Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: lukkki »

matifcb nie bierz tego pod uwagę, co program Network Cell Info pokazuje na mapce (Mokre czy inne lokalizacje), bo teraz będą mnie cisnąć:) Niepotrzebnie o tym napomknąłem - program tak tylko pokazuje.
Obrazek
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Dobrze bede sluchac was, ba myslalem ze tak robie bo sam bym nic nie wiedzial :-)

Pokolei:
Orange tylko w kiosku imie nazwisko pesel podawalem ( na smartfonie mam problem otrzymac numer ale zostawie sobie w tygodniu ten problem do rozwiazania)

Jestem na dzialce chce wykorzystac co mówicie, wsiade na rower pojade do pakosci na ulice Mielenska 5 i tam odpalic aplikacje i zrobic was te same zdjecia co pokazalem wczoraj? Wyjde na zewnatrz przed moj domek od strony Pakosci i analogicznie to samo wam pokazac?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Tak.
Starter orange w telefonie ? Powinna wyskoczyć informacja o wyborze numeru. Dopóki go nie wybierzesz i nie zatwierdzisz zmian, to nie będzie działał.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Nie wiem czy moj telefon z play nie blokuje. Jutro przyjedzie tesc on ma z orange to sobie przy okazji zrobie. U mnie wyskakuje wlasnie aplikacja nowy numer i czekamvi pozniej info ze cos nievmoze nawiazac. Niewazne <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> ogarne mysle orange jutro sobie sam. Po meczu wyjde na zew i sprawdze sygnal
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

wkleje tutaj 3G Orange mierzone w poludnie na nieaktywnej karcie oczywiscie pomiar w budynku niestety.
Screenshot_2017-06-10-12-26-00.png
Screenshot_2017-06-10-12-29-06.png
Screenshot_2017-06-10-12-28-50.png
Screenshot_2017-06-10-12-30-20.png

A kolejne zdjecia to zewnatrz PLAY LTE.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Witam ponownie mam bardzo interesujace wyniki a wiec pokolei:

pojechalem do Pakosci pod nadajnik. Rzeczywiscie na kominie wisi sobie jakas technologia :) poczatkowe wyniki byly slabe ale TRYBEM SAMOLOTOWYM zrersetowalem ustawienia o po wlaczeniu LTE mam spod nadajnika takie oto wyniki :
Screenshot_2017-06-11-10-20-01.png
Screenshot_2017-06-11-10-20-39.png
Screenshot_2017-06-11-10-21-00.png
Niby ok ale to jednak wyniki spod nadajnika.

Sprawa druga wydajaca sie ciekawsza. Otoz udalo mi sie zarejestrowac numer i Orange na karte mi juz dziala. Pomiary na szybko W DOMKU przy zasiegu LTE sa nastepuiace :
Screenshot_2017-06-11-14-29-42.png
Screenshot_2017-06-11-14-30-26.png
Screenshot_2017-06-11-14-30-08.png
rzeczywiscie jak u kolegi, u mnmie Orange w srodku budynku jest bardzo silne moim zdaniem, predkosc jak PLAY pod nadajnikiem. Fakt ze - 98 dB ale <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> tylko w domku testowalem.

Co o tym sadzicie ?
pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Wybór oczywisty, Orange na karcie Free z 1,41TB za 100zł. Zasięg z BTS-a LTE800 Networks( pozwolenie T-Mobile) w Piechcinie, oznacza że został uruchomiony i działa , dobrze że tu się myliłem. Jest nieobciążony bo prędkości jak na taki poziom sygnału i SINR wysokie. Zrób test na zewnątrz. Antena na 800MHz niekonieczna. Jeśli chcesz korzystać na działce to wystarczy zakup routerka MiFi z LTE za około 100 zł np. E5573 czy E5577( airbox2 Plus). Do tego karta z Allegro z 1,41TB za około 90-100 zł.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

Tez tak mysle kolego ale chcialem poczekac na opinie zebys pozniej nie byl zly ze nie slucham Ciebie tylko jakis " ludzi ktorzy nie maja zielonego pojecia" :)

W srode jak tylko przyjade na dzialke zrobie znowu testy z zewnatrz. Nie zdazylem zrobic w weekend a te w srodku byly dla mnie tak zadowalajace ze odpuscilem temat <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font>. poziom sygnal i SINR mowisz sa niezadawalajace ? SINR nie widze w tych moich obrazkach, poziom sygnalu to pewnie chodzi o te dB ( i tu sie domyslam imm mniej tym lepiej bo pewnie najmniej zaklocen) ale SINR to ktora wartosc, chcialbym samodzielnie tez to obserwowac a nie tepo wam wysylac obrazki i nie miec pojecia o tym. O tym Grunwaldzie jeszcze poczytam bo to jest chyba nawet cenowo najkorzystniejsze nawet jakbym nie zuzyl 1410 GB, ale za 100 zl to co ja dostane, nic lepszego.

