Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
kluski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-24, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kluski »

Czy istnieje w sprzedazy jakiś dostępny starter play lub redbull który po rejestracji i doładowaniu za 50zl bedzie miał RWK i 100GB LTE?
No bo tak: w RBM 5 jest darmowe LTE, ale bonusy za rejestracje dla RBM 5 to 10GB i 100zł (do tej taryfy nie dają RWK).
Czy bez przenoszenia z innej sieci da sie jakoś mieć RWK +100GB?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie ma. Trzeba trochu kombinacji i przenoszenia z innej sieci. Tyle ze po co Ci RWK jak wielce prawdopodobne ze w lutym wylacza Darmowe LTE lub nawet wczesniej jak Play znajdzie nabywce.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
MobNotHeavyUser
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2015-07-01, 09:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MobNotHeavyUser »

Ależ oczywiście, że jest. Dowolny starter z poprzedniej oferty Play Internet na kartę (w sklepach, kioskach, na stacjach benzynowych i w niektórych salonach Play można je jeszcze spotkać - są po 9 lub po 19zł). Kupujesz taki starter, rejestrujesz go, a następnie uruchamiasz i czekasz na włączenie się cyklicznego pakietu danych (co miesiąc będziesz dostawać, w zależności od startera, 250 lub 500MB transferu do wykorzystania). Najlepiej założyć dla tego numeru konto w Play24, tam najłatwiej sprawdzisz, czy pakiet jest już aktywny. Po aktywacji pakietu odczekaj 24 godziny, po czym możesz aktywować bonusy za rejestrację 100GB i RWK. Pakiet cykliczny będzie co miesiąc przedłużał ważność 100GB, a dzięki RWK nie będziesz musiał doładowywać tego numeru przez rok. Tutaj masz poradnik, autor wszystko dokładnie opisał: KLIK
Huawei E5186s-22a + Sorensen 17dB MIMO 1800MHz| RBM5
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

A skąd informacja , że w lutym wyłączą DIL a nawet wcześniej jak Play będzie miał nowego właściciela ?. Na ten temat było już tyle spekulacji a DIL ma już 35 m-cy. Pożyjemy, zobaczymy. Póki co nie ma po co sobie głowy zawracać. Jak wyłączą to trzeba będzie czegoś poszukać a RWK się przydaje bo nie trzeba skarbonki robić. Od początku DIL to promocja bez konkretnego terminu więc i przez te 3 lata warto było korzystać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Wystarczy pomyslec logicznie drogi matku, to bardzo prawdopodobne

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Na logikę to powinni wyłączyć ta usługę już dawno. Ale widać czymś się innym tam kierują w Play i wciąż trwa w najlepsze. Ale tak jak pisałem trzeba żyć dniem dzisiejszym i cieszyć się że działa. Zresztą nie mamy na to wpływu. Ja mam jeszcze rezerwę czyli dwie karty głosowe na abonament w Play z taryfą 4.0 Unlimited za 19,50 i na takiej zawsze sobie uruchomię Nielimitowany Internet LTE za 20 zł. No i warto sobie nabijać staż w Nju internetowym.
Awatar użytkownika
MobNotHeavyUser
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2015-07-01, 09:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MobNotHeavyUser »

Moim zdaniem przynajmniej do czasu sprzedania Play zakończenie DIL jest bardzo mało prawdopodobne. Dlaczego? Z tej oferty korzysta w całej Polsce przynajmniej kilkaset tysięcy osób, a taryfa, na której działa, niczym szczególnym się nie wyróżnia (nawet RBME jest lepsze ze względu na powiększone ostatnio bonusy GB za doładowanie). Więc gdyby teraz wyłączyli DIL, tych kilkaset tysięcy kart w większości wylądowałoby w koszu. A wiadomo, że szykując się do sprzedaży biznesu operatorowi zależy na utrzymaniu jak największej liczby aktywnych numerów, aby łatwiej mu było wytargować wyższą cenę.
Huawei E5186s-22a + Sorensen 17dB MIMO 1800MHz| RBM5
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

Jest jakaś alternatywa dla red bulla? Żeby było bez umowy, doładowanie 50zł na 3 miesiące i darmowy LTE?
yiarek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-24, 20:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: yiarek »

Czy ktoś miał ostatnio problem z przejściem z kartą np. Orange na RBM ? W salonie przy takiej próbie dostają komunikat o błędzie systemowym. Zgłaszają to wprawdzie jako usterkę ale od początku września nic się nie zmienia i wciąż nie da się tego zrobić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Przeniosłem wczoraj kartę Orange do RBM7MNP. Dzisiaj już aktywna.
kluski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-24, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kluski »

