Internet z LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Witam, jako iż jestem nieszczęśliwym posiadaczek internetu z INM (radiowy), bardzo nieprzyjemny serwis, internet chodził super do czasu, teraz nie można w nic pograc pingi w granicach 200. Postanowiłem porozglądać się za internetem z LTE.


Jednak mój problem leży w mojej lokalizacji, czarna dziura internetowa. Mianowicie miejscowość Brzozie. Mam jednak nadzieję, że będę mógł użytkować internet z PLAY, ponieważ rozmawiałem z innym użytkownikiem i powiedział, że miał bardzo słąby zasięg i w play zaoferowano mu antenę i teraz internet śmiga mi pięknie.


TU moje pytanie, czy myślicie że w mojej miejscowości możliwe jest złapanie zasięgu LTE? Jeśli tak to na jakie pinig mogę liczyć?
Ostatnio zmieniony 2015-08-17, 23:06 przez Xelidrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z LTE

Post autor: wojteks »

Xelidrus pisze:czy myślicie że w mojej miejscowości możliwe jest złapanie zasięgu LTE?
Weź sprzęt z LTE na testy i sprawdź, Play z Kurzętnik, Orange/T-Mobile z Wielki Głęboczek a Plusa z Mroczna lub Jajkowa, bez dobrej anteny raczej się nie obejdzie.
Nie pomagam na PW!
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

No właśnie wiem, że bez anteny Ni rusz. Tylko jeszcze jedno interesowała by mnie umowa no limit bez modemu (50zł). Jaki modem wtedy dokupić ? Czy podłączenie 2 anten do urządzenia 2 krotnie zwiększa sygnał modemu?


No i pytanie czy faktycznie wypożyczą mi sprzęt i antenę ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z LTE

Post autor: wojteks »

Xelidrus pisze:umowa no limit
Nie ma takich, po przekroczeniu jakiejś wartości transferu jest spadek prędkości.
Xelidrus pisze:Czy podłączenie 2 anten do urządzenia 2 krotnie zwiększa sygnał modemu?
Nie ale np w LTE są wymagane 2 anteny (MIMO).
Xelidrus pisze:czy faktycznie wypożyczą mi sprzęt i antenę ?
Sprzęt na testy da się <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ale na antenę bym nie liczył, poczytaj trochę postów na forum.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

Jeśli ma to być internet bez limitu to w grę wchodzi tylko na 3G. Brak u ciebie LTE u jakiegokolwiek operatora. Usługę bez limitu na 3G oferuje Play oraz dla T-Mobile i Orange ale obydwie tylko w abonamentach dla firm i to drogich. Przy twoim budżecie pozostaje więc Play na abonament lub na kartę. Operator gwarantuje 100GB z pełna prędkością, potem możliwy lejek 2Mb/s . Zasięg w 3G zapewnia BTS UMTS900 Play z Kurzętnika. Prędkości na HSPA+ do 21,6Mb/s. Potrzebna antena i to dobra na 900MHz a takiej w Play nie dostaniesz. Musisz kupić samemu ATK-20. Do testów możesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprzęt z Play np. E5377, ale po testach oddać gdyż mają za drogi. Musisz wybrać modem czy router? W Orange i T-Mobile masz szansę na szybszy internet z BTS-a NetWorks UMTS2100 w Głęboczku, prędkości HSPA+DC do 43,2Mb/s. Wtedy potrzebny modem/router z DC i antena na 2100MHz. W Orange i T-Mobile warto brać oferty ze sprzętem. Na sprzęcie z Play możesz potestować Orange i T-Mobile na pre-paid. Ewentualnie testy wszystkich operatorów można zrobić na telefonie z UMTS900 i HSPA+DC na UMTS2100 i karcie internetowej Play oraz kartach Orange( może być głosowa z pakietem 6GB za 6 zł) i T-Mobile.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Jaka antenę powinienem kupić do testów? Biorę na próbę z play, jak wtedy będę mógł przetestować internet z Orange
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Internet z LTE

Post autor: kordirko »

Xelidrus pisze:Jaka antenę powinienem kupić do testów? Biorę na próbę z play, jak wtedy będę mógł przetestować internet z Orange
Kolega wyjaśnił szczegółowo w poście powyżej jakie masz nadajniki i jakie anteny są do nich potrzebne.
Albo antenę na 900 MHz, albo na 2100 MHz, w zależności z którym nadajnikiem chcesz się łączyć.
Dla LTE są 1800MHz, ale u Ciebie są nikłe szanse na LTE.
Niestety antena "uniwersalna" na obie częstotliwości na 99% się nie sprawdzi u Ciebie, wszystkie nadajniki są daleko,
potrzebna mocna antena na konkretne pasmo.
Przykładowe anteny masz tu:
900 MHz: http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-l ... 00mhz.html
2,1 GHz: http://www.cybertech.com.pl/k18,anteny- ... 00mhz.html
Przed zamówieniem trzeba jeszcze dobrać długość kabla i odpowiednie złącze i/lub przejściówkę do modemu.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Myślicie, że są realne szanse na pingi stałe w granicach < 80. Mam dylemat, posiadam telefon z orange, i gdy odpalę na nim hotspota, niekiedy pokazuje mi prędkość 2Mbit i ping 300, czasem 17Mbit i ping 70.

