Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sadeek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-06, 00:10
Lokalizacja: Wrocław

Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: sadeek »

Witam,

Chce podpisać umowę z Erą odnośnie usługi Blueconnect. I teraz pytanie: jakie parametry, modemy itp powinienem wybrać?

- zależy mi na prędkości (pracuję za pośrednictwem internetu)
- niekoniecznie chcę z tego korzystać przez długi czas (obecnie przez 2-3 miesiące mieszkam w miejscu gdzie innej opcji nie ma), więc gdyby była możliwość umowy na czas nieokreślony byłoby spoko
- lokalizacja to Wrocław, ul Robotnicza

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdr.
Awatar użytkownika
kszysek
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2006-07-19, 08:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: kszysek »

jak chcesz na 2-3 miesiace to moze zamiast pchać się z umowę z Erą może lepszym rozwiązaniem będzie SIMData z SimPlusa, płacisz 3gr za 100kB. Jeśli masz telefon ktory może robić za modem, oczywiście z EDGE lub nawet UMTS to działac to będzie naprawdę fajnie.

Umowa z Erą na czas nieokreślony jest możliwa ale wówczas zapłacisz za modem ich cenę sprzedaży detalicznej czyli okolo 1200-1500PLN.

W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie kupić na allegro model bez simlocka podpisanie umowy na abonament DATA w Erze i chyba przez 12 miesięcy płacisz tylko 39PLN.
<| Blackberry Bold 9700 - Orange |Ipad2-3G Orange | Dell N4020 + Huawei e3131 - Orange | Hp Mini 311 | Hp t5630w Thin Client + Wimax |> To tyle :)
http://speedtest.net/result/1917097660.png
sadeek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-06, 00:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: sadeek »

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: mieszkam w centrum Wrocławia, na mapce zasięgu pisze, że jest UMTS i EDGE i nawet HSDPA, ale obawiam się, czy jak podpiszę umowę i przyniosę zestaw do domu, nie okaże się że jednak zasięg jest bardzo słaby, a co za tym idzie i jakość połączenia?

Pozdr.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: Jaco »

No to może byc problem.Ale możesz wziąć na próbę.Jeśli masz lapka to weż go ze soba do salonu i niech ci to uruchomią.
Awatar użytkownika
tomasat
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-02-20, 12:37
Lokalizacja: Piotrków

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: tomasat »

A dlaczego nie iPlus? Podpisz umowe na superkarte 10 i uruchom sobie iplusa, abonament wyniesie cię 70 zł i w kazdej chwili możesz zrezygnować bo umowa jest na czas nieokreślony. Ja tak mam
Motorolka v235 + Superkarta10 i iPlus
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: damis »

Jesli chcesz potestować intensywniej (ale mniej niż 1 GB miesięcznie :) ) - to lepiej weź "blue_connect_500 MB kontrakt bez ograniczeń". Na wjazd zapłacisz 99 zł, ale potem płacisz po 40 zł miesięcznie i w każdym czasie możesz umowe wypowiedzieć.
sadeek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-06, 00:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: sadeek »

Aha, bo do tej pory nie kumałem. Czyli te opcje BlueConnect 39, 99 itd. Różnią się tylko limitem transferu, a nie prędkością połącznia?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: Jaco »

Zajrzyj na ich stronę tam wszystko masz opisane.Co i jak i za ile :lol:
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: klisza »

sadeek pisze:Różnią się tylko limitem transferu, a nie prędkością połącznia?
Tak.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
dsz1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-05-16, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

pomoc

Post autor: dsz1985 »

moge pomoc w testach udostepnie karte i lapto jak bedzie trezba... z antenka prawie wszedzie zalapiesz UMTS.. ma on nawet zasieg za radwanice az po polowe siechnic !!
sadeek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-06, 00:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: sadeek »

Kupiłem Blueconnect 99 z modemem Option Icon. Działa naprawdę szybko, w internetowych testach prędkości wykazuje 1.1 Mbita. Jedyna wada to 3 gb limit, ale mam nadzieje ze Era nie bedzie slepa na to i coś poradzi :-)
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: krecikson »

damis pisze:Jesli chcesz potestować intensywniej (ale mniej niż 1 GB miesięcznie :) ) - to lepiej weź "blue_connect_500 MB kontrakt bez ograniczeń". Na wjazd zapłacisz 99 zł, ale potem płacisz po 40 zł miesięcznie i w każdym czasie możesz umowe wypowiedzieć.
to są ceny netto z vatem jest odpowiednio 120 zł za aktywacje i 50 zł miesiecznie?
Marens

Re: Szybka porada odnośnie opcji Blue Connect

Post autor: Marens »

Podłączę się pod ten temat:

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z zasięgiem UMTSu i HSDPA we Wrocławiu?? Oczywiście chodzi o testy praktyczne, a nie teoretyczne.
ODPOWIEDZ