Orange czy Play a może T-mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Owińska, ul. Parkowa 12. Proszę o pomoc. Dodaję link do testu prędkości kuzyna który mieszka w Kamińsku: http://www.tinypic.pl/qq4oiltxow2k - oczywiście domyślam się że to są wyniki bez anteny zewnętrznej + jest to internet z Plusa

Rozpiska kto jak korzysta z internetu:

- Mama - brak ustalonej pory dnia ale raczej między 8 a 19 - serwisy ogłoszeniowe, allegro, sklepy meblowe
- Tata - Pory wieczorne 18 - 22, sprawdzanie poczty e-mail i wiadomości w małej ilości
- Brat - GG, Facebook - codziennie + strony związane z CS oraz zadaniami domowymi, w weekendy gry sieciowe LOL, CS oraz komunikacja TS, Skype
- Ja - Facebook - codziennie, strony z nowinkami z świata technologii, poczta, zadania domowe , weekend - gry sieciowe oraz komunikacja TS

Proszę o propozycje jaką wybrać ofertę plus jaki sprzęt kupić i gdzie. Myślałem wybrać ofertę Playa tylko sim za 29,99 z no-limit przez 6 miesięcy + noce bez limitu a po 6 miesiącach aktywować no-limit kodem ussd a sprzęt to oczywiście Huawei E3372 + router i jakaś antena zewnętrzna
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

A czemu akurat Plus i na dodatek bez sprzętu i w ofercie, w której jest tylko 20GB, nie ma żadnego no limit prze 6 m-cy ani później płatnego LTE bez końca ? O tym jak "działa" LTE bez limitu krążą już legendy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie internetu w Plusie. Nawet SmartDom już po zmianach nie przyciąga klientów, chyba że nieświadomych. Testy kolegi nawet bez anteny słabiutkie. Jak już jesteś taki zdesperowany to w Plusie bierze się ofertę ze sprzętem B315 i abonamencie minimum 79,90 zł za 55GB, z LTE bez końca za 89,90. Po 55GB będziesz prędkość do 2Mb/s( tylko na LTE) choć Plus może cię uraczyć i 32kb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: ja.michal »

matek451, RexRX napisał o Playu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

Racja nie doczytałem( no i ten speedtest0. Już się poprawiam. Jeśli Play to wybór Play OK. Można nadal korzystać z RBM gdzie na starterze za 9 zł RBM II new nadal promocja Darmowego Internetu LTE bez limitu. Najblizsze BTS-y LTE1800Play to Czerwonak, Gdyńska 147 i Bolechowo, Obornicka 1. Antena Dual LTE 1800MHz raczej konieczna. A ze sprzętu jeśli ma być tylko stacjonarnie polecam B315. Przepraszam za zamieszanie z tym Plusem.
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

A co myślicie o Orange? Nadajnik oddalony o jakieś 0,6 km od mojego miejsca zamieszkania? Chyba że oferta nie będzie wystarczająca do tego co podałem.

[ Dodano: 2015-06-23, 15:51 ]
I jeszcze antena z jakim zyskiem energetycznym?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

RexRX pisze:A co myślicie o Orange? Nadajnik oddalony o jakieś 0,6 km od mojego miejsca zamieszkania? Chyba że oferta nie będzie wystarczająca do tego co podałem.
Dokładnie Orange to może być świetny pomysł zwłaszcza ze sa kody -20% rabatu przez całą umowę ogólnodostępne.
Proszę jeden:
9661060022772177
A wpisujemy go tutaj:
http://www.orange.pl/portal/map/map/ora ... promotions
Najlepiej wybrać w droższych abonamentach ofertę z tabletem Lenovo Yoga 2 bądź Samsunga Galaxy Tab 4 10'' W ofercie za 70zl(po rabacie 55zl dostaniesz 50GB +100GB z pełną prędkością więc powinno wystarczyć. Jeśli będzie potrzebny Ci router LTE do domu to weź tablet i nastepnie go sprzedaj a za to można kupić nawet dwa nowe routery. Nie musisz bawić się w testy, jeśli odpowiada Ci oferta złóż zamówienie a do 14 dni zawsze możesz zrezgnować z umowy.
Ostatnio zmieniony 2015-06-23, 15:53 przez adixm, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