Niby modem powinien być stabilniejszy oraz dokupiona antena wzmocni sygnał ?
Zależy mi właśnie na pingu. Tp 2 razy odmówiła podłączenia kabla "ze względów technicznych". Mój obecny operator ma klienta głęboko gdzieś, pingi skaczą telefony do administracji nie pomagają.

Dużo też słyszałem o akcjach w mojej okolicy, niestety nie da się u Pana podłączyć internetu. "A za 500 zł będzie się dało??" - "no możemy pomyśleć".
komandos
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-02-26, 13:36
Lokalizacja: PL

Re: Internet z LTE

Post autor: komandos »

Ping w play w mam granicach 30-35 ms przy słabym sygnale RSSI -81 RSRP -102
Obrazek
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Internet z LTE

Post autor: piotrek2308 »

Dobry ping to osiągniesz na DC HSPA+, LTE albo CDMA. Jakieś tam szanse masz na LTE z orange. Weź u kogoś router na próbę, wejdź na dach i zobacz co łapiesz i wtedy dobrać antene żeby ustabilizować.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Marzenia o kablu chyba odstawię na inną porę. Chyba, że jeszcze raz poproszę o sprawdzenie czy można u mnie podłączyć kabel.

Robiłem przed chwilą test przez hotspota z telefonu.

Obrazek

godzine wcześniej pokazywało 17Mbit... Boję się ze tak właśnie będzie "skakał ten internet".

Teraz mam radiówkę z inm.net.pl 3Mbit stałe (tylko te pingi i lossy i grach niemiłosiernie).


Miałem 3 lata CDMA i nei zgodzę się ze ping był ok :/.

Posiadam huawei E1752 mogę na nim przetestować internet? Tylko tu nie ma możliwości podłączenia anteny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

Te skoki na telefonie to normalna sprawa.Te prędkości 2-3Mb/s uzyskujesz na HSPA+ z BTS-a UMTS900 NetWorks z Wielkiego Głęboczka , czasami telefon loguje się do UMTS2100 z HSPA+DC i wtedy masz 17Mb/s. Zakup anteny na 2100MHz rozwiąże problem. E1752 nie nadaje się do testów( stary za wolny i bez UMTS900).
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Obrazek

Pojechałem dosłownie 200 metrów przed Antenę, robię testy i nie są jakieś szałowe. Chyba że to wina mojego telefonu ?!

Obrazek



edit: test z komórki dziewczyny

Obrazek


Lepiej ale dalej bez szału w pingu na którym mi najbardziej zależy :/

Najlepszy test z mojego:

Obrazek
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: Internet z LTE

Post autor: piotrek2308 »

Xelidrus pisze:Miałem 3 lata CDMA i nei zgodzę się ze ping był ok
Ja mam na poziomie 60-70 i według mnie nie najgorszy.
Idź do Orange i weź na testy to będziesz mądrzejszy :D
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Witam, internet z Orange odrzuciłem ze względu na obciążoną antenę. Teraz pytanie, czy jest ciut szansy na LTE?

Kolega ma LTE i dokupił antenę i mówi że ona wzmacnia sygnał o 15km. Czyli w lini prostej powinno mi spokojnie starczyć do Kurzętnika.

Teraz pytanie jaką antenę kupić? (konkretny model najlepszy), czy mogę ją dostać gdzieś w sklepie? Zależy mi, że w przypadku niezadowalających testów, mógłbym oddać urządzenie.
snajper66
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2015-08-15, 10:42
Lokalizacja: Bukownica

Re: Internet z LTE

Post autor: snajper66 »

Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Tylko pytanie czy jest realna szansa na złapanie sygnału?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet z LTE

Post autor: wojteks »

Xelidrus pisze: i mówi że ona wzmacnia sygnał o 15km
Jeżeli już to o 15dB ale to nijak nie przekłada się na kilometry.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

