Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

Ciekawe. W sumie nawet mamy na forumowej wiki od dawna ten VPN dla Playa, ale chyba pisany z małej. Jak u ciebie to wygląda?
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: penknife »

Ostatnio jak sprawdzałem jeszcze mnie wpuściło ( LTE u mnie było wpisane małymi ) do RBME. Przed chwilą, gdy testowałem po twojej wypowiedzi, jednak odmawia posłuszeństwa złapie 2100MHz UMTS i rozłącza (modem ustawiony na LTE+UMTS).

Obecnie dla pisanych małymi jak i wielkimi mam jednakowy wynik - brak internetu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ja.michal »

W takim razie wygląda, że Play powoli zniechęca klientów do aktywacji bezpłatnego LTE w RBM, żeby za jakiś czas zupełnie wycofać usługę.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

Gdzie na dzień dzisiejszy najlepiej kupić właściwy starter? Moja umowa dobiegła końca. Zanim podpiszę kolejną muszę protestować, czy sieć będzie pracować normalnie przez dłuższy czas również kiedy będą liście na drzewach.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: CzechuXX »

Ja kupiłem na orlenie. Z puszką red bulla.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

Rzeczywiście jest tego jeszcze w sprzedaży trochę. Jaką datę ważności mają wasze startery. Uruchomiłem wczoraj rbm 5. Zasiliłem kartą 50 zł żeby nie być do końca pasożytem:). Niestety z tego co widzę to szanse na dalszą współpracę maleją z każdym dniem. Raz mam sygnał bardzo dobry i transfery pod 20 Mb/s. Innym razem jest jakieś załamanie i siła i jakość sygnału ulegają pogorszeniu co drastycznie obniża mi szybkość wysyłania danych do poniżej 1 Mb/s. Byłem wieloletnim klientem abonamentowym. Brak sensownej oferty lojalnościowej w porównaniu z konkurencją i ofertą na kartę oraz problemy z siecią odstraszyły mnie skutecznie.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lechowiec »

CzechuXX pisze:Jak się pomyśli to można połowę tych środków spokojnie odzyskać do portfela.
Jaki masz patent na rozbicie skarbonki rbm?
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bartex03 »

Witajcie

Za 3 mc kończy mi się RWK w RBM.

Jest jakaś możliwość zmiany taryfy, przeniesienia, następnie ponownej aktywacji RWK i pozostania w taryfie z darmowym LTE ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie ma, zapomnij, tylko zwykle doladowania
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

co nie zmienia faktu, że to nadal najlepsza oferta pod względem ilości GB do ceny, nawet za te 15 zł (50 zł na 100 dni), które i tak w większości da się odzyskać.
Zawsze możesz kupić kartę na aukcjach z ważnością 150 dni za 50 zł, widziałem takie za 34,99.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

w większosci to raczej nie, w 50 % +- czasem tak, ale nie w gotówce.
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: mk64 »

A w czym?
B535 w Play
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Zasilenia jakis serwisow itp np chomik, jakis hosting.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Zasilenia jakis serwisow itp np chomik, jakis hosting.
Plus doładowania telefonii VoIP (Ifon.pl), z tym że j.w. pisałeś 50%.
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Dokladnie, nie gotowka a jedynie 50% uslug
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Patryk56 »

Jak się skończy usługa to można kartę opchnąć na allegro z załadowanym kontem :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: adziu82 »

Ja może nie na temat, ale będzie o Redbull Mobile.
Chodzi mi o taryfę głosową, czy jak jestem w roamingu krajowym, to czy mogę zalogować się do LTE Orange lub T-Mobile ?
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie, tylko Play
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: adziu82 »

Ale rozumiem, że do 3G zaloguję się w roamingu krajowym? Upewniam się, bo kupiłem startera Redbull, za kilka dni umowa z Orange mi się kończy i nie mam zamiaru przedłużać, coś na kartę szukam.
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Przy wykupionym pakiecie danych, tak ( nie mylić z Darmowym LTE )
wampum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-02-06, 21:20

