Pakiety Orange LTE na abonament

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darknessrx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-09-08, 17:59

Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: darknessrx »

Witam.
Mam pytanie, zakupiłem z rok temu internet orange z limitem 10gb za 25zł miesięcznie.
Taryfa to chyba Orange free net.
Własnie skonczył mi się pakiet więc zalogowałem się na stronie orange żeby zobaczyć jakie są pakiety. Widnieje tam pakiet "LTE bez limitu do 5 Mb/s" za 20zł/msc ALE pod nim jest coś takiego jak "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" za 0zł/msc, gdy klikam na to dopisane jest coś takiego"

"Nielimitowane LTE w ramach ofert Smart Plan LTE Wspólny.
Ile to kosztuje:
- aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
- opłata miesięczna za usługę 0,00 zł"

I tak się zastanawiam co to jest? czy aktywując to będę miał darmowe LTE czy coś? jakaś zaległa promocja? próbka?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Orange Ekspert »

Nielimitowane LTE dostępne jest dla wszystkich planów Orange FreeNet. Usługa jest bezpłatna – zachęcamy do aktywacji.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: kordirko »

Orange Ekspert pisze:Usługa jest bezpłatna – zachęcamy do aktywacji.
Gdzie na www.orange.pl można znaleźć regulamin tej usługi ? Poproszę o link.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: onken »

Jak w tym Smart Plan LTE wspólny działa LTE ?

Po pakiecie 100 GB LTE net zaczyna być płatny czy blokowany ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Duris
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-11, 10:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Duris »

Nie kumam czegoś w tej ofercie. Oferta bez telefonu: cena 79,99 i pakiet danych AŻ 10 GB. Ale jest też info takie:

"5 GB za 10 zł
kolejne 5 GB za 10 zł,
dalej Internet LTE do 100 GB za 0 zł
"

Czyli aby mieć te 100 GB za 0 zł na LTE muszę do abo za 79,99 dokupić dodatkowy pakiet za 10 zł, kolejny za 10 zł i dopiero wówczas włączy się opcja 100 GB za zero ? Poprawcie mnie.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: kordirko »

Duris pisze:Nie kumam czegoś w tej ofercie. Oferta bez telefonu: cena 79,99 i pakiet danych AŻ 10 GB.
A gdzie jest taka oferta ? Ja nie widzę takiej "tylko SIM za 79,99 + 10 GB" ?
Tak czy owak, musisz doczytać w regulaminie.
Podejrzewam że będzie identycznie jak np. w regulaminie "Smart Plan LTE tylko SIM" tutaj: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 685838.pdf
piszą:
2.4. Zasady rozliczania transferu danych w ramach funkcjonalności Bezpieczny Internet w telefonie.
a) W przypadku wykorzystania pakietów danych dostępnych w ramach Kwoty abonamentu w
Smart Planie LTE tylko SIM, automatycznie włączana jest funkcjonalność Bezpiecznego
Internetu w telefonie/ Bezpiecznego Internetu w roamingu. W ramach tej funkcjonalności
Abonentowi naliczane są opłaty za transfer danych powyżej pakietu dostępnego w ramach
Kwoty abonamentu. Wysokość opłat wskazana jest w Cenniku.
natomiast w cenniku dla oferty "Smart Plan LTE tylko SIM" tutaj: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 685867.pdf
piszą przykładowo dla abonamentu 85,98 zł (i limitu 2GB):
1. za transmisję danych przekraczającą Pakiet danych dostępny w Kwocie abonamentu tj. powyżej 2 GB
do 4 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10zł
2. za rozpoczętą transmisję danych w przedziale powyżej 4 GB do 6 GB pobierana jest dodatkowa, jednorazowa opłata 10zł.
3. transmisja danych powyżej 6 GB w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE, GPRS, przy ustawieniach APN:
internet oraz wap jest bezpłatna, jednak odbywa się z ograniczoną prędkością do 64 Kb/s. Dalszy transfer
danych w technologii LTE do wysokości poboru danych 100 GB jest bezpłatny15), jednak odbywa się z
ograniczoną prędkością do maks. 5Mb/s.
Pobór danych w technologii LTE przekraczający 100 GB spowoduje spadek prędkości przesyłu danych do maks. 1Mb/s.
Innymi słowy:
- po przekroczeniu 2 GB doliczą 10 zł
- po przekroczeniu 4GB doliczą kolejne 10 zł
- po przekroczeniu 6GB ustawią lejek 64Kb/s, ale w LTE ustawią lejek 5Mb/s, już bez opłat
- po przekroczeniu 100GB zmniejszą lejej w LTE na 1Mb/s
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: onken »

