Przedłużenie umowy z Orange.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Kacperoo »

Witam, za miesiąc kończy mi się umowa z Orange (Internet 3G LTE z limitem 14GB). Dzwonili do mnie kilka razy w celu przedłużenia umowy, zawsze proponowali to samo, pakiet 40GB, nielimitowane LTE do 10Mb/s na 24 miesiące za 39,90 zł czy 49,90 zł. Mam również telefon w abonamencie przez co mam 10zł urwane, ale to nie istotne.

Moje pytanie brzmi:
1. Czy ktoś przedłużał umowę w takiej formie? I co o tym sądzi?
2. Nielimitowane LTE do 10Mb/s tyczy się prędkości pobierania i wysyłania czy tylko poboru danych?
3. Może ktoś napisał "niby" rezygnację przez co zyskał lepszą ofertę? (biuro podtrzymania klienta)

p.s. Tam gdzie mieszkam sięgam zasięgiem LTE tylko sieć Orange.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: matek451 »

Oczywiście zaczyna się zawsze od złożenia wypowiedzenia na obecna usługę. Można złożyć w salonie i od razu poprosić o kontakt z DUK. Mają najlepsze oferty. Do uzyskania 40% większy limit i 30% rabatu na abonament. Czyli np. 70GB i nielimitowane( 100GB) LTE z pełną prędkością za 48,93 zł. Do tego noce poza limitem. Oczywiście umowa ze sprzętem na 2 lata. Zyskasz prawie 21 zł rabatu. Ze sprzętu bierzesz router MF283+z tabletem PIXI 8 za 49 zł. W Orange nie opłaca się brać ofert bez sprzętu.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Kacperoo »

A po jakim czasie od napisania wypowiedzenia umowy w salonie Orange mogą dzwonić z DUK?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: matek451 »

W salonie Orange po złożeniu wypowiedzenia konsultant ma obowiązek od razu połączyć się z DUK. Jak tego nie zrobi trzeba mu przypomnieć o jego obowiązkach.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Kacperoo »

Wypowiedzenie umowy napisane w salonie Orange, umowa była na ojca i tylko on był. Konsultant nie połączył z DUK. Jedynie co, to mamy miesiąc na zmianę decyzji.

Pytanie czy DUK do mnie zadzwoni czy nie? Jeżeli nie jak mogę negocjować o lepszą ofertę iż przy zwykłym przedłużeniu?
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: kordirko »

Do mnie (rok temu) dzwonili z DUK po 2-3 dniach od zaniesienia pisma do Salonu - czyli jak tylko pismo dotarło z salonu do centrali.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Kacperoo »

Wypowiedzenie umowy miało miejsce 11 września, równy tydzień temu. Ciekawe czy zadzwonią.
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: fulo »

Spokojnie, zadzwonią. Realna groźba odejścia zawsze działa na nich.
Draakul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-08-26, 07:40
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Draakul »

ja zadzwoniłem, dogadałem się, kuriera nie widać mimo upłynięcia 10 dni roboczych ;) Dałem sobie z nimi spokój, nie mam już sił. Przechodzę do konkurencji
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: adixm »

Draakul pisze:ja zadzwoniłem, dogadałem się, kuriera nie widać mimo upłynięcia 10 dni roboczych ;) Dałem sobie z nimi spokój, nie mam już sił. Przechodzę do konkurencji
Ciężko o konkurencyjne warunki, tak właściwie to po zmianie oferty Playa konkurencji zwyczajnie nie ma, ale to oczywiście Twoje pieniądze.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Przedłużenie umowy z Orange.

Post autor: Kacperoo »

Draakul pisze:ja zadzwoniłem, dogadałem się, kuriera nie widać mimo upłynięcia 10 dni roboczych ;) Dałem sobie z nimi spokój, nie mam już sił. Przechodzę do konkurencji
Napisałeś wypowiedzenie, była cisza z ich strony i w końcu sam do nich zadzwoniłeś? Była lepsza oferta niż przy przedłużeniu gdy oferowali? Rozmawiałeś wtedy ze zwykłym konsultantem?

Ja niestety łącze LTE z którego jestem zadowolony ma tylko Orange. Reszta ma dalej BTS'y i ciężko o zasięg.
ODPOWIEDZ