Play unlimited

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adri022
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-10, 15:36
Lokalizacja: google

Play unlimited

Post autor: adri022 »

Witam, ok. tydzień temu złożyłem wypowiedzenie na internet w plusie gdyż lte nadal u mnie nie ma, a nawet jak by było to to całe power lte to niezła ściema. Wziąłem na próbę internet radiowy w firmie net-arn, mam 30 dni na próbę i cały czas testuję. Podpisałem umowę na 2 lata, prędkość 6 Mb/s, 68zł/mieś. Technik następnego dnia przyjechał i podłączył wszystko. Na początku było całkiem nieźle, tylko że co ok 20 pakietów jeden był utracony więc tak średnio, prędkość cały czas skacze, czasem jest 1 Mb/s, a czasem 4. Ping do o wadze 32 bity całkiem spoko, no ale o większe już 100-300, czasem nawet więcej co skutecznie uniemożliwia grę online. Po zgłoszeniu sprawy technik przyjechał (inny niż ten który montował) i mówi że tu dobrze będzie działać pewnie tylko 2 Mb/s, ustawił wszystko tak jak było, powiedział że coś jeszcze posprawdza i ma dzwonić. Jak na razie cisza, żadnego telefonu. Jako że jest tu 30 dni na próbę czyli mogę jeszcze zrezygnować i postanowiłem wziąć na próbę LTE z playa. Na mapce niby zasięg tylko na zewnątrz, ale kiedy router położyłem przy oknie to mam 3 kreski, czasem 4 więc całkiem nieźle. Bts z którego mam zasięg jest oddalony o 4,5 km. Wynik testu wykonanego przed chwilą: http://www.speedtest.pl/test/103128838 Przechodząc do sedna sprawy jak to jest z tym bez limitu. Z tego co zdążyłem się zorientować to tak naprawdę mamy 100 gb, a później mogą nam przyciąć prędkość jeśli w godzinach szczytu będziemy np. wykorzystywać 100% łącza. Jak to wygląda w praktyce, ile maksymalnie danych pobraliście bez przycinania prędkości? Godziny szczytu to powiedzmy 19-21? Pakiet nocny działa również w tych ofertach bez limitu?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Mogą nie obciąć prędkości po przekroczeniu 100 GB ale np. w kolejenym miesiącu już tak.

Tego nikt Ci nie zagwarantuje.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play unlimited

Post autor: matek451 »

Korzystam z LTE w Play na kilku kartach, w tym na RBM od 15m-cy. Pobierałem po 300-500GB i tylko dwa razy lejek 2Mb/s, przy którym można korzystać z internetu. Przy rozsądnym korzystaniu operator na razie nie stosuje lejka po 130GB (30+100GB). Jeśli ta uryna za 68 zł działa jak teraz a 2Mb/s to oddaj go i bierz Play. Nawet z lejkiem 2Mb/s będzie działać lepiej niż radiowa uryna. oczywiście w Play bierze się tylko kartę SIM bez sprzętu lub ofertę na kartę . Bez limitu na 3G i LTE, koszt średni na abonament i karte to 45 zł na m/c. Sprzęt w Play jest 2-3 razy droższy niż na wolnym rynku, dlatego kupujesz go sam. Są też w Play inne jeszcze tańsze opcje na internet LTE w Play. dla obecnych klientów na taryfach głosowych dla indywidualnych i firm. Masz może coś w Play/ wciąż działa opcja darmowego LTE bez limitu w Red Bull Mobile.
adri022
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-10, 15:36
Lokalizacja: google

Re: Play unlimited

Post autor: adri022 »

Wziąłem z routerem tylko do testów. W takim razie na co można sobie pozwolić w godzinach szczytu, granie online, skype i czasem jakiś filmik, niekoniecznie w hd za mocno nie obciąży łączą? Noce są całkowicie bez limitów?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Play unlimited

Post autor: darekka »

Jeśli zdecydujesz się na Play to najtańsza obecnie oferta dla nowych klientów to koszt 15,98 przez 15msc. W tym masz 6msc darmowego LTE a, po tym okresie możesz je dokupić za 20zł.msc czyli od 7msc abo+net LTE masz za 35,98.

