Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Są cykliczne, ale jak nie zauważysz, że Ci się DIL wyłączył, to stracisz transfer i będziesz musiał kupić kolejny, czyli już dycha w plecy.
Tak jak pisze robertnik, tu trzeba trochę pomyśleć i raz na miesiąc trochę poklikać, a w zamian masz tanio.
bereal
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-11-03, 08:09

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bereal »

Ok mogę trochę poklikać, zapiszę sobie w tel kontakt z kodem do wykupienia 600mb/5zł, doładuje pierw za 50zł starter, wiec na 4 miechy zostanie mi ma pakiety, ale to dopiero po 100dniach bo dostane wazny 100dni 2gb za doładowanie, wiec 100dni +120 (4msc x 5zł) wytrace 20zł bo 30zł musi zostać

Wiec jesli dobrze licze ładuje za 50zł i 220 dni mam z głowy, teraz jak zauwazyc ze transfer DIL sie wyłaczył, czy sa sposoby na jakies przypominacze co dokładnie kiedy aktywowac co miesiaca ? I trzeba to robic rozumiem po wyłaczeniu się Dil a on roznie się wyłaczą ? ale mniej wiecej 30-31dni tak ?

Jestem po wizycie w play, dostałem karte za 7zl nie do sprzedaży, podobno samo przeniesienie potrwa 2 dni, mam sledzić swój obecny nr do przenosić beda tam przychodzić wiadomosci odnosnie zlecenia przejscia, przenosiłem starter a2mobile działa on na zasilenia plusa

I na koniec jesli trzeba pilnować wyłaczenia DIL to mysle ze jesli jest to widoczne w play24, to mozna ta zmiane odnotowac prostym, skryptem do przegladarki FF, jesli z play24 nie wylogowuje po jakims czasie sesji , i sam bede w ten sposob chciał chronic sie przez późną reakcją, sam tak sprawdzam zmiany na na innej stronce w wyswietlanym txt w karcie
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Dobrze liczysz. U mnie DIL wyłącza się o stałych porach, ok 9 rano. Przychodzi też sms informujący o wyłączeniu:
Promocja Darmowy Internet LTE zostala wylaczona. Aby korzystac dalej doladuj konto min. kwota 30 zl i wpisz kod *111*480*1#. Szczegoly na redbullmobile.pl
To samo, jak się skończy mały pakiet:
Pakiet 600 MB za 5 zl zostal wylaczony. Aby nadal korzystac z internetu z pelna predkoscia wlacz nowy pakiet. Szczegoly: www.redbullmobile.pl/pakiety
Z moich doświadczeń przenosiny trwają do 24h i z reguły wszystko dzieje się w nocy. Także rano powinieneś mieć numer już na karcie redbulla.
bereal
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-11-03, 08:09

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bereal »

Ok teraz jeszcze 2 pytania, wydaje mi sie ze w moim redmi 4x zmienia sie na twardo ustawiony tryb połączenia z LTe na wolniejsze HSPA czy cus, czy to mozliwe ? I co jesli to się stanie i zezre mi pakiat 600mb, pytanie troche retoryczne

Drugie to czy jak załaduje np tel 50zł i wyłącza mi się pakiety przeocze to , moze mi wyczyscic kase z konta ? Da się jakas blokade ustawic aby bez pakietu internet w ogóle nie działał ? Kiedyś tak mi skasowało baaaardzo szybko 20zł nie wiem czy na 2 stronki zdazylem wejsc :D

I w modemie raczej tych wiadomości o zakończeniu pakietów raczej nie odbiore bo jak i jak wtedy tego pilnować :/

I co do doładowań za 50zł to widziałem dziś w popularnym serwisie aukcyjnym po 45 ale zeszły
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Właśnie to jest w redbullu dobre, że kasa na koncie zostanie nieruszona, a włączy się lejek - bodajże 16 kb/s, czyli praktycznie brak neta.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Wyłączasz roaming i włączasz LTE only. Używanie telefonu zamiast modemu nie jest łatwe, ale jak mus...
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

Panowie, pomóżcie, bo nie mogę rozczaić.
Czy przenosząc kartę z virgin do rbm dostanę rwk?
rwk aktywuje się jakimś kodem?

