Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

bolu pisze:Czy można przejść z faktu na RBM7 jakimś kodem czy trzeba iść do operatora?
Fakt i red bull to wirtualni operatorzy playa.
Taryfa RBM7MNP jest zarezerwowana dla przenoszących numer z innej sieci niż play, np. orange, plus, t-mobile.
jackst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-25, 21:33
Lokalizacja: Ełk

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jackst »

Jak to jest
Gdy rejestrowałem numer do RBM5, promocyjne złotówki w ramach bonusu za rejestrację mogłem wykorzystać na sms premium, natomiast gdy przeniosłem drugi numer z innej sieci na RBM7 w ramach bonusu wysyłanie sms-ów premium jest niedostepne
Ostatnio zmieniony 2017-02-19, 21:52 przez jackst, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Nigdy promocyjne złotówki nie można było wykorzystać do SMS Premium, musiałeś coś pomerdac...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jackst
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-25, 21:33
Lokalizacja: Ełk

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: jackst »

to dziwne bo wysyłałem na chomika i radio zet w tamtym roku ok. 20smsów
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

Hmmm. Dziwne, zobacz w regulaminie złotówek że premium jest wykluczone

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Właśnie dzisiaj zmieniłem na RBM5 doładowałem 30 zł.... konto ważne do 16.02.2018.
Ja z tej karty będę korzystał tylko i wyłącznie z internetu LTE.....a jak długo to jest wielka nie wiadoma.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

szrek pisze:Właśnie dzisiaj zmieniłem na RBM5 doładowałem 30 zł.... konto ważne do 16.02.2018.
Dostałeś bonus 1 GB ważny 30 dni. Przed końcem terminu musisz uruchomić jakiś pakiet internetowy i pilnować aby był aktywny i niewyzerowany.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Tak bonus 1 GB dostałem, ale po doładowaniu 30 zł od razu aktywowałem darmowy internet LTE na 30 dni.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Zapytanie: jak się już skończy ten rok ważności konta to będzie można przedłużyć w jakiś sposób na kolejny rok?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: ml13 »

Tego nikt nie wie, nie wiadomo czy będzie DIL wtedy
Obrazek
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Testowałem na moim terenie [KOTLINA KŁODZKA] karty plusa playa i orange chodzi o prędkość: to plus dno....play jako tako i orange najlepsza. Tylko oferta w orange [mi chodzi przede wszystkim internet LTE do 100 GB] jest beznadziejna.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

szrek pisze:Tylko oferta w orange [mi chodzi przede wszystkim internet LTE do 100 GB] jest beznadziejna.
Dziś ostatni dzień promocji w orange z rejestracją numerów na kartę - bonusy na nich aktywować można do 60 dni od rejestracji, więc jak ktoś pomyśli, to ma neta na 3 miesiące po 5 zł.
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kutan123 »

Ja tak właśnie zrobiłem jak pisze kolega wyżej ... w mojej miejscowości również Orange miażdży prędkościami w dzień i tym bardziej w nocy konkurencje ala Playa itd.
Szkoda, że jak kolega dwa posty wyżej piszę oferty bez urządzenia ala 100gb są beznadziejne, jedynie ten abonament "domowy" 150gb ma jakiś sens ale po co mi ich modem i do niego dopłacać ... ?
Nie mam pojęcia co brać po tych bonusach po Kwietniu :?
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

dzejk pisze:
szrek pisze:Tylko oferta w orange [mi chodzi przede wszystkim internet LTE do 100 GB] jest beznadziejna.
Dziś ostatni dzień promocji w orange z rejestracją numerów na kartę - bonusy na nich aktywować można do 60 dni od rejestracji, więc jak ktoś pomyśli, to ma neta na 3 miesiące po 5 zł.
Na testy wykorzystałem karty właśnie w ten sposób....z orange miałem dwie karty i jedną właśnie przeniosłem numer do RBM a druga jest jeszcze ważna do 15 marca.
Paralaksa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-27, 10:10

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Paralaksa »

Witam.

Chcę zdobyć taryfę RBM5. Proszę o informację czy postępuję prawidłowo.
dzejk pisze:Zarejestrowany numer na kartę w orange niesiesz do salonu play i prosisz o przeniesienie do redbull na kartę. Jeśli mają odpowiednie startery to przenosiny trwają tylko 24h. Po aktywacji startera w redbullu sprawdzasz, czy dostałeś promocyjne 200 zł, 20GB i rok ważności konta - chyba smsy przychodzą. Potem dobrze jest odczekać kolejną dobę, aby się to ułożyło na serwerach playowych ;)
Teraz możesz migrować do finalnej taryfy rbm5 za pomocą kodu *163#
- wyskoczy menu, gdzie będzie musiał wybrać numer tej taryfy, jeśli jej nie będzie na liście, to wybierz 8. dalej, tam musi być. Tyle - będzie DIL i RWK.
Kupiłem kartę w Orange ok. miesiąc temu i zarejestrowałem w Orange.Jak skończy mi się miesięczny bonus w Orange to idę do salonu Play i mówię, że chcę przenieść numer do RedBull na kartę. Czy w salonie Play'a mogą być z tym jakieś problemy?

