Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie, temat dotyczy głownie uzyskania RWK na taryfie RBM na Kartę5. Jesli kupisz starter to RBM na Kartę 5 za 9 zł, taki z puszką. Doładowujesz za 50 zł co 100dni, oczywiście działa na nim DIL.
grzski
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-07, 09:43

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: grzski »

onken pisze:Zobacz czy po zuzyciu 600 MB nie wlaczy sie ponownie :)

Lub jutro.
Zużyłem już grubo powyżej 20 GB, lejka nadal brak :)
Obrazek
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matiEX »

Witajcie Panowie,
Ja mam taki problem:
Obrazek

Tyle pobrane na ponownie włączonym DIL i lejek. Wcześniej 3 miesiące bez problemów. Jakaś rada?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Cykl rozliczeniowy w prepaidach jest od pierwszego każdego miesiąca do ostatniego. Nieważne kiedy go włączysz cykl jest taki sam dla wszystkich. Paru z nas problem lejka rozwiązało paroma kartami SIM.
Jeśli nie przeszkadza Ci przycięta prędkość pobierania i wysyłania do stałych wartości to przemyśl ofertę Tmobile. Jeśli przeszkadza to policz, bo Tmobile też ma ofertę nolimit bez przycinanej prędkości za 80zł, a to nieco więcej niż 3 sim RBM ładowane co kwartał po 50zł i kasa na wysyłanie mnóstwa SMSów premium...
charlie112

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: charlie112 »

@matiEX możesz zadzwonić na infolinię Play i złożyć reklamację typu "ledwo co aktywowałem nowy pakiet, a już mi przycięło, a przecież nie przekroczyłem 100 GB". Pewno usłyszysz, że okres rozliczeniowy jest od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca(to nie jest jasno wyłuszczone w regulaminie, bo jest mowa o okresie w którym usługa jest aktywna), ale jak trafisz na kogoś życzliwego to Ci lejek zdejmą. Mnie się tak udało odblokować. W zamian miły pan poprosił o dobrą ocenę jego pracy, bo jeszcze pisaliśmy przez Play24, co też uczyniłem i tyle.
No i na przyszłość pilnować się trzeba :)
Baero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-04-06, 14:35

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Baero »

Jest aktualnie możliwość przejścia z Play Rok ważności konta na Redbull Mobile, aby aktywować pakiet darmowego LTE?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nie ma. Do Faktu i wtedy do RBM5 kodem

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matiEX »

robertnik pisze:Cykl rozliczeniowy w prepaidach jest od pierwszego każdego miesiąca do ostatniego. Nieważne kiedy go włączysz cykl jest taki sam dla wszystkich.
Tzn. że nie ważne od kiedy do kiedy jest aktywowany DIL, czy zasilone konto liczone jest od pierwszego do ostatniego - dobrze to rozumiem tak?
Czyli kupić jeszcze z dwie karty sim, aktywować i zmieniać wedle potrzeby tak?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Nie wiem jak to jaśniej napisać. Cykl w prepaidach jest od pierwszego do ostatniego. Jak doładujesz konto ostatniego to i tak od pierwszego masz nowy cykl, a jak w środku miesiąca i zanim skończy się miesiąc złapiesz lejek to pierwszego znów będziesz miał pełną prędkość na tym samym darmowym LTE bez aktywacji czegokolwiek...
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matiEX »

robertnik pisze:Nie wiem jak to jaśniej napisać. Cykl w prepaidach jest od pierwszego do ostatniego. Jak doładujesz konto ostatniego to i tak od pierwszego masz nowy cykl, a jak w środku miesiąca i zanim skończy się miesiąc złapiesz lejek to pierwszego znów będziesz miał pełną prędkość na tym samym darmowym LTE bez aktywacji czegokolwiek...
No ok rozumiem. Kwestia jest tego, że nie działa. Bo od 1 zużyłem właśnie te kilkaset MB i już lejek. Wcześniej nic takiego nie było. Napisałem na Play24 ale póki co cisza.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Na pewno rozumiesz? Darmowe LTE to darmowe LTE, a nie edge, gprs, czy hsdpa. Musisz w modemie mieć wybrane tylko LTE i wyłączony roaming(ten akurat dla prędkości). Z takimi ustawieniami pakiet tracisz tylko jak skończy się DIL(miesiąc od aktywacji darmowego LTE).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Właśnie nie tylko, w roamingu LTE nie jest już darmowe ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: damian00716 »

Czyli nie ma już w RBM roku ważności konta?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Czemu pytasz, zmieniło się coś?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

damian00716 pisze:Czyli nie ma już w RBM roku ważności konta?
Od dłuższego czasu jest tylko przy przenoszeniu numeru z innej sieci (nie play) do redbull na kartę.
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
ramonramirez
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2015-06-16, 10:54
Lokalizacja: WRO

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ramonramirez »

robertnik pisze: Jeśli nie przeszkadza Ci przycięta prędkość pobierania i wysyłania do stałych wartości to przemyśl ofertę Tmobile. Jeśli przeszkadza to policz, bo Tmobile też ma ofertę nolimit bez przycinanej prędkości za 80zł, a to nieco więcej niż 3 sim RBM ładowane co kwartał po 50zł i kasa na wysyłanie mnóstwa SMSów premium...
Ja ostatnio przeszedłem na umowę w Play na firmę, to może być dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają działalność. 2 numery do dzwonienia wszystkomające i dodatkowa karta ze 100 GB internetu. Razem za 60 złotych brutto. Po przekroczeniu tych 100 GB lejek wyłącza się na kolejne sto za 15 złotych, czyli mniej więcej tyle, ile płaci się miesięcznie za jedną kartę w RBM.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Nie do końca. W RMB możesz z tymi pieniędzmi robić co chcesz, bo to taryfa głosowa. Darmowe LTE to nie tylko marketingowa nazwa. Naprawdę nie biorą za to grosza. Możesz słać smsy i być królem teleturniejów ;)
shymeq7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-23, 12:53

