Problem z wyborem internetu.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: matek451 »

Testy pokażą czy w wielkim Głęboczku działa UMTS2100 z DC. Póki co mapa http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... moc/zasieg pokazuje, że działa. To BTS NetWorks zbudowany ona pozwoleniu Orange więc UMTS2100 powinno działać i u tego operatora. Dla potwierdzenia test z wymuszonym UMTS 2100 na modemie Huawei z DC lub nawet na telefonie z UMTS2100 i HSPA+DC. w pobliżu BTS-a W. Głęboczek powinien zalogować się do UMTS2100 jak działa i pokazać HSPA+DC( Np. Network Signal Info).
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: barek16 »

radius pisze:Z MENU można tylko przefiltrować 3G lub 4G.

W przypadku B315 ktoś pisał, że LTEWatch działa. Sprawdziłem osobiście i jednak u mnie nie załączało UMTS2100, więc schowałem do szafy.
Wow to mnie teraz zaskoczyłeś. W temacie B315 z Plusa ktoś o to pytał i ja sprawdzałem i u mnie działało. Może jednak nie masz zasięgu na U2100 ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: radius »

Mam, -65 dBm z panelem Cybertech.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: barek16 »

Właśnie sprawdziłem i rzeczywiście LTEWatch[H] pozwala wymusić częstotliwość tylko dla LTE. Kiedy mieszam częstotliwościami w LTE Watch w ustawieniach routera zmienia się automatycznie na LTE i gdy zmienię na auto łączy w 3G ale już nie w tej częstotliwości która była wybrana w programie. Kiedyś to właśnie dla Ciebie sprawdzałem i zmyliło mnie to:
2100.png
900.png
na 900 zobaczyłem UMTS i myślałem ze to już nie jest HSPA+DC, a te napisy tam migają na zmianę co kilka sekund. Sprawdziłem speedtestem i wskazuje że w obu przypadkach jest to HSPA+ DC czyli UMTS 2100.
Koniec OT.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: ja.michal »

Na HSPA+ DC można zejść i do 30 ms, ale jak jest stacja nieobciążona i ma się bardzo dobry sygnał jeszcze na bardzo dobrze ustawionej antenie zewnętrznej, najlepiej dwóch na różnych polaryzacjach. Obecnie sprawa wątpliwa do osiągnięcia.

Dla przykładu tak ma jeden z naszych forumowiczów na HDPA+ DC:
Obrazek
Obrazek

Tak na HSPA+ na 900 MHz:
Obrazek
Obrazek

Tylko, że on ma bardzo blisko stację bazową i, jak dobrze pamiętam, antenę Sorensena po swoich modyfikacjach. Żeby było ciekawiej to HSPA+ na 900 MHz również na antenie na 1800 MHz. :]


Za to, dla odmiany, u mnie na HSPA+ 900 MHz z anteną ATK-20 tak:
Obrazek

Także bardzo dobrze widać ile zależy od sygnału, odległości i obciążenia.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: Xelidrus »

Dobra nie ma co przeciągać i się długo zastanawiać. Wezmę to na próbę z modemem ZTE MF283+ lub Alcatel ONE TOUCH Home H850 (nie wiem który lepszy). Tylko pytanie do was jaką antenę kupić bo chce zamówić taką przed dostaniem urządzenia, żeby wy-testować w ciągu 14 dni i w razie czego zwrócić modem.

Tutaj testy robione jakiś czas temu. Telefonem Xperia SP na zasięgu H+. Ogólnie wyniki skakał mimo, iż byłem blisko nadajnika (300 m). Prędkości świetne, pingi gorzej, a mi niestety bardziej zależałoby na pingu 30 i prędkość małej. Nawet w domu oddalonym 3km od anteny wyniki były podobne, jednak bardzo rozbieżne, jednak to telefon modem z anteną powinien być stabilniejszy.


http://www.speedtest.net/my-result/4586451562


Teraz mam radiówkę, w speedtestach i wierszu polecenia ping 30-40, jednak w każdej grze 200+, od pół roku dzwonie do serwisu jednak mają mnie w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> umowa skończyła się pół roku temu szukam alternatywy by móc im podziękować.



Tutaj jeszcze rozmowa z Orange o której wcześniej wspomniałem.

Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: radius »

ja.michal pisze:Na HSPA+ DC można zejść i do 30 ms, ale jak jest stacja nieobciążona i ma się bardzo dobry sygnał jeszcze na bardzo dobrze ustawionej antenie zewnętrznej, najlepiej dwóch na różnych polaryzacjach. Obecnie sprawa wątpliwa do osiągnięcia.

