I-plus: warto?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skaniusz

I-plus: warto?

Post autor: skaniusz »

Witam.
Planuje zalożyć sobie internet w moim mieszkanku we warszawskich Wlochach. Niestety, tepsa odpada, nie ma tez tam zadnego operatora radiowego. Jako byly abonent plusa (obecnie pre-paid, byc moze przejsciowo) zastanawiam sie nad i-plusem. Mam w zwiazku z tym nastepujace watpliwosci:
1. czy mozna polegac na umtsie - jaka jest jego predkosc, czy faktycznie jest we Wlochach (wg mapki jest, ale moze ktos z Was doswiadcza tego na wlasnej skorze);
2. moze lepiej poprzestac na edge - ale modemy sa drogie...
3. czy lepiej wchodzic w i-plusa z modemem, czy w iplusa bez modemu (a modem kupic na allego [jaki?] lub gdzies indziej [gdzie?], bo taniej);
4. a moze kupic modem i wejsc w simdate?;
5. ewentualnie opcja z telefonem - podpisuje kolejna umowa na 24 mies, w ktorej biore aparat z edgem lub umtsem (jest taki aparat Sony T6xx z umtsem wlasnie), tylko jaki telefon; czy kazdy posiadajacy UMTS/EDGE moze sluzyc za modem?
6. czy w ogole na tych rozwiazaniach mozna polegac?
Dodam jescze, ze na ww. pytania probowalem otrzymac informacje w centrali, a takze u dealera, jednak bez efektu. Dealer stwierdzil nawet, ze w ogole nie warto sobie i-plusem glowy zawracac, bo rozwiazania te sa w fazie eksperymentalnej. Moze wiedzial co mowi? Dla odmiany w centrali bajer ful, czyli za kazdym razem cos innego, ale milego dal ucha...
pzdr
danvoo

Re: I-plus: warto?

Post autor: danvoo »

Simdatę odradzam, bo na dłuższą metę wychodzi b.drogo.

Kupno modemu na Allegro też nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo w Plusie nie sprzedadzą Ci samej karty SIM z abonamnetem na internet. Sprzedają tylko ze sprzętem. Musiałbyś wziąć kartę ze zwykłym abonamentem telefonicznym i do tego aktywować iPlus. Albo aktywować iPlusa na karcie SIM z abonamentem, kt. już masz.

Z UMTS niestety nie mam żadnych doświadczeń.
lasic

Re: I-plus: warto?

Post autor: lasic »

no prosze a mi sprzedali, jeszcze umowe o rok krotsza ze mna podpisali
danvoo

Re: I-plus: warto?

Post autor: danvoo »

No, to miałem nieaktualne dane. Jeszcze pod koniec października bezskutecznie próbowałem w Plusie kupić samą kartę bez modemu, tylko z abonamentem na internet. Ale to dobra wiadomość, w końcu ich ruszyło.
seneka

Re: I-plus: warto?

Post autor: seneka »

sorki, ze tak wejdę w słowo...
a czy mając modem Plusa z dostępem do netu przez GPRS (ściślej apn) można wykorzystać go i kupić samą kartę z aktywacją? Mam teraz zdecydowanie za drogą wersję internetu właśnie z Plusa jeszcze sprzed oferty iPlus (a nawet blueConect Ery), kończy mi się umowa, więc... muszę to po prostu zmienić. Z góry dzięki
danvoo

Re: I-plus: warto?

Post autor: danvoo »

pytanie do lasica:

Tę kartę kupiłeś na firmę, czy jako klient indywidualny? Bo owszem, na stronie iPlusa jest oferta sprzedaży samych kart bez modemów, ale tylko dla firm. Wg info. z ich strony klient indywidualny może niestety tylko aktywować sobie iPlusa na posiadanej już karcie SIM.

do seneki:

Nie wiem, ale na zdrowy rozum, czy to nie jest tak, jak z abonamentem telefonicznym, gdzie po zakończeniu umowy można ją przedłużyć na tej samej karcie SIM, ale już na nowych warunkach?
lasic

Re: I-plus: warto?

Post autor: lasic »

danvoo:
ja sie dowiadywalem w polowie pazdziernika i nie bylo problemu, 31 pazdziernika zamowiem na firme net i tez bez problemu

seneka:
jak masz karte plusa to mozesz dopisac do niej usluge iplus i korzystac dalej z tej samej karty, nie wiem tylko jak wtedy sprawa wyglada z umowa
seneka

Re: I-plus: warto?

Post autor: seneka »

hehe!!!
żeby to tak było prosto. Na moje pytanie czy można przedłuzyć w ten sposób umowę, dostałem odpowiedź, że można sobie dokupić w ramach tej umowy usługę iPlus na zasadach takich jak w tej ostatniej "promocji", czyli abonament+usługa. A co dalej... chyba sami nie wiedzą. Zmieniłbym to już dawno, ale mam jedynie możliwość internetu przez komórkę i ograniczone fundusze.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