Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Nie chce kupic na marne, najpierw zrobie te testy jakosciowe sygnalów, U mnie chodzi o dzialke rekreacyjna. Wiec potrzebuje internet tylko od piatku wieczora do niedzieli wieczora i nie chce siedziec i sciagac niewiadomo czego, tylko zeby YT mi sie szybko buforowal jesli chce muzyki sluchac, strony poprzegladac i co najwazniejsze ogladac od sierpnia Bundeslige na jakims streamie. Mecze sa najwazniejsze dla mnie i mysle ze nawet nie musi zapiepszac szybko bylo to stabilne bylo. Czy kupie RMB czy ORANGE czy TMOBILE to dla mnie niewazne - kupie to co ma najlepszy sygnal prawdoopodobnie.

Sprawdziłem w domu i mam Huawei e3131 czylli modem NIE wspierajacy LTE. Ale znalazlem starego Samsunga smartfona i tak sobie mysle czy jego nie uzywac jako ruter ? Przeciez mogbym w niego wlozyc taka nowo kupiona karte Orange i probowac lapac na tel sygnal LTE i udostepniac po wifi do laptopa.. Tylko zadnej anteny nie moge podlaczyc w celu zwiekszenia jakosci sygnalu a szkoda bo by sie takie cos przydalo zeby byc pewnym..
Vister81
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-14, 09:04

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Vister81 »

No fajnie, miałem za tydzień aktywować DIL, a tutaj się zapowiada klapa ( :
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: caffe23 »

Witam.
Posiadam dwa telefony w Play na abonament. Chciałem zarejestrować poprzez Play24 kartę sim RBM kupioną z napojem.
Po wpisaniu numeru nowej karty oraz kodu PUK wyskoczył komunikat "Wewnętrzny błąd serwera".
Czy to oznacza, że karta nie została zarejestrowana?

Dodam jeszcze iż nie zahaczyłem podczas próby zarejestrowania, żadnej zgody marketingowej.
Czy to mogło spowodować jakieś komplikacje?
Karta sim nie była również wyrwana z całości (dużej karty) i nie umieszczona w żadnym urządzeniu.
Chodziło mi na razie o samą rejestrację, bez aktywacji.

Ponowna próba rejestracji kończy się w momencie wpisywania numeru. Pojawia się komunikat:
"Podany numer posiada aktywne zamówienia. Rejestracja będzie możliwa dopiero po ich zakończeniu."
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Ciężko zarejestrować coś co może leżeć na sklepowej półce. Włóż ją do telefonu.
caffe23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-04-08, 21:13

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: caffe23 »

Dzięki.
Myślałem, że sama rejestracja nie wymaga wkładania karty do telefonu.
Po kolejnej próbie, tym razem z kartą w telefonie, dostałem komunikat:
"Twoje zlecenie rejestracji numeru na kartę zostało przyjęte do realizacji.
Rejestracja numeru nastąpi maksymalnie w ciągu 24 godzin, zazwyczaj jednak trwa to do dwóch godzin."

Dodatkowo pojawiła się informacja:
"Wystąpił błąd podczas dodawania Twojego numeru do konta na portalu Play."
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Teraz tylko i wyłącznie rejestracja w salonie PLAY.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: MarcinNS »

dzejk pisze:Jeśli faktycznie by to zrobili, to "Grunwald" w orange cieszył by się niezłym powodzeniem.
O co chodzi z tym Grunwaldem? [edit] ok już wiem ale co napisałem to napisałem :)

Btw wiem że temat jest już wałkowany ale czy mając kartę "Play Na Kartę - Red Bull Mobile"(30dni - minuty do wszystkich, SMSy/MMSy do wszystkich i 5GB Internetu) za 5zł da się to jakoś tego DIL-a aktywować(mam wrażenie że nie) ? Nie mogłem znaleźć tej edycji z puszką :/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

To kup starter głosowy Play, zarejestruj . Następnie kodem *163#12 migruj na fakt mobile a potem przejdź na RBM na Kartę 5 kodem *163# . Na tej taryfie działa DIL.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Ja mam chyba już jakieś zboczenie, bo wszędzie widzę te startery z puszką redbulla - orlen, lotos, salon play, allegro, olx...
SierraWireless
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-03, 10:10
Lokalizacja: HSDPA

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: SierraWireless »

moze ktos mial taki problem

w opcjach recznej rejestracji (ustawione na tylko LTE) jest widoczna siec Play LTE i inne
ale siec Play odrzuca rejestracje

po zmianie na wcdma udalo sie zarejestrowac w PLUS 3G
sila sygnalu 99% WCDMA PLUS Red Bull MOBILE (Roaming)
albo
99% DC-HSPA+ PLUS Red Bull MOBILE (Roaming)


dlaczego tak sie dzieje ?
play cos robi z LTE ?