A następnie postępuję według tej instrukcji:
dzejk pisze:odczekaj do jutra - przeniesienie numeru z reguły trwa 24h. Jak stary starter orange przestanie działać, to zmień na ten z red bulla.
Bonus za przeniesienie numeru najprościej włączyć krótkim kodem ussd: *111*340*1#
Dostaniesz pierwszy rok ważności konta, 200 zł na rozmowy oraz 20GB neta. Bonusy są ważne 60 dni.
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
Czekasz na potwierdzenie włączenia smsem. Nie śpiesz się - warto odczekać dobę.
Wykorzystujesz bonusy (bo je stracisz, zostanie tylko RWK) albo od razu zmieniasz taryfę na Red bull na kartę 5 (RBM5), także krótkim kodem: *163#
pokaże się menu, gdzie trzeba wybrać tą taryfę - gdyby nie było jej na liście, to daj 8. więcej. Po potwierdzeniu włączenia taryfy smsem, możesz doładowywać konto za 50 zł, krótki kod: *100*twój_kod_doładowania#
W gratisie za to doładowanie dostaniesz mały pakiet 2GB ważny 100 dni.

Darmowy internet LTE (w skrócie DIL) włączasz krótkim kodem: *111*480*1# lub przez play24 (dłużej trwa przetwarzanie).
Pakiet jest ważny 30 dni. Gdy się wyłączy, zacznie schodzić transfer z małego pakietu. Jak i on się wyzeruje, to włączy się lejek 16 kbit/s, czyli praktycznie brak neta. Wtedy trzeba kupić kolejny mały pakiet danych, np. najtańszy 600MB za 5 zł na 30 dni, krótki kod: *111*547*1#
Potem można włączyć DIL, jak wyżej. Gdybyś nie wyzerował małego pakietu (jego stan sprawdzisz przez kod *107#), to wystarczy włączyć sam DIL.
Po 100 dniach, gdy straci ważność mały pakiet danych 2GB z doładowania, wystarczy kupować ten 600MB za 5zł, a następnie włączać DIL.
Inne przydatne kody https://www.redbullmobile.pl/przydatne-kody/

Powyższa instrukcja jest klepana praktycznie na co drugiej stronie w tym temacie, ale co mi tam...
Czy to wszystko?
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

Przenosząc numer do RBM na kartę stwarzają problem.....próbuj może będziesz miał szczęście.
Już jak zdobędziesz starter to zarejestruj numer w PLAY24 i wszystko tam możesz zrobić nie korzystając z kodów.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Instrukcja się zgadza. Jak nie chcesz klepać krótkich kodów to możesz założyć konto dla tego numeru na play24 i tam wszystko robić.
Niektóre salony nie mają pustych starterów red bulla i trzeba się nachodzić, aby przenieść numer.
Na opakowaniu takiego startera jest napis w czerwonym kole "Nie do sprzedaży 7 zł".
--
zawsze mnie ktoś uprzedzi, jak piszę posta. Pier dzielę, nie zmieniam ;p
Awatar użytkownika
andix84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-08, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andix84 »

Ja nie miałem problemu z przeniesieniem numeru. Poszedłem do orange po starter za piątaka, włożyłem do telefonu - działa. Wyszedłem z orange i zaraz obok (dosłownie za ścianą) zaszedłem do playa i przenieśli numer bez problemu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

W tym samym dniu wszystko zalatwiles ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: 3G_ »

Teoretycznie jest to możliwe.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

Co lepsze RBM5 z RWK, czy RBM bez RWK?
Ostatnio zastanawiałem się, czy osoby, które kupiły starter z puszką są stratne względem osób, które po różnych zabiegach migracji uzyskały roczną ważność.
Zrobiłem zestawienie obu opcji pomijając koszt zakupu starterów i bonusów za rejestrację.
1. DIL z RWK.
Doładowanie na start 50 zł (bonus 2 GB) [ styczeń, luty, marzec ] i po 3 miesiącach (reszta bonusu przepada) uruchamiamy pakiet cykliczny 600MB za 5 zł na cztery miesiące [kwiecień, maj, czerwiec, lipiec ] pozostaje 30 zł na koncie . Prod koniec lipca trzeba doładować konto za 30 zł , aby do końca roku spełnić warunek 30 zł na koncie przed kolejnym uruchomieniem DIL. Można na lipiec wyłączyć pakiet cykliczny, ale w sierpniu uruchamiamy pakiet cykliczny do końca roku [ sierpień wrzesień, październik, listopad, grudzień]. Na koniec roku pozostaje 5 zł na koncie głównym. Całkowity koszt 80 zł na rok pod warunkiem, że cały czas jesteśmy w dobrym zasięgu i żadnego pakietu nam nie wyzeruje.
Każde płatne połączenie, SMS, MMS rozbije tę układankę i spowoduje dodatkowe koszty.
To wszystko jest trochę uśrednione, bo po początkowym doładowaniu mamy zapas ok. 10 dni.

