Najlepsza oferta mobilnego internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nemo333
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-03-14, 16:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: nemo333 »

Witam

Szukam najlepszej oferty na mobilny internet.
Wymagania:
-cena nieprzekraczająca 50 zł (przy bardzo dobrej okazji możliwe delikatne przekroczenie)
-jak najwięcej GB
-Nocny Transfer
-sprzęt jest więc raczej oferta SIM-only
-nie ma znaczenia czy to abonament, MIX, pre-paid
-preferowany operator: Play, Orange. Plus odpada ze względu na limity w nocnym "nolimit", T-Mobile "bo tak, bo to złodzieje i nie ma opcji".

Obecna oferta to już dość przestarzała Play Online 69 + Promocja RePlay Online Ekstra na 12 miesięcy. Jest możliwość przedłużenia jeśli będzie warta uwagi oferta.

Na obecną chwilę myślałem po prostu kupić prepaid Play Online, doładowywać co miesiąc i kupować nolimit tylko nie wiem czy Play dalej limituje prędkość przesyłania i trzeba dokupować możliwość szybszego internetu?
Widzę jeszcze ofertę abonamentową FORMUŁA 4G LTE UNLIMITED na zawsze Tylko SIM. Tylko czy tam jest bez limitu tylko na LTE czy na każdą technologię? Tekst "nielimitowany internet w sieci własnej 4G LTE" pozwala mi sądzić że raczej na 3G mogą być jakieś limity...

W Orange widzę jedynie interesującą ofertę Orange Free Neo na 24 miesiące za 49.90 - 40GB. Ale z doświadczeniami przy moim internecie raczej nie skazałbym nikogo na korzystanie z Orange przez 2 lata.

Z ciekawości sprawdziłem Plus - 30 GB za 49.90. Śmiech na sali, Orange za tą samą cenę daje więcej i nie widzę żeby w Plusie był nocny transfer.

T-Mobile - http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny ... prom_35960 interesująca oferta po dokupieniu BC noc ale dalej nie przebija Playa. Szkoda że nie ma godnej oferty SIM-only ale modem zawsze można sprzedać.


Czy są jakieś lepsze alternatywy, opcje, promocje czy coś czy to już najlepsze warianty znalazłem?
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: kamil.szymczak »

Do kiedy masz tą umowę w Play? Złóż wypowiedzenie i czekaj na telefon z Grupy Utrzymanjowej. Jest to najlepsze dla Cb rozwiązanie, dostaniesz specjalną ofertę dla osób przedłużających ale wypowiadających wczęśniej umowę. Ceny są następujące, oczywiście bez sprzętu, sama karta:
INTERNET:
bez urzadzenia:
- 19.99 na 15 miesięcy - 12 GB
- 24.99 na 15 miesięcy - 30 GB + nocny transfer
- 29.99 na 15 miesięcy - 55 GB + nocny transfer
- 37 zł na 15 miesięcy - no limit (6 pierwszych miesięcy po 24.99, 9 następnych po 44.99, można przelewać od 1 do 15 mies po 37zł)

Pozdrawiam.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: greenfrog »

nemo333 pisze:Szukam najlepszej oferty na mobilny internet.
Wymagania:
-cena nieprzekraczająca 50 zł (przy bardzo dobrej okazji możliwe delikatne przekroczenie)
-jak najwięcej GB(...)
Najlepsza jest taryfa Red Bull MOBILE na kartę 9 zł z promocją darmowy internet LTE
:ok:
nemo333
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-03-14, 16:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: nemo333 »

Umowa już jest od 2 lat zakończona, jest na czas nieokreślony w obecnej chwili.
Oferta przedłużeniowa bardzo kusząca, trzeba to poważnie przemyśleć i przedyskutować, resztę zadecyduje właściciel i użytkownicy tego internetu.