karta RBM jest wazna

taki roaming dodatkowo cos kosztuje,
czy tylko wykorzysta GB ktore sa na koncie?






dziwna sprawa,
przed chwila zmienilem na "tylko LTE" i zarejestrowalo automatycznie
status:
sila sygnalu 50% LTE Red Bull MOBILE
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Pewnie był za słaby sygnał LTE Playa.
W roamingu nie działa DIL, brak możliwości logowania do LTE partnerów roamingowych, będzie korzystać z pakietu jeśli masz jakiś, ale prędkości będą bardzo niskie.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Sorry za post pod postem, ale nie mogę już edytować.

Chciałem przenieść jeszcze z jeden lub dwa numery do RBM. Jako, że mam parę starych nieużywanych już kart Orange, wypadło na tę sieć ;) Orientuje się ktoś czy zarejestrowany numer w Orange będzie miał podane w zakładce Dane osobowe wszystkie dane łącznie z PESEL-em? Ja mam tam tylko imię i nazwisko i obawiam się, że takiego numeru nie da się przenieść bez uzupełnienia danych. Jak to jest? Zastanawia mnie też kwestia numerów rejestrowanych w Orange przez SMS - czy one mają przepisane wszystkie dane czy jakieś niepełne?
Po prostu nie chcę mi się latać po kilka razy po salonach i poprawiać tylko żeby to grało od razu.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Będziesz musiał latać ....
Są 2 procedury rejestracji numerów.
1. Uproszczona, czyli imię, nazwisko i pesel (przez infolinię, SMS czy internet)
2. Tzw "pełna", czyli z miejscem zamieszkania (tylko w salonie).

Przeniesiesz numer tylko z tej 2 opcji.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Miejsce zamieszkania akurat nie wiem czy musi być, na pewno PESEL. Przeniosłem już raz numer rejestrowany przez infolinię T-Mobile.
No tu jednak wygląda, że tego numeru PESEL w Orange brakuje.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Nie wiem czy brać na poważnie te ploty o wyłączeniu DILa ....
Mieli już dawno go wyłączyć. Wszyscy mówili, że jak tylko minie okres niezarejestrowanych kart (w lutym), to wyłączą promocję.
Chociaż z drugiej strony, PLAY musi szukać oszczędności aby opłacić przymusowy tani roaming.
Tak jak ktoś mądry mówił, w Polsce za 30zł mamy wszystkiego full. Za granicą jednak mają 4-5krotnie droższą opcję, więc roaming tylko delikatnie ich uszczupli. Orange wykiwał resztę operatorów w Polsce. Stratę w naszym kraju wrzucą w globalne obroty i cała sieć wyjdzie jednak na big +

Jest jakaś dobra alternatywa na DILa ? Ten "Grunwald" z Orange bez szaleństwa .....
Trzeba doładować za 200zł, ważne 155dni. Daje to lekko ponad 5 miesięcy, czyli 40zł/miesiąc.
Mi wystarczy transfer 30-50GB/miesiąc. Pewnie wezmę "abo" w play za 29,9zł .......
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

T-mobile moze zrobić to samo co Orange :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Ale "Timotei" jest mniejszą marką ;)
No ale gdyby tak było, PLUS i PLAY zostaliby wykończeni ....

Najbardziej szkoda PLAYa, gdyż dzięki tej marce, na polskim runku zaczęła być rywalizacja i technologia/ceny poszły z duchem czasu i mamy to co mamy.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Może wyłączą DIL, a może nie... Niewykluczone, ale na razie się cieszmy póki działa.

Co do Grunwaldu - na razie można przedłużać tak jak zawsze się przedłużało bonusowe dane. Dla mnie rewelacyjna oferta jak i DIL. Właśnie jedną rodzinę chyba będę przestawiał z DIL na Grunwald ze względu na lepszy zasięg i prędkości.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Pytanko,
Jak długo jest ważne konto w Orange Free na kartę ?
Tak samo jak ważność pakietów dodatkowych ?
Czyli doładowując za 200zł, mamy 5 miesięcy. Potem 50zł raz na 3 miesiące ?
Czy ważność konta PLN jest bez limitu a po tych 5 miesiącach wystarczy dokupić pakiet za 25zł aby przedłużyć ważność bonusu o 30dni ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Na tą chwilę wystarczy wysłać smsa Start na 8002, jak bedzie pod lipca, podobno nie bedzie sie dało przedłuzać tych danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Poza tym to jest pakiet internetowy na ofercie głosowej i te 1410GB to bonus, 200 zł z doładowania jest do wykorzystania na rozmowy, SMS-y. Jak ktoś nie potrzebuje to na Allegro za 100 zł ma kartę z samym bonusem 1410GB, wówczas nawet jak na 5 m-cy to i tak 280GB/m-c za 20 zł.
aras785
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-02, 11:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: aras785 »

Witam.

