Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Witajcie :D. Obecnie mam internet z plusa, 20 GB za 80zł + 50GB w nocy. Wykorzystuje wszystko doszczętnie :), starcza na styk, jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia. Biorąc ten internet 2 lata temu (aktualnie kończy mi się umowa) , był on najlepszą ofertą w mojej okolicy. Wzięłam wtedy modem z plusa obsługujący lte itp (ten z obrotowym wejściem usb) + antena patyczkowa, kierunkowa (byłem na skwarku zasięgu hspa+ 900Mhz) . Zestaw się sprawdził po mimo negatywnych opinii w necie typu "chińskie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>". Łapałem zasięg z 15km (tak 15 km w linii prostej od nadajnika hspa+ 900Mhz) w tym czasie pobudowali w Dobrem, oddalonej wsi 6km w linii prostej nadajnik. Tak więc łapałem zasięg już z tamtego nadajnika. Z początku internet chodził po 1000kb/s , tak przez około pierwsze 6 miesięcy po czym krok w krok spadał jak do dzisiaj (aktualnie 100-50kb/s). Kończy mi się umowa i raczej nie będzie ona już przedłużana nadajnik za bardzo przymulony, aero 2, cyfrowy polsat, roaming playa robi swoje :). Na oku mam teraz 2 oferty internetu.
T-mobile 40GB+noce bez limitu+ modem z lte (w tej ofercie nie ma routerów) za 44zł (nie ma tej oferty w internecie, przy rozmowie z konsultantem , taką mi zaoferował)
Play 29zł 30GB+noce bez limitu a pierwsze 6 miesięcy bez limitów...
Sprawa dotyczy mojego zasięgu do nadajnika t-mobile umts 900Mhz mam 2-3km zaś do playa ok 6km
Co do transferu , kupiłem startówkę i wykonałem speedtesta (godzina 17.00)
wynik iplusa 0,50Mb (oczywiście downlaod)
wynik playa 3,40Mb
wynik t-mobile też w graniach tego, kumpel ma i te 500kb/s coś takiego jest.
Oczywiście mój iplus w nocy łapie te 1000kb/s jak kiedyś :D ale w dzień czegoś takiego nie doświadcze.
Dodatnim atutem tego playa jest to że w tej miejscowości 6km mają również pozwolenie na LTE, czyli lada moment może zacząć działać :), t-mobile,plus aktualnie nie mają nic w planach.
Posiadam antenę z plusa... Lecz ona ma dwa złącza. Polecicie jakiś router z 2 złączami anteny zewnętrznej ?
Według mnie nie opłaca się płacić nie wiadomo ile więcej aby mieć od_razu router.
59zł z routerem
29zł bez
30zł x 24 = 720zł :)
a router kosztuje 1/3 tego.
I tu mam dylemat czy brać internet z t-mobile, bez anteny zewnetrznej.
Czy internet z playa z anteną zewnętrzną i z przyszłościowym LTE (jeżeli by przy 6km złapało)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-12-07, 17:50 przez Skrillex, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

Nie chce mi się za bardzo wierzyć w ta ofertę z modemem 40GB+noce bez limitu za 44 zł w T-Mobile. Taka oferta to za 69,99 do tego noce bez limitu za 9,08 zł. Czyli musiałbyś dostać rabat 50%. Czyli 35+9 =44 zł. Z jakiego tytułu taki rabat? Co do wyboru to brałbym Play, jest bez limitu na 3G i LTE.Ewentualnie na kartę bez limitu za 45 zł.Zasięg z BTS-a UMTS900 Dobre a w przyszłości LTE. Router kupisz sam. Ewentualnie na razie korzystasz na modemie, to jeśli LTE to pewnie E-3276.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Nie będę Ci tu ściemiał... Serio dzwoniłem już 2 razy żeby się upewnić czy taka oferta jest, mówiłem mu że na stronie takiej nie mają a on powiedział że przez telefon jest :). Raz tak miałem że przy przedłużeniu umowy na telefon. Chciałem ofertę za 49zł, lecz jak się logowałem na t-mobile nie znajdowałem tej oferty... Zadzwoniłem i przez telefon jakoś dali radę :D.
No właśnie może niech ktoś jeszcze się wypowie :) Czy przy 6km mam realne szanse złapac zasięg ? 30GB + noce starczy spokojnie :) W nocy ściągam :D
Ostatnio zmieniony 2014-12-07, 19:39 przez Skrillex, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

