sieci majac odpalony a'la DOS'owski program (jaki nie wiem, bo lama jestem w tych sprawach), w ktorym tekstowo wpisywali komendy. Potrafili cuda, ale trafilem na nich przez czysty przypadek... i niestety tylko raz :( czesciej mialem do czynienia z dzieciakami ktore mialy napchany system roznym "hackerskim" badziewiem, jakies nakladki graficzne na system, cuda wianki poprostu. System mulil bo nie wyrabial z obsluga tego jarmarku, ale mlodzian nosil wysoko glowe, bo wyslal koledze fotke z "wprasowanym" patchem NetBusa. Wlasnie tak niedawno znalazlem jednego mlodziana. Syn kumpla zaczal panikowac, ze mu CD sie samoczynnie otwiera, i na gg dostaje glupie posty. Pierwszy skan znalazl winnego... a poniewaz po nitce do klebka, to i znalazlo sie sasiada mieszkanie obok. A tam siedzial wielki Hacker.... 13 letni. (Nie uwlaczajac mlodym zapalencom, bo znam i jednego 15 latka, ktory potrafilby niejednego informatyka nauczyc wielu rzeczy o ochronie sieci WiFi... pozdro dla Papy).

Pamietajcie mlodzi ambitni... o najwiekszych nigdy nie uslyszycie. A te krowy co duzo... a zreszta sami wiecie.

To byl OT

Wracajac do tematu. Rejestracji kazdego pre-paida sobie nie wyobrazam. Ostatnio traktuje te karty prawie jak "karty TPSA". Mam numer sluzbowy, a swojego nie mam. gdy chce czasem zadzwonic, bez identyfikacji, kupuje karte za 5 zl. Dzwonie a potem wywalam karte. Nie wyobrazam sobie, aby za kazdym razem rejestrowac sie u operatora. Zreszta wtedy odpadlaby sprzedaz w kioskach. Nie sadze, aby operatorzy pozwolili sobie na taka strate szmalu. Maja kase, maja lobbystow, sprawa musi umrzec w zarodku. Jestem prawie pewny.


Peace 4 all
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Chciałem wypróbować usługę SIMDATA w Plusie.

Posiadam kartę modemową Sony Ericson GC 85 w sieci Orange.

Czy będę mógł uzyć karty SIMDATa w tym modemie ?

Czy jest tam założona blokada Orange ?
Pattio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-19, 20:39
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Startery simData

Post autor: Pattio »

Poszukajcie na allegro simdaty sa dostepne bez problemu:) Pozdro :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

Pattio pisze:Poszukajcie na allegro simdaty sa dostepne bez problemu:) Pozdro :D
Przedwczoraj kupiłem trzy startery na Allegro (siostra i jeszcze inni znajomi potrzebowali ;))
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Startery simData

Post autor: etranger »

Hacker na hackerze i hackerem pogania...
Az dziw mnie bierze czytając co niektóre teksty :|
I tym, co się znają, i tym co uważają że się znają najpierw polecam odpowiednią lekturę a wtedy zapraszam do dyskusji.

Piotr moim zdaniem jest odpowiednik sim-locka ale jak nie sprawdzisz to i się nie dowiesz. Chyba ze podzieli się z Tobą informacją ktoś, kto tego użytkuje i już to sprawdzał/a.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Startery simData

Post autor: Sundance_kid »

Łódź: o simDacie dowiedziałam się z ulotki Plusa. W czterech salonach nie mieli, w trzech na temat simDaty wiedzieli mniej ode mnie (zdarza się). Udało mi się kupić dopiero w "głównym" (słowo mi się zgubiło:/) salonie Plusa na Piotrkowskiej (przy Manhattanie).

Co do hakierów to mi się przypomniało, że kiedyś moja Mama przypadkowo wyłączyła z użycia serwer u siebie w firmie. Ale to naprawde przypadkowo. Po prostu go zablokowała. Więc nie tak ciężko zostac hakerem:P
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Ciekaw jestem Czy w iPlus internet chodzi tak samo kiepsko jak w Orange ? Dlatego chetnie bym spróbował tej simdata, bo i ile wiem nie wiąże sie to z jakims wiązaniem na 24 miesiące - czy tak ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Ciekaw jestem Czy w iPlus internet chodzi tak samo kiepsko jak w Orange ?
A chodzi źle?
piotr2802 pisze:Dlatego chetnie bym spróbował tej simdata, bo i ile wiem nie wiąże sie to z jakims wiązaniem na 24 miesiące - czy tak ?
To jest prepaid, nie ma żadnej umowy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Ciekaw jestem czy bedzie to chodzilo w modemie GC85 ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Ciekaw jestem czy bedzie to chodzilo w modemie GC85 ?
Tak. Jeśli masz GC85 z Orange to spróbuj łączyć się tworząc połączenie dial up. Wcześniej pamiętaj o wyłączeniu pinu.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