Panowie proszę o ponowną instrukcję bo już się pogubiłem:

1. Kupuję i rejestruję (na swoje dane) kartę z RBM za 9 zł.
co dalej?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Kupujesz zestaw startera z puszką napoju redbulla za 9 zł.
Doładowujesz za 50 zł co 100 dni i utrzymujesz stan konta powyżej 30 zł, gdy włączasz DIL (darmowy internet LTE).
Pilnujesz też, aby tzw. mały pakiet się nie wyzerował (ten bonusowy z doładowania lub kupiony osobno, np. 600MB za 5 zł na 30 dni), bo jest ważny do działania DIL.
Aby włączać i zarządzać usługami masz do wyboru krótkie kody ussd lub konto na play24.
Więcej pod tym linkiem https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Dodam tylko, że z tym pakietem chodzi o to, że musi być (np. z doładowania), a nie znasz dokładnej godziny wyłączenia DIL ani nie da się tego sprawdzić. Tak więc, gdy DIL się skończy to dane idą z tego pakietu. I teraz jak się rozpędzisz to zje Ci cały pakiet i w tej sytuacji nawet jak już włączysz DIL ponownie to będzie lejek. Musisz wtedy wykupić jakikolwiek pakiet. A jak np. pójdziesz rano do pracy/szkoły i wtedy akurat się skończy DIL, ale nie bedziesz korzystal wtedy z netu, włączysz DIL np. przez aplikację to nic Ci z tego pakietu nie weźmie. Tak czy inaczej, nie jest to problem, ale trzeba mieć to na uwadze.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lukkki »

Uściślijmy: "godzina wyłączenia DIL" to chodziło ci o włączenie lejka 2mb/s przez operatora, a co w przypadku ustawienia częstotliwości Tylko LTE w modemie/routerze, też ciągnie z pakietu?
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Chodziło o wyłączenie usługi po 30 dniach działania. Wtedy zaczyna zjadać ten mały pakiet. A po jego wyzerowaniu włączy się lejek 32 kbits.
Tak na marginesie - akurat u mnie jest to stała godzina poranna, z różnicą kilku minut, gdy DIL się wyłącza.
Lejek 2mbit/s włącza się po wykorzystaniu 100GB w miesiącu kalendarzowym, ale nie ma sztywnej granicy - jak nie ściągasz w godzinach szczytu, to lejek włączy się dużo później.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Żeby było za darmo musisz korzystać z LTE i mieć aktywną promocję DIL - musisz ją włączać co miesiąc kodem lub wygodniej przez Play24 (apka lub www). A żeby włączyć, musi być 30 zł na koncie, które oczywiście zostaje.

dzejk, ale po czym patrzysz kiedy się wyłączyło? Ja też mam zawsze jakoś rano, ale ostatnio miałem taką sytuację: DIL był niby aktywny, ok. 6 rano robiłem sporo speedtestów w drodze do pracy. Ok. 9 przyszedł sms, że DIL się skończył. No to włączyłem, a potem patrzę, że te poranne testy poszły z pakietu - czyli DIL już wtedy nie było, choć sms przyszedł dopiero później. Akurat nie problem, bo mam dużo w pakiecie jeszcze, ale jednak.
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lukkki »

EEE wyłączenie usługi po 30 dniach to można w przybliżeniu określić.
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

@3G_
Być może jest, tak ja piszesz - u mnie nikt rano neta nie używa, więc opieram się tylko na smsie.
Awatar użytkownika
Kozak_Barabasz
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-04-25, 21:01

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Kozak_Barabasz »

Ja mam w swojej puli 4 przypięte numery RBM do play24.
W telefonie mam ustawione przypomnienie równo na 30 dni o godz 10.00 (to jest 30 dni a nie miesiąc, o tym trzeba pamiętam !)
Zawsze o tej godz loguję się na play24 i na wszystkich 4 aktywuję co potrzeba.
Nawet jak włączyłem o różnych godzinach DILa, po 30 dniach na wszystkich 4 numerach zeszło w tym samym czasie.
Przez te parę godzin w miesiącu zejdzie kilkanaście MB z bonusa ale to i tak cały czas na górkę bo trzeba aktywować 5zł za 600MB.
Tak już jadę ponad rok i nie muszę martwić się, że o czymś zapomnę.
Zablokowany