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wampum »

Kurdę.
Czegoś nie ogarniam.
Kupiłem i uruchomiłem miesiąc temu RBM 5pln, aktywowałem w Playu darmowy LTE.
Miesiąc działało, wczoraj mijał termin. Uruchomiłem usługę od nowa ale i tak internet nie wystartował.
Wbiłem adres routera i miałem 3 wiadomości SMS (tak w ciągu 40 minut).
1. Usługa wygasła, załaduj konto itd....
2. Uruchomiłeś darmowy internet LTE (to po tym jak ponownie uruchomiłem na swoim koncie).
2. Usługa wygasła (jak w pkt1).
Suma sumarum załadowałem konto za kolejne 30pln i LTE działa.Teraz mam na koncie 80pln (za miesiąc pewnie 120 itd...).
Pytanie - kiedy mam uruchamiać darmowy LTE o 23:55 przed dniem ustania usługi czy 0:05min - czyli po północy (tak przekornie zadaję pytanie).
Wkurza mnie to że mimo że wiem w który dzień się kończy usługa i trzeba ją ponownie aktywować to nie wiem w którym momencie.
Bez sensu jest też to że SMS przychodzi na router a nie na np. telefon (da się to jakoś przekierować).
Jak coś zrozumiałem źle, pewnie tak test to proszę o linka lub wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

A wystarczylo wykupic jakis pakiet dsnych a nie kolejne 30 zl :-)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Za pierwszym razem, trzeba było doładować za 50zł, to miałbyś konto ważne 100 dni.
Niepotrzebnie doładowywałeś kolejny raz, jeśli miałeś ponad 30zł na koncie. Żeby bezpłatne LTE działało, musisz mieć jakiś aktywny pakiet danych, choćby ten najmniejszy - 600 MB za 5zł. Przy doładowaniach też jakiś pakiet dostajesz za darmo, zależy od sumy doładowania.
LTE jest włączane na 30 dni, ale wyłącza się w losowych godzinach, a przynajmniej u mnie tak jest. Jak się wyłączy, to zacznie zjadać ten mały pakiet danych, a jak i on się skończy, to wejdzie lejek 64kbit/s, czyli praktycznie brak neta.
Jak się oba skończą, to wpierw aktywujesz mały pakiet, a potem lte i wszystko śmiga na kolejne 30 dni.
Wszystko ładnie widać w panelu play24.

BTW U mnie ostatnio play po raz kolejny zaskakuje na +
Transfery w godzinach szczytu po 7 -8 MB/s (tak, megabajtów), gdzie wcześniej było to kilka megabitów.
wampum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-02-06, 21:20

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: wampum »

dzejk pisze:Za pierwszym razem, trzeba było doładować za 50zł, to miałbyś konto ważne 100 dni.
Niepotrzebnie doładowywałeś kolejny raz, jeśli miałeś ponad 30zł na koncie. Żeby bezpłatne LTE działało, musisz mieć jakiś aktywny pakiet danych, choćby ten najmniejszy - 600 MB za 5zł. Przy doładowaniach też jakiś pakiet dostajesz za darmo, zależy od sumy doładowania.
LTE jest włączane na 30 dni, ale wyłącza się w losowych godzinach, a przynajmniej u mnie tak jest. Jak się wyłączy, to zacznie zjadać ten mały pakiet danych, a jak i on się skończy, to wejdzie lejek 64kbit/s, czyli praktycznie brak neta.
Jak się oba skończą, to wpierw aktywujesz mały pakiet, a potem lte i wszystko śmiga na kolejne 30 dni.
Wszystko ładnie widać w panelu play24.

