freenet - przedłużanie umowy z DUK

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: Rubel »

Witam
Po raz pierwszy będę przedłużał umowę freenet i na pewno będę kontaktował się z DUK. Moje pytanie dla forumowiczów brzmi czy nadal przy przedłużaniu umowy z DUK obowiązuje rabat 30 % na abonament i 40 % większy limit w przypadku technologii HSPA+DC i wszystkich słabszych (LTE oczywiście nielimitowane czyt. do 100 GB) czy może upusty/limity się zmieniły ? Nadchodzą święta więc może są dodatkowe promocje.

Taką propozycję dostałem od doradcy na czacie ( umowa przedłużana przez internet ):
W takim razie może Pan wybrać tą ofertę. W taryfie LTE FreeNet za 59,90 zł z e-fakturą otrzymuje Pan:
- aż 50% rabatu na abonament przez 6 miesięcy (29,95 zł/msc);
- pakiet aż 50 GB na pełnej prędkości 3G/LTE + dodatkowe 10 GB za zakup w naszym sklepie internetowym;
- usługę „Szczęśliwe godziny”, czyli nielimitowany nocny transfer danych w godzinach 00:00-08:00 za darmo przez cały okres umowy;
- nielimitowany transfer danych z prędkością do 10 Mb/s w 3G/LTE (dostępny po wykorzystaniu 60 GB z podstawy abonamentu).

I nie jestem z niej zadowolony.

Zastanawiam się jaki wybrać router stacjonarny aby miał lepszy upload/download/ping od routera HUAWEI E5776.
Mam LTE z nadajnika który znajduje się 800 metrów od routera
Jakie routery oprócz H850 i MF283+ mógłbym dostać od orange DUK ? Tu proszę o podanie modeli routerów stacjonarnych
Czy dostałbym router z WIFI ac od Orange
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: matek451 »

Standardowo z DUK teraz daja 30% rabatu i 10GB więcej limitu w tańszych taryfach. W tej najdroższej z 40GB poza strefa domową dokładają do 40GB+405 czyli razem 56GB , do tego 150GB w strefie domowej z pełną prędkością. Ze sprzętu można ugrać MF283+ lub H850 taniej niż na stronie i tablet PIXI8 na dokładkę. Albo MF283+ z porządnym Lenovo TAB 2A10 za 249 zł( negocjowałbym jeszcze taniej i brał ten zestaw). Konsultant z czatu przedstawił ofertę ze strony.
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: Rubel »

Czyli z działem utrzymania klienta wynegocjuje:
- 56 GB poza strefą domową
- tablet Lenovo TAB 2A10 za 249 zł
- 150 GB w strefie domowej ( strefa domowa w promieniu 500 metrów od punktu aktywacyjnego )
Czy w przypadku strefy domowej sam limit wynosi 150 GB ? Czy może jest to raczej połączenie "nielimitowane" dzięki któremu przysługuje aż 150GB danych ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: matek451 »

W przypadku strefy domowej masz 150GB z pełna prędkością LTE/3G dostępną u ciebie. Potem 1Mb/s. 56GB poza strefą, druga karta SIM. A ze sprzętu zestaw MF283+ z TAB 2 A10 za 249 zł chociaż i to warto ponegocjować. Np dają upusty na MF283+ czy H850 w tańszych taryfach to i za ten zestaw w najdroższej można coś ugrać ( powalcz np o 199 zł lub 149 zł). Sam jestem ciekaw, nie masz nic do stracenia. A oferta z Orange z rabatem 30% takimi warunkami i sprzętem raczej nie do pobicia.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: piori »

@matek451, czy wybierając z DUK ofertę za 59,90 (do tego oczywiście rabat) też da się wyciągnąć jeden z tych routerów (MF283+ lub H850) oraz Tab2 A10 za 249 zł?
I drugie pytanie, który z dwóch wymienionych routerów polecasz? Na stronie orange w opisie H850 jest coś o chmurze prywatnej z USB dostępnej z zewnątrz, działa to?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: matek451 »

Próbować zawsze można, trudno powiedzieć czy się da i za ile taki zestaw? Jest dostępny MF283+ z PIXI 8 za 49 zł w tej taryfie. Sam TAB 2 A10 w tej taryfie za 349 zł więc warto ponegocjować. A co do routerów ? To żaden z nich nie jest ideałem, obie firmy maja problemy ze wsparciem. właściwie nie istnieje. osobiście ich nie testowałem. Tu masz opis i opinię o H850 http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3081107.html MF283+ trochę dłużej w ofercie i może użytkownicy z tego forum się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: piori »

Dzięki za odpowiedź i link. W sumie najbardziej mi zależy na tablecie, ale warto negocjacje zacząć z wyższego poziomu żeby było z czego ustępować :)
Jak już będzie po wszystkim, dam znać na czym stanęło.
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: Rubel »

W czym jest lepszy router MF283+ od routera HUAWEI E5776 którego aktualnie posiadam ? Czy router MF283+ oferuje szybszą prędkość transmisji danych od routera HUAWI E5776 ?
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: Rubel »

Wziąłem umowę ze strefą domową i mam pytanie. Dostałem w przesyłce dwie karty:
- Karta pierwsza i większy limit danych - prawdopodobnie to strefa domowa wziąłem 50GB + nielimitowane LTE
- karta druga i mniejszy limit danych - prawdopodobnie to strefa zewnętrzna tu będę miał 5 GB limit + nielimitowane LTE
Do tego wziąłem jeszcze tablet
Na umowie nie jest wyszczególnione że wziąłem umowę ze strefą domową. CZY JA MAM JAKOŚ AKTYWOWAĆ TĄ STREFĘ DOMOWĄ JEŚLI JĄ MAM ???
Problem polega na tym, że w przypadku pierwszej karty wiem ile będę płacił ( 45,44 zł przez okres 24 miesięcy co jest dokładnie napisane na umowie) jednak w przypadku drugiej karty niestety nie wiem ile i w jaki sposób będę płacił, ponieważ jest na niej napisane, że opłata abonamentowa wynosi 19,90 i jest to "Abonament po uwzględnieniu rabatu na e-fakturę": (zapisy o umowie w załączniku). I w tym miejscu mam pytanie czy tą opłatę abonamentową będę płacił co miesiąc czy jednorazowo ? Te pytanie zadaje dlatego, że na umowie o internet freenet mam napisane (co już pisałem), że od 1 do 24 miesiąca będę płacił 45,44 zł oraz że wziąłem dodatkowa kartę więc myślę że będę płacił opłatę abonamentową tylko jedną wynoszącą 45,44 zł. A nie dwie opłaty abonamentowe: jedna 45,44 zł za pierwszą karta i 19,90 zł za drugą kartę. Jak to naprawdę wygląda w przypadku wzięcia drugiej karty w orange freenet ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: onken »

Ktos wie jak to wyglada przy taryfach na firme ??
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: Rubel »

Czy wie ktoś ile będzie tych abonamentów w ramach tej umowy jeden czy dwa?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: freenet - przedłużanie umowy z DUK

Post autor: onken »

Problem zadzwonic do BOA i zapytac ??
ODPOWIEDZ