Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Tinkas »

U mnie na N! wyciągałem poza szczytem 90-100mbps jeszcze rok temu. W szczycie nie spadało poniżej 50. Eldorado się skończyło jakieś pół roku temu - teraz sukcesywnie spadają prędkości. W szczycie czasami spada poniżej 10mpbs, a jak jest więcej niż 20, to wieczór można zaliczyć do udanych :) U moich sąsiadów pojawiły się w tym czasie 3 Huaweie od T-Mobile i ani jednego ZTE od Orange. Stąd moje wnioski :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

Dlatego zaczekajmy do tego czasu aż dojdzie do rozłamu wtedy będzie wiadomo. Po za tym wspólne pasmo jest tylko 1800 a nie inne więc jak wygląda sprawa tylko na tym paśmie?
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: overtrash »

matek451 pisze:T-Mobile to jedyny operator który nie ma prawa padać, zawsze i wszędzie działał , działa najlepiej i najszybciej. Oferta bez limitu nie miała żadnego wpływu na prędkości uzyskiwane przez użytkowników, jest nadal mega szybko.
Proste, T-Mobile w wielu miejscach ma naprawdę rozwiniętą infrastrukturę- zazwyczaj stacja bazowa posiada podciągnięty światłowód oferuje Przepł Mb/s 500Mbps x2, w bardziej zagęszczonych lokalizacjach nawet x4.
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

To ja mam pecha bo mimo trzech pasm mam zwykła słaba radiolinie....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

No pewnie, T-mobile to ma w "większości " BTS-y oparte na światełku tylko dziwnym trafem wielu użytkowników nie może osiągnąć tych 20Mb/s które sprzedają im konsultanci. Teraz w większości rozmów sprzedażowych zapewniają że więcej na domowym bez limitu nie da rady osiągnąć w wielu lokalizacjach a są nawet takie w których i tego nie chcą sprzedać. Oferty bez limitu na trzech taryfach dla indywidualnych i do tego dla firm robią swoje, koszty po odliczeniu sprzętu LTE-A w abonamencie są symboliczne. Jeszcze niedawno byli tacy co zapewniali że taka oferta nie wpłynie na wydajność sieci.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

A wpłynęła na wydajność sieci? Jeśli tak to daj jakieś konkretne dowody. Lokalizacje zawsze są jakieś zapchane i czy była ta oferta czy jej nie było. I tak jest w każdej sieci. Po za tym, skoro nie chcą sprzedawać to chyba dobrze? Jeszcze nie spotkałem się z tym u operatora żeby odradzał ofertę ze względu na przeciążony nadajnik.
piottrr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-09-13, 19:07

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piottrr »

czy mamy jakies przecieki o nowe ofercie internetowej od p4?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

Przecież niedawno została zaprezentowana to co ty już chcesz zmian? Na nolimits jak w T-Mobile na pewno nie masz co liczyć jeśli o to chodzi. Zostaje ci 200zł i 1 TB :D
piottrr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-09-13, 19:07

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piottrr »

liczyłem że usunięcie dila zaowocuje jakąś nową ofertą, w jakimś celu postanowili przygotować miejsce na bts'ach
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie nie wpłynęła bo sieć T-mobile to jest kosmos, działa wszędzie, zawsze i najlepiej. Nigdzie nie jest przeciążona, szczególnie tam gdzie jest gołe LTE800 na BTS-ie a tych jest wiele ( 6002 ma agregację ) więc te bez to około 4500 z czego pewnie większość z nich to LTE800. One też dają radę przecież to fioletowy, niemiecki operator który dba o klienta jak mało kto. A tak naprawdę to przez rok T-Mobile zmodernizował stacje bazowe stąd średnie prędkości na LTE mimo no limit nie zmalały jakoś drastycznie. Oczywiście modernizacje objęły zasadniczo miasta i chwała mu za to. Tam gdzie jest tylko LTE800 już tak różowo nie jest. No i liczba klientów T-Mobile nie wzrosła w jakiś lawinowy sposób. Sam polecam T-Mobile i jego no limit jeśli po testach działa komuś OK, czyli np. te 20Mb/s. Cena jest wręcz symboliczna za takie transfery danych. Ale zawsze trzeba podchodzić do wszystkiego z rezerwą. To internet mobilny i zmiany bywają bardzo dynamiczne. A Play najpierw wprowadził pakiety 200GB do taryf biznesowych. potem możliwość dokupienia kolejnych 100-200GB w ofertach L, XL dla biznesu i indywidualnych. M-c temu nowa oferta abonament internetowy z większymi pakietami( 200-300GB) a teraz zapowiedział TV na mobilnym internecie. I tyle póki co. Pożyjemy, zobaczymy jak koniec DIL-a wpłynie na sieć i czy za tym wszystkim pójdą dalsze kroki.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: piotrzet »

piottrr pisze:liczyłem że usunięcie dila zaowocuje jakąś nową ofertą, w jakimś celu postanowili przygotować miejsce na bts'ach
W celu prezentacji oferty domowej tv opartej na LTE może być ciekawie jak oferta wystartuje :D
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: arasat »