BTW U mnie ostatnio play po raz kolejny zaskakuje na +
Transfery w godzinach szczytu po 7 -8 MB/s (tak, megabajtów), gdzie wcześniej było to kilka megabitów.
Ato ciekawe co piszesz.
Bo za pierwszym razem doładowałem konto za 50pln, mam ważność wychodzących prawie do końca Czerwca a przychodzących do końca Sierpnia.
Po pierwszym doładowaniu miałem 56 pln, bo 6 pln dostałem gratis +2 GB dodatkowo za doładowanie.
Mimo wszystko wczoraj (po 30 dniach) wszystko zdechło,
download był na poziomie 72kb/s., a w panelu konta miałem już nieaktywny "darmowy LTE".
Po włączeniu usługi było jak wyżej opisałem, dostałem SMSa z prośbą o doładowanie w celu aktywacji na numer SIM z routera.

Sprawdziłem właśnie konto:
86pln (czyli nic nie pobrało z konta 50pln z pierwszego i 30pln z drugiego doładowania) + 4,5pln gratis w pakiecie złotówek.
Dodatkowo za doładowanie 30 pln - 1024 MB LTE i włączona opcja darmowego LTE.
Czy teraz jak aktywuję mały pakiet LTE to pobierze go od razu czy dopiero po 30 dniach?.

Aha.
Jak to jest z tym SMS-em? można go przekierować z numeru routera na komórkę?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

zdechło, bo jak się skończyło darmowe LTE, to zjadło gratisowy pakiet z doładowania (te 2GB) za 50zł i wtedy lejek wszedł. W RBM kasy samo z konta nie ściąga, o to się nie martw.
Napiszę jeszcze raz - do działania darmowego LTE musisz mieć:
-ważne konto na połączenia wychodzące
-powyżej 30zł na koncie
-aktywny jakiś pakiet danych
Jeżeli choćby jedna z tych rzeczy będzie na nie, to bezpłatne LTE siada na prędkości, bo włącza się lejek.
Teraz masz ten gratisowy pakiet 1GB z doładowania 30zł, który zejdzie dopiero, jak się skończy te darmowe LTE, które masz włączone.
Chyba, że się szybko kapniesz po smsie i włączysz kolejne darmowe LTE, wtedy zostanie 1GB - logiczne.
Jak wykupisz inny pakiet danych, to dołączy do puli tego 1GB (w play24 będzie widoczny osobno) i jak następnym razem nie zdążysz włączyć na czas darmowego LTE, to zje jeden po drugim, a potem lejek.
Co do smsa, to w play24 można ustawić własny numer, na który będą przychodzić kody potwierdzenia, więc myślę, że smsy o LTE też przekieruje, próbuj.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie, smsy o koncu darmowego LTE przychodza wylacznie na numer na ktorym jest to LTE, niestety.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Komunikat o końcu darmowego LTE otrzymałem w środku dnia. Szybko wpisałem kod podany w SMS i w ciągu około 15 minut dostałem potwierdzenie o rozpoczęciu 30-dniowego okresu darmowego LTE. Starter wykupiłem w marcu i po załadowaniu za 50 zł mam ważny do czerwca. Mam dobry zasięg LTE na telefonie w Warszawie, więc tylko czasami ściąga mi z pakietu 2GB jak jestem na odludziu. Innych pakietów nie uruchamiałem. Tylko usługę "Stan Darmowy", czyli SMS i rozmowy do Play za darmo.
skinupolska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-03, 13:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: skinupolska »

Witam. Od paru dni jestem szczęśliwym użytkownikiem LTE, a od dzisiaj Forum. Czy ktoś może mi mniej więcej opisać krok po kroku co trzeba zrobić żeby działał LTE pre-paid zanim podpiszę jakąkolwiek umowę. Mam karte RBM, którą kupiłem wczoraj na stacji benzynowej (za 5 zł). Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

w kartach startowych za 5zł masz aktywną taryfę, w której brak bezpłatnego lte w rbm.
Kup starter z puszką napoju redbull za 9zł.
skinupolska
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-03, 13:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: skinupolska »

dzejk pisze:w kartach startowych za 5zł masz aktywną taryfę, w której brak bezpłatnego lte w rbm.
Kup starter z puszką napoju redbull za 9zł.

Gdzie taką można kupić? Też stacje? Kioski ? Internet?
Zablokowany