Raczej nic tańszego(poza migracją prepaida do umowy za 9,99zł. nie znajdziesz).
P.S. jeśli masz prepaid ze stażem 3msc.to możesz wziąć umowę za 9,99zł. szczegóły http://www.play.pl/oferta/migracja/abon ... ited2.html (również 6msc.darmowego LTE i od 7ego za 20zł).
Szczegóły tu: http://www.play.pl/oferta/play-abonamen ... ited2.html

Ofertę tą możesz również wziąć w salonie. Oczywiście do tego musisz zakupić sprzęt LTE na tzw.wolnym rynku(all.drogo itp, ewentualnie w Play masz komplet starter+modem LTE bodaj E3272 lub E3372 za 199zł.).

EDIT: aktywacja wynosi 49,99zł.(zapis w Regulaminie).
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 00:20 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play unlimited

Post autor: ja.michal »

darekka, dodaj jeszcze koszty aktywacji. Wtedy opłacalność tego rozwiązania robi się wątpliwa.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Play unlimited

Post autor: darekka »

Ja wiem czy taka wątpliwa(fakt aktywacja 49,99)-podaj proszę tańsze rozwiązanie(ja nie znam) z internetem praktycznie bez limitu(Regulaminowe 100GB później lejek o ile będzie-z doświadczenia wiem, że ciężko go zdobyć a wynosi do 2Mb).

Licząc 15msc z LTE(od 7msc. za 20zł) wychodzi średnio 31,31zł. za miesiąc. Ja nie widzę tańszej opcji ale jeśli jest proszę o podzielenie się tą ofertą-chetnie się jej przyjrzę. Wyliczenie dla klienta w ofercie za 15,98 (klient nie migrujący prepaidu ani nie dokupujący kolejnej umowy-zwykły człowiek z "ulicy"). Jeśli policzymy najtańszą opcję za 9,99zł. będzie jeszcze taniej, bo 25,32zł. miesięcznie-proszę pokaż tańszą ofertę.

Oczywiście jeszcze taniej, bo praktycznie za darmo wychodzi oferta RedBullMobile w I-edycji(50zł.daje 150dni darmowego LTE 100GB i ewentualnie lejek do 2Mb) ale jest to oferta "promocyjne", która może zniknać w każdej chwili(sam akurat mam RBM I-edycji i chwalę ale jak długo jeszcze będzie?).

Jeśli jest tańsza zbliżona oferta chylę czoła :padam: ale jeśli nie :nienie: :hyhy: to będzie, że wyszło na moje.
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 06:12 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.
darekka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play unlimited

Post autor: ja.michal »

Tylko cały czas pamiętaj, że to oferta głosowa, a nie internetowa. Tanio, ale jednak trochę proteza. Pakiet mogą w każdej chwili wyłączyć co już robili, a prepaid możesz wywalić do kosza. No i nie masz umowy w prepaidzie. O tańszych sposobach doładowań już nie wspominam.
Oczywiście nie będzie tak tanio jak w twoich wyliczeniach, ale lepiej z innej strony.
W praktyce każdy wybiera to co mu pasuje. Dobrze jednak przestawiać dwie strony medalu.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Play unlimited

Post autor: darekka »

Jasne, że to oferta głosowa ale wątpię aby zlikwidowali nielimitowane LTE za 20zł. skoro dawali je za darmo przez rok, a teraz biorą kasę za usługę.

Jeśli zaś chodzi o oferty typowo intenetowe to widzę, żę aby mieć nolimit LTE przez całą umowę to każą sobie płacić 49,99zł.msc.-to już jest sporo zwłaszcza, że umowa jest na 24msc.
Sądze, że tak duża różnica w opłatach warta jest podjęcia względnie nikłego ryzyka(najgorsza opcja czyli kasacja LTE za 20zł. daje nam 15x9,99/15,98a , najtańsza oferta internetowa nolimitLTE daje nam 24x49,99).
darekka
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play unlimited

Post autor: ja.michal »

darekka, Play internet na kartę masz bez limitu LTE i 3G za 45 zł miesięcznie. Żadnej umowy.
W abonamencie możesz doliczyć jeszcze 5,99 zł miesięcznie za brak zgód marketingowych. ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Michale.

