słaby zasięg gsm w budynku a gdzie internet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mkcafe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-24, 09:56
Lokalizacja: Częstochowa

słaby zasięg gsm w budynku a gdzie internet?

Post autor: mkcafe »

Witam serdecznie,
w najbliższym czasie będę potrzebował kontaktu ze światem stąd
W okolicy same drzewa + linia 110 kV jakieś 110 metrów od domu (o ile ma to jakieś znaczenie).
Potrzebuję Waszej pomocy w doborze anteny wzmacniającej zarówno sygnał GSM jak i internet. Co wybrać aby było komfortowo: internet > 20MB/s i normalna jakość połączeń głosowych w budynku? Sieć, technologia bez znaczenia.
Moje dotychczasowe rozpoznanie:
Orange odmówił podłączenia noestrady- ot brak wolnych końcówek. W Play mają BTSa ID: CZE_2003 odległego o ~1,6 km od mojej lokalizacji, którego odpalają w przeciągu "najbliższych tygodni".
Rozmowy w budynku rwą się w Orange, w T-mobile notoryczny brak zasięgu, jedynie Play jakoś daje radę choć z utrudnieniami, Plusa nie testowałem.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: słaby zasięg gsm w budynku a gdzie internet?

Post autor: Jo_gurt »

Rozmów nie poprawisz w ten sposób. Musiałbyś poprosić operatora o zamontowanie wzmacniacza/piko-komórki.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: słaby zasięg gsm w budynku a gdzie internet?

Post autor: adixm »

mkcafe pisze:Rozmowy w budynku rwą się w Orange, w T-mobile notoryczny brak zasięgu, jedynie Play jakoś daje radę choć z utrudnieniami, Plusa nie testowałem.
Chyba jedyne na co możesz liczyć to ten Play, nie liczyłbym realnie na nic innego, trudny teren i zapewne bardzo rzadka zabudowa, po wygranej aukcji na LTE800 może się coś zmieni. Można ewentualnie wypróbować LTE od Plusa/ CP, bo widzę pozwolenie na LTE 800 2 km od Ciebie "wisi".
mkcafe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-24, 09:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: słaby zasięg gsm w budynku a gdzie internet?

Post autor: mkcafe »

Jo_gurt pisze:Rozmów nie poprawisz w ten sposób. Musiałbyś poprosić operatora o zamontowanie wzmacniacza/piko-komórki.
hmm, w takim razie mój wybór zawęża się do Play'a.
ODPOWIEDZ