Ale czy ty jesteś klientem T-Mobile? Oferty na stronie, w salonach czy telefoniczne nie mogą się różnić o 100% jeśli chodzi o cenę i limit. 69,99 -40Gb vs 35 zł za te same 40GB. Dziwne. W Play za 30GB+ noce bez limitu zapłacisz 29,99 a 6 m-cy no limit. zapoznaj się tez z oferta na kartę w Play http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowy ... 32171.html Jest bardzo elastyczna i można dobrać sobie wiele opcji. Zasięg z 6 km na UMTS900 masz nawet na patyku. Jak uruchomią LTE1800 Play w Dobre to kupisz sobie antenę Dual LTE na 1800MHz i będziesz korzystał.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Tak jestem klientem t-mobile mam 3 telefony :). Nie wiem jak ale różnią się :) Specjalnie dla Ciebie nagram rozmowę :) ? Pasuje ? Nie chce oferty na karte, takto dostane fakturę, wrzucę jeszcze w koszty itp... Kurde właśnie anteny nie będzie mi się chciało za bardzo zmieniać... Mam nadzieje że na tym patyczaku (wiem że za dobra ta antena nie jest) złapie przynajmiej te 2/5 kresek tego LTE... To tylko lub aż 6km ;). Chodź były przypadki że i z 10km łapali sygnał. Zobaczy się :D Ważne że coś robią w mojej okolicy! Bo jak nic nie robią, to się cofają :) Tak jak zrobił to plus. Postawił nadajnik i przez 2 lata nawet pozwolenia na LTE nie mają :D
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Mam do was jeszcze pytanie jakich prędkości mogę się spodziewać z Playa ;) ? Aktualnie mam 50kb/s-300kb/s w dzień. Częściej jednak te dolne granice. Z Playa może być lepiej ? Play ma raczej mniej obciążone nadajniki ? ;>
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

LTE

Post autor: paul klacska »

Napisz kolego dokładnie gdzie mieszkasz. Wtedy zobaczy się się jaki nadajnik jest dla ciebie
najlepszy. Potem dopiero będziesz szukał zadowalającej cię oferty.
Ja ostatnio robiłem internet w domku na wsi.
Sprawdziłem na stronie http://beta.btsearch.pl/ ,że najlepszym nadajnikiem dla mnie jest Play
(3,7km do nadajnika). Kupiłem Huawei b593-22,kartę Play-a miałem,odpaliłem router w trybie tylko LTE i w dzień na antenkach z zestawu router wyciągnął 25/4 Mb/s ping ok.60ms. Wynik po wifi.Teraz czekam na zamówioną antenę Sorensena, zamontuję po niedzieli i zobaczę ile jeszcze wycisnę z łącza.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Miejscowość Drop województwo Mazowieckie ;). Do t-mobile hspa+ mam coś ok km w linni prostej po lasach ;) A w domu mam 3-4/4 kreski w telefonie. Ale play mnie kusi ;) Aktualnie play i plus mają w tych samych miejscowościach nadajniki (Dobre) noi z nadajnika aero 2 mam download (np teraz ok 50kb/s) KPINA! .
Pozdrawiam
@edit co do playa mają pozwolenie na LTE lecz coś tak czuje że dopiero na wiosne coś będzie robione... sprawdzałem ostatnio i niestety LTE nie znajdowało ;) No ale już jakieś KROKI robią. I to się liczy. Nie od razu Kraków zbudowano.