Czyli do kitu....

Na początek limit LTE do 5 Mb/s ( zamiast full ) a później po 100 GB już tylko 1 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Orange Ekspert »

kordirko pisze:
Orange Ekspert pisze:Usługa jest bezpłatna – zachęcamy do aktywacji.
Gdzie na www.orange.pl można znaleźć regulamin tej usługi ? Poproszę o link.
Sprawdzamy dostępność usługi w planach podpisanych rok temu. Jak tylko otrzymamy informację wrócimy ze szczegółami.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: kordirko »

Orange Ekspert pisze:Sprawdzamy dostępność usługi w planach podpisanych rok temu. Jak tylko otrzymamy informację wrócimy ze szczegółami.
Dziękuję za odpowiedź.
Usługa jest u mnie dostępna w zakładce "Mój Orange" na www.orange.pl.
Jak w nią kliknę to pojawia się to co niżej, plus guzik "Aktywuj":
Nielimitowane LTE w ramach ofert Smart Plan LTE Wspólny.

Ile to kosztuje:
- aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
- opłata miesięczna za usługę 0,00 zł
.... ale moje "stare" regulaminy i cenniki z czerwca 2014 nic o niej nie mówią (Mam taryfę Orange Free Net 89,90 + 80% rabatu),
nowych regulaminów ani cenników też nigdzie nie ma,
więc nie odważę się w to kliknąć aby potem nie mieć jakichś niespodzianek na kolejnej fakturze ;)
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: silvan »

mam umowę od marca 2014 i tez mama tą opcję w usługach .
darknessrx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-09-08, 17:59

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: darknessrx »

Więc w końcu to LTE jest darmowe dzięki temu pakietowi czy są jakieś ukryte koszty?
Szczerze mowiąc nie obchodzi mnie lejek jesli będzie około ~1mb/s więc byłoby to dla mnie bardzo korzystne bo i tak korzystam z LTE a z 64kb/s nie da rady korzystać.
Pozdrawiam.
Oak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-19, 22:42

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Oak »

Witam, również jestem ciekawy na czym to polega i czy nie ma dodatkowych opłat :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Moja oferta Smart Plan mix II 54,99
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: adixm »

to Nielimitowane LTE wskoczy ale po wykupieniu pakietu danych 2*10zl czyli w sumie należy wydać 20zl zeby miec tzw nielimitowane LTE z predkoscia 5Mb/s do 100GB przeslanych danych.Jak dla mnie jest to zrozumiałe choć bardziej korzystne dla klienta byłoby włączenie nielimitowanego LTE juz po wydanych pierwszych 10zl i rozliczanie rownolegle nielimitowanego LTE gdy będziemy w zasiegu LTE i z dodatkowego pakietu danych gdy będziemy korzystac z technologii 3G/HSPA+ - pomarzyć można.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Orange Ekspert »

kordirko pisze:
Orange Ekspert pisze:Sprawdzamy dostępność usługi w planach podpisanych rok temu. Jak tylko otrzymamy informację wrócimy ze szczegółami.
Dziękuję za odpowiedź.
Usługa jest u mnie dostępna w zakładce "Mój Orange" na www.orange.pl.
Jak w nią kliknę to pojawia się to co niżej, plus guzik "Aktywuj":
Nielimitowane LTE w ramach ofert Smart Plan LTE Wspólny.

