Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: adixm »

może napiszę co o tym sądzę:
po pierwsze i najważniejsze nie bierz sprzętu z Play bo się nie opłaca(podpisywać umowy również bez sprzętu nie warto),
po drugie wziąłbym internet z Play, ale na kartę+reszta sprzętu bym zakupił we własnym zakresie
po trzecie poczekałbym na rozwój infrastruktury NetWorks! czyli T-Mobile/Orange bo oferta za 35zl całkiem dobra i do tego sprzęt, który można wymienić bezproblemowo na popularnym serwisie aukcyjnym na Huawei B593, a prawie pewne jest, że jak wygrają aukcję na LTE800 to "ostro" będą rozbudowywać zasięg, bo pieniądze na pewno na to będą mieć.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: MKwiatusz3K »

jaka oferta za 35zł w Orange?
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

MKwiatusz3K pisze:jaka oferta za 35zł w Orange?
Ja biorę z t-mobile nie z orangę. Oferte masz na stronie operatora.

[ Dodano: 2014-12-18, 19:56 ]
adixm pisze:może napiszę co o tym sądzę:
po pierwsze i najważniejsze nie bierz sprzętu z Play bo się nie opłaca(podpisywać umowy również bez sprzętu nie warto),
po drugie wziąłbym internet z Play, ale na kartę+reszta sprzętu bym zakupił we własnym zakresie
po trzecie poczekałbym na rozwój infrastruktury NetWorks! czyli T-Mobile/Orange bo oferta za 35zl całkiem dobra i do tego sprzęt, który można wymienić bezproblemowo na popularnym serwisie aukcyjnym na Huawei B593, a prawie pewne jest, że jak wygrają aukcję na LTE800 to "ostro" będą rozbudowywać zasięg, bo pieniądze na pewno na to będą mieć.
To wkońcu byś czekał czy nie ? Bo z umtsem w mojej okolicy było tak że w zakrzewie ( w tym nadajniku odpalili jako ostatni) Tak więc i z LTE tak by było :p Zamówiłem karte za free z play... przetestuje na telefonie jak będzie ok 20-30 mb/s no to się opyla ;d jak 10mb/s to nie ;) Play=lte, drożej wyjdzie czy t-mobile taniej :) Ci z t-mobile jacy pażerni są... tylko raz zadzwoniłem na infolinnie i ofertę dla mnie się spytałem to teraz cały czas dzwonią z czymś nowym :) Kurdę mogli by te LTE zrobić...
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
Przy tej antenie złapie LTE z tych 6 km ? Czy może jest jakaś "LEPSZA" antena ;) ?

[ Dodano: 2014-12-20, 15:28 ]
Mam przysłowiowe 2 krechy tego LTE z 5,5 km. :) Jednak ta antena coś daję ;) Nie zawiele ale wystarczą mi te 2 kreski aby wmiarę ten internet chodził. Pod nadajnikiem miałem 50/10 Mb/s a na antenie 8/0,5 Mb/s. Lecz nie ma się co dziwić takiemu spadkowi. Pogoda za oknem taka że mało głowy nie urwię :). Także aż tak źle nie jest... Biorę Playa.
Czekam tylko do nowego roku !
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: paul klacska »

Ja właśnie jestem po montażu anteny Sorensena.
Do nadajnika mam 4km, na zwykłych antenkach miałem transfer 23/6 Mb/s
teraz mam 33/9 Mb/s ping 35ms. Jest ok.
Może jak polepszy się pogoda będzie jeszcze lepiej.
CDMA orange ląduje w szafie. :D
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

http://www.speedtest.net/my-result/4015003070
Jak na razie nie narzekam :) !
Antena daję radę ! :D 25 Mb/s... wcześniej miałem 1Mb/s... Także jestem mega zadowolony !
Ping w porządku, wmiare stabilnie chodzi. Na razie tylko na darmówce próbowałem :)
Antena jest w porządku 3 kreski na 5 , niestety informacje o dBi nie potrafiłem znaleźć
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
ODPOWIEDZ