[ Dodano: 2014-12-14, 17:03 ]
Ostatnio proponowali mi "LTE BEZ LIMITU" powiedziałem że poczytałem już troche o tym a pozatem u mnie nie ma i na razie prędko nie będzie lte... Więc plus odpada ;p
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

LTE

Post autor: paul klacska »

A ten nadajnik Play-a w Dobre działa?
Masz jakieś 5km do niego,telefon może nie łapać
ale modem plus dobra antena na 100% złapie ci LTE.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Tak hspa+ juz jest... Tak telefon łapie 0/1/2 kresek w zależności od miejsca. Na antenie np teraz z plusa mam 3/5 ;).
@edit
Play kiedyś wgl nie miał tam nadajników... Teraz dostali na wszystko pozwolenia. Noi 2g i 3g działa. A z 4g się wstrzymują :c
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: paul klacska »

Jesteś pewien ,że LTE nie działa?
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Na 90 % bynajmiej tydzień temu nie działało... Sprawdzę jutro i dam raport z akcji :D Jak by działało rozwiali by moje wątpliwości... wpierw bym sprawdził jak działa w Dobrem (przetestował na telefonie)... Noi bym antene kupił ;) Pozdrawiam
(Sprawdze dla pewności jutro) Ale z tydzień-dwa sprawdzałem i nie było...
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: paul klacska »

A masz sprzęt by sprawdzić LTE ?
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Telefon lg f70 z lte ;). Kupuje taki sam modem jak dają w playu za 300zł, abo 29,99.
Zobaczymy czy na moim patyczaku (stara antena którą dostałem w zestawie z plusa, mi akurat z hspa+ 900mhz pomogła). Jeżeli nie no to przetestuje np jaką predkość będę miał w Dobrem noi kupie tą antenę. Teraz pytanie ile kosztuje jakaś wmiare rozgarnięta antena żebym z tych 6km dał radę złapać ten zasięg... Pozdrawiam
P.S rzecznik playa , pytałem się go na forum nic nie wie na razie o miejscowości Dobre... Więc ruletka tak troszkę ;)

[ Dodano: 2014-12-15, 10:21 ]
Lte działa ;D niedługo będę miał free starter i przetestuje
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Witajcie decyzja jest już pewna biore playa ;). Hmm jaką antenę (najlepiej tanią) do routera (z dwiema wejściami pod antene) polecacie ?
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

Tanich i dobrych nie ma. Jaki to router?
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

LTE

Post autor: paul klacska »

Skrillex pisze:Witajcie decyzja jest już pewna biore playa ;). Hmm jaką antenę (najlepiej tanią) do routera (z dwiema wejściami pod antene) polecacie ?
Tutaj raczej nie ma co oszczędzać, zresztą masz trochę daleko do nadajnika play .
Twój wybór można zamknąć w wąskim gronie: Cybertech,Sorensen i Bestpartner.
Router-modem oczywiście Hueawei B593-22. Z osiem stówek musisz szykować.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Dziękuje postoję ;) Drogo trochę. Raczej poczekam jeszcze na te LTE ;). Porozmawiam jeszcze z konsultantami (t-mobile) jak w tych 35-44zł dostanę router LTE to biere ich :D
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: paul klacska »

A kto powiedział,że będzie tanio.
Właśnie dzisiaj dostałem 2 anteny Sorensena,
kosztowały mnie 330 pln za modem dałem 550pln.
Tak więc jeden zestaw nówka kosztawał troszkę ponad
700pln.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Na pewno ? router huawei co dają w playu kosztuje 350zł antena do lte około 200zł więc 550zł :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
paul klacska
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: paul klacska »

Są dwa modele -12 - 22. Brałem nówkę 593-22 więc cena trochę większa. Używkę pewnie kupisz taniej.
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: dawidb3 »

Nowy 593 s22 kupiłem za 400 plus antena od cybertech 150zl.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

A co to za router za 350 zł z Play, który nie dają tylko sprzedają w Play i to za ciężkie pieniądze. Stacjonarny w Play kosztuje 24x40=960 zł a MiFi 24x30=720 zł. Czyli 2-3 razy drożej niż na wolnym rynku. Na dodatek żaden nie dorównuje B-593s-22. Ja swój kupiłem nie był jeszcze tak poszukiwany, rok temu za 200 zł. Antena do LTE to standard około 200 zł.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Chyba podziekuje playowi ;d. Za dużo mnie sprzęt wyniesie a z t mobile mam za frajera. Spróbuję za te 35zł jeszcze router lte wyciągnąć i mogę brać. Ale to i tak po nowym roku :)
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

