Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
toffik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-11-18, 22:43
Lokalizacja: Wo?omin

Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: toffik »

Prosze o pomoc: posiadam licencje gprs w orange i czytałem na kilku stronach, ze istnieje mozliwosc przelozenia karty sim (posiadam gc 75) do dowolnego modemu ktory odsluguje edge i bedzie mozna <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> z edge na licencji gprs. Czy to prawda? Czy istnija jakies blokady typu sim-lock na karcie sim? prosze o kontakt: [email protected] lub na gg:7958697
MariuszDW

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: MariuszDW »

Jak masz kartę tego samego operatora, to simlock nie ma znaczenia.
U mnie chodziło. Włożyłem do modmu kartę SIM z komórki z licencją GPRS i modem pracował z prędkością EDGE. Obie karty tego samego operatora - Orange.
ps2master

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: ps2master »

MariuszDW mam zamiar wykonac to samo co ty ale nie wiem jaką komórke kupic i jak to wszystko skonfigurowac :(
masz moze konto GG ??bo mam kilka pytan a niechce mi sie pisac przez forum :wink:
Gość

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: Gość »

Nie rouzmiem czy chodiz o to ze jak wykupie w Orange abonament ba GPRS a potem skorzystam z modemu z EDGE to bede mial transfer tak jakbym mial EDGE?
MariuszDW

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: MariuszDW »

ps2master -
Nie bardzo rozumiem, co chcesz zrobić. Ja mam oddzielny modem EDGE na PCMCIA/PCI - SE GC89. I oddzielną kartę SIM z licencją EDGE.
Zrobiłem tylko test i włożyłem na moment do tego modemu kartę SIM z komórki. Modem chodził z taką samą szybkością jak na EDGE.
Czyli jak ktoś ma SIM z licencą GPRS, to może łączyć się szybciej na EDGE, o ile urządzenie (komórka/modem) obsługuje EDGE. Operator nie blokuje tego. Jest jeszcze kwestia opłat.
Jak chcesz korzystać z EDGE w komóce, to nie wiem jaką masz kupić. Nich ci doradzą ci, co korzystają z takiej komórki.

GOŚĆ -
no właśnie tak z mojego doświadczenia wynika. Przypomionam, że zrobiłem jednorazowy test (w orange). Na karcie SIM z licencą GPRS chodziło mi tak samo szybko jak na karcie SIM z licencją EDGE.

Z tym, że całe to EDGE jest niewiele szybsze przy oglądaniu stron www (pewnie z powodu marnych pingów), natomiast przy ściąganiu plików to już inna bajka
[email protected]

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: [email protected] »

Czyli nie ma zadnych blokad na kartach czy uzadzeniach? Nie istnieja zadne sim-locki? Mam gc 75 na licencji gprs i zamiarzam kupic gc 85 lub gc89 i przelozyc karte. Zastanawiam sie tylko czy to bedzie chodzilo. A jak wyglada sprawa modemow PCIMCIA z Blueconeck? Czy mozna korzsystac z nich na karcie orange z licencja gprs(chodzi mi o to samo: mam licencje na gprs a chce korzystac z edge)? NIe ma zadnych blokad?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: Vipera »

[email protected] pisze: Mam gc 75 na licencji gprs i zamiarzam kupic gc 85 lub gc89 i przelozyc karte. Zastanawiam sie tylko czy to bedzie chodzilo. A jak wyglada sprawa modemow PCIMCIA z Blueconeck? Czy mozna korzsystac z nich na karcie orange z licencja gprs(chodzi mi o to samo: mam licencje na gprs a chce korzystac z edge)? NIe ma zadnych blokad?
Co do blokad na sprzęcie udostępnianym przez Erę w usłudze BlueConnect , to najlepiej jak zapoznasz się z regulaminami dostępnymi na stronie operatora http://www.blueconnect.pl

Jednak jeśli kupisz u nich sprzęt w promocji to 100% możesz być pewien, że będzie blokada SIM-LOCK i uruchomisz jedynie kartę z ERY.
Taka informacja jest umieszczona zarówno w regulaminie jak i umowie.
toffik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-11-18, 22:43
Lokalizacja: Wo?omin

Re: Czy mozna korzystać z edge na licencji gprs?

Post autor: toffik »

Wracam do tego tematu. Sprawdzilem na Blueconnkcie- nie dziala. Wlozylem karte z licencja gprs orange i wykoczyl mi komunikat o jakims kodzie... Niestety, nie da sie :(
ODPOWIEDZ