2. DIL bez RWK.
Doładowania 50 zł na 100 dni (bezpieczniej na 99, aby zabezpieczyć się przed niespodziewanymi zdarzeniami).
Całkowity koszt roczny to ok. 180 zł.
Martwimy się tylko, aby przed upływem 100 dni doładować konto za 50 zł. oraz sprawdzamy stan pakietu bonusowego kodem *107#

W zamian mamy korzyści:
- pieniądze ok. 180 zł cały czas mamy na koncie i możemy je wydać na rozmowy, SMS,MMS i usługi SMS Premium.
- bonus za doładowania ( za każde doładowanie 50 zł otrzymujemy 2 GB ważne 100 dni) zsumował się do ok. 7,2 GB minus transfer wykorzystany poza zasięgiem LTE.
- mniej zabawy w pilnowanie stanu konta , aby było minimum 30 zł
- nie trzeba się martwić o to, że pakiet 600 MB przypadkiem zostanie wcześniej wyzerowany
- w każdej chwili może nadejść komunikat o zakończeniu DIL i środki będzie można wykorzystać na pakiety w innych taryfach, ale niestety nie ma ciekawej oferty. Obecnie w taryfie RBM Energy dostępny jest cykliczny pakiet 7 GB za 20 zł. W taryfie RBM5 nie mogę się dowiedzieć, bo jest jakaś awaria w Play24 , a menu *111# też nie działa, choć wcześniej dzisiaj było OK.
------------------------------
Przykład z mojego konta: Doładowałem po raz pierwszy 10 stycznia 2016 roku i po ok. 420 dniach doładowałem łącznie za ok. 210 zł i otrzymałem łącznie bonusy w ilości ok. 8,4 GB.
Obecnie koncie mam ponad 180 zł i 5,5 Gb.
Wydałem 30 zł na rozmowy i SMS poza siecią Play.
Zużyłem 2,9 GB transferu będąc poza zasięgiem LTE Play.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

1. DIL z RWK. ja myślę inaczej...może się mylę.
Bo doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł.....i tak przez 12 miesięcy. Czyli koszt wyniesie przez rok 30 zł.....pod warunkiem że nie nastąpią jakieś zmiany w regulaminie.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: st128 »

Panowie, Czy darmowe lte na 30 dni w RBM5 działa tylko w technologi lte czy takze w umts ? nazwa uslugi wskazuje ze lte ale to tylko nazwa...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

TYLKO LTE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

@szrek mylisz się koszt to 30 zł za pierwsze doładowanie + 11 doładowań po 5 zł i zakup pakietu 600MB za 5 zł co m-c.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

matek451 pisze:@szrek mylisz się koszt to 30 zł za pierwsze doładowanie + 11 doładowań po 5 zł i zakup pakietu 600MB za 5 zł co m-c.
Dzięki...czyli rozumiem w następnym miesiącu i kolejnych doładowanie dwa razy po 5 zł i aktywacja darmowy LTE ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: matek451 »

Nie, w pierwszym m-cu dostałeś za doładowanie 30 zł pakiet 1GB działający na 3g i LTE. RBM na Kartę 5 to taryfa głosowa i od drugiego m-ca musisz mieć aktywny pakiet internetowy aby usługa DIL działała z pełna prędkością. Stąd potem doładowujesz co m-c za 5 zł i włączasz najtańszy pakiet 600MB za tą kasę, no i oczywiście usługę DIL.
Awatar użytkownika
andix84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-08, 08:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: andix84 »

onken pisze:W tym samym dniu wszystko zalatwiles ??
No dokładnie, w Playu tylko Pani się zapytała kiedy zarejestrowałem (przenoszony) numer no to powiedziałem że "dzisiaj", tak na prawdę było to 2-3 minuty wcześniej (ale to w sumie powiedziałem prawdę :)). Tyle tylko, że przenosiny trwały jeden dzień więc nie przeniosło mi w tym samym po północy a dopiero po upływie kolejnych 24 godzin.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: eddie »

szrek pisze:...doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł....
W następnym miesiącu nie będziesz miał żadnego pakietu, a to jest dodatkowy warunek używania DIL w normalnej prędkości.
Po doładowaniu za 30 zł otrzymałeś pakiet 1 GB ważny 30 dni i dzięki temu masz pełną prędkość w DIL.
Sprawdź kodem *107# czy twój pakiet 1 GB ma większą ważność niż 30 dni.
szrek
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2017-02-13, 20:28

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: szrek »

eddie pisze:
szrek pisze:...doładowałem 30 zł (taki jest wymóg) i aktywowałem darmowe LTE na 30 dni w następnym miesiącu znowu aktywuję LTE bo nadal posiadam na koncie 30 zł....
W następnym miesiącu nie będziesz miał żadnego pakietu, a to jest dodatkowy warunek używania DIL w normalnej prędkości.
Po doładowaniu za 30 zł otrzymałeś pakiet 1 GB ważny 30 dni i dzięki temu masz pełną prędkość w DIL.
Sprawdź kodem *107# czy twój pakiet 1 GB ma większą ważność niż 30 dni.
Nie....dokładnie 953MB ważne do 28.03.2017 czyli 30 dni. Natomiast darmowy internet LTE do 26.03.
Zablokowany