Startery simData

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fisio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-23, 21:57
Lokalizacja: Brodnica

Re: Startery simData

Post autor: fisio »

goscinnyt pisze:ja mam sim date i wykorzystuje go od odbioru sharingu moge spac spokojnie wiedząc ze nikt mnie nie namierzy moge też robić wszylkie przekrety internetowe wiedząc ze nikt mi nic nie zrobi i tu mam przewage nad userami neostrady



z tym namieżaniem to bym taki pewny nie był....Pierdułek nie będą wyszukiwać , ale grubszy wałek może być zgubny nawet w simdacie.Nieraz namierzono przestępców co gadali przez comure - można i namierzyć transfer gprs czy edge ,średnia z trzech bts-ów i z głowy.

Co do simdaty to ogólnie jest bieda jeżeli chodzi o zakup .Ja czekałem ok. tygodnia aż mi ściągneli. - żadnych faktur - pozdro
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
agnyra

Re: Startery simData

Post autor: agnyra »

***goscinnyt nie cwaniakuj bo daleko nie zajdziesz. Na szczęście Policja i operatorzy mają sposoby na takic cwaniaków, mogą namierzyć po IMEI, po BTSie, pogenerowanym ruchu, itp.
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

goscinnyt pisze:ja mam sim date i wykorzystuje go od odbioru sharingu moge spac spokojnie wiedząc ze nikt mnie nie namierzy moge też robić wszylkie przekrety internetowe wiedząc ze nikt mi nic nie zrobi i tu mam przewage nad userami neostrady

Jestes taki hacker jak z koziej d...y saksofon.

Slyszales kiedys o takim operatorze jak Heyah? Otoz firma ta oferuje usluge, gdzie wysylasz smsa z zapytaniem "gdzie jest teraz numer ........?", w odpowiedzi dostajesz nazwe ulicy na ktorej znajduje sie w danej chwili poszukiwany obiekt. A jest to usluga komercyjna. Pomysl co moze operator, gdyby przycisnela go prokuratura :) A zreszta nie mysl, dzialaj dalej... najlepiej zaatakuj serwer pentagonu. Najlepiej NetBusem, bo to taki prawdziwie hackerski program. A windowsa jakiego masz? Pewnie XP z graficzna nakladka LongHorna... bo to takie trendy jest, oj sorry...to jest jezzy. :P
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Startery simData

Post autor: dreamoftheviper »

We włocławku i Toruniu z kupnem simdaty nie ma zadnego problemu, aż sie proszą żeby tylko kupic;) Pozdrawiam
fisio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-23, 21:57
Lokalizacja: Brodnica

Re: Startery simData

Post autor: fisio »

Jestes taki hacker jak z koziej d...y saksofon.

Slyszales kiedys o takim operatorze jak Heyah? Otoz firma ta oferuje usluge, gdzie wysylasz smsa z zapytaniem "gdzie jest teraz numer ........?", w odpowiedzi dostajesz nazwe ulicy na ktorej znajduje sie w danej chwili poszukiwany obiekt. A jest to usluga komercyjna. Pomysl co moze operator, gdyby przycisnela go prokuratura :) A zreszta nie mysl, dzialaj dalej... najlepiej zaatakuj serwer pentagonu. Najlepiej NetBusem, bo to taki prawdziwie hackerski program. A windowsa jakiego masz? Pewnie XP z graficzna nakladka LongHorna... bo to takie trendy jest, oj sorry...to jest jezzy. :P[/quote]

no nie ma co tak zaraz szargać
.Ja mam xpe windoze bo jest dobry.Po zamachach na łord trejd center dużo się zmieniło jeżeli chodzi o wyszukiwanie cwaniaków w sieci.
Pozatym być może już niedługo każdy ,,niezarejestrowany "użytkownik będzie musiał się zarejestrować.Nawet w tivi o tym mówili...
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
Gość

Re: Startery simData

Post autor: Gość »