Oferta z LTE może i dobra ale nie ma kasy na kupno nowego routera z LTE, poza tym nie ma potrzeby na tak szybki internet. Obecny jest wystarczający. Zresztą RBM jakoś niedługo kończy tą promocję i nie jest to trwałe rozwiązanie.
kamil.szymczak
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2012-10-01, 18:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: kamil.szymczak »

Ale te GB z pakietu danych dotyczą wszytskich technologi, także 3G.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: greenfrog »

nemo333 pisze:Zresztą RBM jakoś niedługo kończy tą promocję
Skąd ta informacja :?:
nemo333 pisze: Obecna oferta to już dość przestarzała Play Online 69 (...) nie ma kasy na kupno nowego routera z LTE
Na modem za 200 PLN plus router za 100 zł, nówka sztuka a używka pewnie tańsza, choćby na raty Cię nie stać, a na abo 69 zł z małym limitem to tak? :szok:
nemo333
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-03-14, 16:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: nemo333 »


Skąd ta informacja :?:
Bo żaden darmowy internet LTE nie będzie utrzymywany do śmieci operatora? Prędzej czy później się skończy.
Na modem za 200 PLN plus router za 100 zł, nówka sztuka a używka pewnie tańsza, choćby na raty Cię nie stać, a na abo 69 zł z małym limitem to tak? :szok:
Nie przywykłem do inwestycji w zbędny sprzęt. Jest router który wystarcza to nie widzę sensu go zmieniać.
Zresztą 300 zł za router do LTE które nie jest potrzebne vs 50 zł za MF60 który ostatnio sobie kupiłem to dość znaczna różnica.
I to nie internet dla mnie więc nie ja decyduję o inwestycji w sprzęt. Osoba która to ma też jest zdania że nie ma po co wydawać bez sensu kasę.
Abo kosztuje 45 zł i póki co wystarczało, teraz dopiero się zainteresowałem że tu jest taki mały limit i od 2 lat nie było przedłużane i zaczynam szukać lepszej oferty w tej cenie.
Awatar użytkownika
Dino
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2015-02-19, 20:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: Dino »

Tu masz stronę, która ma aktualne info internetu na kartę może coś sobie podpasujesz.
http://www.internetnakarte.pl/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: matek451 »

W Play na LTE jest wiele możliwości na korzystanie z internetu bez limitu. Począwszy od podanego RBM II( za darmo), poprzez oferty głosowe dla indywidualnych, koszt średnio około 20 zł. Oferty głosowe dla firm za 12,30 brutto. I tutaj można naprawdę zaoszczędzić a kasę przeznaczyć na zakup porządnego sprzętu do LTE. Porównanie słabego MF60 do porządnego routera z LTE nawet MiFi nie na miejscu. A dwa lata na umowie na czas nieokreślony nawet za 45 zł z nędznym limitem to wybacz ale rozrzutność. W tym czasie można było mieć za tyle umowę z nowym, lepszym sprzętem i pewnie dużo większym limitem. Operatorzy kochają takich klientów. RBM II póki co ma się dobrze i warto korzystać. Sam używam od 15 m-cy, na starterze , który doładowany za 50 zł przedłuża ważność na 150dni. Ale do tego sprzęt do LTE jest niezbędny.
nemo333
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-03-14, 16:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: nemo333 »

Nie ja o tym decydowałem, nie ja używałem, skoro limit starczał albo brakowało maks kilka dni przed końcem miesiąca to nikt nie narzekał.
Operatorowi jak widać również
Wszelkie oferty LTE z promocjami RBM, w taryfach głosowych itp mają dwa minusy -
konieczność zasięgu LTE i sprzętu (nie mam nawet jak sprawdzić czy w tej lokalizacji jest zasięg LTE bo sam nie mam do tego urządzenia i nie będę latał po znajomych czy rodzinie i pożyczał od nich telefony i modemy bo chcę sprawdzić jak działa internet)
oraz nietrwałość rozwiązań - wszystkie promocje kiedyś się skończą, LTE się spopularyzuję i nikt nie będzie dawał go bez limitów za darmo. Teraz nowość więc trzeba naciągnąć frajerów na kupno sprzętu, nowe numery, kolejne SIMy w tym celu. Później będzie jak i z rokiem ważności konta i nocnym transferem, ekskluzywne opcje dla wybranych, płatne albo na dziwnych warunkach jeśli dostępne.