Jak dobrze przykombinujesz to za LTE w abonamencie będziesz miał LTE za 29,99 zł.

A w sumie to i taniej, bo pierwsze 6 miesięcy za 9,99, kolejne 9 za 29,99 zł.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play unlimited

Post autor: matek451 »

A ja wciąż nie wiem skąd wziął się ten mylny pogląd jakoby rabat 5,99 zł był uzależniony od zgód marketingowych. Nigdzie w regulaminie nie ma takiego zapisu. Rabat jest udzielany za e-fakturę i terminowe jej opłacanie. Od dawna korzystam z takiej formy i nie widzę potrzeby korzystania z papierowej. Jak komuś na niej zależy to niech płaci te 5,99 zł.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play unlimited

Post autor: ja.michal »

matek451, przerywaj dokładnie regulamin. Jedno 5,99 zł to faktury i terminowa płatność, drugie 5,99 zł to zgody marketingowe.

onken, nowa o opcji głosowej czy internetowej? No i nadal umowa. ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play unlimited

Post autor: matek451 »

Tutaj regulamin http://www.play.pl/resources/pdf/2014/R ... 122014.pdf i ani słowa w nim o zgodach marketingowych i kolejnym rabacie 5,99 zł za nie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play unlimited

Post autor: ja.michal »

Ja pisałem o umowach internetowych, a nie głosowych.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Panowie i Panie

Pojawiła mi się możliwość przedłużenia umowy Replay Formula dla Firm.

9,99 ale wygląda na to że to już brutto czyli taniej niż w nowej umowie ( 9,99 netto było ).

I tak się zastanawiam, bo w sumie to wychodzi umowa na 15 miesięcy, 6 miesięcy LTE za free, później po 15 netto ( 18,45 brutto ) do końca umowy.

Czy nie taniej wyjdzie jednak nowa umowa na 6 miesięcy na firmę, a później dalej myśleć co po kolejnych 6 miesiącach :) ?
Ostatnio zmieniony 2015-02-13, 09:50 przez onken, łącznie zmieniany 1 raz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Play unlimited

Post autor: mazut »

Za samo LTE od 7 do 15 mca wydasz 166,05zl + abo 149zl = 315zl

Raczej lepiej wziasc nowa umowe 9,99 netto, aktywacja sim to chyba 12zl, wiec 6mcy = 85zl

A dopiero pozniej w ostatecznosci isc w pierwsza opcje gdy juz umowy 6mcy nie bedzie.

Sam mam koniec 6mc umowy 27.04.2015 i tez pchne nowa na 6mcy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

No to myślę że zrobię tak samo :)

Chociaż mam cały czas utrzymywany RBM ale kto wie ile to jeszcze podziała :)

Więc i tak koszty wychodzą mnie:

6x 12,29 + aktywacja 12,29 = 86 zł.

To samo w RBM mam za 50 zł tyle że na ok. 5 miesięcy i jeszcze mogę te środki przeznaczyć na inne usługi, choćby przelew z sms na konto za 50 % :)

Ale obawiam się że to się niebawem skończy :(

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
loozak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-15, 12:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: loozak »

SMS na konto za 50%?
Kto tyle daje? Czy samemu sprzedajesz usługę na allegro?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Tak wyczytałem w necie że można ( kiedyś )

Ale może faktycznie tak nie jest, ewentualnie można samemu próbować sprzedać Premium SMS na Allegro :)

Ale robimy EOT moi drodzy :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Play unlimited

Post autor: MKwiatusz3K »

Zawsze mozna sobie doładowac konto na paypal sms z środków które nam zostały, odzyskujemy tylko 50% ale to zawsze coś.

