[Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

[Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: blankNaME »

W sierpniu wyjeżdżam na kilka dni do Japonii. W związku z tym będę potrzebował mobilnego internetu choćby po to, żeby sprawdzić coś na ulicy.
Do tej pory znalazłem opcję pakietów internetowych tylko w Plusie (pakiety orientalne - Japonia - operator Softbank). Działać pewnie będą, bo do Softbanku bez problemu można zalogować się już po przylocie. Ale czy jest alternatywa? Orange? Play? O T-mobile nie wspominam, ale od biedy mógłbym wziąć. Jakieś informacje macie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

W Orange są małe pakiety.

Pakiet tygodniowy Świat 50 MB 158,67 zł i Travel Data Daily Reszta Świata 2 MB za 30 zł. Można jedno i drugie aktywować. Po zużyciu paczki 50 MB będzie działać Data Daily (za każde rozpoczęte 2 MB będzie naliczana opłata 30 zł).

Sądzę, że w Japonii będzie sporo darmowych sieci WiFi. ;)

Wiadomości z końca zeszłego roku:
http://www.japan-guide.com/e/e2279.html
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: blankNaME »

Tak małe pakiety są raczej niewystarczające - samo google maps będzie zżerać - jak mniemam - około 50 - 100 MB podczas całego pobytu. Na Wi-Fi się nie zdaję, bo podczas ostatniego pobytu w żadnym z hoteli w których nocowałem nie było takiego wynalazku. Inną sprawą jest to, że nawet szukanie Wi-Fi nie jest dobrym pomysłem, gdy idziesz gdzieś w miasto :P
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

To szukaj jakichś map offline. ;)

Inne rozwiązanie to jakiś router mobilny z prepaidem na miejscu.
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: blankNaME »

Mapy offline już mam, ale nie są zbyt dobrej jakości, a google maps nie zapisuje map dla Japonii, więc trzeba na nie spoglądać "Live". Prepaidy tam dostępne też nie są (turyści nie mogą rejestrować tam numerów telefonów). :/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

To w takim razie u nas jest jeszcze T-Mobile z Travel & Surf Świat.
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... l-and-surf

7 dni 30MB – 29,90 zł z VAT
7 dni 100MB – 99,90 zł z VAT
14 dni 500MB – 359,90 zł z VAT
14 dni 1GB – 599,90 zł z VAT

T-Mobile ma dostęp roamingowy do sieci NTT DoCoMo (3G 800 / 1700 / 2100 MHz) i SoftBank Mobile w Japonii (3G 900 / 1500 / 2100 MHz).

[ Dodano: 2015-04-08, 21:12 ]
blankNaME, chyba jednak możliwe, ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, a dokładniej wynająć kartę SIM na czas pobytu:
Rental and Prepaid SIM cards

Those who wish to use their own mobile phones or tablets to directly access the internet in Japan can get rental or prepaid SIM cards that allow for unlimited internet access via the cellular phone network. They are available to rent or purchase at major Japanese airports, selected retailers or via the internet for delivery to your home or hotel. Your device must not be locked to a specific provider to utilize these services.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: key »

Tyle tylko ze wiekszosc europejskich telefonow kiepsko laczy sie z japonskimi sieciami - GSM i UMTS nie dziala, LTE nie zawsze.

Najprosciej jest wypozyczyc telefon (albo jesli masz odpowiedni telefon to SIM) na miejscu, n.p. w http://www.softbank-rental.jp/e/rental-plan.php - wychodzi taniej niz roaming.

Karty pre-paid mozesz kupic jesli przedstawisz pozwolenie na min. 3 miesieczny pobyt.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

key, jeszcze coś takiego napisali:
Due to past criminal abuse of prepaid phones, phone sellers are required to verify the identity and place of residence of their customers. Typical proof can be in the form of a Japanese driver's license, a Japanese passport or a residence card. Some stores will accept foreign passports along with a hotel address as verification.
Ciekawe czy da się wynająć jakiś router mobilny zamiast telefonu?
key pisze:Tyle tylko ze wiekszosc europejskich telefonow kiepsko laczy sie z japonskimi sieciami - GSM i UMTS nie dziala, LTE nie zawsze.
Z czego to wynika?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: key »

Japonia uzywa wlasnych standartow - PDC -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Personal_Digital_Cellular ktore sa niekompatybilne z reszta swiata. Czesc telefonow (oznaczone jako 4 albo 5 band) maja odpowiednie front-endy - do rozpoznania poprzez znaczek Obrazek - Japan's Conformity Certification of Radio Equipment
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

Z tego co wiem w Japonii wyłączyli 2G.

[ Dodano: 2015-04-08, 21:46 ]
Jakoś w 2011 r.
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: blankNaME »

Panowie, ja wiem, że niektóre telefony nie będą działać, ale Nokia C2-01 i Alcatel OT993D na pewno działają, bo sprawdzałem na własnej skórze :D Oczywiście 3G, bo 2G nie uświadczyłem :P W każdym razie nie pytam o to, jakie telefony działają, bo wątpię, żeby taki np Sony Xperia Z1 Compact nie działał, gdy jakiś tandetny Alcatel już działa. Pytam o dostęp do internetu w roamingu.
Jeśli mam przedstawiać jakieś papierki, że będę ponad 3 miesiące, to to nie przejdzie - ja tam jadę na tydzień, więc sobie nic nie wypożyczę.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: key »

Nigdy nie mieli klasycznego 2G - mieli i maja wlasne standarty.

