Fakt Mobile - opis procedury ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: bartex03 »

Witam,

Prosze nie krzyczeć :]

Chciałbym prosić o instrukcje jak mam przejsc z RBM na karte 5 do fakt mobile i uzyskac RWK i potem wrocic do RBM do taryfy w której będę mogł korzystać z darmowego LTE.

Tutaj mam też pytanie , jak to technicznnie wygłąda - czy dostane jakąś kartę od Fakt Mobile, i najwazniesze - jak już rozpocznę przenosiny i powrót to czy w międzyczasie mogę używać Darmowego LTE. ?

Jak dobrze wiecie mam to gó** z Plusa ale że rozpoczynam wojnę na wyniszczenie bez internetu nie mogę zostać

Jak długo cała procedura trwa ?

Dzięki :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: matek451 »

Regulamin http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 0.2014.pdf Dzwonisz i prosisz o przeniesienie do Fakt Mobile, czasami trzeba poczekać. sami oddzwaniają. Przenoszą cię do Fakt, doładowujesz za 5 zł, masz wtedy RWK. Kolejny telefon i prosisz o migrację na RBM na kartę, RBM 7 lub w ostateczności RBM 5. Przeniosą od razu lub oddzwonią. jak masz już RBM to mozesz aktywować Darmowy LTE bez limitu( na koncie minimum 30 zł i aktywny pakiet internetowy). Przeniesienie 2x trwa max. 5 dni. wszystko widoczne na Play24. Darmowy LTE po wszystkich migracjach, w międzyczasie brak. Karta ta sama. Fakt to jak RBM.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: darekka »

A żeby LTE było całkowicie darmowe wystarczy odpalić darmowy pakiet 1GB ważny 12msc i pamiętać o ponownym uruchomieniu darmowego LTE po 30dniach.
darekka
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: dzejk »

to napiszcie jeszcze, jak włączyć ten darmowy pakiet 1GB na rok i będzie komplet wiedzy.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: darekka »

Aby się pojawił w zakładce "Pakiety i usługi" musisz zaszaleć i zatankować za minimum 10zł i nazywa się "Bonusowy pakiet 1GB". Pakiet ten jest jednorazowy i przysługuje jeden raz przez cały okres aktywności startera(możesz go aktywować w każdej chwili i aktywny jest przez 12msc).

EDIT: coś jest nie tak z tym pakietem darmowe 1GB, bo nie działa prawidłowo Darmowe LTE. Musiałem dokuić inny pakiet aby wszystko zadziałało prawidłowo.
darekka
aothunterpl
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-21, 18:57
Lokalizacja: xx

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: aothunterpl »

matek451 pisze:Regulamin http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/f ... 0.2014.pdf Dzwonisz i prosisz o przeniesienie do Fakt Mobile, czasami trzeba poczekać. sami oddzwaniają. Przenoszą cię do Fakt, doładowujesz za 5 zł, masz wtedy RWK. Kolejny telefon i prosisz o migrację na RBM na kartę, RBM 7 lub w ostateczności RBM 5. Przeniosą od razu lub oddzwonią. jak masz już RBM to mozesz aktywować Darmowy LTE bez limitu( na koncie minimum 30 zł i aktywny pakiet internetowy). Przeniesienie 2x trwa max. 5 dni. wszystko widoczne na Play24. Darmowy LTE po wszystkich migracjach, w międzyczasie brak. Karta ta sama. Fakt to jak RBM.


Witam mam pytanie w czym różnią się poszczególne opcje: RBM na kartę , RBM 7 , RBM 5, RBM Energy

7 - 150 dni waznosci
5 - 100 dni wazności

a te pierwsze ?


Jak jest z tym promocyjnym pakietem 1GB na 12 miesięcy dotyczy się każdej oferty >?

W razie zmiany lub zblokowania roku ważności konta .. najrąsodniejszym wyborem jest opcja starej oferty RMB 7 na 150 dni ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Raczej mała szansa że uzyskasz RBM7, licz raczej na RBM5 czyli 100 za 50 aczkolwiek i tak masz rok po przejsciu z Faktu. A jeśli RBM utrzyma się rok z wiadomo czym to można za rok spróbować tego samego manewru :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: darekka »

Da się zmigrować z Faktu do RBM7(sam tak zmigrowałem 3 numery). Z tych 3 2 są nowe aktywowane 31lipca2015 Playa i zmigrowane do Faktu i dalej do "RBM na kartę 7 MNP"(taki ładny opis mam w Play24).
Konieczne jest tylko w kontakcie poproszenie o zmianę na RBM7-często potrzeba ręcznego zgłoszenia, bo konsultanci nie widzą takiej możliwości.Po ręcznym zgłoszeniu u mnie wsio gra..
darekka
actimel10
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-02, 17:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: actimel10 »

Ręczne zgłoszenie czyli jakie?Przez play24?
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: darekka »

Nie. Podczas rozmowy z konsultantem nt. migracji jeśli są z nią jakieś problemy(nie ma takiej opcji, nie da się do RBM7 itp) konsultant robi zgłoszenie w, którym opisuje problem wraz z naszym życzeniem co do opcji migracji.
Takie zgłoszenie jest przetważane przez bardziej zaawansowany zespół i po kilku dniach dzwonią do Ciebie(na numer migrowany lub jeśli zgłosisz inny do kontaktu to na ten) celem potwierdzenia chęci migracji. Jeśli ją potwierdzisz informują, że w ciągu 24godzin ona nastąpi do wybraniej w zgłoszeniu opcji.