Kolega widać wie lepiej, antena to urządzenie pasywne i nic nie wzmacnia co najwyżej poprawia sygnał no i na pewno nie w km. Szanse to są zawsze teoretyczne a realnie to można sprawdzić samemu. Gwarancji nikt nie da. Jak kolega fachowiec to niech pochwali się anteną, odległością od BTS-a LTE1800Play( jego lokalizacja) oraz parametrami sygnału LTE oraz uzyskiwanymi prędkościami. Takie opowieści trzeba traktować z przymrużeniem oka. Liczą się twarde dane i fakty. BTS Play w Kurzętniku już działa na LTE1800, masz do niego około 9-10 km więc próbuj. Antenę Dual LTE z Cybertecha możesz zawsze oddać. Skąd twierdzenie, że BTS UMTS2100 z HSPA+DC w Głęboczku jest przeciążony?
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Kolega jest zielony pod względem tych rzeczy, a tak mu powiedzieli mądrzy ludzie w play. Mieszka w miejscowości Małki i odbiera LTE z Brodnicy, pokazywał mi speedtesty miał ok 6Mbit na sec i 50 pinga. Orange testowałem (wyniki na poprzedniej stronie).
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Witam, odświeżam temat ponieważ dalej nic nie zadecydowałem nie zrywam umowy z obecnym operatorem (liczę, że obiecana poprawa przy wybudowaniu nowych masztów pomoże). Jednak ostatnio mnie coś zaciekawiło. Czy wcześniej na antenie w Wielkim Głęboczku był zasięg LTE? Ostatnio podnieśli oni prędkości. I miałbym do tego masztu 3-4km więc mogłoby złapać. Tylko na głównej stronie zasięgu orange nie jest ten teren objęty ?

Tu moje pytanie: Więc mogę mieć internet z Orange LTE czy nie?! Wcześniej wydaje mi się, iż nie było tego zasięgu na tej antenie.
Dwa czy testując internet z telefonu ping może być zawyżony niż przez modem? Przed chwilą byłem znów przy samej antenie i prędkość 25Mbit/sec ping 70. Jednak skakał.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet z LTE

Post autor: ja.michal »

Xelidrus pisze:Dwa czy testując internet z telefonu ping może być zawyżony niż przez modem?
Może i często tak jest. Na telefonie, przy teście LTE, mam zawsze ponad 60 ms, a nawet robiąc z telefonu hotspot po WiFi na komputerze jest 30 ms. Ciekawostką jest również to, że większe prędkości mam.
Generalnie speedtesty nie są dokładnym wyznacznikiem, szczególnie czasu odpowiedzi.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Myslicie ze dam rade zlapac zasieg do tej anteny mam 3km, widziałem ze na rynku są juz nawet anteny zwiększające zasięg o 50dBi. Dziś chyba wezmę na próbę tylko nie wiem czy jest sens testowania bez anteny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

Mapy zasięgu Orange mogą być nieaktualne. Najlepszy sposób to telefon z LTE i wycieczka w okolice BTS-a NetWorks Głęboczek. A co do anten to jak masz 100-150 zł za dużo to sobie kup taką chińską, plastikową zabawkę, na której sprzedawcy obiecują zysk 40 czy 50dBi. Wkrótce pewnie "zwiększą" do 60. Marketingowy wyścig trwa, naiwni biorą jak świeże bułki. Naród mamy wyedukowany. O takich śmieciach to się nawet nie czyta , szkoda czasu.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Mam tel z lte jednak wczoraj jak testowalem to chodziło mi tylko hsdp+ może moja sim nie obsługuje lte bo jak miałem redbull to mi chodziło. Jaka kartę kupić do testów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

Karty USIM Orange powinny działać na LTE, nawe karty pre-paid Orange działają w LTE. Ten operator nie robi z tym takich cyrków jak T-Mobile.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

To dlaczego mój Xperia sp chociaż ma Wymuszone lte łączy się tylko z hsdp :/ może lepiej wezmę urządzenie na próbę tylko Szkoda 39 zł :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

A z czym ma się łączyć jak pewnie zasięgu LTE nie ma?
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Internet z LTE

Post autor: Xelidrus »

Nawet w Olsztynie nie ma lte? To wkoncu ta antena obsługuje lte czy nie...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet z LTE

Post autor: matek451 »

A skąd mam wiedzieć, gdzie ty testowałeś LTE na tej Xperii? Kolejna sprawa czy karta obsługuje LTE, spytaj w salonie Orange lub sprawdź on-line czy masz USIM z LTE .

"Wszystkie karty SIM Orange, które są kartami typu USIM, obsługują internet w technologii LTE. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja karta SIM umożliwia Ci korzystanie z LTE, zaloguj się na Orange On-line i przejdź do zakładki podsumowanie."
ODPOWIEDZ