Proponuję skontaktować się z konsultantem bo oferta za 35zł za 40GB na dodatek ze sprzętem typu modem brzmi co najmniej mało wiarygodnie Jeśli to prawda to w tej ofercie dostaniesz tylko modem i to podejrzewam że E-3131. Czy ty myślisz, że T-Mobile to instytucja charytatywna. Wręcz odwrotnie to niemiecki operator a on słynie z oszczędności, oczywiście na kliencie. Z tytułu bycia ich klientem masz 10 zł zniżki. Jesli oferta jest taka jak mówisz , prędkości i modem cię satysfakcjonują to bierz T-Mobile. sam jestem ciekaw co z tego będzie.
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Właśnie sam się dziwie. Na infolinii powiedział że mam jakąś tam zniżke 50% ble ble ble że muszę brać dzisiaj bo jutro takiej oferty nie będzie :D Skoro ja już ze 3 razy dzwoniłem :). Kiedyś typek zaoferował za 44zł (40gb,noce bez limitu (35+9) noi modem z lte)
Teraz mi oferowali za 35zł (30gb+noce bez limitu+ router E5377T). Dodawał coś że to zniżka dlatego że wcześniej brałem umowę noi że ta jest niby 50% taniej czy coś takiego... Nie wiem zobaczę zadzwonię do nich po nowym roku jak nadal będzie taka możliwość to chyba się skuszę :) Oczywiście po dostaniu umowy dokładnie ją przeczytam.
Czy mam możliwość przy takiej antenie złapania zasięgu lte z 6km ? Bo aktualnie taką antenkę mam na stanie... Bo taki fakt że różnica 5zł w skali 24miesięcy daje 120zł...
W sumie i tak bardzo fajnie :D Zamiast 80zł płacić 35zł :)
Obrazek
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: onken »

żartujesz :) ?

Ta "antena" tłumi Ci sygnał a nie wzmacnia :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Skrillex
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2014-12-07, 16:28
Lokalizacja: Drop

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: Skrillex »

Nie. Nie będę przeceniał bo wiem że jakaś bardzo dobra ta antena nie jest... No ale + jest zawsze taki że zysk jakiś znikomy jest , 2 + to to że antena jest wyżej niż np modem w pokoju a po 3 to zawsze zasięg na zewnątrz jest troszkę inny niż wewnątrz :P. No ale dobra chyba nie mam szans :/ Zobaczę co z tym t-mobile :) Bo jak faktycznie dostane tamten routerek za 350zł przy abonamencie 35zł no to ciekawie :D Chodź mi się wierzyć nie chce... No ale może jakoś tych stałych klientów nagradzają :D
Play jako jedyny określił ofertę "bez limitu". Za to go propsuje :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: matek451 »

Jaki router za 350 zł oferują ci w tym abonamencie za 35 zł+ 9 zł za noce? Osobiście wolałbym kupić B-593s-22 za 400 zł i za 45 zł korzystać z nielimitowanego internetu w Play na kartę . Działa zarówno w 3G i LTE Play. Bez umowy i dużo lepsza oferta niż to 30-40GB + noce w T-Mobile. A ta niby antena to ma teoretycznie 2-3dBi zysku ale wiadomo na jakiej częstotliwości, pewnie na 900MHz. Poza tym kabel H-155 dł 10m powoduje na 1800MHz około 5dB straty czyli ta antena ma zysk ujemny i działa jako tłumik. Jedyne co to przenosi pobór na zewnątrz i tyle z niej zysku. Ot wątpliwa ozdoba domu.
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Wybór internetu oraz sprzętu do internetu

Post autor: tommy45 »

Do tego router na allegro weźmiesz na 10 rat 0%. Sam tak zrobiłem. Od stycznia spłacam zawrotne 47,50 zł za B593. Za 10 miesięcy mam spokój i LTE bez umowy na kartę ;)
ODPOWIEDZ