Temat rutera to jeszcze troche mroczny dla mnie temat - czy nie moge sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> starego smartfona i wrzucic tam ta karte co kupie grunwalda ? mam Samsunga bezuzytecznego moze oszczedze 100zl i nie kupie rutera ? co mi da ruter ? jakas lepsze osiagi wzgledem smartfona ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

SINR jest wysoki co świadczy o tym że BTS nieobciążony, potwierdzają to prędkości przy tych parametrach sygnału. Poczytaj o parametrach sygnału http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html NCI je pokazuje. Po ECI i eNB identyfikujesz BTS, ten 145508 to właśnie pozwolenie T-Mobile w Piechocinie. Jak nie będziesz potrzebował anteny zew. do LTE800 to możesz korzystać z Samsunga z LTE jako routera poprzez thetering. Do zastosowań na działce wystarczy.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

tak tez zrobie. Mam nadzieje ze nie beda obciazac tego nadajnika i bedzie tak smigac przez telefon. Jak sie cos popsuje z jakoscia trzeba bedzie zaczac myslec o antenie czyli automatycznie o ruterze do ktorego ja podlacze. Z ciekawosci wysle wam tutaj jak wygladaja wyniki na zewnatrz.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

matifcb pisze:tak tez zrobie. Mam nadzieje ze nie beda obciazac tego nadajnika i bedzie tak smigac przez telefon. Jak sie cos popsuje z jakoscia trzeba bedzie zaczac myslec o antenie czyli automatycznie o ruterze do ktorego ja podlacze. Z ciekawosci wysle wam tutaj jak wygladaja wyniki na zewnatrz.

zakupilem pakeit 1410gb, czekam na zarejestrowana nowa karte od sprzedawcy. Jak sie okazalo moj stary telefon nie ma LTE. Jest to Samsung Galaxy GT-I860 ze standardem UMTS 2100. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> uzywac bede mojego Huawei P8 Lite i w niego wloze ta nowa karte i bede sprawdzac dzialanie Orange. Moze w przyszlosci dokupie ruter jak internet sie okaze ok.

Zastanawiajace jest to ze nie moge w moim telefonie uzywac dwoch kart naraz choc jest on Dual SIM.. czegos tam nie ogarnia, nie widzi drugiej wlozonej karty a ulatwiloby to bo moglbym na jednej karcie LTE ORANGE miec internet a na drugiej PLAY rozmawiac itp.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

zakupilem pakeit 1410gb, czekam na zarejestrowana nowa karte od sprzedawcy. Jak sie okazalo moj stary telefon nie ma LTE. Jest to Samsung Galaxy GT-I860 ze standardem UMTS 2100. Na razie uzywac bede mojego Huawei P8 Lite i w niego wloze ta nowa karte i bede sprawdzac dzialanie Orange. Moze w przyszlosci dokupie ruter jak internet sie okaze ok.

Zastanawiajace jest to ze nie moge w moim telefonie uzywac dwoch kart naraz choc jest on Dual SIM.. czegos tam nie ogarnia, nie widzi drugiej wlozonej karty a ulatwiloby to bo moglbym na jednej karcie LTE ORANGE miec internet a na drugiej PLAY rozmawiac itp.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Większość telefonów dual sim działa w trybie dual sim standby - oznacza to, że tylko jedna karta może być w danym momencie aktywna. Jak masz net z drugiej karty i ktoś zadzwoni na pierwszą, to net przestaje działać.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

aha, mi w ogole nawet nie wykrywa drugiej karty wlozonej. Kolejny chwyt marketingowy... najpierw musze dostac ten Orange Grunwald, pozniej zaczne myslec co i jak, pewnie ruter bede szukac ale zalatwmy najpierw jedno..
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matifcb »

czy ktos sie spotkal z was doswiadczonych z taka sytuacja :