Nie chcialem absolutnie urazic uzytkownikow XP. Sam uzywam, narzekam, ale przyzwyczailem sie do tego systemu. Poza tym z racji czestych wizyt "serwisowych" u znajomych, nie mam innego wyjscia. Jedyne o co mi chodzilo to kozaczenie gimnazjalistów. Widzialem w zyciu sporo "expertow od zabezpieczen"... i Ci najbardziej wystrzeleni w kosmos wlazili w rozne odmety sieci majac odpalony a'la DOS'owski program (jaki nie wiem, bo lama jestem w tych sprawach), w ktorym tekstowo wpisywali komendy. Potrafili cuda, ale trafilem na nich przez czysty przypadek... i niestety tylko raz :( czesciej mialem do czynienia z dzieciakami ktore mialy napchany system roznym "hackerskim" badziewiem, jakies nakladki graficzne na system, cuda wianki poprostu. System mulil bo nie wyrabial z obsluga tego jarmarku, ale mlodzian nosil wysoko glowe, bo wyslal koledze fotke z "wprasowanym" patchem NetBusa. Wlasnie tak niedawno znalazlem jednego mlodziana. Syn kumpla zaczal panikowac, ze mu CD sie samoczynnie otwiera, i na gg dostaje glupie posty. Pierwszy skan znalazl winnego... a poniewaz po nitce do klebka, to i znalazlo sie sasiada mieszkanie obok. A tam siedzial wielki Hacker.... 13 letni. (Nie uwlaczajac mlodym zapalencom, bo znam i jednego 15 latka, ktory potrafilby niejednego informatyka nauczyc wielu rzeczy o ochronie sieci WiFi... pozdro dla Papy).

Pamietajcie mlodzi ambitni... o najwiekszych nigdy nie uslyszycie. A te krowy co duzo... a zreszta sami wiecie.

To byl OT

Wracajac do tematu. Rejestracji kazdego pre-paida sobie nie wyobrazam. Ostatnio traktuje te karty prawie jak "karty TPSA". Mam numer sluzbowy, a swojego nie mam. gdy chce czasem zadzwonic, bez identyfikacji, kupuje karte za 5 zl. Dzwonie a potem wywalam karte. Nie wyobrazam sobie, aby za kazdym razem rejestrowac sie u operatora. Zreszta wtedy odpadlaby sprzedaz w kioskach. Nie sadze, aby operatorzy pozwolili sobie na taka strate szmalu. Maja kase, maja lobbystow, sprawa musi umrzec w zarodku. Jestem prawie pewny.


Peace 4 all
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Chciałem wypróbować usługę SIMDATA w Plusie.

Posiadam kartę modemową Sony Ericson GC 85 w sieci Orange.

Czy będę mógł uzyć karty SIMDATa w tym modemie ?

Czy jest tam założona blokada Orange ?
Pattio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-03-19, 20:39
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Startery simData

Post autor: Pattio »

Poszukajcie na allegro simdaty sa dostepne bez problemu:) Pozdro :D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

Pattio pisze:Poszukajcie na allegro simdaty sa dostepne bez problemu:) Pozdro :D
Przedwczoraj kupiłem trzy startery na Allegro (siostra i jeszcze inni znajomi potrzebowali ;))
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Startery simData

Post autor: etranger »

Hacker na hackerze i hackerem pogania...
Az dziw mnie bierze czytając co niektóre teksty :|
I tym, co się znają, i tym co uważają że się znają najpierw polecam odpowiednią lekturę a wtedy zapraszam do dyskusji.

Piotr moim zdaniem jest odpowiednik sim-locka ale jak nie sprawdzisz to i się nie dowiesz. Chyba ze podzieli się z Tobą informacją ktoś, kto tego użytkuje i już to sprawdzał/a.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Startery simData

Post autor: Sundance_kid »

Łódź: o simDacie dowiedziałam się z ulotki Plusa. W czterech salonach nie mieli, w trzech na temat simDaty wiedzieli mniej ode mnie (zdarza się). Udało mi się kupić dopiero w "głównym" (słowo mi się zgubiło:/) salonie Plusa na Piotrkowskiej (przy Manhattanie).

Co do hakierów to mi się przypomniało, że kiedyś moja Mama przypadkowo wyłączyła z użycia serwer u siebie w firmie. Ale to naprawde przypadkowo. Po prostu go zablokowała. Więc nie tak ciężko zostac hakerem:P
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Ciekaw jestem Czy w iPlus internet chodzi tak samo kiepsko jak w Orange ? Dlatego chetnie bym spróbował tej simdata, bo i ile wiem nie wiąże sie to z jakims wiązaniem na 24 miesiące - czy tak ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Ciekaw jestem Czy w iPlus internet chodzi tak samo kiepsko jak w Orange ?
A chodzi źle?
piotr2802 pisze:Dlatego chetnie bym spróbował tej simdata, bo i ile wiem nie wiąże sie to z jakims wiązaniem na 24 miesiące - czy tak ?
To jest prepaid, nie ma żadnej umowy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Ciekaw jestem czy bedzie to chodzilo w modemie GC85 ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Ciekaw jestem czy bedzie to chodzilo w modemie GC85 ?
Tak. Jeśli masz GC85 z Orange to spróbuj łączyć się tworząc połączenie dial up. Wcześniej pamiętaj o wyłączeniu pinu.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