Czy ktoś jest z Wawki i orientuje się może w którym salonie play znajdę wymaganą kartę rbm aby dzialao DIL?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Powinno się udać. Tu masz co i jak https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

Dzięki!
Czyli pozostaje jeszcze znaleźć salon z kartami "nie do sprzedaży 7zl" tak? Czy to już nieaktualna informacja?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

aktualne
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nikita_Bennet »

ja czekam na kartę już chyba z 5 czy 7 dni, mieli dzwonić jak przyjdzie. Pytanie czy przyjdzie.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

@nikita nie pocieszasz... Ja może w sobotę podskocze do Play...
Cedoff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-10-29, 22:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Cedoff »

Dzisiaj sprawdziłem wszystkie salony Play tj. 3 i w żadnym nie ma starteru RBM... Jakiś inny sposób żeby mieć RWK?
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nikita_Bennet »

@edekzelian - nie pocieszam ale też i spokojnie czekam, mi się jakoś nie spieszy, przyjdzie to przyjdzie, może na dniach będę przechodził obok to zajdę i zapytam (nawet pogadać z laską co tam pracuje bo bardzo fajna ;) ).
domeny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-21, 15:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: domeny »

Kiedyś korzystałem z tej oferty jak chce sie zalogować do play24 mam komunikat brak numeru w bazie? Nr jest zarejestrowany
Da się tam zalogować?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Żeby móc się zalogować, trzeba wpierw utworzyć konto dla tego numeru.
domeny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-12-21, 15:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: domeny »

ale ja miałem korzystałem z konta
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

edekzelian pisze:Czy ktoś jest z Wawki i orientuje się może w którym salonie play znajdę wymaganą kartę rbm aby dzialao DIL?
Około pół roku temu widziałem na stacji Orlen przy ul Sikorskiego. Adres ul. Środziemnomorska 65
Teraz nie wiem czy tam są. Małe szanse po tak długim czasie.
W salonach Play raczej nie ma.

Co do pierwszego pytania, to w Salonie Play proś o starter RBM7MNP. Otrzymać go można przy zmianie operatora z innej sieci (Orange, T-Mobile, Plus) do sieci Play w ofercie RBM7MNP .
Uważaj, aby nie wcisnęli Ci Red Bull Energy, bo ta taryfa nie posiada możliwości uruchomienia Darmowego Internetu LTE Play.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Zestawy z puszką nopoju są np. na orlenach, żabkach... Wyglądają tak
Obrazek
Ale na nich nie ma roku ważności konta, więc trzeba doładowywać za 50 zł co 100 dni, aby mieć bezpłatne lte.
Cedoff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-10-29, 22:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Cedoff »

Udało się zdobyć kartę RBM dopiero w miejscowości pobliskiej (o dziwo o wiele mniejszej).
Włożyłem kartę do telefonu dual SIM i jest problem. Wprowadziłem APN wg zaleceń które dostałem sms jednak dane komórkowe nie działają. Ktoś może podesłać screena z APNami swoimi?
Druga sprawa to jest nazwa sieci. Aktualnie jestem połączony do RED BULL MOBILE 3G. RBM jak rozumiem nie ma swoich pasm LTE więc muszę ręcznie zmienić sieć na Play LTE?
Dodatkowo próbowałem założyć konto na play24 to wyświetla się informacja, że w chwili obecnej nie mogę założyć konta dla swojego numeru. Również krótkie kody typu *121# (sprawdzenie numeru) nie działają. Czy niedziałające dane komórkowe itd to znak, że jest za wcześnie i system jeszcze nie "przemielił" mojej migracji do RBM? Zaznaczam, że wczoraj złożyłem wniosek o migrację a dziś rano karta stara została wyłączona (Orange) a "uruchomiła" się RBM.
Cedoff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-10-29, 22:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Cedoff »