Darmowy LTE 100GB jest tylko w zasięgu LTE i HSPA+.
Powiedzcie - czy jeśli przełączy mnie na inny zasięg i wyciągnie mi pakiet danych to potem będzie zżerać mi z konta karty złotówki? czy poprostu internet przestanie działać a z konta mi nic nie ruszy?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Włączy sie lejek, z konta nic nie ruszy. Darmowe jest tylko LTE, jak sama nazwa wskazuje. HSPA+ już nie.
kluski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-24, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kluski »

dzejk pisze:Włączy sie lejek, z konta nic nie ruszy. Darmowe jest tylko LTE, jak sama nazwa wskazuje. HSPA+ już nie.
W regulaminie pisze że LTE i HSPA+
6.
Operator dokłada wszelkich możliwych starań w celu zapewnienia jak najlepszej jakości połączenia transmisji danych dla klient
ów P4. Przez jakość rozumie się tu stabilność połączenia z siecią, prędkość transmisji wysyłania i pobierania danych. W ramach usługi „Darmowy Internet LTE”, w trakcie 30 dniowego okresu ważności usługi prędkość transmisji danych wynosi maksymalnie 15 Mb/s w przypadku danych
pobieranych i 5 Mb/s w przypadku danych wysyłanych, w technologii LTE i HSPA+.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Usługa Darmowy Internet LTE działa tylko w sieci LTE Play, dane pobierane na 3G są wliczane do pakietu internetowego na karcie RBM 5. Jeśli na modemie / telefonie nie wymusisz tylko LTE i połaczy się w 3G dane z pakietu zostaną wykorzystane. Brak aktywnego pakietu internetowego skutkuje ograniczeniem prędkości DIL do 16Kb/s.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

regulamin swoje, a życie swoje. Limit 15/5 Mb/s też nie obowiązuje.
yiarek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-24, 20:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: yiarek »

matek451 pisze:Przeniosłem wczoraj kartę Orange do RBM7MNP. Dzisiaj już aktywna.
Potwierdzam, że przenoszenie już działa.
kluski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-24, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kluski »

Czy swoją karte można zarejestrować w kiosku ruch? Wiem że jak kupie u nich nowy starter to rejestrują. Ale jak przyjde do kiosku ze swoim starterem kupionym gdzie indziej to też mi zarejestrują?
kilbos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-07-18, 06:58

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kilbos »

Dzisiaj jest 30 września w Play24 jest informacja, że DIL "w trakcie wyłączania". Fizycznie już nie działa, a aktywować również go nie można (nawet przed kod). Długo będzie trwał taki stan?
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

U mnie po otrzymaniu komunikatu SMS o wyłączeniu LTE i wpisaniem kodu *111*480*1# czas oczekiwania wynosi około 10 minut.
Nie sprawdzam w Play24 jaki jest status, więc nie wiem. Sprawdzenie statusu można dokonać kodem *111*480*3# - wtedy przychodzi komunikat "Usługa włączona", lub o przeciwnej treści.
Trzeba spełnić wszystkie warunki, aby otrzymać darmowe LTE. Na ważnym koncie musi być 30 zł i czynny jakiś pakiet internetowy: wykupiony, lub otrzymany jako bonus przy doładowaniu. Stan tego ostatniego pakietu sprawdzisz kodem *107#
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: CzechuXX »

Podejście numer 1548 do przeniesienia numeru do rbm.
Nie da się przenieść numeru bezpośrednio do rbm. Tylko do play. Nie wiem jak wy to robicie ale ja już chyba z 10 salonów odwiedziłem i w każdym nie mogli mi tego zrobić. Tutaj akurat pani mi powiedziała, że skoro u niej nie można to w każdym innym też nie. Chyba pozostaje mi naprawdę co 100 dni przedłużać za 50 zł.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

albo allegro, chociaż drogo, ale będzie rwk.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Dwa startery z Orange do RBM 7MNP w czwartek. Po wejściu w system konsultanci maja często info, że się nie da , ze system coś nie takale po wklepaniu danych nr w Orange i klienta jest taka możliwość. Sam przeniosłem tak około 10numerów w ciągu m-ca.Większość z konsultantów ma takich klientów gdzieś i dla odczepienia się powtarzają te swoje bajeczki. Są sposoby na nich, opisz te ich gadki na Play Forum.
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: CzechuXX »

Prawdę mówiąc mam już dosyć jeżdżenia i się proszenia. Wolę ten czas z dzieckiem w domu spędzić.
Skończy się DIL to będę bardzo dobrze pamiętał, że się nie dało.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
kluski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-24, 08:40

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kluski »

Mam nową karte RBM5 fabrycznie zaplombowana, moge sprzedać jesli ktos chce.
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

dzejk pisze:albo allegro, chociaż drogo, ale będzie rwk.
RWK będzie po jednym doładowaniu i darmowy LTE będzie działał rok?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie, bedziesz musiał co miesiac właczac i miec pakiet danych na koncie i minimum 30 zł na saldzie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

To zrozumiałe, ale czy po jednym doładowaniu będę mógł aktywować darmowe LTE co 30 dni przez rok?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

to zależy od kogo kupisz. RWK jest z bonusa za rejestrację dla pierwszych 10 numerów na osobę, więc jak kupisz od jakiegoś handlarza, to raczej nie dostaniesz. A darmowe LTE jest od 3 lat, ale nikt nie wie do kiedy. Handlarze najczęściej mają karty z taryfą rbm7, gdzie ważność konta po doładowaniu za 50 zł to 150 dni. Jest na nich DIL.
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Sebenicz »

RWK po rejestracji jest na zawsze czy po roku wraca do normalności?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

jest tylko rok od pierwszego "zrobienia"

@dzejk

Od kiedy ponownie na RBM7 jest DIL ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zablokowany