Podpisując umowę na te 15 miesięcy jest przynajmniej gwarancja że warunki które oferują teraz będą zachowane (bo żaden operator nie pójdzie drogą T-Mobile która pozmieniał umowy w trakcie ich trwania i zawołał więcej za gorsze warunki, za duży smród poszedł)

No i osoba która to będzie używać też nie będzie bawić się w aktywowanie dzikich pakietów, doładowanie na czas, monitorowanie czy promocja jeszcze jest czy już się skończyła, monitorowanie czy idzie po LTE czy przypadkiem nie uciekło na 3G itp. Dlatego też po cichu preferuję abonament bo przychodzi rachunek, wychodzi przelew i tyle zabawy. Ewentualnie pakiet który aktywuje się sam cyklicznie tak jak nielimitowany Play na kartę, doładować na czas nie będzie problemu.

Swoją drogą strasznie spadł poziom tego forum przez czas gdy wypadłem z rynku mając dobrą ofertę u siebie i nie miałem potrzeby tu wchodzić. Kiedyś zadawałem tak jak tutaj konkretne pytanie i dostawałem konkretną odpowiedź "tak, to jest najlepsza oferta, nie ma nic więcej" albo "nie, można lepiej, sprawdź to i to". Postawiłem jasne warunki - żadnego dokupowania sprzętu, nie przywykłem do bezsensownej wymiany routera i modemu skoro dobrze sobie radzi z obecnymi wymaganiami a wy usilnie chcecie inwestować w sprzęt. Prędkości LTE mało kto wykorzystuje w domu bo milisekundy różnicy w ładowaniu stron jest praktyczne niezauważalna a ściąganie czy oglądanie filmów i tak w większości ograniczone jest przez serwery hostingowe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: matek451 »

Widać, ze dawno nie zaglądałeś na fora dotyczące internetu mobilnego bo twoja wiedza zatrzymała się na poziomie 2011 roku i nie masz o dzisiejszej technologii i sprzęcie zielonego pojęcia. Na konkretne rady jesteś głuchy i uparcie pozostajesz przy swoim stanowisku. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który operator jest najlepszy. W internecie mobilnym zależy to od zbyt wielu czynników a o wyborze i tak powinny decydować testy w konkretnej lokalizacji. Na MF60 z HSPA+ w Play na UMTS2100 lub UMTS900 nie masz co liczyć na megaprędkości, podobnie jak w Orange. Ale jak cię zadowalają to Play i jego 3G już znasz, teraz kup kartę pre-paid Orange i zrób testy. Oferta Orange jest dużo słabsza.Wszak wybór ograniczyłeś do tych dwóch operatorów. Otrzymałeś wyczerpującą , fachową pomoc od kolegi Kamila, który przedstawił ci ofertę Grupy Utrzymania z Play, sam preferujesz abonament. Tylko wypadałoby wreszcie złożyć wypowiedzenie obecnej niekorzystnej umowy zamiast krytykować innych.Nie wydawaj opinii o technologii LTE i sprzęcie do niego, z których nigdy nie korzystałeś. Proponuję też zapoznać się z regulaminami ofert głosowych w Play i usługi nielimitowanego LTE . Po okresie promocyjnym można go dokupić za 20 zł. Nikt na siłę nie namawia cię na LTE ale przedstawiłem ci całokształt oferty Play jeśli chodzi o LTE i najniższe koszty za internet bez limitu. Ostatecznie wybierzesz co zechcesz.
spirytus
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-07-28, 05:50
Lokalizacja: wro

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: spirytus »

matek451 pisze:. RBM II póki co ma się dobrze i warto korzystać. Sam używam od 15 m-cy, na starterze , który doładowany za 50 zł przedłuża ważność na 150dni. Ale do tego sprzęt do LTE jest niezbędny.
to jest aktualne ?
napiszesz mi dokładni którą karte mam kupić i jak to aktywować ten pakiet

ile tam jest danych "bez limitu"

100gb co miesiac ?
płace 50zł i mam spokój na 150dni ?

bo play przegina pałe cena wzrosła z 30 do 45 zł a teraz jeszce lejek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: onken »

Raczej na 100 dni przy obecnych starterach.

O ile to jeszcze podziała 100 dni :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
spirytus
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-07-28, 05:50
Lokalizacja: wro

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: spirytus »

onken pisze:Raczej na 100 dni przy obecnych starterach.

O ile to jeszcze podziała 100 dni :)
Red Bull MOBILE na kartę 9zł NEW

ale tutaj pisza tylko o internecie LTE na 30 dni a nie 100

i to pewnie kosztuje 30zł an miesiac tak jak kiedys w play'u
http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 0.2014.pdf
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: onken »

Nie.