Witam, dostałem sms o nastepującej treści: "Promocja Darmowy Internet LTE zostanie wylaczona za 3 dni. Szczegoly na redbullmobile.pl"
włączyłem dnia 2018-09-06
"Promocja Darmowy Internet LTE zostala wlaczona. Korzystaj z nielimitowanego transferu danych w technologii LTE przez 30 dni. Szczegoly na redbullmobile.pl"
tzn że już 07.10.2018 nie będzie możliwości włączenia ostatni raz?
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarekt »

@arasat, DIL będzie działał u Ciebie do 5. października. 6. około 10:00 już będzie na 99% wyłączony. Możesz go wtedy włączyć na kolejne 30 dni.
Będzie wtedy działał do 4 listopada. 5. listopada rano już będzie wyłączony i już go nie włączysz.
Bo ostatnie możliwe włączenie DILa, to 31. października - działałby wtedy do 29 listopada do 23:59. Może nawet jeszcze kilka godzin po północy.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Czy po zmianie z taryfy rbm na rbm5 bedę musiał włączac jakies platne pakiety ? czy wystarczy posiadanie 30 zl na koncie rbm5 ?(planuje wyłączyc Dil zmianą taryfy 28.10 i panownie włączyc w rbm5) i jeszcze jedno pytanie: Jaka jest sciezka migracji z rbm/rbm5 do taryfy "play na karte -rok waznosci konta"
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Dyzson »

Hey! Z racji, że DIL się kończy chciałbym maksymalnie wykorzystać środki pozostałe na mojej karcie RBM, ewentualnie dokładając coś jeszcze.
Aktualnie jest to dokładnie 105,13 zł (ważne do 07.10.2018). Oferta RBM na Kartę 5, DIL aktywuje jakoś w połowie miesiąca.
Myślałem, aby doładować konto za 50 zł, co przedłużyłoby je o te 3 miesiące, po zakończeniu starego DIL'u aktywować "Nowy DIL" tyle razy, ile będę w stanie, a resztę środków prze bębnić na jakieś SMS-y premium.

Tutaj kieruje pytanie do ekspertów z forum, którzy może mają jakiś lepszy pomysł jak najbardziej efektywnie wykorzystać te środki i przedłużyć ważność konta. Chciałbym wykorzystać ofertę "Nowy DIL" jak najdłużej, potrzebuje trochę czasu na znalezienie alternatywy.
herberty
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2018-05-07, 10:06

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: herberty »

Dwa pytania Koledzy:
1. Jeśli DIL aktywowałem 1 października to jest to mój pierwszy i ostatni raz? Bo nie ma już opcji aktywować go drugi raz przed 31 pazdziernika?
2. Gdzie w Play24 sprawdzic ilosc wykorzystanych danych jesli karte RBM uzywalem w kilku urzadzeniach?
B315s-22 z Orange FW ver.323 (bez CellID) / B715s23-c
Premium Mobile 100+200GB / RBM5 100GB
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarekt »

Ad.1. Jest to Twój przedostatni raz: 31. włączysz sobie ponownie ale już ostatni raz (włączony 1. działa do 30. włącznie, a 31. rano się wyłączy umożliwiając kolejną aktywację).

Ad.2. Nie ma znaczenia, że w kilku urządzeniach. Wchodzisz w "Połączenia" i klikasz okres "Bieżący" i potem "Wyszukaj": https://24.play.pl/Play24/Billing
Obecnie, to raczej by Cię interesował okres (miesiąc) "Poprzedni" - i taki też możesz wybrać. Albo konkretne daty/okres - też można.
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

No to na obecna chwile co polecacie jako tanią alternatywę na dil? Jeszcze ani razu nie przekroczyłem 90GB więc taki pakiet max 100gb byłby ok. Jakieś propozycje?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

jeśli może być na nadajnikach plusa to lajt mobile lub naumobile za 35 zł.
grzesiek1991
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-07-29, 17:56

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: grzesiek1991 »