To czy telefon sie polaczy jest proste do sprawdzenia - wszystkie kompatybilne telefon maja ten znaczek z mojego postu powyzej. Na europejskich telefonach ciezko go znalezc - ja bedac w Japoni uzywalem hot spotow, nie udalo mi sie podlaczyc do sieci europejskim iPhonem ani europejskim Samsungiem.

Z roamingiem pogadaj z twoim operatorem. Znajomi pozyczali telefony w softbank.

Jesli jestes pewien ze masz kompatybilne telefony, po prostu pozycz SIMa - to okolo 4 PLN na dzien, taniej niz kazdy roaming.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

blankNaME pisze:więc sobie nic nie wypożyczę.
Wypożyczysz. Nie kupisz. Czytałeś to co podesłałem i to co napisał key?
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: blankNaME »

Czytanie ze zrozumieniem z mojej strony się kłania :P
Ale nawet, jeśli wypożyczę, to:
- jakie ograniczenia na internet na takim SIMie będę miał? @ja.michal - w cytowanym fragmencie jest info, że to ma być niby "nieograniczony internet" - to aż tak dobrze? :D
- czy będę musiał go oddać w tym samym miejscu? Są na lotniskach jakieś sieciowe punkty, w których można to załatwić, wypożyczając w jednym a oddając w drugim?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

blankNaME pisze: - jakie ograniczenia na internet na takim SIMie będę miał? @ja.michal - w cytowanym fragmencie jest info, że to ma być niby "nieograniczony internet" - to aż tak dobrze? :D
Pewnie jakiś FUP jest.
blankNaME pisze: - czy będę musiał go oddać w tym samym miejscu? Są na lotniskach jakieś sieciowe punkty, w których można to załatwić, wypożyczając w jednym a oddając w drugim?
Niestety nie mam pojęcia.

Masz pewnie sprawnego maila względnie jakiś VoIP? Zawsze można się z nimi skontaktować.


Tak patrzę po japońskiej stronie Softbanku i wygląda mi na to, że ich bez limitu to 7-10 GB. Niestety część oferty jest w formie grafik, a nie tekstu więc tłumacz tych części niestety nie tłumaczy. Także czy faktycznie to 7-10 GB + jakiś lejek, czy jeszcze jakoś inaczej to niestety nie wiem. Dzwoń/pisz. ;)
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: MKwiatusz3K »

Skoro wyozyczenie sim kosztuje jak piszecie 4zł + nie wiem ile tam pakiety a w Polsce roaming kosztuje 150zł w Orange, to nie taniej wyjdzie kupić jakis uzywany telefon w japonii w jakims ala komisie?? Na pewno mają i myślę że telefony maja dużo tańsze nż u nas które mają dotykowe ekrany i 3G, taki telefon zostawisz sobie na kolejne wypady i będzie później kupować tylko sim
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: astrin »

Można kupić kartę pre-paid b-mobile VISITOR SIM tylko do internetu na 14 dni z limitem 1GB bez ograniczenia prędkości albo bez limitu danych z prędkością do 300 kbps za ok. 130 zł.


http://www.bmobile.ne.jp/english/product.html
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: krystianb »

Przy tak chorej cenie to już lepiej się opłaca wynająć mobilny router, wydaje mi się, że cena taka sama, a limitu tam jest 10GB na miesiąc, i odpada kompatybilność, bo japońskie sieci mają niewiele wspólnego z europejskimi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
netyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-06-14, 15:35
Lokalizacja: Łódź

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: netyk »

Hej,
Chciałem odświeżyć troszkę temat, gdyż niedługo wybieram się w podróż biznesową do Japonii.

Przeanalizowałem stawki roamingu u polskich operatorów i nie wygląda to zbyt ciekawie. Koszty za 1GB danych to:

Cennik za transfer 1 GB Internetu (w zł) Japonia
Orange 45 527,04
T-Mobile 38 063,31
Plus 51 589,94
Play 28 251,27

Pozostaje zakupić na miejscu w Japonii jakąś kartę SIM typu: http://www.bmobile.ne.jp/ bądź na miejscu w Polsce wynająć mobilny router https://xoxowifi.com/pl/index.html

Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły to bardzo proszę o napisanie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: ja.michal »

Roaming się nie opłaca, SIM japońskiego nie kupisz bez PR. Najlepiej wynająć router bez limitu na lotnisku, albo nawet prościej w jednej z firm, która pocztą ci wyśle całość. Jedna z naszych rodzimych firm świadczy taką usługę: www.xoxowifi.com Japonia za 36 zł za 24 godziny bez limitu danych (360 zł za 10 dni).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [Roaming][Japonia] Kto oprócz plusa oferuje pakiety?

Post autor: piotrzet »

A patrzyłeś XOXO Wifi? Tam się chyba najlepiej opłaca są ograniczenia do 1 GB na dzień później może być FUP przy LTE a jak jest tylko 3G to 500 mb później lejek 1 Mb/s za dzień płaci się około 36 zł obecnie najtaniej to wychodzi
ODPOWIEDZ