Jeśli konsultanT z, którym się połaczysz będzie malo kumaty sam Mu zgłoszenie ręczne zaproponuj i dopilnuj aby wpisał, że chcesz migrację do RBM7.
darekka
actimel10
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-01-02, 17:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: actimel10 »

Ok :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Prawie dobrze napisałeś ;)

Są konsultanci oddzwaniający którzy mają takie uprawnienia że migrację robią w 5 minut :) - miałem już ze dwa razy, tyle że problem z RBM7 wtedy.

Matek może potwierdzić :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: darekka »

Napisałem o własnych doświadczeniach w tym temacie. Mi jakoś po oddwonieniu mówiono, ż migracja nastąpić powinna natychmiast ale proces ten może równie dobrze trwać i 24godz(z obserwacji wiem, że zwykle system aktualizuje zmiany po północy).
Więc chyba wszyscy oddzwaniający mają takie uprawnienia ale system i tak aktualizuje zmiany kiedy chce.
darekka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: matek451 »

Panowie nie ma się co licytować o taryfy. Wciąż mówimy o ofercie gdzie LTE bez limitu( no dużym) jest za kilka zł m-c ( pakiety internetowe). Oby trwała jak najdłużej( jutro Play coś tam ma przedstawić).
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: bartex03 »

Jestem pod wrażeniem

Cała procedura trwała 3 godziny :)

RBM7 aktywne, Brawo Play za obsługę :brawa:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Ostatnio chyba im przyspieszyło :-) ale to i tak zależy od konsultanta :-) . Nawet dostałem pierwszą taryfę RBM do jakiejś karty aczkolwiek chyba nic jej nie różni od RBM7

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: barek16 »

Zakupiłem ten nowy starter RBM z puszką za 9zł. Jest to taryfa Red Bull Mobile na kartę II. Teraz przed przeniesieniem do Fakt Mobile mam doładować za 30 zł ? Czy normalnie uruchomić starter (aktywować) i od razu dzownić do Fakt z prośba o przeniesienie ?

[ Dodano: 2015-09-02, 13:56 ]
Edit:
Właśnie zarejestrowałem nr na Play24 i tam pokazuję że moja aktualna taryfa to Red Bull Mobile na Karte 5. Sądziłem że jak kupię starter za 9zł to będzie to Red Bull Mobile 7 (II). Niemniej i tak chcę zrobić manewr z Fakt więc to chyba nie robi różnicy ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Ano bez różnicy.

Z puszką 9 zł już dawno nie ma tych taryf a jak były ( pierwsze zestawy z puszką ) to nie RBM 7 tylko zwykłe RedBullMobile bez żadnej cyferki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: barek16 »

Myślałem że dawniej z puszką za 9zł to było Red Bull Mobile 7 MNP a nowe z puszką to Red Bull Mobile 7 (II).
Powiedz mi jak z tym doładowaniem ? Doładowywać coś teraz czy bez doładowywania od razu dzwonić do Fakt ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

No to źle myślałeś :)

Ze "starą" puszką była "taryfa bez cyfry"

Doładowanie robisz za minimum 5 zł ( dopiero po przejściu do FAKTu )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: Piotrek24 »

Ja właśnie czekam na przejście do RBM 7 :) rozmowa z konsultantem poszła gładko.
petrydz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-12, 10:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: petrydz »

Zrobiłem wszystko według instrukcji, doładowałem fakt mobile za 5 zł, zrobiłem zlecenie przejścia do RBM, gdy już przenieśli numer do tej taryfy i chce włączyć Darmowe LTe to pokazuje się komunikat, że aby to uruchomić trzeba mieć na koncie minimum 30zł. Mam jeszcze włączony pakiet 25 mb i jeszcze jeden pakiet internetowy.
W takim razie co jest źle zrobione ? Wiem, że mozna włączyć Darmowe LTE bez zasilania kwotą 30 zł konta.
Ktoś coś wie ?
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: greenfrog »

petrydz pisze:(...)W takim razie co jest źle zrobione ? Wiem, że mozna włączyć Darmowe LTE bez zasilania kwotą 30 zł konta.
Ktoś coś wie ?
Rozumiem, że saldo konta masz min. 30 zł? Jeśli tak jest, to zgłoś reklamację. U mnie też tak było i tylko reklamacja pozytywnie załatwiła sprawę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Z tego co napisałeś wynika że nie masz salda min 30 zł

( Saldo a doładowanie to dwie różne sprawy )

Więc jakim cudem chcesz włączyć Darmowe LTE, no litości... ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
frogpl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2015-02-19, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: frogpl »

Od 5.10.2015 migracja z Faktu jest możliwa tylko na taryfę Energy . Kicha ....
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

Podobno jest nowy regulamin ale RBM nic o tym nie mówi,

Sprawy się skomplikowały, konsultant Fakt twierdzi, że może zmigrować jedynie do RBM Energy ale dopiero po rejestracji karty...

Ale nie może do RBM5 nawet.

Pózniej "w teori" można z RBM zmigrować do RBM5 ale co z okresem ważności konta...

Kicha się zrobiła.

To było do przewidzenia że zablokują to bo pewnie handlarze robili to na potęge...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

No to już kaplica Panowie

Od 15.10 koniec przenoszenia nawet do rBM5...

http://faktmobile.pl/upload/userfiles/r ... 102015.pdf

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DiMeteo24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-13, 13:28

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: DiMeteo24 »

Witam,
można przejść z Fakt Mobile na RBM5 ale niestety ważność konta nie przechodzi i nie ma tak jak kiedyś rok ważności konta :(
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: onken »

To akurat wiadome od dawna :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DiMeteo24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-13, 13:28

Re: Fakt Mobile - opis procedury ?

Post autor: DiMeteo24 »

może i wiadomo cwaniaczku - ja w tamtym roku tak zrobiłem i miałem konto ważne rok czasu :)
ODPOWIEDZ