Podstawowe pytanie to czy ten BTS LTE1800 Orange działa? Trzeba by zrobić test w jego pobliżu. Co do oferty to w Orange jest jasny regulamin. Limit podstawowy plus 100GB i lejek 1Mb/s. Oferta korzystna dla klientów Orange (Orange Open). Jeśli chodzi o Play to bez limitu można mieć na 3g i LTE w ofertach na abonament lub pre-paid za 45zł. Na dodatek wciąż działa promocja RBM II new na starterze za 9 zł gdzie internet LTE bez limitu jest za darmo. Własny sprzęt to swoboda wyboru oferty i operatora. Co do anteny to Dual LTE 1800MHz o zysku 15dBi i jak najkrótszy kabel.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

matek451 pisze: Jeśli chodzi o Play to bez limitu można mieć na 3g i LTE w ofertach na abonament lub pre-paid za 45zł. Na dodatek wciąż działa promocja RBM II new na starterze za 9 zł gdzie internet LTE bez limitu jest za darmo. Własny sprzęt to swoboda wyboru oferty i operatora. Co do anteny to Dual LTE 1800MHz o zysku 15dBi i jak najkrótszy kabel.
Play na kartę jest bezkonkurencyjny, ale na abonament moim zdaniem spokojnie może z nim konkurować Orange, a łącząc w Orange Open jest bezkonkurencyjny, oferty ze sprzętem Playa są sporo gorsze.

[ Dodano: 2015-06-23, 16:51 ]
matek451 pisze:Podstawowe pytanie to czy ten BTS LTE1800 Orange działa?
Wg mapy Orange zasięg powinien być, jeśli kolega ma sprzęt to może potestować a jeśli nie to może złożyć zamówienie i potestować.
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Jedyny sprzęt do testów to smartfon ale bez LTE
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

Weź na próbę internet w Play i potestuj Play oraz Orange. Teraz za 6 zł masz pakiet 6GB w Orange na taryfach głosowych pre-paid. Oferta Orange ze sprzętem jaki podał kolega nie ma konkurencji. Szczególnie z Open Orange czy kodami rabatowymi. W Play wiadomo RBM II za 9 zł póki co wymiata ale tu musisz kupić sprzęt sam. Co do zasięgu gdyby ten BTS obok ciebie miał LTE to antena niepotrzebna. Wg. mapy zasięg jest, pytanie, z którego BTS-a? Chyba jednak działa, na http://mapa.gsm.poznan.pl/ jest potwierdzony. Decyzja należy do ciebie.
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Byłem na budowie i robiłem testy Orange oraz Play z Balkonu mojego domu. Problem jest tylko jeden mianowicie testy Play robiłem na Samsung Galaxy Gio a Orange na HTC Desire 310. Oczywiście jeśli się spytacie dlaczego to już wam odpowiadam a przy okazji kogoś pozdrowię. Serdecznie pozdrawiam sieć Orange która jako jedyna w kraju nakłada SIMLOCKI na telefony i utrudnia testy internetu konkurencji. A teraz przejdźmy do wyników:

Play:
Pobieranie: 1,42 Mbps
Wysyłanie: 0,37 Mbps
Ping: 218

Orange:
Pobieranie: 7,66 Mbps
Wysyłanie: 3,92 Mbps
Ping: 47

Co sądzicie?

[ Dodano: 2015-06-28, 13:16 ]
Ps. Gio - Play, Orange - Desire
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: kedi »

Jak Gio nie ma LTE to co tu porównywać. Ewentualnie brać Orange
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Wiesz ale Desire też nie ma LTE chyba że chodzi o inną róźnicę
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Odkopuję temat, która oferta do tego co tu przedstawiłem będzie według was lepsza:

- Domowy Free-Net 59,90 bez urządzenia 50 GB
czy
- Abonament maksymalny dla firm za 69,90 też bez urządzenia

2. Jaka jest wasza opinia o oferowanych przez Orange routerach czyli o Airboxie oraz ZTE

3. Czy zestaw D-linka DWM-221 + DWR-116 byłby dobry zamiast jednego z tych urządzeń które są wyżej?
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Może jednak ktoś coś powie?
Marcin87
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2011-03-25, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: Marcin87 »

wg mnie lepsza jest oferta 100 GB za 45 zł w Play Internet na kartę a sprzęt zakupiony we własnym zakresie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: ja.michal »

RexRX pisze:Odkopuję temat, która oferta do tego co tu przedstawiłem będzie według was lepsza:

- Domowy Free-Net 59,90 bez urządzenia 50 GB
czy
- Abonament maksymalny dla firm za 69,90 też bez urządzenia
Trochę mało składowych, żeby cokolwiek powiedzieć. Cenowo to 59,90 zł lepsze. ;)
RexRX pisze: 2. Jaka jest wasza opinia o oferowanych przez Orange routerach czyli o Airboxie oraz ZTE
Konkretnie które modele?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

RexRX pisze:Może jednak ktoś coś powie?
Jeśli chodzi o Orange to warto brać wyłącznie ze sprzętem a do końca lipca są kody rabatowe -30% na internet mobilny, czyli 50GB można mieć za 47,43 i do tego fajny tablet w przystępnej cenie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: onken »

Gdzie te kody rabatowe :) ??

