CP LTE który BTS

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

CP LTE który BTS

Post autor: Jax »

Witam, mam internet LTE z Cyfrowego Polsatu, router edimax plus modem huawei, antena na dachu, zwykła, pewnie AK C2 uni. Chce kupić antenę dual CyberTecha lub ART AT-411W, tylko nie wiem w jakim kierunku ja ustawić, nie wiem jak <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> bts z którego korzystam w tamtym rejonie. Mieszkam w Olszewnicy Starej koło Chotomowa, Legionowa.
Prosba o wskazówki.

Czy to jest ten Mobyland? W koło są jeszcze dwa, oddalone powyżej 4km, Janówek i Legionowo.
Obrazek
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CP LTE który BTS

Post autor: adixm »

Jax pisze:Czy to jest ten Mobyland?
Dokładnie tak.
piotrek2308
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-12-15, 19:19
Lokalizacja: Polska

Re: CP LTE który BTS

Post autor: piotrek2308 »

Według mnie metodą prób i bledów i ustawić tam gdzie będzie najlepiej działać :D
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: CP LTE który BTS

Post autor: Abramek »

Kolego, mieszkam w Chotomowie. Ta stacja Mobylandu jeszcze nawet nie stoi.
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: CP LTE który BTS

Post autor: Jax »

Abramek pisze:Kolego, mieszkam w Chotomowie. Ta stacja Mobylandu jeszcze nawet nie stoi.
No to ładnie, po zawieszeniu anteny delikatnie poprawiło się, więc zostają maszty w Legionowie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: CP LTE który BTS

Post autor: matek451 »

Nie licz na wiele, ten rejon "słynie" z przeciążonej na maksa sieci LTE1800Mobylandu. Większość BTS-ów LTE1800Mobylandu w tym rejonie to pozwolenia. W kwestii etapu pojemnościowego na LTE1800 CP/Plus nie robi już właściwie nic.
Awatar użytkownika
Jax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 09:29
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: CP LTE który BTS

Post autor: Jax »

3lata temu jak podpisywałem umowę to miałem w dzień ok 50Mbit w lapku leżącym na masce samochodu serwisanta, a tego miejsca nie było nawet na mapie zasięgu CP.
Niestety z czasem było coraz gorzej, stąd ostatnio moje zainteresowanie zmiana anteny, szczególnie że moja wiocha weszła w zasięg LTE, wg ich mapy.
Teraz z anteną dual mam około 15-50Mbit w zależności od godziny. Skierowana na Legionowo.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: CP LTE który BTS

Post autor: BKpbO »

Pewnie twoja wioska jest w zasięgu dzięki LTE800.
LTE800 działa tylko na 5MHz więc jej prędkość oraz pojemność jest niewielka (max ok 20Mbps, dla porównania LTE1800 w Plusie/CP działa na 20MHz z max prędkością 150Mbps)
Zapytaj tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=3690
o plany rozbudowy sieci w twojej okolicy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CP LTE który BTS

Post autor: adixm »

matek451 pisze:W kwestii etapu pojemnościowego na LTE1800 CP/Plus nie robi już właściwie nic.
Czyli całkiem odwrotnie od NetWorks! o czym świadczy znalezione 15MHz w paśmie 1800MHz, ale i tak nie potrafię zrozumieć czemu ktoś "władny" i tu mam na myśli UKE "nie uporządkuje" wszystkich częstotliwości(przede wszystkim mam na myśli słynne około 3MHz w paśmie 1800MHz)
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: CP LTE który BTS

Post autor: Myk6414 »

Witam sąsiada :) Też mieszkam w Olszewnicy Starej. Jak już pisali poprzednicy, w Chotomowie nie ma nadajnika - to tylko suche pozwolenie.
LTE800 do naszej wsi także nie dociera.
Ja antenę mam skierowaną na Janówek Pierwszy (z dachu domu widzę ten nadajnik). Maksimum jakie osiągam z niego to 50-55Mbps down i 40-45Mbps up. Ale zdarzają się też dni że więcej jak 5Mbps nie poleci (ale żadko i chwilowo)....

Test sprzed chwili: Obrazek

Korzystam z niego od ponad roku i przez ten okres nie było żadnych awarii - ja tam jestem zadowolony (wcześniej miałem Hot-Net i WiMax Netii).
ODPOWIEDZ