Ile to kosztuje:
- aktywacja usługi 0,00 zł jednorazowo
- opłata miesięczna za usługę 0,00 zł
.... ale moje "stare" regulaminy i cenniki z czerwca 2014 nic o niej nie mówią (Mam taryfę Orange Free Net 89,90 + 80% rabatu),
nowych regulaminów ani cenników też nigdzie nie ma,
więc nie odważę się w to kliknąć aby potem nie mieć jakichś niespodzianek na kolejnej fakturze ;)

Możliwość aktywacji omawianej usługi jest błędem na koncie Mój Orange. Niestety, ale nie jest ona dostępna w Twojej taryfie. Oczywiście sprawa już została zgłoszona. Przepraszamy za utrudnienia.
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

Orange Ekspert pisze:Nielimitowane LTE dostępne jest dla wszystkich planów Orange FreeNet. Usługa jest bezpłatna – zachęcamy do aktywacji.
Czyli na abonamencie Orange Free Net 59,90 z limitem 15GB (z 50% rabatem za wzięcie samej karty SIM) mogę włączyć opcję "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" za 0zł i używać tej opcji bez żadnych dodatkowych opłat?
A co z tym regulaminem? Jeśli dobrze rozumiem dotyczy on innej usługi a mianowicie LTE bez limitu do 5 Mb/s
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 969614.pdf
A w wypadku aktywacji usługi "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" nie będzie mi doliczana opłata 20zł po wykorzystaniu 15 GB?
darknessrx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-09-08, 17:59

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: darknessrx »

aktywowalem za 0zl i na 3g mam 64kb/s a na lte 5mb/s
Sądząc po stronie "mój orange" nie ma żadnych dodatkowych opłat.
Jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam.
TheNaid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-24, 19:34

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: TheNaid »

Czy sprawdził ktoś jeszcze tą usługę "LTE Unlimited 5Mb/s w rodzinie" ? Pytam bo Orange odpowiada wymijająco jak by chciał nas wpakować na minę.
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

Ja dostałem właśnie taką odpowiedź od Orange:
"W Twoim planie taryfowym istnieje możliwość aktywacji jedynie usługi Nielimitowane LTE do 5Mb/s w płatnej wersji za 20zł.
Możesz w trakcie trwania umowy zmienić plan taryfowy na nowszą ofertę, gdzie taka usługa dostępna jest za darmo. Będzie to jednak wiązało
się z wyższą kwotą abonamentu i utratą 50% zniżki."

Tyle że po zalogowaniu się na konto - mogłem aktywować zarówno wersję płatną 20zł za miesiąc Nielimitowane LTE do 5Mb/s oraz darmową (tak miałem w opisie - aktywacja 0zł oraz dalsze opłaty miesięczne 0zł).
Zrobiłem to ale potem (głupio zrobiłem) zdezaktywowałem opcję (bo myślałem, że to ta jest płatna 20zł - dałem ciała, nie ma co :))
W każdym razie wygląda to u mnie teraz tak jak na załączonym zrzucie ekranu
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: Orange Ekspert »

ogooreck pisze:
Orange Ekspert pisze:Nielimitowane LTE dostępne jest dla wszystkich planów Orange FreeNet. Usługa jest bezpłatna – zachęcamy do aktywacji.
Czyli na abonamencie Orange Free Net 59,90 z limitem 15GB (z 50% rabatem za wzięcie samej karty SIM) mogę włączyć opcję "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" za 0zł i używać tej opcji bez żadnych dodatkowych opłat?
A co z tym regulaminem? Jeśli dobrze rozumiem dotyczy on innej usługi a mianowicie LTE bez limitu do 5 Mb/s
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 969614.pdf
A w wypadku aktywacji usługi "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" nie będzie mi doliczana opłata 20zł po wykorzystaniu 15 GB?