Masz Darmowe LTE które musisz aktywować co 30 dni i mieć stan konta minimum 30 zł.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
spirytus
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2014-07-28, 05:50
Lokalizacja: wro

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: spirytus »

onken pisze:Nie.

Masz Darmowe LTE które musisz aktywować co 30 dni i mieć stan konta minimum 30 zł.
aktywacja wymaga przedłużenia waznosci konta co kosztuje 30zł (tak było w play'u)
czy jak kupie ten starter na 100dni i załaduje 30zł
to mam nielimitowany lte przez 100dni ?(pod warunkiem ze bede aktywował lte co 30 dni)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: matek451 »

Środki z doładowania zostają na koncie, musisz mieć minimum 30 zł i aktywny jakiś inny pakiet internetowy, nawet 25MB. Darmowy LTE aktywujesz co 30 dni. Na razie promocja działa.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: -niXon- »

Dzień dobry,
Pytanie do osób siedzących w tym temacie, jaka jest aktualnie najkorzystniejsza oferta mobilnego netu?
wyłączam RBM 100GB bo jak poczytałem, to jest tyle myków kombinacji, że zbyt to skomplikowane, jest coś korzystnego prostszego ?
najlepiej na zasięgu play, bo u mnie to najlepiej śmiga.
widziałem ofertę Otvarta, ale sieć plus u mnie wyciąga 10Mbps na LTE.. a to kiszka jest..
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: kamil7430 »

A próbowałeś Orange? Tam w nju mobile masz ofertę internetu, która zaczyna się na 40GB za 29zł, po 6m-cach 80, po roku 100 a po dwóch latach 120GB. Bo w playu ciężko znaleźć coś ciekawego w prepaidzie. Jedyny operator jaki mi przychodzi na myśl to Mobile Vikings, ale tam jedynie 80 GB, a po przekroczeniu całkowite odcięcie neta (nawet bez lejka 32kb/s!)
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: -niXon- »

NJU fajna oferta, tylko nie wystawiają FV na działalność.. :/
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: onken »

Ja kupiłem odtstnio mobilny podstawowy w Orange za 9.99, mało danych i publiczny adres IP który potrzebuje, ale... też nie chcą mi go na firmę dranie przepisać....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: GRUNIU »

Mi sie zaraz skonczy RBM DIL i co dalej, skoro juz nie moge wlaczyc. Mieszkam daleko od centrum i tu mam problem z internetem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: wojteks »

Jak to co, kupujesz internet z RBM/Play czy tam odo kogo chcesz, darmocha się skończyła.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
theleshek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-10-14, 10:09
Lokalizacja: Czaplinek, PL

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: theleshek »

No i po ptokach.

DIL is Dead.

Nowa oferta RBM to 100GB za 40 zloty na 30 dni. co o tym sądzicie? Warto?
A przynajmniej do wykorzystania środków z konta?


A może oferta Orange 999GB za jakieś 51zł + VAT oczywiście?
jackst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-25, 21:33
Lokalizacja: Ełk

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: jackst »

RBM5 po nowemu
40pln na miesiąc + waznośc konta 50pln na 100dni + dowolny pakiet internetowy 5pln najtanszy 600mb/mies = 60pln/miesiac czyli wygląda to słabo
kto ma jesze dlugi okres rwk to jeszcze mozna przelknąc 45pln ale nie 60
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: onken »

Ale to tylko 100 GB i potem lejek nie do uzytku

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: GRUNIU »

a moze to:
https://www.play.pl/uslugi/pik-pakiety-bez-limitu-gb/
na karte i bez limitu GB
oczywiscie pakiet na miesiac
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: amamoh »

"Pakiet internet bez limitu GB z pełną prędkością do 100 GB (przez miesiąc), potem prędkość ograniczona."
Suuper oferta, w tym miesiącu 100GB przeskoczyłem 3go, i co dalej? jak żyć :P
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: onken »

Kupić net bez limitu :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Najlepsza oferta mobilnego internetu

Post autor: wojteks »

amamoh pisze:w tym miesiącu 100GB przeskoczyłem 3go, i co dalej?
Nie backupować interentu, starczy na dłużej :rotfl:
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