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: shymeq7 »

Witam, chciałbym w swojej lokalizacji uruchomić "darmowy internet LTE", dlatego mam do Was pytania, bo nie za bardzo potrafię samemu zorientować się w temacie. Pierwsze z nich to czy w ogóle we Wrocławiu przy ulicy Okulickiego da radę osiągnąć LTE? Z tego co wyczytałem to działa to na zasięgu Play, więc zrobiłem pomiary na smartfonie, który mam w tej sieci. Screeny w załączniku. Proszę o ocenę tego zasięgu z myślą o DIL'u Red Bull Mobile. Jeśli spokojnie da radę korzystać z tej usługi w mojej lokalizacji to nasuwa się drugie moje pytanie. Jaki dobrać do tego router, ponieważ chcę korzystać z tego przez Wi-Fi? Taki, żeby bez problemu łapał zasięg i posiadał wszystko co potrzebne do korzystania z usługi RBM. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nikita_Bennet »

ramonramirez pisze:
robertnik pisze:Ja ostatnio przeszedłem na umowę w Play na firmę, to może być dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają działalność. 2 numery do dzwonienia wszystkomające i dodatkowa karta ze 100 GB internetu. Razem za 60 złotych brutto. Po przekroczeniu tych 100 GB lejek wyłącza się na kolejne sto za 15 złotych, czyli mniej więcej tyle, ile płaci się miesięcznie za jedną kartę w RBM.
Czy możesz podać dokładną nazwę taryfy? To co masz w kwitach? Nawet na priv bo mi brakuje właśnie jakiejś karty do samego neta. Rozumiem na obu numerach głosowych masz nolimit na komórkowe i stacjonarne oraz no limi sms/mms + karta 100GB tylko do neta (np tablet).

dzejk pisze:
damian00716 pisze:Czyli nie ma już w RBM roku ważności konta?
Od dłuższego czasu jest tylko przy przenoszeniu numeru z innej sieci (nie play) do redbull na kartę.
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
byłem z nr z plush, w salonie play i mówię że chce bezpośrednio do RBM (nie energy) przy przenoszeniu wywala pracownikowi komunikat coś o braku taryfy. Niby się da ale się nie da.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

muszą mieć odpowiedni starter redbulla (taki z napisem nie do sprzedaży 7 zł) - klepiemy to cały czas, ale ciągle ktoś wraca...
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nikita_Bennet »

no wiem, nawet mam zdjęcie tego startera w telefonie i dałem je w salonie. Tylko nie mogą go dostać z tego co widzę ;(
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Nikita_Bennet pisze:no wiem, nawet mam zdjęcie tego startera w telefonie i dałem je w salonie. Tylko nie mogą go dostać z tego co widzę ;(
Też tak miałem kiedyś, pomogła zmiana salonu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

@Nikita_Bennet ja nic takiego nie napisałem. Popraw cytat, bo pytasz niewłaściwą osobę.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matiEX »

robertnik pisze:Na pewno rozumiesz? Darmowe LTE to darmowe LTE, a nie edge, gprs, czy hsdpa. Musisz w modemie mieć wybrane tylko LTE i wyłączony roaming(ten akurat dla prędkości). Z takimi ustawieniami pakiet tracisz tylko jak skończy się DIL(miesiąc od aktywacji darmowego LTE).
Oczywiście wiem, że dotyczy LTE (Btw. razem ustawialiśmy B715 pod usługę RBM via TeamViewer). Ustawienia ciągle mam te same i jakoś od kilku miesięcy usługa działała bez problemu. 15 każdego miesiąca kończył się DIL, przedłużałem go w Play24 i tyle. Działało dalej. Ale ok rozumiem, dopatrzyli się że przekroczone zostało 100GB bo liczone jest od 1 do 30 a nie od 15 do 15 i to spowodowało lejek.
Spróbuję na drugą kartę SIM i zobaczymy.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Nikita_Bennet »

robertnik pisze:@Nikita_Bennet ja nic takiego nie napisałem. Popraw cytat, bo pytasz niewłaściwą osobę.
no złapało dwa cytaty/dwie osoby, sorki, edytować nie widzę żeby się dało.
Zresztą nieaktualne bo już wiem że oferta tylko na BTSach playa jeżeli idzie o te ekstra kartę sim tak jak i w RBM (tutaj taniej wychodzi).
tomtomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-18, 10:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tomtomek »

Czy DIL muszę aktywować co 30 dni? Jeżeli doładuje teraz za 50 zł, mam 100 dni ważne konto i co 30 dni muszę uruchamiać DIL, tak?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

tak
tomtomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-18, 10:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tomtomek »

Doładowałem kartę, włączyłem usługę DIL, dostałem sms że usługa została aktywowana, w routerze ustawione Tylko LTE, wyszukiwanie sieci na automatyczne. A nadal pobiera mi internet z pakietu. Co jest nie tak?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

roaming wyłącz.
tomtomek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-18, 10:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: tomtomek »

Roaming też jest wyłączony, na stronie w pakietach mam nadal "w trakcie zmian", ale sms dostałem że już aktywna usługa
Zablokowany