Plush Internet Mobilny w abonamencie na czas nieokreślony ale dopiero po trzech miesiącach jest 80GB(potem rośnie max do 120GB po roku) za 30zł.
herberty
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2018-05-07, 10:06

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: herberty »

dzięki jarekt! Na apce nie jest to w ogóle czytelne, trzeba przez stronę www jednak ;/
Do Plusha należy dodać istotna informacje ze to podsieć Plusa..
B315s-22 z Orange FW ver.323 (bez CellID) / B715s23-c
Premium Mobile 100+200GB / RBM5 100GB
edekzelian
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2017-11-15, 20:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: edekzelian »

@dzejk, @grzesiek1991 dzięki!
mam rozumiec że niewykorzystany pakiet nie przechodzi na następny miesiąc? Są w ogole takie oferty?
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: HashMap »

A gdyby zmienić ofertę na Play na Kartę odNOWA, środki pozostałe na Red Bull przejdą? Dałoby się potem skorzystać z "miesiąc bez limitu za 49zł"? W sumie byłaby to niezła opcja dla ludzi, którzy nakumulowali środków na Red Bull
Awatar użytkownika
arasat
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2017-09-30, 07:57

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: arasat »

Ewentualnie tak spieniężyć środki:

Play24 zakładka Pakiety i Usługi
Pakiet Internet 100 GB za 40 zł na 30 dni w Red Bull MOBILE na Kartę

https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy
RED BULL MOBILE NA KARTĘ
100 GB za 40 zł na 30 dni - aktywuj kodem *111* 911*1#
Antena TECHNOLOGIC LTE dual 2 x 7 dBi, 3m H155, SMA, Huawei B315s-22, Huawei E3372, BDI Aero2, Play OdNova, Virgin Mobile
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Albo wysłać pomagam PL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Panowie, Czy długo trwa zmiana taryfy ? gdzies wyczytałem ze do 7dni... Chcę zmienic z rbm na rbm5 przed 31.10 w ten sposob miec mozliwosc aktywacji DILa na listopad...Nastepne miesiace to migracja do SieMaPL i za zgromadzone srodki uzytkowania pakietu 50gb za 30 zł.(wybralem SieMaPL bo łatwo utrzymac długą ważnosc karty).czy moj plan jest ok? Jakies sugestie ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jarekt »

@st128, obecnie zmiana taryfy trwa... 25 sekund i w dodatku po takim czasie można ją ponownie zmienić (jeszcze z pół roku temu ponowna zmiana była możliwa dopiero po 3 godzinach i 25 minutach).
W regulaminie migracji jest z kolei zapis "do 7 dni", a w komunikacie jaki dostajemy na ekranie (Play24) lub w SMSie, po zleceniu migracji, że zmiana nastąpi w ciągu 24h.
Takie buty.

Zmiana taryfy 30 lub 31 października może się skończyć tym, że zmiana dokona się np. 1 listopada, co byłoby Playowi na rękę...

Kilkanaście razy taryfa zmieniała mi się wiele dni. Kilka razy nie zmieniła się wcale, nawet po kilkunastu dniach.
Czy Play będzie coś kombinował w ostatnich dniach października? Nie wiem. Mało prawdopodobne.
Czy system może nie wytrzymać masowych zmian taryf w ostatnich dniach października? Nie wiem, ale byłaby to dobra wymówka...
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

@jarekt- Rozumiem i na wszelki wypadek zmienie kilka dni wczesniej, Od siebie dodam że dziękuje za cenne informacje jakimi sie dzielisz na tym forum oraz innych na temat sieci play. :) Zastanawia mnie czemu dali możliwosc aktywacji o jeden mieśiąc dlużej hmm.. dali sobie czas na przygotowanie nowej oferty internetowej na karte aby klienci DILa nie poszli do innej sieci ?
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: krychun3 »

st128 pisze:Zastanawia mnie czemu dali możliwosc aktywacji o jeden mieśiąc dlużej hmm.. dali sobie czas na przygotowanie nowej oferty internetowej na karte aby klienci DILa nie poszli do innej sieci ?
P4 ma i będzie miało wywalone na klientów prepaid, Grucha napisał na blogu że jedna osoba walczyła o ten pseudo pakiet (najwidoczniej mieli w planach wyłączyć i mieć to gdzieś).
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

play ostatnio cienko przędzie - 3 kwartały są na minusie (więcej klientów odchodzi niż przychodzi), ostatni też się słabo zapowiada. Na giełdzie wartość spółki od debiutu spadła o 5 dużych baniek.
Zablokowany