Dla przykładu tak ma jeden z naszych forumowiczów na HDPA+ DC:
Obrazek
Obrazek

Tak na HSPA+ na 900 MHz:
Obrazek
Obrazek

Tylko, że on ma bardzo blisko stację bazową i, jak dobrze pamiętam, antenę Sorensena po swoich modyfikacjach. Żeby było ciekawiej to HSPA+ na 900 MHz również na antenie na 1800 MHz. :]


Za to, dla odmiany, u mnie na HSPA+ 900 MHz z anteną ATK-20 tak:
Obrazek

Także bardzo dobrze widać ile zależy od sygnału, odległości i obciążenia.
Szkoda, że nie wybrał bliższego serwera do testów. Z automatu to ja też tak mam, a jak wezmę coś dalszego to 77 całą dobę.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: ja.michal »

radius. będąc na końcu kraju o wybierając serwer z Warszawy będziesz miał podany dystans taki, a nie inny bo odległość jest podawana wg IP operatora. Jeśli piszesz o jakimś serwerze zagranicznym to faktycznie ping będzie dużo wyższy.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: Xelidrus »

Podczas oglądania telewizji dziś zaskoczyła mnie reklama domowego internetu LTE, w którym wykorzystany jest kabel TV/SAT.

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... erType=ODU

Czy to zwiększa zasięg? Czy działa to tylko do CyfrowegoPolsatu czy także do TV NC+?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: matek451 »

Wierzysz reklamom z CP? Na temat ODU-IDU napisano wiele, warto poczytać aby szybko zrezygnować.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: Xelidrus »

WITAM chciałem odświeżyć post. Zmieniłem moja radiówkę na konkurencyjną po raz kolejny pierwsze 2 miesiące bez zarzutu , teraz pingi skaczą itp (fatum do internetu). Z Ciekawości mówie sprawdzę czy może pojawiło się u mnie LTE, a tu zaskoczenie, PLUS I PLAY i T-MOBILE zasłoniły białe plamy w mojej lokalizacji. Jak to możliwe? Nigdzie w pobliżu nie widzę nowych odbiorników?

Lokalizacja Brzozie (kujawsko pomorskie).
Może ktoś sprawdzić czy serio istnieje możliwość podłączenia?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: dzejk »

Sam zobacz http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 53&zoom=13
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: Blazer »

Xelidrus pisze:WITAM chciałem odświeżyć post. Zmieniłem moja radiówkę na konkurencyjną po raz kolejny pierwsze 2 miesiące bez zarzutu , teraz pingi skaczą itp (fatum do internetu). Z Ciekawości mówie sprawdzę czy może pojawiło się u mnie LTE, a tu zaskoczenie, PLUS I PLAY i T-MOBILE zasłoniły białe plamy w mojej lokalizacji. Jak to możliwe? Nigdzie w pobliżu nie widzę nowych odbiorników?

Lokalizacja Brzozie (kujawsko pomorskie).
Może ktoś sprawdzić czy serio istnieje możliwość podłączenia?
Kup startery operatorów (Orange/T-Mobile/Plus/Play) i sprawdź telefonem czy łapiesz LTE na którejś z tych sieci.
Wychodzi że T-Mobile (Mroczno) powinno mieć zasięg LTE, Orange (Wielki Głęboczek) być może. To trzeba sprawdzić
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: dzejk »

w sumie wystarczą 2 - plusa i t-mobile.
Orange ma pozwolenie tylko na LTE 1800MHz, na które karta z t-mobile zostanie wpuszczona (NetWorks!). Tylko trzeba pamiętać, żeby włączyć/mieć aktywny jakiś pakiet danych, bo inaczej może nie zatrybić LTE.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: ja.michal »

dzejk, jest wiele uruchomionych stacji bazowych LTE800 Orange, których nie ma jeszcze na wykazie (pewnie w poniedziałek się pojawią).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: dzejk »

ok, to sobie kolega dokupi 3 starter :)
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: Xelidrus »

Odświeżam temat: Pojawiło się koło mnie LTE z Orange, jednak mam dylemat. Mianowicie testując antenę prędkości strasznie skaczą od 25-5 Mb/sec. Jednak martwi mnie wysoki ping ok 80-100. To są testy z telefonu czy z modemem i anteną mogę osiągnąć lepsze rezultaty?

Widziałem, że pojawiła się jakaś oferta internet domowy orange bez limitu, jak to oceniacie? Czy warto się w to pchać?

Przypominam lokalizacje:

Brzozie
gmina Brzozie
kod: 87-313
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: onken »

Jak bez limitu, chyba danych, bo po 150 GB lejek 1 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z wyborem internetu.

Post autor: matek451 »

Oferta znana od dawna, ze sprzętem masz za 59,91 ( 69,91) 150GB w strefie domowej +60GB poza nią . Potem lejek 1Mb/s, noce 0-8 poza limitem, możliwość drugiej karty SIM. Sprzęt to B315, MF283+ za 15,01zł/m-c lub 25,01 zł/m-c za MF283= z tabletem TAB2A8( TAB2A10). Oferta dobra, na telefonie instalujesz Network cell Info i pokazujesz parametry sygnału LTE i ECI BTS-a. Trzeba zlokalizować BTs LTE800 Orange z którego masz LTE u siebie. Pewnie to Górzno lub Grodziczno. Antena na 800MHz konieczna.
ODPOWIEDZ