I chyba nie ma szansy by użyć tego za firmę ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

onken pisze:Gdzie te kody rabatowe ??
Np na popularnym serwisie aukcyjnym.

[ Dodano: 2015-07-20, 13:01 ]
onken pisze:I chyba nie ma szansy by użyć tego za firmę ?
Opcja tylko dla klienta indywidualnego z tego co mi wiadomo.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: onken »

Znalazłem na Allegro, ale zdzierają bo chcą 30 zł a można go mieć za 19 zł :) Cfaniaki

Na oferty Smart Plan czyli głosowe można mieć 6 miesięcy za 0 zł i to ze strony orange można wygenerować.

Niestety na firmę nie ma żadnych opcji...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

onken pisze:Znalazłem na Allegro, ale zdzierają bo chcą 30 zł a można go mieć za 19 zł Cfaniaki

Na oferty Smart Plan czyli głosowe można mieć 6 miesięcy za 0 zł i to ze strony orange można wygenerować.
Można je mieć nawet za darmo, bo tak powinno być, ale komu się chce "czaić" na takie kody. Jestem cały czas w Orange a bez przesady żeby się przenosić specjalnie do innej sieci zeby dostac rabat.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

A ja od wielu lat zmieniam operatora jak rękawiczki ;) , wybieram tego, który daje optymalną usługę za najlepszą w danym momencie cenę. To nie żadna przesada tylko ekonomia. Kierowanie się innymi względami przy wyborze operatora gdy ma się tak jak ja zasięg LTE u wszystkich jest bezsensowne. Oczywiście sprzęt swój, zapewnia wolność wyboru. :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

matek451 pisze:wybieram tego, który daje optymalną usługę za najlepszą w danym momencie cenę. To nie żadna przesada tylko ekonomia.
Zgodzę się z tym, sam nie miałbym oporu przed zmianą operatora tyle że ciężko doszukać się lepszej oferty zwłaszcza w ofercie ze sprzętem przy abonamencie telefonicznym(komórkowym).
RexRX
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2015-05-19, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: RexRX »

Przepraszam za brak odpowiedzi ale byłem odłączony od prądu i internetu przez 28 godzin, airbox odpada bo mobilny więc zostaje zte mf283+, opinie o nim jeśli mogę prosić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: matek451 »

Dlatego ja telefon kupuję taki jak chcę, ostatnio w Chinach a u operatora interesuje mnie tylko SIM i to nie zawsze w abonamencie. Jak już mam jakiś abonament tylko SIM to negocjuję warunki z DUK po złożeniu wypowiedzenia, z krótkim terminem. Np. teraz w Play można mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y, 250MB za 19,99 umowa na 6 m-cy. Co do ofert Orange z kodami rabatowymi i promocjami na telefony w ramach Szalonych Dni to wiadomo, ze trudno znaleźć coś lepszego.
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: piotrek2308 »

Jest napisane że kody na internet działają przy przedłużeniu, to prawda? Z duku jakoś dzwonić nie chcą czy jak użyje tego kodu to przedłuże umowę z abo 30% mniejszym i limitem większym jaki dają przez internet przy przedłużeniu?.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: MKwiatusz3K »

Z innej beczki jakim programem sprawdzic na Andridzie na ilu MHz naaje nadajnik w LTE?
Chce wiedziec czy moje sa na 10 czy 15
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: adixm »

matek451 pisze:Dlatego ja telefon kupuję taki jak chcę, ostatnio w Chinach a u operatora interesuje mnie tylko SIM i to nie zawsze w abonamencie.
O ile w ofertach only SIM jest spora konkurencja i ceny zbliżone o tyle w ofertach na abonament ze sprzętem zarówno jeśli chodzi o abonament głosowy jak i internet mobilny ze sprzętem Orange nie ma konkurencji. Jedyne na co można narzekać to brak dobrego routera stacjonarnego LTE typu Huawei B315 w ofercie Orange.
petrydz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-12, 10:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: Orange czy Play a może T-mobile

Post autor: petrydz »

Te kody rabatowe 30% wystawiają zapewne pracownicy Orange, bo nigdzie ich oficjalnie nie ma. Sam mam dostęp do takich kodów, bo każdy otrzymał pewną pulę do wykorzystania.
Działają one nie tylko do internetu mobilnego, również do przenoszenia numerów z innej sieci, przedłużenia umowy bądź nowego numeru.
ODPOWIEDZ