Możliwość aktywacji usługi "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" jest błędem, który został już zgłoszony. Przepraszamy za utrudnienia.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: onken »

No to ktoś się nacieszył chwilę tylko, nie ma to jak naprawiać błędy korzystne dla klientów... ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

Orange Ekspert pisze: Możliwość aktywacji usługi "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" jest błędem, który został już zgłoszony. Przepraszamy za utrudnienia.
Byle obyło się bez opłaty aktywacyjnej, bo znając życie - z tym już tak łatwo nie będzie gdybyście mi taką dopłatę załatwili :)
TheNaid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-24, 19:34

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: TheNaid »

ogooreck pisze:
Orange Ekspert pisze: Możliwość aktywacji usługi "LTE Unlimited 5 Mb/s w rodzinie" jest błędem, który został już zgłoszony. Przepraszamy za utrudnienia.
Byle obyło się bez opłaty aktywacyjnej, bo znając życie - z tym już tak łatwo nie będzie gdybyście mi taką dopłatę załatwili :)
Jaki masz plan taryfowy? Ja mam Orange Free Net.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ja.michal »

ogooreck, usługa Cała Naprzód nalicza opłatę za wykorzystanie ponad przyznany limit (nie ma wtedy lejka), ale opłata wynosi 2 gr za 1 MB. Z tego co czytałem jest problem z nielimitowanym LTE po przekroczeniu limitu. Reklamacje podobno uznają, ale kilkaset zł na fakturze może się pojawić. Lepiej dokładnie się wszystkiego dowiedzieć.

Orange Ekspert, może wypowiesz się w tej sprawie - połączenie razem usług LTE Unlimited i Cała Naprzód?
darknessrx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-09-08, 17:59

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: darknessrx »

Ją na szczęście nie mam włączonej usługi "całą naprzód" więc chyba jakiś dodatkowych opłat mieć nie powinienem?
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

ja.michal pisze:usługa Cała Naprzód nalicza opłatę za wykorzystanie ponad przyznany limit (nie ma wtedy lejka), ale opłata wynosi 2 gr za 1 MB.
Wiem, dlatego szybko ją wyłączyłem, parę minut po aktywacji, bo doczytałem co i jak z tą usługą jest :)
A że pojawiają się opcje na koncie, do których nie powinno się mieć dostępu albo jak w tym przypadku wzajemnie się wykluczają - no, ktoś dał ciała :)
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

TheNaid pisze:Jaki masz plan taryfowy? Ja mam Orange Free Net.
Również Orange Free Net 59,90 z 50% upustem za samą kartę SIM (15GB transferu - podpisywałem umowę w czerwcu 2014)
darknessrx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2015-09-08, 17:59

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: darknessrx »

Ja mam cichą nadzieje że zostawią tak jak jest, przynajmniej tym którzy aktywowali.
TheNaid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-24, 19:34

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: TheNaid »

ogooreck pisze:
TheNaid pisze:Jaki masz plan taryfowy? Ja mam Orange Free Net.
Również Orange Free Net 59,90 z 50% upustem za samą kartę SIM (15GB transferu - podpisywałem umowę w czerwcu 2014)
W czerwcu 2014 powinieneś dostać 25gb transferu za tą cenę więc porobili Cię.
Awatar użytkownika
ogooreck
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2012-02-20, 13:46
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: ogooreck »

TheNaid pisze:
ogooreck pisze:
TheNaid pisze:Jaki masz plan taryfowy? Ja mam Orange Free Net.
Również Orange Free Net 59,90 z 50% upustem za samą kartę SIM (15GB transferu - podpisywałem umowę w czerwcu 2014)
W czerwcu 2014 powinieneś dostać 25gb transferu za tą cenę więc porobili Cię.
Średnio się akurat z tym zgodzę - bo jako nowy klient miałem tylko taką ofertę - brałem poprzez ich WWW - wtedy były takie oferty a nie 25GB.
silvan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-02, 19:05
Lokalizacja: Dobrzykowice

Re: Pakiety Orange LTE na abonament

Post autor: silvan »

darknessrx pisze:Ja mam cichą nadzieje że zostawią tak jak jest, przynajmniej tym którzy aktywowali.
Aktywowałem tydzień temu tą usługę i jakoś różnicy nie widać .
kiedy te 5mb/s mi się włączy jak wykorzystam limit 15gb??

mam Orange freenet 59,99 zł 50% abonamentu z 15 GB
ODPOWIEDZ