czy era czy iplus czy orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milligotka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-03, 00:23

czy era czy iplus czy orange

Post autor: milligotka »

hej od kilku dni chodze po salonach i dopytuje sie o internet bezprzewodowy;ceny sa zroznicowane,jesli chodzi o modem,a abonament waha sie w granicach 60zl,nie znam jednak nikogo kto ma taki internet i kto by mogl mi powiedziec czy to faktycznie dziala,nie wiem takze jaka firme wybrac aby sie nie spazyc,studiuje w bialymstoku wiec tam bede z niego korzystac,wybralabym neostrade niestety mieszkam na stancji i o zadnych wierceniach w scianach nie ma mowy,prosze o pomoc i szczere odpowiedzi!
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: pimosz »

Obecnie na rynku najlepszą ofertę ma Plus.
W Iplusie przycinają do 5KB, ja mam i tak zasię GPRS to mi nie przytną :lol: bo z czego :wink:
Lcf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-26, 13:11

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: Lcf »

pimosz pisze:Obecnie na rynku najlepszą ofertę ma Plus.
mozesz to jakos uzasadnic ??
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: pimosz »

1. Po ściągnięciu 1GB danych prędkość spada do 5 KB/s co pozwala na w miarę komfortowe przeglądanie stron www (jak na internet komórkowy).
W innych sieciach (nie jestem pewien więc proszę o sprostowanie) przycinają
do 1KB lub 3KB.

2. Jednak zasię EDGE nie jest najlepszy w Plusie. Gdybym miał w Orange miał bym EDGE ale limit by mnie zniechęcił do takiego internetu.
milligotka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-03, 00:23

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: milligotka »

glownie internet jest mi potrzebny do przegladania stron i rozmow przez skypa(glownie rozmow)czy myslisz ze mi sie internet z plusa sprawdzi?czy doradzalbys inna siec.nie chcialabym aby w trakcie rozmow co rusz mi sie rozlaczal,buzka.pozdrawiam;)
milligotka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-03, 00:23

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: milligotka »

wlasnie przeczytalam ze w plusie oplata abonamentowa nie uwzglednia rozmow glosowych wiec jak sie domyslam np.skypa jest to dla mnie bardzo wazne gdyz mam bliskich za granica i przez skype rozmawiam jakies ok.3godz.dziennie,a placac 1,22zł za minute szybciej sie do ruiny doprowadze :cry: mam pytanie czy obecnie na rynku istnieje jakas firma ktora rozmowy glosowe ma wliczone w abonament?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: czy era czy iplus czy orange

Post autor: Jaco »

wlasnie przeczytalam ze w plusie oplata abonamentowa nie uwzglednia rozmow glosowych
To normalne dla każdej usługi dla neta.Jesli ktoś decyduje się na net komórkowy musi wziąć to po uwagę.Albo tylko internet i płaci się sam abonament albo udostępnia się numer osobą bliskim i nie tylko i dzwoni z tej karty i wysyła smsy.W drugiej opcji będzie sie ponosić koszty rozmowy i sms zgodnie z taryfą operatora.Dla SKAYPA płaci się tylko za dane czyli za friko rozmawiasz bo masz stały abonament.Ale jakość rozmów ma wiele do życzenia.Było o tym na forum.Poszukaj i zobaczysz czy to ma sens.
ODPOWIEDZ