Iplus i HSDPA

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Z jakiej sieci korzystasz przy łączeniu się z internetem?

Czas głosowania minął 2006-11-13, 20:11

PLUS GSM
10
83%
ERA
2
17%
 
Liczba głosów: 12

stasiekjasinski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-05-28, 20:31
Lokalizacja: Białystok

Iplus i HSDPA

Post autor: stasiekjasinski »

Witam
Chcę kupić obecnie iPlus'a, z abonamentem w cenie 110 zł. /oferty Orange i Ery mnie nie dotyczą niestety, gdyż w iPlusie jest zniżka dla inwalidów dzięki czemu moge płacić o połowe mniejszy abonament czyli 55 zł/ Moje pytanie jest następujące. Czy wie ktoś moze w jakim czasie jest możliwe wprowadzenie w plusie technologii HSDPA oraz czy jezeli kupię dzis modem z oferty iplusa, czy będe mógł później korzystać z tej technologii, bo nie da się ukryć, że prędkość 3G nie jest wcale rewelacyjna - raptem niecałe 400kb/s. Poza tym, czy ktoś wie, jak jest z opóźnieniami transmicji. Miałem ostatnio przyjemność (wątpliwą) terstowania łączy orange z rechnologii Edge, z pełnym zasięgiem i o rozmowie np przez SKYPE można było sobie tylko pomarzyć.
Pozdrawiam
Stasiek
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Iplus i HSDPA

Post autor: krzysztof.wojcik »

Wg oficjalnego stanowiska do końca roku HSDPA pilotażowo w Warszawie, a na początku roku w całej sieci 3G Plusa.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Iplus i HSDPA

Post autor: bob »

Przykro mi ,że nie mogę zagłosować bo korzystam z HSDPA Orange ale i tak napiszę.Prędkość ściągania plików to 150kBps , ping ok. 120ms.Łącze HSDPA mam od czerwca tego roku.Generalnie jestem zadowolony.A miesiąc temu ściągnąłem 10GB a jeszcze jeden wcześniej 14GB (głównie dzięki Anty Radiu ,które chodzi na okrągło oraz TV net).Ogromnym minusem tego operatora jest zasięg (tylko centrum).Dużą konkurencją jest Era która swym zasięgiem pokrywa wiele miast na Śląsku ( czyt. GOP) tą właśnie wymarzoną technologią.I tu chylę czoła.Co do Plusa za wiele nie napiszę .Mam od nich "komórkę" i działa.Zasięg UMTS w centrum Katowic słaby wg. GTMM ok 50%.A jeszcze jedno nie używam anten zewnętrznych.Czytałem gdzieś ,że komercyjne HSDPA Orange będzie w grudniu tego roku.Dlaczego tak późno ? -pewnie podział rynku między Orange i T-Mobile.Pod koniec roku podobno rozpoczną się testy HSDPA Plusa.W sierpniu sprawdziłem jakie państwa mają ta technologię i bardzo się zdziwiłem.Dlaczego tak późno u nas zawsze proponuje się nowe technologie ?
bob pisze:Wiele krajów w Europie i niektóre tereny zależne ma już tą technologie:
Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy,Słowacja, Estonia, Finlandia, Francja, Węgry, Niemcy, Grecja, Włochy, Łotwa, Litwa,Holandia,Belgia,Luxemburg, Portugalia, Rumunia,Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania,,Wyspa Man,Madera.
Pozdrawiam, bob.
ODPOWIEDZ