Poczym można coś sobie kupić i zapłacić przez własnie paypal np: na allegro.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2015-02-14, 15:04 ]
:pppp:
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 15:03 przez MKwiatusz3K, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Oo, to dobra wiadomość z tym Paypalem. Więcej niż 50 % chyba i tak nikt nie odda.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Play unlimited

Post autor: atento »

MKwiatusz3K pisze:zawsze mozna sobie doładowac konto na paypal sms z środków które nam zostały.

Gdzie? Jakoś ja szukałem to znalazłem tylko jedną strone która oszukuję a druga ma problemy finansowe i nie wypłaca. Inne zakonczyły działalność lub już nie istnieją.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Play unlimited

Post autor: MKwiatusz3K »

z wyplacsms.pl kiedyś używałem ale z tego co widzę podnieśli swoje stawki i wysyłajac sms za 30zł dostajemy teraz tylko 12,50

Obecnie kase przelewam na cssetti i oplacam reklamy na serwerach i mam za SMS za 30zł na koncie 15zł na zakup reklam. Ale ten sposób jest dobry dla mnie bo i tak bym przelał kase na te konto.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

No właśnie, niby oddają połowę na wyplacsms ale juz odliczaja od zwrotu VAT :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: Play unlimited

Post autor: r0siu »

Cześć.
Może użytkownicy Play Unlimited wypowiedzą się coś więcej na temat lejkow nakładanych na nich przez operatora. Czy zawsze jest nakładane ograniczenie po przekroczeniu limitu czy tylko czasami gdy obciąża się nadajnik głównie w godzinach szczytu. Podobno w Plusie jest to zawsze po przekroczeniu a jak to bywa w Play? Nie ma napisane ze operator nakłada tylko ze może nałożyć a ja przez to rozumie ze nie musi zawsze tak być.

Mam tu na myśli sytuacje gdy ktoś zasysa najwięcej w nocy. I przekracza to 100Gb+30Gb bez problemu i znacznie.

Na wcześniejszej umowie Play podobno przy opcji darmowe noce tez miałem limit ale nigdy lejka nie dostałem a ciaglem dosyć sporo i noc w noc od 00 do 09.

Jak to jest teraz użytkownicy. Jakie macie spostrzeżenia na ten temat?
tommy45
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-06-28, 15:52
Lokalizacja: Żywiec

Re: Play unlimited

Post autor: tommy45 »

r0siu, Mam LTE z Play w biurze i w domu. Nigdzie nie udało mi się złapać lejka. Rekord to 440 GB w miesiącu, wtedy jeszcze miałem kartę RBM czy bez nocy bez limitu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Play unlimited

Post autor: onken »

Niektórzy pisali o lejkach po 250-300 GB, ale to chyba przy specyficznych warunkach.

Ale należy pamiętać że zgodnie z regulaminem już po 100 GB można takowy dostać :)

Ja używam w load balancing CP i Play, to na każdym mam w miesiącu około 100 GB ( łącznie ok. 200 GB).

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play unlimited

Post autor: matek451 »

Używam kart: RBM od 15 m-cy z darmowym nielimitowanym LTE. Rekordowy transfer ponad 500GB bez lejka, średnio około 300GB. Druga to Play taryfa głosowa z LTe bez limitu na 6m-cy, koszt 9,99. Przedłużona na kolejne 6 m-cy z nielimitowanym LTE. Używana przez 10 m-cy, Średnio po około 300GB. Lejek jeden raz przy 326GB. Dzięki Play od ponad roku za śmieszna kasę lub darmo mam LTE, w którym swobodnie korzystam z internetu i zapomniałem co to limity. Porównanie oferty Play z Plusem to profanacja fioletowego operatora. W Plusie to nawet limity były i są w nocy( tylko na 3G), bo jak działa Power LTE Plusa możesz poczytać na ich Forum.
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Play unlimited

Post autor: rio bravo »

matek451 pisze:Używam kart: RBM od 15 m-cy z darmowym nielimitowanym LTE. Rekordowy transfer ponad 500GB bez lejka, średnio około 300GB.
Nieźle zasysasz, ale dają to trzeba brać. Można do tego wziąć pod uwagę, że youtube w rbm jest darmowe, nie wlicza się w transfer/limit danych.
ODPOWIEDZ