A czy przy stosowaniu SIMDATa jest jakaś aplikacja , cos w rodzaju Wirless Menager w Orange ???
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:A czy przy stosowaniu SIMDATa jest jakaś aplikacja , cos w rodzaju Wirless Menager w Orange ???
Nie ma, Wireless Manager to nie aplikacja dla Orange tylko dla GC85.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Startery simData

Post autor: pimosz »

Tomaszów Lubelski. Dwa salony PLUSa. W jednym simdatki zabrakło, a w drugim kupiłem ostatnią :)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Oczywiście rozumiem że Simdata jest jednorazowym zakupem i w żaden spośób mnie to nie wiąża z plusem, ajkieś 24 miesiące , czy coś w tym rodzaju ?
A jeśli dalej mam ochotę doładowuje konto i tak w kółko...Czy mam rację ?
kopiko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-04-06, 09:53
Lokalizacja: okolice G?owna

Re: Startery simData

Post autor: kopiko »

Oczywiście że Tak!
A starter najszybciej można doatać na Allegro! :)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

Nie chcę na alegro, gdzie indziej mogę kupić ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Startery simData

Post autor: Szadzik »

piotr2802 pisze:Nie chcę na alegro, gdzie indziej mogę kupić ?
W Plusie mówią, że na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Jeśli nie chcesz Allegro, to musisz się nastawić na długie czekanie.
Back to the Future ;)
Slavny
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-04-12, 21:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Startery simData

Post autor: Slavny »

Pewnie wyjde na totalnego ignoranta ,ale czym rozni sie taki/a SIMDATA od np. zwyklego Simplusa z uruchomionym GPRS? Czy ta karta ma cos czego nie da mi np uzywana obecnie przezemnie Heyah?

Sorki za takie pytanie ale jak widac jestem zielony...





PRZYSZLOSC JEST JASNA>>>PRZYSZŁOŚĆ TO PORĘCZ.....
Lap + Bluetooth + SE K600i
Nokia 6111

WYGRYWA SONY ERICSSON




PRZYSZ?O?? JEST JASNA....PRZYSZ?O?? TO POR?CZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Startery simData

Post autor: piotr2802 »

To jest ja karta pre paid masz określoną ilość kb do odebrania....Za tyle za ile zapłacisz to tyle ściągniesz z sieci...Najważniejsze że nie wiąze zadna umowa....Ja chce to tylko wypróbować i sparawdzić czy iPlus to takie samo badziewie jak ORANGE, bo na tej ostatniej sieci zawiodłem sie ogromnie z EDGE (przynajmniej w Krakowie).
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Startery simData

Post autor: klisza »

Ta karta niczym się nie różni od innej karty sim z Plusa. Jedynie dla jej numeru jest wgrana inna taryfa. Tak samo jest np. z kartami POP i Orange Go. Przecież to ta sama sieć i nawet można zmieniać na nich taryfy między popem i orange go, więc dlaczego robią dwie różne karty? Tu raczej chodzi o marketing itp. SimData jest teoretycznie stworzona specjalnie dla wąskiego grona ludzi biznesu i intensywnie korzystających z internetu mobilnego, gdyby każdy w simplusie mógłby uruchomić taryfę simdata, zaprzeczałoby to tej koncepcji. Tak sądze.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: Startery simData

Post autor: baton »

Czy mozna na simdacie kontrolowac ilosc wysylanych (pobieranych) danych, pozostalej kwoty etc. z poziomu strony internetowej plusa?Wiem ze normalne abonamentowe aktywacje maja taka mozliwosc.

O sposobie *100# czy jakos tak to wiem, ale to daje tylko lakoniczny komunikat o ilosci pieniedzy pozostalych do wykorzystania...
Tak. Jeśli masz GC85 z Orange to spróbuj łączyć się tworząc połączenie dial up. Wcześniej pamiętaj o wyłączeniu pinu.
Jest gdzies dostepny opis jak todokladnie skonfigurowac?
ODPOWIEDZ