zamowilem ten pakiet grunwald, sprzedajacy dostal moj numer i chce moj numer zarejestrowac. Ja dostaje smsa ze numer na karte taki i taki wyslkal prosbe o rejestracje i ze mam odpisac na numer 80270 TAK, ja odpisuje i nic sie nie dzieje. Ani sprzedajacy nic nie moze zrobic ani u mnie sie nic nie pokazuje wiecej.. jak wysle drugi raz smsa na ta sama jego prosbe to juz dostaje zwrotnego od REJESTRACJA -przepraszamy zlecenie nie moze zostac przyjete. Ale jak sprszedawca wysle mi kolejny raz ta prosbe to moge napisac kolejny raz TAK i wyslac smsa ale nic sie kompleytnie nie dzieje...
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Ten numer nie powinien być 80280?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Wg tej strony orange https://www.zarejestrujnumer.pl/ to tak. Ale zwrotka przychodzi chyba z 80270 właśnie.

@ matifcb
A w jaki sposób rejestrowałeś swój obecny numer w orange ? Jeśli też przez sms, to ten numer drugi raz nie przejdzie. Musisz odpisać z numeru na abonament na osobę fizyczną (nie może być firma) albo na kartę zarejestrowanego na dowód osobisty.
Nie można też wykluczyć jakiejś chwilowej awarii w orange.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Racja, chyba zwrotka ma inny nr.
I druga racja, że może ten nr przez sms był rejestrowany.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Hermogenes »

A trzecia racja jaki jest sens płacenia komuś 100 i tracić 200 zł bonusa skoro za 200 zł można mieć 200 na koncie i dokupić nowy pakiet po upływie ważności "Grunwaldu" może ktoś to wyjaśnić?.poz Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Można dokupić 200 GB ale tylko z nominalną długością tegoż pakietu, on nie jest na koncie głównym.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Hermogenes »

Znaczy to co dokupisz nie wyląduje na głównym ?.poz Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Tak, elastyczny net od początku jest na innym subkoncie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: robertnik »

Panowie rozmawiacie o ważnych sprawach, które lepiej znać, tylko w wątku z inną ofertą. Piszcie gdzie trzeba żeby później dało się to znaleźć.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Czy komuś zdarzyło się, że nie dostał SMS o wyłączeniu 30-dniowego LTE?
Mnie się to pierwszy raz zdarzyło od 1,5 roku i zjadło mi 4,5 GB pakietu bonusowego (pozzostało 2 GB). Zawsze miałem komunikat "Usługa Darmowego Internetu w LTE została wyłączona", lub podobny. Nie wiem gdzie tkwi przyczyna, czy w smartfonie, czy wina sieci? Ostatnio MMS nie przyszedł. Nadawca ma w statusie, jako wysłany. Powtórzył i ten powtórny MMS przyszedł. Karta SIM w Xperii D2303.
Przestraszyłem się, że zakończyli tę promocję. Błąd miałem przy próbie uruchomienia przez kod USSD - komunikat "Wystąpił błąd sieciowy". Udało się uruchomić poprzez Play24 kolejny DIL na 30 dni.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Tinkas »

Właśnie ostatnim razem mi nie przyszedł SMS.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Ja tez nie dostałem sms-a o wyłączeniu dzisiejszym DIL na szczescie sprawdzilem w p24 , przy włączeniu dostałem sms-a -" ...Usluga Darmowy Internet LTE (0.00 PLN) zostanie wlaczona. Poczekaj na SMSa z potwierdzeniem aktywacji" Niestety ten "potwierdzjący" tez nie przyszedł a w p24 DIL aktywowany pomysłnie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bartex03 »

st128 pisze:Ja tez nie dostałem sms-a o wyłączeniu dzisiejszym DIL na szczescie sprawdzilem w p24 , przy włączeniu dostałem sms-a -" ...Usluga Darmowy Internet LTE (0.00 PLN) zostanie wlaczona. Poczekaj na SMSa z potwierdzeniem aktywacji" Niestety ten "potwierdzjący" tez nie przyszedł a w p24 DIL aktywowany pomysłnie.
U mnie identyczna sytuacja.
arat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-21, 23:17

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: arat »

Od paru dni już nie przysyłają sms'a o wyłączeniu DIL'a, trzeba samemu pilnować.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: bartex03 »

arat pisze:Od paru dni już nie przysyłają sms'a o wyłączeniu DIL'a, trzeba samemu pilnować.
Oby małymi kroczkami nie zmierzało to do ... wiadomo czego ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W końcu się to skończy, to oczywista oczywistość, ileż można dawać za darmoche prawie ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zablokowany