PRZEPRASZAM, ŻE NIE EDYTOWAŁEM POSTA WYŻEJ

Dopiero teraz dostałem wiadomość, że numer jest aktywny w pełni... :gwiazdki: :gwiazdki:
Tak więc teraz aktywuję Bonus tj RWK i 20GB, następnego dnia przechodzę do RMB5 i kolejnego dnia włączam DIL. Poprawcie jeśli się mylę.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

Masz w ustawieniach Androida zaznaczone "LTE" jako preferowany typ sieci komórkowej?
Cedoff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-10-29, 22:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Cedoff »

kolor100 pisze:Masz w ustawieniach Androida zaznaczone "LTE" jako preferowany typ sieci komórkowej?
Tak, mam to zaznaczone. Już wszystko działa. Po prostu Play potrzebuje więcej czasu na przemielenie informacji z tego co zauważyłem.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tired »

Mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym LTE pod "powiązane pozwolenie UKE" ? Powiązane pozwolenia UKE: I są 4 pasma LTE800, 1800, 2100, 2600. Play ma pozwolenie na LTE do określonej daty ważności ? Co dokładnie oznacza typ "zmP - zmiana pozwolenia"? Wszystkie pasma mają datę do 2023 i typ zmP. I ostatnie czy ten BTS umożliwiłby agregację 4 pasm mając router B618 ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

B618 agreguje 2 pasma. Obecnie nie ma ruterów potrafiących agregować 4, ale są telefony(jeśli potrafią w pełni wykorzystać opcje soca).
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

Dostałem kartę bez problemu =) pierwsze podejście! =) oczywiście sprzedawca nie wiedział o czym mówię. Karta nazywa się 7zl nie do sprzedaży. Mam nadzieję że dobra dostałem? Czekam teraz na przeniesienie numeru z Virgin.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

robertnik pisze:B618 agreguje 2 pasma. Obecnie nie ma ruterów potrafiących agregować 4, ale są telefony(jeśli potrafią w pełni wykorzystać opcje soca).
A w fonie da się jakoś do opcji agregacji dotrzeć aby zobaczyć czy usługa dziala/wlaczyc/wyłączyć?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Nie wiem tego i jak czasem wpadam na XDA to też nic konstruktywnego tam nie ma. To raczej zaszyte jest niżej od samego Androida.
Niemniej pośrednio jak masz Snapdragona to aplikacją Network Signal Guru da się wyłączać poszczególne pasma.
Drogą badań pojedynczych pasm i później w pożądanych kompletach da się wydedukować czy taka agregacja działa.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tired »

Jeśli nie zależy mi na RWK a jedynie na DIL. Aby najtaniej i najszybciej z niego skorzystać to mam kupić starter Play w salonie obojętnie który ? Zarejestrować numer ten numer, następnie zmienić taryfę na fakt mobile (kodem USSD ?) i następnie przejść na RBM (kod USSD ?) trafiam wtedy na taryfę RBM7MNP, wpisuję *163# i przechodzę na RBM5 następnie ładuję konto za 50 zł = 100 dni (po doładowaniu mam pakiet 2 GB?) i w końcu uruchamiam DIL *111*480*1# ?
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Bezpośrednio z Play przejdziesz tylko na taryfę RBM5 "Energy", która nie posiada DIL.

Gotowy starter, to tylko taki jak podany jest kilka wpisów wcześniej w poście: dzejk » 16 lis 2017, 2017 18:32
Taki starter jest praktycznie niemożliwy do otrzymania w salonie Play.

Możesz kupić zwykły starter Play i kodami migrować poprzez Fakt Mobile do RBM5 z DIl.
Na stronie 112 jest opisane jak przejść za pomocą kodów: viewtopic.php?f=10&t=44149&start=1665
Zablokowany